Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2355 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 14:22:40 »
Marvel na pewno nic nie wyciął i nic nie pominął. Nie wiem gdzie sprawdzałeś (może na wiki, gdzie każdy może robić zmiany), ale widocznie w tym miejscu był podany błąd co do ilość stron.
Nawet na amazonie takie rzeczy się też zdarzają.
Z pierwszej zapowiedzi jaką widziałem czyli z 24 lutego 2022 była podana tylko zawartość tego epika, a nie ilość stron.

Prawdopodobnie tak było. Ktoś dopisał na wikipedii tomy 23 i 24 i z rozpędu trafiło tam 496 stron czyli tyle ile ma już wydany tom 22. A teraz ktoś przeliczył albo opublikowali uaktualbiona liczbę dla 24 tomu czyli 424. To  72 strony mniej więc musieliby 1 annuala i 1 zeszyt wyciąć .

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2356 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 12:18:42 »
Podliczyłem liczbę stron w annualu 23 i to będzie też zdecydowanie mniej jak 496 (podane na wikipedii przy tomie 23). Jest napisane materials from Annual więc dokładnie nie wiadomo ale około 440 stron tam będzie. Może nie aż tak cienki jak Epic24 ale 23 będzie  też zauważalnie cieńszy niż ostatnio wydane w Polsce Epici.
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Czerwiec 2022, 13:31:27 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Knl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2357 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 13:14:52 »
no ale miałeś ich już nie kupować bo za drogie więc o co chodzi?  ::)

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2358 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 13:38:26 »
No to teraz nie dość, że drogie to jeszcze na stronach chcą oszukać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2359 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:35:14 »
No to teraz nie dość, że drogie to jeszcze na stronach chcą oszukać.

Mniejsza objętość = ukryta inflacja

Tylko z tego co pisałes to podniesli ceny już i tak z 40USD na 50USD. Czyli 25% podwyżka. Więc jawny wzrost cen + ukryty.
Choć to i tak lepiej niż podwyżki jakie Egmont zaserwuje na Epicach (54% rdr). Choć może raczej tylko na Epicu Spidera gdzie już wiedzą, że maja klientów co to zbierają w garści. Punisher pewnie będzie tańszy na zachęte żeby zacząć kolekcjonować (choćby tak jak Knightfall 1 był za 114 w przedsprzedaży mimo scd 200).
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:40:37 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2360 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 11:21:57 »
Mnie najbardziej wkurza to że dostajemy Epicki ktòrych zawartość była już w wiekszości w Polsce. A wobec wzrostu cen  i możliwości spadku sprzedaży, urwanie serii wydaje się bardziej prawdopodobne niż poł roku temu. I to mnie najbardziej by zirytowało - zostałbym z drugim wydaniem dubli ale ciągle bez kontynuacji.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2361 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 12:28:19 »
Mnie najbardziej wkurza to że dostajemy Epicki ktòrych zawartość była już w wiekszości w Polsce. A wobec wzrostu cen  i możliwości spadku sprzedaży, urwanie serii wydaje się bardziej prawdopodobne niż poł roku temu. I to mnie najbardziej by zirytowało - zostałbym z drugim wydaniem dubli ale ciągle bez kontynuacji.

Ciebie duble jakoś mocno drażnią, ale mnie w ogóle. Epic jest forma ostateczną to co było przed nim jest dla mnie nieważne bo w Epicach MA BYĆ wszystko po kolei. Ewentualnie fajnie by było mieć to samo w offsecie i na kredzie ale to co było na kredzie a jest przedrukowane w Epicu na kredzie jest do pozbycia się. No chyba, że masz komplet WKKM to wiadomo można to trzymac, ale pojedyncze tomy?

Co do ryzyka, że Epic Spider PL nie będzie kontynuowane oceniam je jako niskie. Wydają Punishera czyli moim zdaniem 2go ligowy komiks, który zestarzał się mocniej niż Spider z lat 70tych (zbyt duży nacisk na już archaiczny ekwipunek Punishera, podejście do lone wolf w mediach i współczesnych produkcjach). Poza tym NIESTETY traktują Epic jako produkt dla whales (o czym świadczy podwyżka 54% rdr) więc wiedzą, że klient nie skąpi na to pieniędzy i już tkwi po uszy w zbieractwie. Tymczasem o komiks przeznaczony dla dzieci i młodszej młodzieży już tej pewności nie mają. Mają po kolei opublikowane do tomu 26, więc w 2023 kupują od Marvel kolejne trzy : 23,24,25.
Czego ja się zacząłem obawiać przebywając na tym forum to wcześniejsze pozycje. Chciałbym zbierać od około tomu 10 bądź 11 do 23. Z tego co piszą tu użytkownicy jest realne ryzyko, że Egmont może tego nie kupić. Co najgorsze klienci są tak wytresowani i urobieni przez Egmont, że nawet nie oczekują wstępnej deklaracji od wydawcy co i kiedy zamierza bądź raczej nie zamierza kupić. Czekajcie na katalog i mamy wyrąbane, przegapicie przez to czekanie wydanie amerykańskie to wasz problem. Wydajemy kolekcje ale tylko z nazwy bo możemy zacząć i przerwać kiedy nam się zachce bo i tak kupicie bo jesteście whales albo wprost mamy was za uzależnionych, którzy nie wiedzą, że są inne hobby - i  z pytaniami czekajcie na konferencje prasową.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Czerwiec 2022, 12:37:31 wysłana przez Hobgoblin »

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2362 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 12:42:31 »
Ja nie oczekuje deklaracji bo mnie najzwyczajniej w świecie te starsze pająki nie interesują. Za to chętnie przeczytalbym ciąg dalszy (saga klonów i co tam później było).

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2363 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 12:46:42 »
@Hobgoblin, może byś się odniósł do komentarzy pod Twoim postem w temacie Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię, bo póki co wrzucasz kolejny post tam, w którym nie wiadomo o co Ci chodzi i masz wywalone.

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2364 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 12:48:35 »
Mnie najbardziej wkurza to że dostajemy Epicki ktòrych zawartość była już w wiekszości w Polsce. A wobec wzrostu cen  i możliwości spadku sprzedaży, urwanie serii wydaje się bardziej prawdopodobne niż poł roku temu. I to mnie najbardziej by zirytowało - zostałbym z drugim wydaniem dubli ale ciągle bez kontynuacji.

Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że mówisz o dublach komiksów, które były wydane 30 lat temu? Idiotyzmem i zupełna nielogicznością by było wydawać obecnie coś, co miało by być dopasowane do tych staroci. Kto je ma, spoko, ale większość potencjalnych czytelników nie posiada komiksów TM-Semic!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2365 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 12:54:26 »
Ja nie oczekuje deklaracji bo mnie najzwyczajniej w świecie te starsze pająki nie interesują. Za to chętnie przeczytalbym ciąg dalszy (saga klonów i co tam później było).

Przed sagą klonów ostrzegam BARDZO. To prawie zabiło serie. Także moim zdaniem jeżeli Cie ciągnie to najpierw sprawdź na internecie czy coś zanim to kupisz.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2366 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 14:07:56 »
Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że mówisz o dublach komiksów, które były wydane 30 lat temu? Idiotyzmem i zupełna nielogicznością by było wydawać obecnie coś, co miało by być dopasowane do tych staroci. Kto je ma, spoko, ale większość potencjalnych czytelników nie posiada komiksów TM-Semic!



Egmont powinien z tych epikow powicinac wszystko co wydal tm semic i zostawic tylko te kilka stron ktore semic powywalal. Mieli bysmy epika z 38 stronami NIGDY wczesniej nie publikowanymi, scieto by mniej drzew na papier, i cena bylaby nizsza :)

a i Bazyl zadowolony:)

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2367 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 15:28:52 »
Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że mówisz o dublach komiksów, które były wydane 30 lat temu? Idiotyzmem i zupełna nielogicznością by było wydawać obecnie coś, co miało by być dopasowane do tych staroci. Kto je ma, spoko, ale większość potencjalnych czytelników nie posiada komiksów TM-Semic!

Przecież on doskonale zdaje sobie z tego sprawę tylko lubi pierniczyć głupoty na temat Egmontu.

Już wielokrotnie było to wałkowane, że to co było wydane w Semicach nie jest klasycznym dublem ponieważ:
- tylko część tych komiksów jest dostępna i to tylko na rynku wtórnym,
- kiepska jakość druku i kiepski papier,
- kiepskie, czasem bardzo niedokładne tłumaczenie,
- powycinane strony z niektórych zeszytów.

Myślę, że Bazyl doskonale to wie i rozumie ale psioczy specjalne na Egmont by robić wszystkim na złość.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2368 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 15:44:30 »
Przecież on doskonale zdaje sobie z tego sprawę tylko lubi pierniczyć głupoty na temat Egmontu.

Już wielokrotnie było to wałkowane, że to co było wydane w Semicach nie jest klasycznym dublem ponieważ:
- tylko część tych komiksów jest dostępna i to tylko na rynku wtórnym,
- kiepska jakość druku i kiepski papier,
- kiepskie, czasem bardzo niedokładne tłumaczenie,
- powycinane strony z niektórych zeszytów.

Myślę, że Bazyl doskonale to wie i rozumie ale psioczy specjalne na Egmont by robić wszystkim na złość.

Ja myślę, że on celowo używa określenia duble żeby wkurzać innych, bo z tych powodów, które wymieniłeś to nie są żadne duble. Natomiast co do zasady zupełnie się mu nie dziwię, że wolałby w pierwszej kolejności coś, co nie było w ogóle w Polsce nigdy wydawane. Jednocześnie nie dziwię się Egmontowi, że leci na sentymencie odbiorców, ponieważ to się po prostu sprzedaje.

Offline Warpath

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2369 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 16:02:34 »
A ja się dziwię, że Egmont nie poszedł w Hulka Petera Davida. Też bazuje na sentymencie, jako że mamy tam McFarlane'a w pierwszym tomie, w kolejnym bodajże mamy historię zawartą w TM-Semicowskim Mega Marvelu (crossover z X-Factor), no i on top 90% materiału niepublikowanego wcześniej w Polsce.