Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 372418 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1680 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 09:45:02 »
Dobra, przyznaję - utknąłem na Spectacularze. Zacząłem po dłuższej przerwie czytać (jakoś nie mogłem się zebrać), dotarłem do historii z Pumą, czyli przeczytałem jakieś 10 stron i odłożyłem z powrotem na półkę. Raczej już do tego nie będę wracać. Rysunki Sala są OK, zawsze je lubiłem, ale głupota historii i bełkotliwy charakter, treść zbyt patetyczna mnie odstręczają. Pewnie będę sprzedawał.
Myśłałem, że dam radę, bo pamiętałem Pumę z czasów Semica, ale nie. Przy epicach lepiej się bawię (przynajmniej udaje mi się je skończyć).

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1681 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:01:55 »
W takim razie przeczytaj chociaż ostatni zeszyt. Dla mnie to najlepsza historia jaką stworzono z pająkiem.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1682 dnia: Cz, 20 Styczeń 2022, 10:26:19 »
Jak dla mnie pod względem scenariuszy to akurat Spectacular jest wyraźnie lepszy od Epiców (pomijam nieszczęsną historyjkę z żabą).

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1683 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 16:43:01 »
Na Epicach się dobrze bawię, to zwyczajnie fajne komiksy rozrywkowe. Trzeci wszedł mi równie sprawnie co dwa poprzednie. Oczywiście napis na grzbiecie znowu mi się starł ale to osobisty szczegół. Spider-man mnie ominął za dzieciaka, kupował go kolega ale ja czytywałem Transformery i G. I. Joe i tyle. Jest jakiś szczególny klimat w tych komiksach - co sprawia, że zwyczajnie chce się do nich wracać niczym do Kajka i Kokosza, tak jak na kibelek wezmę se czasem jeden zeszyt Semica z przygodami G. I. Joe i na posiedzeniu cały zeszyt przeczytam.

Spodziewam się że jak pójdą już wszystkie Spidery to Egmont weźmie się za X-Men bo co innego? TM-Semic z Marvela kojarzę, że wydawali Pająka i X-men i tyle. Może coś tam z Fantastic Four lecz nie było solowych przygód Iron-Mana ani Kapitana Ameryki. 

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1684 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 16:48:56 »
Spodziewam się że jak pójdą już wszystkie Spidery to Egmont weźmie się za X-Men bo co innego?
Punisher

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1685 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 17:23:07 »
A tak, miałem jeden numer Punishera. Choć ile to trwało?

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1686 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 17:39:35 »
Wg wiki 54 numery, czyli więcej niż X-Men.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1687 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 19:33:01 »
Wg wiki 54 numery, czyli więcej niż X-Men.
Należy pamiętać, że Punisher w pewnym momencie przeszedł że zwykłych podwojnych zeszytowek w zbiorcze po kilka numerów, ale stracił kolor. Finalnie wyszło dużo więcej materiału niż w przypadku X-men.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1688 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 00:05:26 »
Spodziewam się że jak pójdą już wszystkie Spidery to Egmont weźmie się za X-Men
Przy obecnej prędkości i założeniu, że udałoby się to wszystko wydać bez zastoju spowodowanego aktualnym brakiem części tomów, całość zostanie wydana do 2029. Osobiście uważam, że szybciej dostaniem jakiś inny epic, który nie jest Conanem. Conanen, tak? Może paść na różne serie. Ta jest ewidentnie w zastępstwie za USM.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1689 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 06:03:22 »
Może paść na różne serie.
Raczej wątpię w te różne serie.
Tak naprawdę pewniakiem jest Punisher i X-men. W przypadku pierwszym najprędzej po zakończeniu obecnie wydawanej serii Marvel Knights. W przypadku drugim, kiedy wyjdzie więcej epików z okresu Tm-Semic, bo na razie są tylko dwa. I mamy też Punkty Zwrotne, które pokrywają niektóry materiał z epików (bo zakładamy, że Egmont wyda więcej niż tylko Trylogię Mesjasza). Epikami, które odpadają są na pewno epiki Deadpoola, bo większą część ich zawartości dostaliśmy w Deadpool Classic. Epiki Venoma też raczej odpadają w takiej formie jak są, bo to powtórzenie zawartości Epików Amazing Spider-man. Epiki Star Wars też wypadają, ze względu na wydanie materiału w kolekcji. Zostaje jeszcze Daredevil, ale tu ponownie dostaliśmy spory wycinek w postaci runu Millera. Nie widzę, żadnej inne serii, która przyciągnęła by czytelników, a jak widać epiki to nie jest tania impreza. Więc stwierdzenie, że może "paść na różne serie" jest wg mnie przesadzone. Wybór jest wg mnie bardzo ograniczony.

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1690 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 06:12:20 »
A jest gdzieś określone na jakim etapie epici spidermana  będą zakończone?Chodzi mi o to czy mają się kończyć  na latach 90 tych czy też dojść do końca vol.  1 a może też obejma XXI wiek?

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1691 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 07:41:44 »
A jest gdzieś określone na jakim etapie epici spidermana  będą zakończone?Chodzi mi o to czy mają się kończyć  na latach 90 tych czy też dojść do końca vol.  1 a może też obejma XXI wiek?
W przypadku Amazing Spider-man sprawa jest złożona, gdyż w pewnym momencie materiał z Amazing Spider-man jest zebrany w Complete Epics Spider-Man: The Clone Saga i Spider-Man: Ben Reilly. Marvel może go powtórzyć w epikach, ale wątpię. Zostają jeszcze "dziury" po tych zbiorczych, aż do runu Straczynskiego, który jest zebrany w Complete Collections, więc jego run na pewno nie znajdzie się w epikach.
Wg mnie epiki skończą się przed jego runem ze zmodyfikowanym materiałem z Clone Sagi albo z dziurą na Clone Sagę.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1692 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 10:35:09 »
Przeciez egmont nie pusci epicow z X-men bo teraz wydaja  ta zolta serie wiec bedzie duzo dubli i narzekania potem, no chyba ze za jakies 10 lat.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1693 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 11:33:17 »
Nie po to wydali tego składaka z Jimem Lee, żeby to wydawać normalnie, z resztą nie wiem czy tego nie dodrukowali ostatnio.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1694 dnia: Nd, 30 Styczeń 2022, 12:24:30 »
Nie po to wydali tego składaka z Jimem Lee, żeby to wydawać normalnie, z resztą nie wiem czy tego nie dodrukowali ostatnio.
Nie dodrukowali.