Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375409 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2370 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 16:18:25 »
Natomiast co do zasady zupełnie się mu nie dziwię, że wolałby w pierwszej kolejności coś, co nie było w ogóle w Polsce nigdy wydawane.
A kiedy mogłoby się skończyć to 'najpierw' po którym Egmont bez większej krytyki mógłby wydawać duble?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2371 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 16:22:55 »
A kiedy mogłoby się skończyć to 'najpierw' po którym Egmont bez większej krytyki mógłby wydawać duble?

Zakładam, że wtedy gdy byłyby wydane ważniejsze runy / eventy pomiędzy tym, na czym zakończył Semic a tym co, zaczął wydawać Egmont jako aktualne rzeczy (Marvel Now, New 52).

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2372 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 16:39:53 »
A ja się dziwię, że Egmont nie poszedł w Hulka Petera Davida.
A ja się nie dziwię, Egmont z Hulkiem się nie lubią za bardzo, ale to chyba było mówione (odnośnie nie najlepszej popularności tego składaka w Klasyce). Niby teraz Immortal wydają, ale szczerze to więcej o tym komiksie się mówiło kiedy ruszał w oryginale (pod kątem "co można u nas wydać wartościowego") niż teraz kiedy seria faktycznie dostępna jest na rynku. Zresztą Immortala sam nie ruszyłem jeszcze, zachęcony dobrymi opiniami o innej serii z tych "aktualnych" Marveli trochę się rozczarowałem (konkretnie Venomem już jakiś czas temu, gdyby nie te pochlebne opinie to może bym inaczej odebrał) i do Immortala niezbyt mnie ciągnie :) Tomu z Klasyki też nie mam, a Hulk z Mega Marvela wcale nie "porwał" jak czytałem dawniej oraz później tj. kilka lat temu (chociaż też kwestia "towarzystwa", w MM Daredevil, Weapon X itd., w zestawieniu Hulk odpadał...). To mój przykład, ale też widać, że Hulk popularny specjalnie nie jest... Do tego staż Petera Davida był dosyć długi, jakby to się ładnie zamykało w np. 2 tomach to co innego, a tutaj mamy E, który Claremonta z X-Menów wydaje co najwyżej fragmentarycznie, niby to jeszcze dłuższe, ale też popularność znacznie większa, nie wspominając o tym
(...) sentymencie (...)

Co do dubli... serio? Widzę drobne zmiany w forumowych opcjach, można podejrzeć więcej statystyk itp., przydałaby się statystyka aktywności tematu "dubli", bo mam wrażenie że ta sama "dyskusja" tych samych osób wraca we w miarę regularnych odstępach czasu :P I nikt zdania nie zmienia (chociaż opinia o Semicu trochę się obniża...), ja już gdzieś opisywałem, że na duble nie patrzę w sposób "nowe wydanie dubluje stare", a raczej "materiał na rynku jest zdublowany", czyli dla mnie też stare wydanie może być "dublem" nowego i ostatecznie wybieram które mi bardziej pasuje (bo staram się nie dublować materiału na półkach). To nie jest definicja, ale moja jej interpretacja, pokażcie mi definicję a udowodnię, że stwierdzenie iż duble po Semicu to nie duble nie jest prawdą ;)

Offline Warpath

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2373 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 16:57:14 »
Odnośnie Hulka, porywającego bardziej lub mniej, zakładam że to kwestia oczekiwań i tego, czy postać w ogóle komuś pochodzi. Podobnie jest z każdą postacią - może być genialny run Fantastic Four, ale jeśli komuś nie podobają się postaci, ich moce, konwencja rodzinna, w której jest osadzona seria - po prostu powie meh, czytadło. Rozumiem, że dla kogoś Hulk jest takim "mehem", dla kogoś innego "mehem" będzie inna postać. Ewidentnie Hulk Ci Piterrini nie leży, ale ja chętnie bym wciągnął cały run Petera i idę o zakład, że nie jestem jedyny ; )

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2374 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 17:00:34 »
Zakładam, że wtedy gdy byłyby wydane ważniejsze runy / eventy pomiędzy tym, na czym zakończył Semic a tym co, zaczął wydawać Egmont jako aktualne rzeczy (Marvel Now, New 52).

A weź i przypomnij mi: w którym roku TM-Semic zakończył wydawanie Pająka?
Innymi słowy: ile to już lat minęło?
Nie ma czegoś takiego jak duble po TM-Semic, bo TM-Semic to dla dzisiejszych nastolatków prehistoria z czasów kiedy nie było internetu. Czyli sprzed WW2 (World War a nie Wonder Woman  ??? ).
Trzeba być opętanym (bo za inne, bardziej pasujące określenia pewnie by cięli i ostrzegali) żeby twierdzić, że Egmont wydaje duble po TM-Semic.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2375 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 17:20:31 »
Odnośnie Hulka, porywającego bardziej lub mniej, zakładam że to kwestia oczekiwań i tego, czy postać w ogóle komuś pochodzi. Podobnie jest z każdą postacią - może być genialny run Fantastic Four, ale jeśli komuś nie podobają się postaci, ich moce, konwencja rodzinna, w której jest osadzona seria - po prostu powie meh, czytadło. Rozumiem, że dla kogoś Hulk jest takim "mehem", dla kogoś innego "mehem" będzie inna postać. Ewidentnie Hulk Ci Piterrini nie leży, ale ja chętnie bym wciągnął cały run Petera i idę o zakład, że nie jestem jedyny ; )

Ja nie  cały bo on wychodził zbyt głęboko w lata 90te, a moim zdaniem 1993 to już upadek superhero ale całe 80tisy wiadomo, że bym chciał. McFarlane też ze 2 lata rysował Hulka wtedy. Skoro Egmont może kupować w ramach Epic co chce = na sztuki to mogliby chociaż to kupić.

Ale lepiej zaczac w oryginale, bo a nuz Ci sie spodoba i bedziesz sobie chciał porządnie, po kolei uzbierać i byłoby wtedy to co ja mam czyli martwienie sie czy Egmont wyda wszystko.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Czerwiec 2022, 17:42:11 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Warpath

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2376 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 18:32:13 »
Jasna sprawa, są dostępne oryginalne omnibusy. Niemniej najchętniej wspierałbym nasz rodzimy rynek komiksowy, gdy zostają podjęte dobre decyzje wydawnicze. Dlatego wciąż mam nadzieję i stronię od zakupu w oryginale takich w miarę "pewniaków". Finalnie tylko poprzez zakup polskiego wydania możemy dać wymiar aprobacie i nagrodzić wydawnictwo za dobry ruch wydawniczy. Jakby każdy kupował w oryginale wszystko to, co mu się podoba - polskie wydawnictwa bawiące w tym segmencie mogłyby się powoli zwijać. Zatem wciąż trzymam się nadziei i nie kupuję takich Hulków czy X-Factor Davida, Fantastycznej Czwórki Byrne'a etc. Za to do koszyka w oryginale wpadają tytuły bądź cykle, które raczej nie zagoszczą w PL bądź dopiero za wiele wieeele lat ; )

Albo gdy zapowiedziane polskie wydania są niepełne bądź niesatysfakcjonujące - o czym wspomniałeś. Przykład X-Men Milestones w zależności od przypadku.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Czerwiec 2022, 18:37:11 wysłana przez Warpath »

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2377 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 09:25:08 »
Zmieniając temat:

Jak sądzicie w jaki sposób Egmont podejdzie do dalszego wydawania Epiców? Chodzi mi o kolejność.

Rok 2021 to następujące numery: 17, 18, 19.
Rok 2022 to następujące numery: 20, 21, 22.

Numery 23 i 24 jeszcze nie wyszły - 24 wychodzi w grudniu, a 23 dopiero w roku 2022 więc raczej nie dadzą radę tego ogarnąć na rok 2023.

Myślę, że na rok 2023 Egmont zaplanował numery 25 i 26, a numery 23 i 24 pójdą na rok następny.

Wydaje mi się też, że zejdą do dwóch epiców rocznie. No chyba, że dadzą radę na koniec roku 2023 wydać numer 24 albo może wykupili numer 15 ale w to już wątpię.

A wy co sądzicie o dalszym terminarzu wydawania epiców???

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2378 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 10:19:13 »
Ja obstawiam, że jednak poczekają na materiały do nr 23 i puszczą dalej po kolei. W tym czasie puszczą Epiki Punishera i dzięki temu dziura się zapełni  :)

Offline Random_Hero

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2379 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 10:23:05 »
Nie sądze aby Egmont wydał wszystkie epiki Spider-man. Raczej odpuszczą sobie ramoty, bo to raczej słabo się sprzedaję i nie znajdzie tak dużo odbiorców jak nowsze przygody.

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2380 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:22:59 »
Rok 2021 to następujące numery: 17, 18, 19.
Rok 2022 to następujące numery: 20, 21, 22.
Rok 2023 numery 23, 24, 25 (po prostu w pierwszym kwartale nie będzie żadnego epiki, bo 23 wychodzi dopiero w kwietniu 2023)
A co do roku 2024 to za wcześnie dyskutować. Bo może będzie tak drogi papier, że będzie tylko opłacało się czytać w cyfrze, albo Unia zakaże ze względu środowisko produkcji papieru, albo Rosja zajmie całą Europę.

Na obecną chwilę ostatnim epikiem jest numer 26, po nim jest Spider-Man: The Clone Saga Complete Epics plus Spider-Man: Ben Reilly Complete Epics. Temat Sagi Klonów był już tyle razy wałkowany, że nie ma co do niego wracać.

Nie wiadomo też jakie plany ma sam Marvel. Czy kolejnym epikiem będzie wyczekiwany przez wszystkich numer 16? Czy może przerobią Complete Epics na Epic Collections i wyjdzie numer 27? Tego nikt nie wie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:25:26 wysłana przez michał81 »

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2381 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 11:45:36 »


Nie wiadomo też jakie plany ma sam Marvel. Czy kolejnym epikiem będzie wyczekiwany przez wszystkich numer 16? Czy może przerobią Complete Epics na Epic Collections i wyjdzie numer 27? Tego nikt nie wie.

To mi się wydaje najrozsądniejsze z biznesowego punktu widzenia - tworzenie ciągów. Ale nie stosują się do tego jak do tej pory. Ponadto zaledwie 2  tomy rocznie to też zbyt wolno żeby utrzymać wysoki poziom zaangażowania klienta w produkt.

Odnośnie Egmont w 2023 : będzie  moim zdaniem najprawdopodobniej odwrócenie kolejności marzec Epic 24, lipiec Epic 23 i już normalnie listopad Epic 25. Na co bym miał jednak nadzieję to zamiast zmieniać kolejność w marcu 2023 puszczą coś starszego na próbę czyli np. 15.

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2382 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 12:32:22 »
To mi się wydaje najrozsądniejsze z biznesowego punktu widzenia - tworzenie ciągów. Ale nie stosują się do tego jak do tej pory. Ponadto zaledwie 2  tomy rocznie to też zbyt wolno żeby utrzymać wysoki poziom zaangażowania klienta w produkt.
Piszesz o zaangażowaniu klienta, tylko że nie każdy czyta wszystko (musi być miejsce na epiki z innymi bohaterami). Bez dodruków nikt nie wejdzie w serie, nie mając pewności, że będzie wstanie uzupełnić braki. I co z tego, że są dwa nowe tomy rocznie Amazing Spider-man (plus dwa dodruki jak w 2022), kiedy taki Punisher będzie mieć przerwę dwuletnią. @Hobgoblin nie znasz rynku w USA i piszesz jakieś farmazony, jakby Marvel nie wiedział co robi, a jak widać jednak są na fali wznoszącej taką polityką wydawniczą.

Odnośnie Egmont w 2023 : będzie  moim zdaniem najprawdopodobniej odwrócenie kolejności marzec Epic 24, lipiec Epic 23 i już normalnie listopad Epic 25. Na co bym miał jednak nadzieję to zamiast zmieniać kolejność w marcu 2023 puszczą coś starszego na próbę czyli np. 15.
Czemu mają odwracać kolejność? Bez sensu. Nie raz już były dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi tomami wydawanych przez nich serii.
Inna sprawa, to materiały mogą mieć jeśli Marvel będzie mieć je już przygotowane i #23 epik może wyjść u nas wcześniej niż w USA, wystarczy dogadać sprawę z Marvelem. NSC wypuściło np. wcześniej zbiorcze wydanie Oblivion Song, a sam Egmont wcześniej pierwszy zbiorczy tom zrestartowanego Star Wars, czyli jest taka możliwości.

Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2383 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:46:07 »
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:52:59 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2384 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:53:36 »
Serio - niektórzy tylko tutaj udają żeby się wyzłośliwiać nade mną, czy naprawdę nie rozumieją prostych słów? To powtórzę jeszcze raz. Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle nie wydawać tego co publikował TM Semic jeszcze raz. Tylko że skoro Egmont publikuje i tak i tak ze środka i jak sobie widzimisie, to niech najpierw da rzeczy ktorych w Polsce nigdy nie było. Czyli w Spider-Manie np. zakończenie Clone Sagi, w Batmanie No Mans Land, w Punisherze Rucka czy Aaron itp. Publikowanie na raz w trzech seriach tego co wydał TM Semic, uważam za czystą złośliwość. No i zaczęcie Epiców Spider-Mana kolejny raz OŁK i jeszcze na dodatek danie samego zakończenia i revila Hobgoblin Sagi, bez poprzednich zeszytów to absurd.

Podsumowując - jeśli i tak leci to nie po kolei, to niech najpierw polecą premiery a nie duble. A potem sobie niech powtarzają TM Semica jeśli chcą.