Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 374951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2280 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 19:35:57 »
Fresh Venom 1 a Venom 2. Czerwiec 21 a lipiec 22. 14%podwyzka.

Do tej osoby co napisała "zdrozalo wiec po co drazyc temat" - nie wiem czy wiesz ale Epic to jest 8 lat zbierania samego Amazing. Nie możemy pozwolić jako klienci na to żeby to drożało bardziej jak inne linie wydawnicze. A zdrozalo procentowo 2x bardziej niż inny Marvel rok do roku.

Przecież tam te tomy z podobno ilością stron to różnie kosztowały, ale rozumiem sobie wybrałeś akurat ten bo najlepiej pasował do narracji.

Jakie osmie lat ? Zaraz będziesz miał tu drugą "Turcję". Nikt ci tego wszystkiego tu nie wyda, weź to sobie wybij do głowy i przestań o tym pisać.

Ale jeśli spojrzeć w zapowiedzi, to wszystkie komiksy o podobnej objętości (plus minus 500 stron) mają taką samą okładkową: nowy Epic, Knightfall 2, Hellblazer Delano 3, Imperatyw Thanosa, Thor Straczyńskiego. Niektóre mają nawet wyższe - Deadpool i Cable 2 (704 strony), Wojna Korpusu Sinestro (560 + większy format).

Więc to nie jest tak, że ten Spider-Man jest jakimś wyjątkiem, tylko tyle będą teraz kosztować komiksy o takich gabarytach.

Przecież ja to już wklejałem, ale go nie obchodzą inne tytuły, więc inne mogą sobie drożeć  :)
Ma ktoś komórę to TK, weźcie zadzwońcie niech podroży wszystkie inne tytuły nawet i o 100%, tylko te Epici ze Spiderem zostawi w spokoju, może wtedy przestanie o tym pisać co post w każdym temacie, bo Bazlyl-ów 2-ch nam nie potrzeba.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2281 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 19:43:16 »
może wtedy przestanie o tym pisać co post w każdym temacie, bo Bazlyl-ów 2-ch nam nie potrzeba.

Ty i @michał81 od tylu lat piszecie na jedno kopyto i wam można, a Hobgoblinowi nie można? Przestań może obrażać innych użytkowników i popatrz na siebie jak wygląda twoja obecność na forum. Inni ludzie piszą o komiksach a xanar na nich naskakuje albo pisze jednozdaniowe "żarciki". I to ma być niby lepsze od pochylania się co miesiąc nad kolejnymi pozycjami Egmontu?

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2282 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 19:59:47 »
W zasadzie wszystko było dobrze, póki TK sobie wydawał swoje, czyli to wszystko co w latach 2008 - 2012. Mieliśmy z nim spokój, żył sobie wg własnych przekonań co polscy komiksiarze chcą czytać a my z westchnieniem wspominaliśmy dni minionej chwały. Wszystko się popsuło gdy zaczął się mieszać do planów wydawniczych konkurencji i nagle zapałał przemożną chęcią wydawania dokładnie tego samego co Hachette i Eaglemoss.

Jeśli superhero słabo się Egmontowi sprzedaje, to niech przestanie je wydawać. And we shell have a peace.

Ale czy Ty przypadkiem wiele razy nie jechałeś po Egmoncie za to, że przestał wtedy wydawać superhero? Bo w tej chwili wygląda to trochę jak: Egmont nie wydaje superhero - źle, Egmont wydaje superhero - też źle. You can't win :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2283 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 20:03:02 »
Może zostanę obśmiany, ale czy jak obliczacie % podwyżki komiksu to liczycie to od ceny netto czy brutto?
Bo VAT procentowo taki sam, ale jego wartość się zmienia. Trudno, żeby utrzymać to na tym samym poziomie moi drodzy.

Może jak Mati wymyśli jakąś nowa tarczę - tym razem dla komiksiarzy - to nie odczujecie tej podwyżki :)

Offline 79ers

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2284 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 20:05:00 »
a za komiks płacimy cenę netto czy brutto?

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2285 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 20:10:09 »
No my płacimy brutto. Ale gdyby podatek był niższy to byśmy tak nie płakali nad tymi cenami.
Chcoiaz teraz i produkty obniżone o VAT są pierunsko drogie.
Państwo też nie pomogło wprowadzając polski nieład.
Szkoda.
Ja na pewno będę dalej zainteresowany Epicami, ale nawet nie zerkam na nowe serie.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2286 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 20:12:10 »
Ty i @michał81 od tylu lat piszecie na jedno kopyto i wam można, a Hobgoblinowi nie można? Przestań może obrażać innych użytkowników i popatrz na siebie jak wygląda twoja obecność na forum. Inni ludzie piszą o komiksach a xanar na nich naskakuje albo pisze jednozdaniowe "żarciki". I to ma być niby lepsze od pochylania się co miesiąc nad kolejnymi pozycjami Egmontu?

Ty nie piszesz na jedno kopyto ;D
Egmont jest po prostu złem i dlatego tak podnosi ceny, by zarżnąć superhero. :)
;D
Dawno żadnego ostrzeżenia nie dostałeś i żeś się rozbestwił. Niestety w tym rezerwacie nie banują i jesteś pod ochroną, moim zdaniem :) to forum jest kogoś z twoje rodziny dlatego jeszcze tu jesteś.
Nie mówię, że to prawda, nie mówię, że to kłamstwo. Mój pogląd jest taki
;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2287 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 21:24:26 »
No to co masz zamiar zrobić, żeby "nie pozwolić" zdrożeć?

Tu jest pies pogrzebany! Jedyne co "nieszkodliwe" można robić to być bardzo wokalnym na ich social media o tych nierównych podwyzkach. Domagać się statementu itd. Najefektywniejsze jednak co można zrobic to przestać kupowac,  jak się sprzedaz tych grubych komiksow co teraz dostały 40groszy za strone wywali  to wtedy wydawca będzie wiedział, że na tych tytułach nie ma już przestrzeni do większych podwyżek. Ale to jest ciężkie bo tak jak ja chce tego Larsena to ktoś pewnie czeka od iluś lat na Thanosa itd.
Jest to jednak ważne wyjść z tej kategorii "psychofanow", ktorzy wytrzymają wieksze podwyżki jak reszta poniewaz nie tylko 2022 ale także niestety 2023 i 2024 to Najprawdopodobniej wysoka inflacja. Wiec podwyżki będą dalej, a do powtórki,  że Marvel drozeje 25% a Epic 54% rok do roku nie chcemy dopuscic.


Boba Fett - ja liczyłem od MSRP rok do roku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Maj 2022, 21:27:57 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2288 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 22:04:37 »
Jak będziemy mniej kupować, to sprzedaż w ogóle spadnie i nie tyle nie zmniejszą cen, co będą musieli zmniejszyć nakłady i podnieść cenę jednostkową. Kto pamięta czasy Mistrzów Komiksu, ten wie :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2289 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 22:51:01 »
Jak będziemy mniej kupować, to sprzedaż w ogóle spadnie i nie tyle nie zmniejszą cen, co będą musieli zmniejszyć nakłady i podnieść cenę jednostkową. Kto pamięta czasy Mistrzów Komiksu, ten wie :)

Nie spotkałem się z takim myśleniem w innych swoich hobby.
Kupujemy na siłę, bo martwimy się, że to zniknie z rynku?
Patrząc na niektóre kolekcję to może faktycznie tak jest xD
Ale ja wybieram tylko te pozycje, które mnie czymś do siebie przekonały.
A w związku z podwyżkami nie planuje sięgać po każdy interesujący mnie tytuł. Będę tylko kończyć już rozpoczęte serie.
Może kiedyś z drugiej ręki będę miał okazję coś kupić taniej.
Podejrzewam, że nie jestem jedyny.
Szczerze to jakoś nie spędza mi to snu z głowy. Mówi się trudno. Szanuję, że muszą podnieść ceny.
Nie zamierzam hejtowac tytułów, po które z powodu podwyżek nie sięgnę.
Ale nie chce uczestniczyć w tym chorym procesie. Inne rozrywki nie drożeją, ba mam wrażenie, że tanieją. I pewnie na nich się skupie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2290 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 22:52:53 »
Nie spotkałem się z takim myśleniem w innych swoich hobby.
Kupujemy na siłę, bo martwimy się, że to zniknie z rynku?
Patrząc na niektóre kolekcję to może faktycznie tak jest xD
Ale ja wybieram tylko te pozycje, które mnie czymś do siebie przekonały.
A w związku z podwyżkami nie planuje sięgać po każdy interesujący mnie tytuł. Będę tylko kończyć już rozpoczęte serie.
Może kiedyś z drugiej ręki będę miał okazję coś kupić taniej.
Podejrzewam, że nie jestem jedyny.
Szczerze to jakoś nie spędza mi to snu z głowy. Mówi się trudno. Szanuję, że muszą podnieść ceny.
Nie zamierzam hejtowac tytułów, po które z powodu podwyżek nie sięgnę.
Ale nie chce uczestniczyć w tym chorym procesie. Inne rozrywki nie drożeją, ba mam wrażenie, że tanieją. I pewnie na nich się skupie.

A które tanieją? To nie uszczypliwość, serio ciekawy jestem.

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2291 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 22:56:07 »
Pierwsze co mi przyszło do głowy to dwie gry na PS5. Horizon 2 oraz GT6 kilka miesięcy po premierze kosztują już 150 zł. A Horizon startował z absurdalnego 300.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2292 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:15:55 »
Ale te gry to raczej zawsze po jakimś czasie taniały, za pąd też mniej zapłacisz ? To jak potaniało ?

Ja to mam wrażenie, ze niektórzy to wchodzą na wyżyny absurdu. Do jakich podwyżek nie możemy dopuścić ?
To jest prywatny interes a nie państwowy, który daje "za darmo" jak im się to nie będzie spinać finansowo i papier podrożeje kolejne "milion procent" to po prostu przestaną to wydawać bo i tak nikt nie kupi epica za 1k, nie mówiąc już o drożejących: prądzie, gazie, węglu, ropie itd. i to też nie drożeje o "5%". Jak wy sobie to wyobrażacie, że będą to taniej sprzedawać niż produkują, żeby epici za bardzo nie podrożały.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2293 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:23:12 »
Ale te gry to raczej zawsze po jakimś czasie taniały, za pąd też mniej zapłacisz ? To jak potaniało ?

No i to mi wystarczy. Natomiast komiksy nie tanieją w ogóle. Nawet kilka lat po premierze.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2294 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:30:26 »
No raczej cena jest mniej więcej taka sama, czasami są jakieś większe promocje, ale rzadko, nie ma czegoś takiego, że grę sobie możesz kupić praktycznie za ułamek ceny startowej (nową). Zresztą to za bardzo nie ma co porównywać jedno to jest produkt wirtualny a drugi to fizyczny, zakładam, że mówimy o komiksach po polsku  a nie komiksach elektronicznych po amerykańsku, gdzie też były jakieś uber promocje na Comixology, bo teraz to nawet nie wiem jak to działa. 
Twój komiks jest lepszy niż mój