Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 374942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saruman

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2565 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 20:01:10 »
Hmm, wiesz, do tej pory były opinie, że slaby. A nagle pojawiło się - lepszy w porównaniu do Fresha. A mi ten Fresh podchodzi, więc z nierówności wychodzi, że i Epica warto spróbować.

Sporo forumowiczów wypowiada się raczej negatywnie o Marvel Fresh. Kwestia gustu. Ja również należę do tych, którym się podoba. Kupuję większość komiksów z tej linii wydawniczej.

Epików Spidera nie kupuję, bo jak zacząłem zbierać komiksy na początku zeszłego roku to już było ich kilka, a pierwszy był nie do kupienia, chyba że za dużo wyższą cenę. No i zawsze były inne komiksy w schowku, które chciałem bardziej. Może kiedyś nadrobię, choć ich cena nie zachęca. Na razie rozważam zakup Ultimate Spider Mana i tego od Straczynskiego.

Offline Warpath

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2566 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 20:31:01 »
Na razie rozważam zakup Ultimate Spider Mana i tego od Straczynskiego.

Dobre wybory.

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2567 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 21:26:27 »
Cytuj
Czekam na dalsze przygody, które są dla mnie najwazniejsze, czyli czasy, gdy w Polsce kupowałem Spider-Mana (lata 95-98). Czekam na Maximum Carnage, a potem Clonage. Czekam na Bagley'a. Let's go!
O kurcze to zupełnie odwrotnie jak u mnie   :D  Ja kupowałem Pająka Tm-Semic w latach 91 do 95r przestałem jakoś w pierwszej połowie, po Wolvim i Wndigo 😉
I właśnie mam te Epiki + McFarlane i Spectaculara od Muchy które w pełni mnie zaspokoiły. Nostalgia tu zadziałała jak diabli. Przestałem czytać wtedy i dziś już odpuściłem Każdy z każdym, co dalej raczej powtórzy się scenariusz i nic więcej nie kupię. Czekam teraz na Epic Punishera z materiałem Tm-Semic 😁
Oczywiście kibicuje i życzę udanego nostalgicznego powrotu 🍻

Offline _Paweł

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2568 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 21:38:48 »
Nie prawda. Bagley rysował już w epiku Powrót Złowieszczej Szóstki.

Przebijam, coś próbował rysować w Epicu Venom :).

Epików Spidera nie kupuję, bo jak zacząłem zbierać komiksy na początku zeszłego roku to już było ich kilka, a pierwszy był nie do kupienia, chyba że za dużo wyższą cenę. No i zawsze były inne komiksy w schowku, które chciałem bardziej. Może kiedyś nadrobię, choć ich cena nie zachęca. Na razie rozważam zakup Ultimate Spider Mana i tego od Straczynskiego.

Dla mnie nowoczesny pająk zaczął się od McFarlane'a, lata 1991-1994 (95?) w TM-Semic to był najfajniejszy okres komiksowego szału. W Epicu Venomie początek jest Alexa Saviuka no i nie podchodzi mi. Historia Mad Dog świetna, ale rysunki źle mi się ogląda. Jak lubisz nowe pająki, to pewnie Venom jest najstarszym, w co warto wejść. A tak naprawdę Inferno (Assasins Nations) i właśnie dodrukowany Spider by McFarlane.
Co do Ultimate i innych wszechświatów, to mi zupełnie nie podeszły.
Straczyńskiego nigdy nie czytałem, będę próbował w kwietniu. Na Empiku z wykupionym premium jest cena 115 zł, już zamówiłem, płatne przy odbiorze.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Marzec 2023, 21:53:03 wysłana przez _Paweł »

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2569 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 00:31:26 »
Na razie rozważam zakup Ultimate Spider Mana i tego od Straczynskiego.

Jak już wspomniano w temacie Egmontu, taniej teraz kupić tą zawartość Straczyńskiego w drugim obiegu, w dwóch tomach WKKM. No chyba, że za bardzo cię zraża kolekcyjna oprawa graficzna. Bo nowy grubas po rabatach będzie kosztował ok 120 zł po rabatach, a to dużo. Czekam na premierę i filmiki porównawcze z Hachette i DK.

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2570 dnia: Nd, 19 Marzec 2023, 11:06:03 »
Co do narzekania powyżej. Epiki to ciągłość. Było od początku wiadomo, że nie wszystko będzie idealnie. Gdybyśmy chcieli zbierać tylko te najlepsze tomy, to kolekcje by nam w pełni wystarczyły. Nie mam zamiaru narzekać, że dostajemy kompletny materiał. Sam do niektórych historii mam sentyment, bo przerobiło się je dawno wcześniej i fajnie je poznać w całości. Również wspaniale się dowiedzieć co było pomiędzy, nawet jeśli to nie jest takie dobre jak się zdawało.

Ostatnio kolega się wciągnął w epiki i pożera jeden za drugim, mimo że nie miał nigdy do czynienia z tym materiałem. Dlatego jeśli nie ciąży nad kimś klątwa sentymentu, to potrafi inaczej podejść do tematu. Epiki są trochę jak kolekcje. Choć nie mają panoramy, to chce się je mieć wszystkie na półce.


Jak już wspomniano w temacie Egmontu, taniej teraz kupić tą zawartość Straczyńskiego w drugim obiegu, w dwóch tomach WKKM. No chyba, że za bardzo cię zraża kolekcyjna oprawa graficzna. Bo nowy grubas po rabatach będzie kosztował ok 120 zł po rabatach, a to dużo. Czekam na premierę i filmiki porównawcze z Hachette i DK.

No to polecasz komuś coś z kolekcji, gdzie brakuje jednej historii. A potem jak to na półce będzie wyglądać? dwa tomy kolekcji i dalej ładne, cegiełki Egmontu? To już lepiej dopłacić te 30-40 zł i mieć wszystko porządnie.

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2571 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 13:14:59 »
"Oj tam oj tam Kameleonie... nie bądź taka ciapa."
Widzę, że Bartosz Czartoryski też ma pewną lekkość w tłumaczeniu komiksów.

Ogólnie 7 tom Spider-Mana Spencera może być. Źle że znowu tylko 5 zeszytów. I rysunki takie sobie, zwłaszcza Gleasona. Ale przynajmniej coś się dzieje i posuwa się naprzód.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2572 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 15:03:09 »
Ludzie w czasach Tm semic chcieli by miec takie problemy 😁

Offline _Paweł

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2573 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 00:00:41 »
Czytam właśnie dodruk  McFarlane'a i mam problem z jakością druku. Torment jest zdecydowanie najgorzej wydrukowany, widać punkty, z których składają się kolory, w Maskach już tego tak nie widać. To tak ma być, czy mam jakiś felerny egzemplarz? W Epicach kolory są "gładkie".

Offline Raveonettes

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2574 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 00:18:38 »
Czytam właśnie dodruk  McFarlane'a i mam problem z jakością druku. Torment jest zdecydowanie najgorzej wydrukowany, widać punkty, z których składają się kolory, w Maskach już tego tak nie widać. To tak ma być, czy mam jakiś felerny egzemplarz? W Epicach kolory są "gładkie".
Cały nakład ma problem z jakością druku.

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2575 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 00:32:28 »
Czytam właśnie dodruk  McFarlane'a i mam problem z jakością druku.
Tu nie chodzi o jakość druku, a o słabą jakoś materiałów. Dlaczego Egmont przy dodruku nic z tym nie zrobił (bo wcześniej już o tym pisano), pozostaje tajemnicą.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2576 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 01:12:31 »
Takie materiały dostali i innych pewnie nie, to samo było z Daredevilem Millera i u Muchy też coś tam było z Age of Apocalypse.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Uluru

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2577 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 09:55:17 »
Hejka, za kilka dni pierwszy tom runu Straczynskiego, warto się w to wbijać ?

Offline burberry

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2578 dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 10:06:22 »
Hejka, za kilka dni pierwszy tom runu Straczynskiego, warto się w to wbijać ?

Ale świetna wiadomość! Kompletnie zapomniałem o tym, że to już teraz wychodzi :D od razu kupuję. Czekam na dokończenie tej historii od czasów Fun Media. Nigdy nie zapomnę tego uczucia, jak po nagłym urwaniu Spider-Mana przez TM-Semic w czasie Clone Sagi po 4 latach w kioskach pojawił się nowy, kozacki Spider-Man.

Jakos po 3 latach od nowa tę samą historię zaczął wydawać Dobry Komiks na prośbę Czytelników, też nie dotrwał do końca. W międzyczasie pojedyncze tomy wydawane w kolekcji i... nareszcie szansa na całość runu!

Wzięło mnie na wspominki  8)

Online perek82

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2579 dnia: Wt, 04 Kwiecień 2023, 21:15:40 »
Hejka, za kilka dni pierwszy tom runu Straczynskiego, warto się w to wbijać ?
Spróbuję odpowiedzieć. Nie czytam za bardzo SH, ten run był chyba jednym z ostatnich komiksów Marvela/DC, które kupiłem i ileś lat minęło odkąd czytałem, ale za plusy uznałbym:
- prywatne wątki, relacje z MJ, ciocią May są rozwijane przez dłuższy czas i są naprawdę ciekawie zrobione. Przeplatają się ze sobą, prowadzą od jednej trudnej decyzji, do następnej
- nowi wrogowie - już nie jest tak, że Spider na zmianę leje się z Electro, Mysterio, Octopusem i później kolejna runda; jest powiew świeżości
- fajne motywy o bardziej "społecznym" charakterze
- występy znanych i lubianych jak Cap America, Strange, Iron man i w ogóle Civil war oczami Spidera
- i tu popełnię komiksowe samobójstwo - mnie końcówka wbiła w fotel; ok nie chciałem tego, i było to kompletne zaskoczenie i to nieprzyjemne, ale nie można odmówić odwagi. No i w mojej ocenie to w sumie dobrze wieńczy ten run. Nie wiem, jakie były inne opcje rozpatrywane, ale chyba trudno byłoby to przebić jeśli idzie o zaskoczenie. Żałuję tylko, że
Spoiler: PokażUkryj
nikt później tej zmiany nie odwrócił i nie pokazał, że ich miłość jest silniejsza niż jakiśtam Mefisto.
To byłaby dla mnie piękna historia.

Za minus muszę zaliczyć kilka pomysłów fabularnych. No naprawdę głupawych, jak
Spoiler: PokażUkryj
dzieci Gwen czy zmutowani mafiosi, śmierć i zmartwychwstanie Spidera
też mi nie przypadły do gustu.

Ten run zmienia się z biegiem czasu. Najpierw jest nacisk na Petera, a później (może od połowy) akcja rozkręca się na maksa i sprawy superhero przejmują całkowitą kontrolę. Ale ogólnie, w mojej ocenie,  ten run ma bardziej dojrzały (na miarę możliwości w takiej serii) charakter, niż to co znam. Właściwie to już po tym runie, nie odważyłem się na czytanie kolejnych komiksów ze spiderem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Kwiecień 2023, 22:11:56 wysłana przez perek82 »
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/