Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366425 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2250 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 10:07:12 »
Przecież nikt chyba nie napisał że to się nie sprzedaje. Mam świadomość że obecnie inaczej tworzy się komiksy, jest komputerowe kolorowanie a tekstu znacznie mniej niż kiedyś. Ma to swoje plusy, ma i wady.
Abstrahując od tematu pająka, polecam serię MTMTE Transformers która wyszła w ramach kolekcji G1 od Hachette. Niby to nowe komiksy, ale tekstu tam od groma, a czyta się to fenomenalnie.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2251 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 10:42:38 »
Ale to nie chodzi o to, że to mało, tylko że to jest monotematyczne i zwyczajnie słabe w porównaniu do wielu innych rzeczy. To tak jakbyś z seriali oglądał tylko telenowele amerykańskie między 1980 a 1992 rokiem. Tak szczerze, jaki w tym jest sens?

-Taki, że lata 80te to moja estetyka i atmosfera mi odpowiada.
-Taki, że wtedy w tych wczesnych latach 90tych marzyłem żeby tego więcej wychodziło. A ten okres pasuje klimatem do pierwszej połowy TM-Semic. Od 1996 kupowałem TM-semic okazjonalnie bo ta konwencja czy charakter zwłaszcza jeśli chodzi o arty już nie były dla mnie.
-Taki, że mi to przywołuje wspomnienia.
-Taki, że nie lubie współczesnego stylu "rysowania" w komiksach. Może nawet nienawidze.
-Taki, że od  jesieni 1992 mamy już w pełni rozwiniętą bańkę na rynku komiksów i nadmiernie rozbuchaną produkcję (listopad 92 śmierć Supermana, na którą ludzie liczyli, że będzie ostateczna) a w kwietniu 1993 wychodzi Maximum Carnage czyli Spider leci na pysk.
-Taki, że co prawda czytam komiksy z interesującego mnie okresu losowo i nie po kolei ale jak otworzę to czytam dany zeszyt w całości - każdy jeden dymek, nawet jeżeli Parker przez cała strone rozmawia z ciocią May. We współczesnych komiksach potrafie pomijać po 2 strony pod rząd (przerzucać) jeżeli ocenie, że nic interesującego się tam nie dzieje.
-Taki, że komiks nie jest dla mnie celem samym w sobie. Jak potrzebuje skomplikowanej fabuły to mam lepsze medium do tego.
-Taki, że szkoda mi czasu na nowsze lub inne komiksy.

Tutaj https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/komiksy-beda-coraz-drozsze/ jest mowa o tym, że średnia podwyżka na komiksie to około 30% (Epic 54%). Kołodziejczak też wyjaśnia, że przyszłościowy dla Egmont jest komiks dziecięcy i jemu chca utrzymywać cenę.
Także wszystko wskazuje na to, że będziemy dopłacac do komiksu dziecięcego kupując Epici.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Maj 2022, 12:29:33 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Megatron

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2252 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 12:33:06 »
Nawet odpowiadając nie wychodzisz poza bańkę superhero. To w latach 80tych nie było innych komiksów? Stoi to mocno w sprzeczności z moim podejściem. Wolę zerwać topowe listki herbaciane o najlepszym smaku z różnych krzewów niż dobijać do mułu.

Offline donT

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2253 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 12:50:31 »
szkoda mi czasu na nowsze lub inne komiksy.

Nasz pech, ze nie szkoda Ci czasu na to forum. Takich sprzecznosci i glupot nawet kolekcyjny lunatyk nie wypisuje.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2254 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 13:18:06 »

Tutaj https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/komiksy-beda-coraz-drozsze/ jest mowa o tym, że średnia podwyżka na komiksie to około 30% (Epic 54%). Kołodziejczak też wyjaśnia, że przyszłościowy dla Egmont jest komiks dziecięcy i jemu chca utrzymywać cenę.
Także wszystko wskazuje na to, że będziemy dopłacac do komiksu dziecięcego kupując Epici.


Wow! Prawdziwy Hobgoblin! Zabiera dzieciom cukierki i sam chce je zjeść. Gargamel byłby dumny.

Wartościowy komiks dziecięcy powinien być tani jeśli poważnie myślimy o rozwoju medium w kraju. Na zasadzie "czym skorupka za młodu...". Jakoś jestem w stanie zaakceptować taką argumentację i zapłacić ten "ukryty podatek" na rzecz edukacji komiksowej młodego czytelnika, który uzależniony jest od portfela rodzica i nie epici mu w głowie.

Epic to komiks dla samowystarczalnego człowieka w wieku 25+ (a w tym przypadku nawet 35+) który jest już wciągnięty w komiksowe hobby. Przypadkowy czytacz raczej tego nie kupi. Nie inwestując w tani komiks dziecięcy będziesz miał mniej fanów komiksu w dłuższej perspektywie, a mniejsza siła nabywcza to i większe ceny.


Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2255 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 13:30:47 »
Jakoś jestem w stanie zaakceptować taką argumentację i zapłacić ten "ukryty podatek" na rzecz edukacji komiksowej młodego czytelnika, który uzależniony jest od portfela rodzica i nie epici mu w głowie.


To altruistycznie z Twojej strony. Bo ja mam dużą niechęć i opory.

Co ważne to nie znaczy, że taki Kaczor Donald nie zdrożeje. Zapewne po prostu zdrożeje proporcjonalnie mniej niż "powinien".
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Maj 2022, 13:33:24 wysłana przez Hobgoblin »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2256 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 14:20:12 »
@Hobogoblin jeśli tak bardzo Ci cena epików nie odpowiada to zrób sobie przysługę i innym oraz zademonstruj to niezadowolenie i nie pozwól Egmontowi na sobie zarobić. Wiele osób tu narzeka, no dobra jeszcze jeden się tu rzuca jaki to Egmont jest zły, a potem kupuje na kilogramy jego wydania i po prostu idź w oryginały. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z różnymi oprawami, o których tak ciągle piszesz.



Czy to jakaś żaluzja do mnie?
@michał81 jeśli tak bardzo nie odpowiadają ci narzekania niektórych użytkowników na ceny i na Egmont , to zrób sobie przysługę i innym i po prostu nie odpowiadaj na te posty. Z uporem godnym lepszej sprawy bronisz Egmont Polska jak tylko ktoś śmie napisać cokolwiek krytycznego na ich temat. Tak np. ja kupuję ich komiksy i właśnie dlatego mam prawo je krytykować, bo je czytam i nie wszystko musi mi się podobać. Gdybym krytykował bez czytania, to też byś mnie atakował właśnie za to. Sam porzuciłeś Kolekcje a mimo to ciągle je krytykujesz. Jak się przerzuciłeś na oryginalne cyfrówki, to pisz o nich w ich temacie, a nie wbijasz do normalnych tematów i mówisz jakie one są lepsze. Tutaj to nikogo nie obchodzi, bo wyżej cenimy papier po polsku.

Nawet odpowiadając nie wychodzisz poza bańkę superhero. To w latach 80tych nie było innych komiksów? Stoi to mocno w sprzeczności z moim podejściem. Wolę zerwać topowe listki herbaciane o najlepszym smaku z różnych krzewów niż dobijać do mułu.

To są tematy o komiksach superhero, to nic dziwnego, że ktoś pisze o superhero. Ja się nie produkuje np. o frankofonach czy mandze, bo nie czytam. Ale superhero wielbię gorąco i będę się w ich tematach produkował do końca świata. Dla nas superhero liczy się najbardziej i ja nie zwracam uwagi na pozostałe.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2257 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 16:03:16 »
Także wszystko wskazuje na to, że będziemy dopłacac do komiksu dziecięcego kupując Epici.[/b]
Masz tu zestawienie najlepiej sprzedających się komiksów Egomntu w roku 2021
https://filmozercy.com/wpis/20-najpopularniejszych-komiksow-egmontu-z-2021-roku-jakie-tytuly-czytalismy-najchetniej
Czy widzisz w tym zestawieniu epiki Spider-mana? Jak narazie to wychodzi, że to komiksy dziecięce sprzedają się lepiej niż superbohaterowie.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2258 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 16:09:59 »

Czy to jakaś żaluzja do mnie?
@michał81 jeśli tak bardzo nie odpowiadają ci narzekania niektórych użytkowników na ceny i na Egmont , to zrób sobie przysługę i innym i po prostu nie odpowiadaj na te posty. Z uporem godnym lepszej sprawy bronisz Egmont Polska jak tylko ktoś śmie napisać cokolwiek krytycznego na ich temat. Tak np. ja kupuję ich komiksy i właśnie dlatego mam prawo je krytykować, bo je czytam i nie wszystko musi mi się podobać. Gdybym krytykował bez czytania, to też byś mnie atakował właśnie za to. Sam porzuciłeś Kolekcje a mimo to ciągle je krytykujesz. Jak się przerzuciłeś na oryginalne cyfrówki, to pisz o nich w ich temacie, a nie wbijasz do normalnych tematów i mówisz jakie one są lepsze. Tutaj to nikogo nie obchodzi, bo wyżej cenimy papier po polsku.
Bo Hobogoblin pierdzieli głupoty. Masz powyżej kolejną jego głupotę obaloną konkretnym argumentem. Nie wiem skąd się urwał, ale chyba nie ogarniam rzeczywistości skoro nie może pojąć skąd takie ceny komiksów.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2259 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 16:15:24 »
Masz tu zestawienie najlepiej sprzedających się komiksów Egomntu w roku 2021
https://filmozercy.com/wpis/20-najpopularniejszych-komiksow-egmontu-z-2021-roku-jakie-tytuly-czytalismy-najchetniej
Czy widzisz w tym zestawieniu epiki Spider-mana? Jak narazie to wychodzi, że to komiksy dziecięce sprzedają się lepiej niż superbohaterowie.

W ogóle z tego zestawienia wynika, że wśród frankofonów są hity (Asteriks, Thorgal), wśród komiksów dziecięcych są hity, wśród polskich są hity (KiK), nawet wśród innych amerykańskich tytułów są hity. Nie ma takowych tylko w superhero (poza Batman/Fortnite, ale to kwestia Fortnite nie Batmana). W zasadzie czytelnicy superhero powinni pomniki stawiać Kołodziejczakowi, że w ogóle jeszcze ciągnie ten segment przy tak słabej sprzedaży.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2260 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 16:27:28 »
@michał81
Stąd takie ceny komiksów, że nie mamy kolejnej Kolekcji Komiksowej Marvela, bo WKKM została brutalnie urwana a SBM się skończyło. Jasne - ceny surowców poszły niebotycznie w górę i rząd nabił inflację. Ale brak konkurencji nie wpływa dobrze na ceny. Mucha mniej się liczy, bo wydaje jeszcze drożej. A to, że jest Kolekcja BiZ DC może być dodatkowym czynnikiem dlaczego tomy Knightfalla nagle okazują się tańsze niż Epici Spider-Mana.

Bo Hobogoblin pierdzieli głupoty.

WEDŁUG CIEBIE. On ma prawo sobie tłumaczyć w ten sposób dlaczego ceny Spider-Mana poszły w górę. Bo gdy dziecięce tytuły stoją a superhero drożeje to można wysnuwać sobie takie wnioski. Nie mówię, że to prawda, nie mówię, że to kłamstwo. Mój pogląd jest taki, że Egmont jest po prostu złem i dlatego tak podnosi ceny, by zarżnąć superhero. :) :D Ale do cholery @Hobgoblin ma prawo swoje teorie pisać, bo mamy kopaną wolność słowa na tym forum. Ale ty znowu próbujesz uciszać każdego kto ma inne zdanie niż ty. I kto tu od tych 6 lat pisze to samo? To dla mnie jest problem - nie masz patentu i wyłączności na prawdę "objawioną". Ja też się z tobą nie zgadzam, ale cię nie uciszam.

I jeszcze konkretnym argumentem jest to, że komiks w okładkowej cenie 140 zł z założenia nie będzie się tak dobrze sprzedawać jak komiksy za 30-50 zł, bo jest po prostu droższy. Porównuj między sobą podobne kategorie cenowe.

W zasadzie czytelnicy superhero powinni pomniki stawiać Kołodziejczakowi, że w ogóle jeszcze ciągnie ten segment przy tak słabej sprzedaży.

W zasadzie wszystko było dobrze, póki TK sobie wydawał swoje, czyli to wszystko co w latach 2008 - 2012. Mieliśmy z nim spokój, żył sobie wg własnych przekonań co polscy komiksiarze chcą czytać a my z westchnieniem wspominaliśmy dni minionej chwały. Wszystko się popsuło gdy zaczął się mieszać do planów wydawniczych konkurencji i nagle zapałał przemożną chęcią wydawania dokładnie tego samego co Hachette i Eaglemoss.

Jeśli superhero słabo się Egmontowi sprzedaje, to niech przestanie je wydawać. And we shell have a peace.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Maj 2022, 16:34:22 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kvothe

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2261 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 16:37:30 »
W zasadzie czytelnicy superhero powinni pomniki stawiać Kołodziejczakowi, że w ogóle jeszcze ciągnie ten segment przy tak słabej sprzedaży.

A co to znaczy słaba sprzedaż? Jak tam nie masz liczb podanych, tylko same tytuły. To tak jak podają topki z USA a tam same mangi, może marvel/dc powinni się zwinąć i już. Nie mówiąc już o mniejszych wydawcach.


Online Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2262 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 16:57:11 »
W zasadzie czytelnicy superhero powinni pomniki stawiać Kołodziejczakowi, że w ogóle jeszcze ciągnie ten segment przy tak słabej sprzedaży.
To, że akurat nic z superhero nie ma w top20 nie znaczy, że cały segment słabo się sprzedaje. Chociażby ze względu na ilość tytułów superbohaterowie na pewno dużo ważą w utargu Egmontu.

Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2263 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 17:35:58 »
Fortnite gimbaza kupiła tylko dla kodów do gry wątpie aby to nawet czytali.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2264 dnia: Wt, 17 Maj 2022, 18:33:43 »
Superhero też nie drożeje jednakowo. Epic drożeje najbardziej ze wszystkiego (i Hellblazer) - nieproporcjonalnie do reszty.

My klienci od Epica jesteśmy skategoryzowani przez Egmont jako ci uzależnieni, których można doić na kase "bo i tak kupią".Mają po 40lat to  niech płacą więcej niż inni. Natomiast klientów od Marvel Fresh czy Kaczora Donalda  wydawca traktuje lepiej bo się obawia, że mogą odejść. Nas wiedzą, że mają w garści  :'(