Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366480 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2310 dnia: So, 21 Maj 2022, 14:09:26 »
Nie spotkałem się z takim myśleniem w innych swoich hobby.
Kupujemy na siłę, bo martwimy się, że to zniknie z rynku?
Patrząc na niektóre kolekcję to może faktycznie tak jest xD
Ale ja wybieram tylko te pozycje, które mnie czymś do siebie przekonały.

Wcale nigdzie nie mówię, żeby cokolwiek kupować na siłę - ale Hobgoblin zdawał się sugerować, że jeśli w proteście przeciw podwyżkom przestaniemy kupować komiksy, które CHCEMY, to wydawca się zreflektuje i obniży ich ceny. Otóż moim zdaniem nie. Wydawca albo przerwie taką serię, albo zmniejszy jej nakład, przez co cena jeszcze bardziej pójdzie w górę.

EDIT:

Co sądzicie o The Amazing Spider-Man: Parallel Lives? To było wydane jako powieść graficzna w Polsce?

Czytałem w ramach tego Epica "Inferno". Podobało mi się. Szczerze mówiąc, wolę takie rysunki niż styl McFarlane'a, który towarzyszył im w tym zbiorczym wydaniu. Nie jestem tylko do końca przekonany co do kolorów, bo wydawały mi się jakby trochę blade.

Nie jest to fajerwerk fabularny, ale z pewnością interesujący pomysł. Zestawienie losów Petera i MJ czyni z tej ostatniej równorzędną bohaterkę komiksu zamiast dodatku do Spider-Mana, co należy zaliczyć na plus. Mądrym posunięciem jest wg mnie przyjrzenie się bliżej psychice MJ i ukazanie, jak jej zachowanie wynikało z wydarzeń, z którymi musiała się borykać. Ten kontekst dodaje w pewnym sensie dodatkową warstwę do innych komiksów z Mary Jane, które będziemy czytać po "Równoległych Życiach". Oprócz tego tęskniący za starszymi przygodami Pająka mają szansę obejrzeć sobie kilka retrospekcji właśnie do dawniejszych walk Spider-Mana. Finałowa sekwencja walki, która nie opiera się już na wspomnieniach, tylko dzieje się obecnie, w moim odczuciu wyszła trochę sztampowo, ale całość to fajna rzecz i cieszę się, że dołączono ją do Epika.

Ciekawie byłoby też przeczytać opinię kogoś, kto poznał tę historię jeszcze w czasach TM-Semic :)

« Ostatnia zmiana: So, 21 Maj 2022, 14:45:10 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2311 dnia: So, 21 Maj 2022, 17:25:58 »
jeśli w proteście przeciw podwyżkom przestaniemy kupować komiksy, które CHCEMY, to wydawca się zreflektuje i obniży ich ceny.

Na obniżki to nie ma już szans. Inflacja jeszcze NIE osiągnęła apogeum, to, że zaprzestaną kupowac surowce z Rosji jeszcze nie zostało w pelni odzwierciedlone w cenach!
Dlatego tym bardziej butna jest podwyzka o 54% rok do roku,  bo oni wiedzą, że inflacja jeszcze nie jest na szczycie. A szczyt może być długi i płaski. Czyli 2023 i 2024 podwyżki. Podwyzka powinna być dawkowana w takiej sytuacji, bo i tak wiadomo,że będą kolejne.
Jeśli natomiast tom 5 sprzeda się podobnie do tomu 4 to wydawca dostaje sygnał od klientów- jest OK.

Rozumiem, że większość osób tutaj ma na to wyrabane. Mając okolice 40tki to 50zl w tą czy w tą to nie jest duży problem. Ale chodzi o to, że będzie tylko gorzej z cena. To jest trochę złamanie tabu taka jednorazowa podwyzka zamiast podnosić o te 15zl co kolejny tom. Bo na 95% te dalsze podwyżki i tak będą.

A odnośnie Wydania Specjalnego z pająkiem to miałem je wtedy. Podobało mi się bo arty były 80tisowe. A w 92 już np.pojawil się Larsen, który był rysowany nieco zbyt nowoczesnie/kreskowkowo .
« Ostatnia zmiana: So, 21 Maj 2022, 17:31:36 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Pan M

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2312 dnia: So, 21 Maj 2022, 17:35:17 »
Hobogoblin tworzy taki content, że w dzisiejszej dobie platnych trolli wcale by mnie zdziwiło jakby to był opłacany przez Hachette czy kogoś w tym stylu typ od siania dezinformacji. Temat jest ciekawy, ale dopóki ludzie takiego pokroju robia zamieszanie to nic z tego fajnego nie wychodzi. Eot z mojej strony bo wole pograć w total wara i nadrabiac komiksy zamiast brać udział w dyskusjach z takimi userami.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2313 dnia: So, 21 Maj 2022, 18:12:24 »
Podwyzka powinna być dawkowana w takiej sytuacji, bo i tak wiadomo,że będą kolejne.

Wydaje mi się, że Egmont woli podwyższyć raz o większą kwotę niż kilka razy, tuż po sobie, o małe kwoty. Tak zresztą było do tej pory z innymi seriami. Wydawnictwo przyjmuje chyba, że efekt psychologiczny jednej, nawet większej podwyżki jest mniej rażący, niż zmienianie ceny serii co chwilę i denerwowanie tym co chwilę klientów. To tak jak ze zrywaniem plasterka szybkim ruchem zamiast drobnymi pociągnięciami :)

Oczywiście w dobie obecnej inflacji dawne praktyki i zasady mogą ulec zmianom... Jak zresztą widać po dwóch następujących po sobie podwyżkach ceny Epiców Spidera. Ale może ta najnowsza wystarczy na jakiś czas?
« Ostatnia zmiana: So, 21 Maj 2022, 18:15:53 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2314 dnia: So, 21 Maj 2022, 18:36:36 »
A podwyżka za gaz 400% jest butna czy nie :) No przecież mogli dawkować tą podwyżkę co roku o 15 % ::)
A podwyżka za paliwo ok. 50% w ciągu roku jest butna ? No nie wiem dlaczego nie mogą podnosić o np. 10% rocznie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2315 dnia: So, 21 Maj 2022, 20:04:34 »
A podwyżka za gaz 400% jest butna czy nie :) No przecież mogli dawkować tą podwyżkę co roku o 15 % ::)
A podwyżka za paliwo ok. 50% w ciągu roku jest butna ? No nie wiem dlaczego nie mogą podnosić o np. 10% rocznie.

Sam pisałeś żeby rzeczy niezbędnych do współczesnego życia nie porównywać z komiksami.
A trochę starają się dawkować, czasowo niższa akcyza.

Branża rozrywkowa tak nie drożeje szybko bo konkurencja jest spora a rynek nasycony. Mnóstwo produktów i usług rywalizuje o tego samego konsumenta.

Ja przerobiłem sobie to w głowie i nie moge kupic tego Larsena. Na pewno nie nowego egzemplarza bez promocji jak była na Knightfallu z ta sama SCD (114). Jeżeli to ma być dla mnie projekt długoterminowy jak zakładałem to nie może on być traktowany finansowo tak eksploatacyjnie przez wydawce. Bo dalsze podwyżki w 2023 będą prawie na pewno. Jak im wtedy słupki sprzedaży przestaną się zgadzać na Epikach to może wtedy zadecydują, że inne serie idą do góry o 20% a Epic o 5%.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Maj 2022, 20:10:52 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2316 dnia: So, 21 Maj 2022, 20:14:13 »
Ja przerobiłem sobie to w głowie i nie moge kupic tego Larsena. Na pewno nie nowego egzemplarza bez promocji jak była na Knightfallu z ta sama SCD (114).

Twoja wola. Tak pomyślałem, że jeśli odczuwasz nostalgię za latami 80/90, to możesz rozważyć jako zamiennik "Kapitana Tsubasę", którego niedawno zaczęli u nas wydawać :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2317 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 19:46:47 »
Marvel zapowiedział na pierwszy kwartał 2023 (chyba styczeń) Amazing Spider-man Epic Colletion vol. 23



tym samym łatając dziurę aż do tomu 26 (tak po drodze jest Maximum Carnage).
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Czerwiec 2022, 19:50:54 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2318 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 19:56:50 »
Ze 200 będzie kosztować chyba, że linia do tego czasu upadnie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2319 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 20:08:40 »
Tak od razu nie padnie. Myślę że na co najmniej dwa lub trzy epiki to jeszcze mamy szansę. Co najwyżej przykręcą kurek z trzech do dwóch rocznie i tak zaczyna im brakować materiału. Raczej wątpię by sięgali w przeszłość przy obecnej sytuacji rynkowej.
Oczywiście to moje pobożne życzenia, póki co epiki kontynuuję bo to jedna z niewielu rzeczy które jeszcze biorę z segmentu SH więc środki jeszcze na to są.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2320 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:19:37 »
Marvel zapowiedział na pierwszy kwartał 2023 (chyba styczeń) Amazing Spider-man Epic Colletion vol. 23



tym samym łatając dziurę aż do tomu 26 (tak po drodze jest Maximum Carnage).

Maximum Carnage tez jest juz w epicu?

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2321 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:37:27 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2322 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 08:08:51 »
Co najwyżej przykręcą kurek z trzech do dwóch rocznie i tak zaczyna im brakować materiału.
Przy dwóch tomach na rok to materiału starczy spokojnie na dwa lata (2023/2024). W tym czasie Marvel może spokojnie uzupełnić o tom 16 (i chyba tak się stanie), czyli Egmont miałby na kolejny rok i wtedy może cofnąć się o 15 i 16. Wg mnie Egmont ma już pewny 3-letni plan na tą serię. (I nie zapominajmy, że po 26 tomie epików zaczyna się Clone Saga, która jest już zebrana w 11 tomach Complete Epics.)

Większy problem stanowią epiki Punishera, która od dwóch lat stoją w miejscu i raczej nie zanosi się, aby ta seria ruszyła dalej, a tam w porównaniu do Spider-man (gdzie można jeszcze wybierać) jest tylko 5 tomów.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Czerwiec 2022, 08:14:22 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2323 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 08:31:47 »
Większy problem stanowią epiki Punishera, która od dwóch lat stoją w miejscu i raczej nie zanosi się, aby ta seria ruszyła dalej, a tam w porównaniu do Spider-man (gdzie można jeszcze wybierać) jest tylko 5 tomów.
Co roku wydają jakiś Epic Punishera (ostatnio nr 4 w lipcu 2021, a więc niecały rok temu), tak więc należy mieć nadzieję, że jeśli nie w tym roku to na początek przyszłego coś zapowiedzą. - https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines#Punisher

Online donT

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2324 dnia: Pt, 10 Czerwiec 2022, 08:35:00 »
Większy problem stanowią epiki Punishera, która od dwóch lat stoją w miejscu i raczej nie zanosi się, aby ta seria ruszyła dalej, a tam w porównaniu do Spider-man (gdzie można jeszcze wybierać) jest tylko 5 tomów.

W zeszlym roku wyszedl vol.4 Return to Big Nothing.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.