Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 372802 razy)

xanar, James88 i 16 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2400 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 18:19:33 »
Serio - niektórzy tylko tutaj udają żeby się wyzłośliwiać nade mną, czy naprawdę nie rozumieją prostych słów? To powtórzę jeszcze raz. Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle nie wydawać tego co publikował TM Semic jeszcze raz. Tylko że skoro Egmont publikuje i tak i tak ze środka i jak sobie widzimisie, to niech najpierw da rzeczy ktorych w Polsce nigdy nie było.
Egmont wydaje Marvela "ze środka" od Marvel Now od 2015 i tego wszystkiego nigdy w Polsce nie było.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2401 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 19:50:25 »
Jakie rozpadające się zeszytówki?? Wszystko jest eleganckie i pięknie się trzyma. :)
Jeden z najgorszych możliwych sposobów zabezpieczania zeszytówek. Co widać po tym zeszycie bez okładki.
Ja uważam?? To oni przecież najpierw wydali zakończenie Hobgoblin Sagi a nie ja. To Egmont wydał najpierw Blackest Night, a dopiero teraz po latach będzie dublował Wojnę Korpusu Sinestro.
Wojna Korpusu Sinestro jest premierą. Czyżby jakiś inny wydawca wydał wcześnie ten komiks po polsku?
Czy tak ciężko tobie pojąć, że skoro Egmont Polska mógł najpierw wydać klasycznego Pająka nie w formie Epica, tylko jako zbiór scenariuszy McFarlane w jednym komiksie, to tak samo mógłby najpierw wydać Hobgoblin Saga? I oprzeć się na jakimś Omnibusie, Ultimate complete collection, czy czymś podobnym. Skoro mogli tak zrobić z McFarlane'm to podobnie można było ze Sternem.
Wbrew pozorom Spider-man McFarlane to omnibus z nazwy, ale daleko mu do prawdziwych omibusów. Zresztą podobna sytuacja jest z Lepsi wrogowie Spider-Mana. Prawdziwe omnibusy osiągają ilość stron powyżej 1000. Ten omnibus Sterna o którym piszesz ma 1296 stron. Wielu wydawców potwierdza, że wydanie obecnie tak grubego komiksu jest niewykonane. Nawet jakby to wydali to byś psioczył na cenę, bo na pewno nie była by mała. Jest jeszcze jeden problem, omnibus nie posiada kompletu zeszytów z serii Amazing Spider-man, tylko te napisane przez Sterna. Jak potem Egmont miałby to uzupełnić te dziury fabularne?
Rozumiem Piotrze, że jesteś doświadczonym wydawcą z wieloletnim stażem i ty takie sprawy ogarniasz szybciej niż pan Kołodziejczak? Zakładaj wydawnictwo i wydawaj ten omnibus. Będę pierwszym, który go kupi.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Czerwiec 2022, 20:59:32 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2402 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 06:50:35 »
Maximum Carnage może się podobać lub nie, ale mało kto wie, że ta historia miała wyglądać troszkę inaczej prawie do ostatniej chwili....

https://www.cbr.com/spider-man-maximum-carnage-stealing-venom-suit-artificial-carnage/

Ciekaw jestem, dlaczego zapadła taka decyzja. Rozumiem, że  historia zawsze ewoluuje w trakcie tworzenia, ale jakich użyto argumentów?
Nie mam pod ręką komiksów, ale rzeczywiście było to dziwnie zrobione to przejście ze starej wersji do nowej? Mam na myśli moment, kiedy odrzucono sztuczny kostium.

Offline Kyms

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2403 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 00:04:29 »
Jak wrażenia z aktualnie prowadzonego "Amazing Spider-Man" od Wellsa i Romity Jr?

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2404 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 19:59:01 »
Jako nowicjusz w świecie komiksów, kiedy zacząłem kolekcjonować różne pozycje zaskoczyło mnie to, jak mało tych klasycznych jest w ogóle dostępnych na polskim rynku!

Jak nie chcesz kupić Klasyków z WKKM 60-120, to do kogo masz pretensje? Spider-Man No More, Śmierć Stacy'ch, Origin Kingpina w SBM, czy Pajęcza Wyspa z tych troszkę nowszych. Że o innych klasycznych eventach nie wspomnę. To wszystko jest, tylko trzeba poszukać.

@Piterrini
Jeszcze raz bo powtarzacie nieprawdę której wcale nie pisałem. Jeśli jest saga czy cykl, który był już u nas kiedyś wydany, to można by go wydawać na tomy w taki sposób, żeby premierowy materiał był w jednym tomie, a zdublowany w drugim. I wszyscy byliby szczęśliwi. Idealnym przykładem jest choćby DD Millera tom 1 czy Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz pokrywający się z WKKM. Natomiast negatywnym przykładem jest choćby Daredevil Zero, gdzie na siłę sklejono kobyłę, zamiast wydać Diabła Stróża osobno, a resztę ścinek osobno. I to bez poruszania tego tematu, że te zeszyty powinny od razu znaleźć się w tomach Bendisów, żeby dziur numerycznych nie było.

Jak wrażenia z aktualnie prowadzonego "Amazing Spider-Man" od Wellsa i Romity Jr?


Boże, Romita Jr wrócił do Marvela i Spider-Mana?! Dobrze że do tego czasu już Egmont urwie tą serię u nas. Przecież obecnie tych jego bohomazów nie da się oglądać. Ród Kentów to totalna porażka artystyczna. Ten rysownik cofa się w rozwoju kreślarskim.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:18:16 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2405 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 08:13:57 »
Wy tu gadu gadu, a tymczasem Slott i Bagley robią nowego Spider-Mana. A to wszystko z okazji 60-tych urodzin pajączka.

https://www.superherohype.com/comics/516212-dan-slott-and-mark-bagley-launch-a-new-spider-man-ongoing-comic-this-fall#/slide/1

Offline Kyms

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2406 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 14:02:01 »
Wy tu gadu gadu, a tymczasem Slott i Bagley robią nowego Spider-Mana. A to wszystko z okazji 60-tych urodzin pajączka.

https://www.superherohype.com/comics/516212-dan-slott-and-mark-bagley-launch-a-new-spider-man-ongoing-comic-this-fall#/slide/1

Morlun po raz kolejny... eh...

Offline Dracos

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2407 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 15:54:38 »
Trzeba być opętanym (bo za inne, bardziej pasujące określenia pewnie by cięli i ostrzegali) żeby twierdzić, że Egmont wydaje duble po TM-Semic.

Myślałem że już dawno utarł się konsensus że dublem jest wszystko to co Bazyliszek kiedyś kupił, a premierowym materiałem to czego on nie posiada.Chyba takla informacja powinna być podwieszona bo widać że sporo ludzi roztrząsa tą kwestię 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2408 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 21:01:00 »
@UP
Exactly. :) :D XD
Pojawiają się nowi forumowicze i nic nie rozumieją. :)

I mam dość tych gadek, że "Wartość kolekcji TM Semiców spadnie". Gdybym miał wszystkie TM Semici to ich wartość nie miałaby dla mnie znaczenia, bo ja swoich komiksów nie sprzedaje, chyba, że jakimś cudem w ręce wpadnie mi dubel. A zdublowanych TM Semiców nie mam. To co mam to są fragmenty - trochę Spider-mana, trochę Punishera, uzupełnione na Allegro Rządy Supermanów i tyle. Zresztą wrzuciłem to na YT i dlatego słowa TK mnie uraziły. :) Przy Knightfallu nie chodzi o to, że go mam, czy nie mam, tylko że mógłbym mieć, gdybym bardzo chciał. Innych historii których u nas nie było tak kupić bym nie mógł.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2409 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 22:28:21 »
Może w końcu byś przestał być takim egoistą, co?
Masa ludzi cieszy się z epiców ale Ty narzekasz.
Masa ludzi cieszy się z sagi Knightfall ale Ty narzekasz.
Masa ludzi CHCE ponownego wydania materiału z Semiców ale nie Ty
Bo Tobie się nie podoba więc wydawnictwo Egmont i TK mają robić jak się Tobie podoba, a nie jak masa czytelników by chciała.

Zdradzę Ci tajemnicę Bazyl - NIE JESTEŚ PĘPKIEM ŚWIATA.
NIE JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZY więc żadne wydawnictwo nie będzie wydawało to co tylko Ty byś chciał tylko to na co jest popyt więc to czego chce WIĘCEJ czytelników.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2410 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 23:21:26 »
Wy tu gadu gadu, a tymczasem Slott i Bagley robią nowego Spider-Mana. A to wszystko z okazji 60-tych urodzin pajączka.

https://www.superherohype.com/comics/516212-dan-slott-and-mark-bagley-launch-a-new-spider-man-ongoing-comic-this-fall#/slide/1

Serce sie cieszy ze mistrz powraca ale oczy nie dokonca bo ciagle ten pajak wyglada jak z Ultimate Spider-man...

Offline Warpath

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2411 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 00:03:17 »
Świetna wiadomość odnośnie Bagleya, ale ponownie Slott? Mało go było ostatnio? Przykro mi to pisać, bo wiem, że niektórym jego run przypadł do gustu, ale jak dla mnie to było po prostu słabe.

Offline Kyms

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2412 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 11:49:51 »
Z tego komunikatu nie cieszy mnie kolejny raz sięganie po Spider-Verse, Morluna i itd. Są ciekawsze wątki/postacie w świecie Spidera niż skakanie po przekombinowanym multiwersum.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2413 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 15:00:18 »
Jeśli jest saga czy cykl, który był już u nas kiedyś wydany, to można by go wydawać na tomy w taki sposób, żeby premierowy materiał był w jednym tomie, a zdublowany w drugim. I wszyscy byliby szczęśliwi.

To co piszesz ma sens ale jeśli chodzi o ewentualne przyszle cyfrowe wersje dla osób, którym rownoczesnie niekomfortowo czyta się po angielsku. Przykładowo dla kogoś kto ma z jakiegoś powodu ściągnięte TM-Semici i je czyta.

Ale wydawcom absolutnie Nie chodzi o tych co chca czytac za darmo na ekranie po polsku, oni nie istnieja jako klienci. Więc uderzają w tych co czytają na papierze a to czesto zbieracze i chcą mieć wszystko w jednym formacie wydawniczym, ponumerowane żeby móc ułożyć na półce jak porcelanke.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Lipiec 2022, 15:05:55 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2414 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 11:24:43 »
Run Wolfmana 1978-1980 naprawdę warto przejrzeć - dobre arty, sporo się dzieje w życiu Parkera jest wystarczająco naiwnie żeby było niewinnie ale nieprzesadnie (jak bywało u Conwaya czy Wein).

Jednak bliżej mi do lat 70tych niż 90tych. Odświeżam sobie teraz zawartość Epica 21 i jest nieco lepiej scenariuszowo niż Kosmiczne Przygody ale minimalnie, a arty sa słabsze. Pamietam, ze paru forumowiczów było mocno rozczarowanych Epiciem 20 Pająka. Tym samym dla tych, ktorzy nie maja zamiaru zbierac calosci to polecam daleko idącą ostrożność z Epiciem 21. Jest troszeczkę lepiej jak 20 bo nie ma tych słabych annuali z pomniejszaniem ale jezeli 20 było dla kogos bardzo słabe i strata pieniedzy to w 21 tez nie ma czego szukac.