Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375477 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2220 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:38:04 »
To zobacz ile kosztuje drugi tom Knightfall w porównaniu do pierwszego - im grubszy komiks tym wzrost ceny jest widoczniejszy.


Tyle samo kosztuje okładkowo Knightfall 1 i Knightfall 2 czyli 199,99. Knightfall ma po prostu "ukrytą inflację", 2ka będzie o 100stron chudsza. Choć oczywiście będzie i tak o 84strony  grubsza niż Epic a w tej samej cenie. Także tu nie chodzi wyłącznie o papier czy wagę ale o marżę jaką Egmont narzuca na dany tytuł.



Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2221 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:47:30 »
Sam jesteś ukryty, Batman się lepiej sprzedaje i zapewne ma większy nakład stąd niższa cena. Knightfall 1 jest z kwietnia a Knightfall 2 będzie w lipcu cena taka sama bo pewnie obniżyli za nr 1 ,bo jedynki zawsze lepiej się sprzedają.
Czy ty myślisz, że oni w tym katalogu to cen nie podali tak dla beki, czy jeszcze nie wiedzieli jaką sobie ukrytą marże dodać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2222 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 14:52:33 »
Czy ty myślisz, że oni w tym katalogu to cen nie podali tak dla beki, czy jeszcze nie wiedzieli jaką sobie ukrytą marże dodać.
Wg mentalności Hobogoblina to rzucali kostką k20 i mnożyli razy 10 a epiki w tym przypadku dostawały bonus cenowy bo mają utrzymać inne serie wydawnicze

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2223 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:00:07 »
Podejrzewam jednak, że jakieś wstępne pojęcie o cenach mieli. Nie chcieli tylko sprawiać szoku.

Offline andy13

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2224 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:01:18 »
To czemu Marvel Now i kolejne restary tak dobrze się sprzedają? Pierwszy tom Spider-mana z Marvel Fresh Egmont musi właśnie dodrukowywać bo tak szybko wywaliło go ze sklepów. Wiadomo Klasyka Marvela jest droższa, co eliminuje pewną grupę odbiorców. Jednak Pająk w tych nowych edycjach idzie cały czas, a w kolekcji Hachette, gdzie była klasyka nie dał rady ruszyć nawet, dopóki Egmont nie wziął się za epiki.
Wiec z tym że klasyczny lepszy od współczesnego to sprawa dyskusyjna, bo sprzedaż pokazuje cos innego.
Czyli coś jest lepsze, bo się lepiej sprzedaje?
1. Saga Zmierzch.
2. Marvel Now!
3. Epic.
Pokrętne.

Zresztą Larsen wyraźnie zaznaczał odchodząc z Marvela, że miał dość rysowania tych tych łupanek jakie odchodziły w serii.
Dokładnie, poszedł w ambitne projekty. Savage Dragon :)

Idź na spotkanie na KW z Panem Kołodziejczakiem i wypytaj dokładnie dlaczego jest cena taka wysoka, a nie pierdzielisz że Epiki będą utrzymywały jakieś inne serie.
A Ty idź do Hachette i wypytaj dokładnie kiedy podniosą cenę, bo od 10 lat pierdzielisz bzdury, ale to innym zarzucasz, że nie mają pojęcia o czym piszą.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2225 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:04:26 »
Podejrzewam jednak, że jakieś wstępne pojęcie o cenach mieli. Nie chcieli tylko sprawiać szoku.
Na dwa miesiące do przodu pewnie tak, ale na taki listopad grudzień to raczej wątpię.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2226 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:17:34 »
Czyli coś jest lepsze, bo się lepiej sprzedaje?
1. Saga Zmierzch.
2. Marvel Now!
3. Epic.
Pokrętne.
Racja. Wymienione przez ciebie rzeczy to ten sam poziom. Ani to ambitne ani to dobę, zwykle czytadła z masą fantazji dla nastolatków.



Cytuj
Dokładnie, poszedł w ambitne projekty. Savage Dragon :)
To są jego słowa, które można znaleźć w kilku publikacjach.

Cytuj
A Ty idź do Hachette i wypytaj dokładnie kiedy podniosą cenę, bo od 10 lat pierdzielisz bzdury, ale to innym zarzucasz, że nie mają pojęcia o czym piszą.
Następny który nie potrafi liczyć. Jakie 10 lat? Pokaz mi te moje posty z 2012? Bzdury to ty teraz piszesz. I Hobogoblin nie ma pojęcia o czym pisze co sam wiele razy udowodnił.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2227 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:18:41 »
Akurat Savage Dragon to porządne SH. A z biegiem serii coraz bardziej dojrzałe. Tego tytułu będę bronił, bo nawet w "naparzankach" Larsen potrafił zrobić coś ciekawego, świeżego, z pomysłem, łamiącego zasady, ale i składającego hołd starym mistrzom. Także ten tego....

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2228 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:56:20 »
OK moge przyjac, ze Knightfall sie lepiej sprzedaje dlatego jest grubszy a w tej samej cenie.
Ale co z CALA RESZTA komiksow wydawanych przez Egmont? Tez sie kazdy jeden lepiej sprzedaje (oprocz hellblazer)? I dlatego Epic i Hellblazer dostaly podwyzki o 54% od listopada a pozostałe maxymalnie 25%?
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 15:59:59 wysłana przez Hobgoblin »

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2229 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 16:10:56 »
Batman Knightfall: Prolog. Tom 1 - 684 stron - 200
Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 588 stron - 200
Deadpool i Cable. Tom 2 - 704 stron - 250
Amazing Spider-Man Epic Collection: Powrót Złowieszczej Szóstki - 504 stron - 200
Hellblazer. Tom 9 - 488 stron - 200
Imperatyw Thanosa - 492 stron - 200
Thor - 504 stron - 200
Ultimate Spider-Man. Tom 11 - 384 stron - 150
X-Men. Punkty zwrotne – Powtórne przyjście - 384 stron - 150

Chyba jasno widać, że standardowa cena za 500 stron to 200

Batman się lepiej sprzedaje (większy nakład) to ma niższą cenę, reszta to jest nowa norma, zapewne chwilowa bo będzie jeszcze drożej.

Ty weź zrób jakiś research zamiast wypisywać jakieś głupoty.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2230 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 16:42:17 »
Batman Knightfall: Prolog. Tom 1 - 684 stron - 200
Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 588 stron - 200
Deadpool i Cable. Tom 2 - 704 stron - 250
Amazing Spider-Man Epic Collection: Powrót Złowieszczej Szóstki - 504 stron - 200
Hellblazer. Tom 9 - 488 stron - 200
Imperatyw Thanosa - 492 stron - 200
Thor - 504 stron - 200
Ultimate Spider-Man. Tom 11 - 384 stron - 150
X-Men. Punkty zwrotne – Powtórne przyjście - 384 stron - 150

Chyba jasno widać, że standardowa cena za 500 stron to 200

Batman się lepiej sprzedaje (większy nakład) to ma niższą cenę, reszta to jest nowa norma, zapewne chwilowa bo będzie jeszcze drożej.

Ty weź zrób jakiś research zamiast wypisywać jakieś głupoty.

Ladne zestawienie tylko Deadpool - Cable tu srednio pasuje bo wychodzi 35gr za str. a pozostale po 40gr (choc to akurat zrozumiale jest wieksza skala wiec jest taniej za strone). ALE w ogole nie bierzesz pod uwage tych co maja po 150 stron czy 200 stron i wychodza  po 30 groszy za strone (np. Fresh Venom 2 lipcowy).  A sa duzo mniejsze wiec potencjalny zysk wydawnictwa tez mniejszy.

Offline celtic

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2231 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 17:28:53 »
Faktem jest to, że nikt w Polsce nie wydaje komiksów taniej niż Egmont, patrząc na stosunek ceny do wielkości, grubości i jakości wydań. Pechem Egmontu i wielu użytkowników tego forum jest to, że najgłośniej "szczekające" trole nie kupują nic poza komiksami Egmontu i nie orientują się, w jakiej cenie podobne wydania ma konkurencja.
Porównujecie ceny z wydaniami Hatchette? A czy macie świadomość że Hatchette, ma swoją sieć dystrybucji? Z tego co kilka lat temu się dowiadywałem, INMEDIO należy do tej samej grupy co Hatchette, myślę że w całej europie jest tego więcej. Egmont musi korzystać z pomocy innych dystrybutorów.

Ciekaw jestem co by było gdyby Egmont odpuścił komiksy z Kaczkami i przejął te tytuły taki SCREAM, za cenę 3 razy większą niż cena Egmontu? Oj, jaki to byłby wielki lament.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline donT

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2232 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 17:33:54 »
@UP

Dalbym serduszko gdyby byla taka opcja.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline dreamer36

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2233 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 18:12:40 »
Ladne zestawienie tylko Deadpool - Cable tu srednio pasuje bo wychodzi 35gr za str. a pozostale po 40gr (choc to akurat zrozumiale jest wieksza skala wiec jest taniej za strone). ALE w ogole nie bierzesz pod uwage tych co maja po 150 stron czy 200 stron i wychodza  po 30 groszy za strone (np. Fresh Venom 2 lipcowy).  A sa duzo mniejsze wiec potencjalny zysk wydawnictwa tez mniejszy.

Jak powiedział Doktor House - "To co przed 'ale' się nie liczy. Więc mimo, że dostałeś wszystko pięknie rozpisane, że już nawet Bazyliszek by przytaknął - Ty dalej się czepiasz i próbujesz udowodnić, że Egmont podniósł ceny pajączka bardziej niż innych serii, a ponieważ jest to Twój ulubiony bohater - lamentujesz jak kobieta z odklejonym tipsem...

Nie wiem czy zauważyłeś, że stałeś się kolejnym forumowym trollem (głównie obok Bazyla), który po prostu ma swoją jedyną rację i nie przekona Cię nawet sto najmądrzejszych postów. Przytaczasz mądre pojęcia inflacji (nie oceniam, czy naprawdę rozumiesz co piszesz) myśląc, że ceny będą rosły tylko o inflację i nie docierają do Ciebie żadne argumenty, że sytuacja geopolityczna i dostęp do surowców spowodowały głównie skok cen komiksów, a nie inflacja?

Stal kształtowa S235 w październiku kosztowała ok. 5000zł/tonę, stal zbrojeniowa ok. 3700zł/tonę. W marcu stal kształtowa - 11500zł/tonę, stal zbrojeniowa 7000zł/tonę (mówię o cenach w detalu). No i jak to? Taka marża jak inflacja 12%? NIE - 90% polskiej stali w hutach była z Ukrainy i Rosji. Problem z surowcem = gigantyczny wzrost cen, więc nie płacz, że epic kosztuje 50zł więcej, bo naprawdę pomimo operowania mądrymi pojęciami, mam wrażenie, że pojęcia nie masz jak działa rynek...

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2234 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 18:53:33 »
Ladne zestawienie tylko Deadpool - Cable tu srednio pasuje bo wychodzi 35gr za str. a pozostale po 40gr (choc to akurat zrozumiale jest wieksza skala wiec jest taniej za strone). ALE w ogole nie bierzesz pod uwage tych co maja po 150 stron czy 200 stron i wychodza  po 30 groszy za strone (np. Fresh Venom 2 lipcowy).  A sa duzo mniejsze wiec potencjalny zysk wydawnictwa tez mniejszy.
Co średnio pasuje, ma więcej stron to jest droższy.

Te na miękko mniej podrożały, prawdopodobnie dlatego, że są na miękko, nawet Motyl gdzieś tu pisał, że najbardziej podrożała ta tektura na twardą okładkę.

Ja już odpuszczam temat, gdyż się zmęczyłem.
Twój komiks jest lepszy niż mój