Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 373374 razy)

Lipa i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2190 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:00:27 »
Ciągle są lepsze niż aktualny Marvel.
Dla boomerow na pewno. A dla kogoś jeszcze?
Batman returns
his books to the library

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2191 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:01:21 »
Po co mi komiksy, które mogę kupić już w innym wydaniu, albo od dawna mam je w swoich zbiorach? Podczas gdy run Sterna leży odłogiem. W ogóle wydanie na początku Ostatnich Łowów Kravena, gdzie jest wielki revil Hobgoblin Sagi, bez wcześniejszych 20 zeszytów to jakiś żart.

Po to żeby miec je w jednakowym formacie, a tamtych sie  kiedys przy okazji pozbyc.
Ale posiadanie wszystkiego w jednakowym formacie (zwłaszcza po polsku) staje sie coraz mniej realne cały 2023 i prawdopodobnie 2024 będzie wyższa inflacja. A taki Egmont nie podniósł cen komiksów równo (np.po +15% wszystko czy większość) tylko skrzywdził Spidera (no i Hellblazer)  najmocniej dużo gorzej jak inne tytuły. Wychodzi drożej za stronę jak na tych cieńszych komiksach - co jest biznesowo absurdalne. To tak jakby w zestawach Lego tych duzych płacić więcej za klocek niż w małych albo ryż 1kg wychodził drożej za 100g jak ryż w opakowaniu 300gram. W ogóle maja wyrąbane - zamiast podnosić każdy numer o 10% żeby klient się psychicznie oswajał z wyższą ceną to dowalić +33% bo i tak wiemy, że klienci to kupią bo przecież to zbierają. No i niestety mają rację  :-[

« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 11:03:19 wysłana przez Hobgoblin »

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2192 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:04:48 »
Od kiedy sprzedaż jest wyznacznikiem jakości? Zresztą pierwszego epica też szybko wywaliło że sklepów.

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2193 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:08:14 »
Od kiedy sprzedaż jest wyznacznikiem jakości? Zresztą pierwszego epica też szybko wywaliło że sklepów.
To uzasadnij dlaczego kolekcja nie ruszyła? Przecież tam były te klasyki, a nie te "słabe" jakościowo współczesne Marvele? No chyba się ludzie odbili od tej klasyki z testu. Przy rozpoznawalności postaci, przystępnej cenie oraz dość szerokiej dystrybucji to powinien byc samograj. Był? Chyba zakończenie po 4 tomach pokazało że jednak nie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 11:10:37 wysłana przez michał81 »

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2194 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:12:57 »
Bo coraz więcej ludzi ma dość kolekcji?

Dla boomerow na pewno. A dla kogoś jeszcze?
Syn mojego kumpla też woli starsze pająki od tych współczesnych.

Jak dla mnie to obecnych komiksów Marvela i DC nie da się czytać, ale w sumie nie dziwne jak od tylu dekad w kółko to samo odświeżają. No i rysunki coraz gorsze. Gdzie się podziali tacy rysownicy jak Texeira, Portacio, McFarlane, Jae Lee, Breyfogle, Giordano, Silvestri czy Sale?

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2195 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:26:01 »
To czemu Marvel Now i kolejne restary tak dobrze się sprzedają? Pierwszy tom Spider-mana z Marvel Fresh Egmont musi właśnie dodrukowywać bo tak szybko wywaliło go ze sklepów. Wiadomo Klasyka Marvela jest droższa, co eliminuje pewną grupę odbiorców.

Zadajesz pytanie, na które po chwili sam sobie odpowiadasz. Jak komiks okładkowo kosztuje 130 zł, a drugi z tym samym bohaterem kosztuje okładkowo 40 zł, to chyba jasne, że ten drugi złapie więcej fanów danego bohatera. Gdyby klasyczne Pająki zamiast w Epicu, chodziły na miękko, też by się wyprzedały, jak Venom itp.

I ja ci już tłumaczyłem, jak ja widziałem powód, że Kolekcja Spider-Mana się nie ruszyła. Jednocześnie Egmont wypuścił pojedynczy tom z McFarlanem, zawierający te same treści co 2 tom testu Kolekcji. To jest fakt. Były też rzucane obietnice na KW 2019 przez TK, że będzie więcej klasycznego Spider-Mana. I moim zdaniem na ten lep poleciała część fanów, sprzedaż testu była mniejsza i Kolekcja nie ruszyła w całym kraju. Tylko niespodzianka - Egmont przez 2 lata nic nie wydawał więcej z klasycznego Spider-Mana (Ultimate się nie liczy :) ), bo nie chodziło im o to, żeby dać fanom stare Pajączki. Ważne że Kolekcja Hachette nie ruszyła. A teraz spokojnie cena Epików może skoczyć w górę, bo nie mamy alternatywy.

Poza tym nie było mnie wtedy w lubelskim, więc sprzedaż w jednym z dwóch regionów siadła, bo nie miał kto zaopatrywać reszty Polski. Nie wszędzie były te Kolportery i Światy Prasy, żeby ludzie z pomorskiego i lubelskiego ale nie Trójmiasta i Lublina, mogli sobie kupić. No i nie wiemy też jaki był nakład tego ASM, co teraz Egmont dodrukowuje. Może mniejszy i stąd szybciej znikł.

Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2196 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 11:58:49 »
Różnica jest taka, że człowieka pająka piszą raczej na poważnie a człowieka królika dla beki, mimo że pomysł jest tak samo idiotyczny.
Pająk, nietoperz albo rosomak jako zwierzęta budzą respekt w realu  a króliki nie.

Online Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2197 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:05:16 »
To że kolekcja Pająka nie ruszyła nie ma nic do tego. Asteriksa też nie ruszyła i co, źle się sprzedaje Egmontowi?
Transformers ruszyli i z tego co było tu pisane była to najgorzej sprzedająca się kolekcja Hachette.
Nie czytam obecnego pająka na bieżąco, bo nie jestem w stanie strawić tych głupot, ale nie słyszałem aby któraś z historii powstałych powiedzmy od startu Marvel Now (to już z 10 lat), poza chyba Goblin Nation i Spider-Verse była jakoś szczególnie głośna/dobra (o wybitności to już nawet nie piszę).

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2198 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:06:27 »
I ja ci już tłumaczyłem, jak ja widziałem powód, że Kolekcja Spider-Mana się nie ruszyła. Jednocześnie Egmont wypuścił pojedynczy tom z McFarlanem, zawierający te same treści co 2 tom testu Kolekcji. To jest fakt. Były też rzucane obietnice na KW 2019 przez TK, że będzie więcej klasycznego Spider-Mana. I moim zdaniem na ten lep poleciała część fanów, sprzedaż testu była mniejsza i Kolekcja nie ruszyła w całym kraju. Tylko niespodzianka - Egmont przez 2 lata nic nie wydawał więcej z klasycznego Spider-Mana (Ultimate się nie liczy :) ), bo nie chodziło im o to, żeby dać fanom stare Pajączki. Ważne że Kolekcja Hachette nie ruszyła. A teraz spokojnie cena Epików może skoczyć w górę, bo nie mamy alternatywy.
Wydawać w tym samym czasie to samo co konkurencja, mając do dyspozycji 50 innych tytułów z listy do wyboru. Brawo Hachette.

I piszesz o cenie, gdzie tomy kolekcji też były po 40 zł, czyli w cenie Marvel Now. To się powinno sprzedać, a jednak zdechło  po 4 tomach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 12:08:32 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2199 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:09:11 »
Pająk, nietoperz albo rosomak jako zwierzęta budzą respekt w realu  a króliki nie.
Powiedz to tym dzieciom  ;)

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2200 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:12:33 »
Jak ja bym chciał żeby kiedyś na jakimś festiwalu komiksowym ktoś zaprosił Bazyla do wygłoszenia prelekcji.
Wejściówki na taki stand up rozeszły by się szybciej niż numerki do Rosińskiego.

Pająk, nietoperz albo rosomak jako zwierzęta budzą respekt w realu  a króliki nie.

Serio? To ty chyba królika w życiu nie spotkałeś...
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Maj 2022, 12:16:31 wysłana przez Teli »

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2201 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:13:53 »
Nie czytam obecnego pająka na bieżąco, bo nie jestem w stanie strawić tych głupot, ale nie słyszałem aby któraś z historii powstałych powiedzmy od startu Marvel Now (to już z 10 lat), poza chyba Goblin Nation i Spider-Verse była jakoś szczególnie głośna/dobra (o wybitności to już nawet nie piszę).
A ja nie pamiętam aby w czasach Tm semic też pisano jakie to wybitne historie są wydawane (może Ostatnimi Łowami Kravena). Finalnie serie dobiły właśnie takie historie jak Maximum Carnage oraz późniejsza Saga klonów, o które co powiem czas pisze jakiś czytelnik na forum.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2202 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:14:28 »
Pająk, nietoperz albo rosomak jako zwierzęta budzą respekt w realu  a króliki nie.

Powiedz to jeszcze Usagiemu. Ale twarzą w twarz.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2203 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:14:58 »
Jak ja bym chciał żeby kiedyś na jakimś festiwalu komiksowym ktoś zaprosił Bazyla do wygłoszenia prelekcji.
Wejściówki na taki stand up rozeszły by się szybciej niż numerki do Rosińskiego.

Z Hobgoblinem na supporcie.

Offline Knl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2204 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:15:42 »
A ja kupię wszystkie Epiki, czy będą kosztowały 150 czy 200 zł, bo uważam że to fajna kolekcja. I co teraz?