Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1545 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 21:08:09 »
Swoją drogą
Spoiler: PokażUkryj
 co się stało z klonem Gwen?
bo mi chyba umknęło.
Wydaje mi się, że nic. Taki urok 10-letnich przeskoków.

Offline Frank_C

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1546 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 22:08:38 »
A nie przypadkiem rozwiązanie jej wątku było w Pajęczej Wyspie? Bo coś mi się kojarzy.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1547 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 20:54:43 »
Tytuł trzeciego Epika nie ma sensu. Odnosi się do trzech niespecjalnie ze sobą powiązanych epizodów stanowiących tylko część czegoś większego, podczas gdy główna historia (z której pochodzi także okładka tomu) jest od tego dwa razy dłuższa jak również zdecydowanie lepsza. Skąd więc ten pomysł? Bo "Inferno" brzmi bardziej cool?

No a na końcu zapowiedź kolejnego Epica.
Wkrótce recenzja ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 20:59:31 wysłana przez Gieferg »

Offline robbirob

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1548 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:03:31 »
No a na końcu zapowiedź kolejnego Epica.
Którego?

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1549 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:06:56 »
Skąd więc ten pomysł? Bo "Inferno" brzmi bardziej cool?
A mogli wziąć pozostałe numery z pozostałych pajęczych serii. You have one job, Egmont Polska! or Marvel Comics.

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1550 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:07:30 »

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1551 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:10:22 »
Tytuł trzeciego Epika nie ma sensu. Odnosi się do trzech niespecjalnie ze sobą powiązanych epizodów stanowiących tylko część czegoś większego, podczas gdy główna historia (z której pochodzi także okładka tomu) jest od tego dwa razy dłuższa jak również zdecydowanie lepsza. Skąd więc ten pomysł? Bo "Inferno" brzmi bardziej cool?

No a na końcu zapowiedź kolejnego Epica.
Wkrótce recenzja ;)
Mają wydawać te Milestony, pewnie dlatego taki tytuł, tu Inferno tam Inferno od razu większa sprzedaż, to wszystko jest z góry przemyślane, nie ma tu przypadku  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Darth_Simon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1552 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:48:12 »
Ile zeszytów z tego Epica Inferno wydało wcześniej TM-Semic ?
Patrząc na przykładowe kadry plansze wydają mi się znajome.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1553 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 21:51:39 »
Prawie wszystko oprócz paru słabych historyjek z annuala. Z tym, że dość często miałem wrażenie, że niektórych stron nigdy wcześniej nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 21:53:43 wysłana przez Gieferg »

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1554 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 22:08:49 »
Ile zeszytów z tego Epica Inferno wydało wcześniej TM-Semic ?
Patrząc na przykładowe kadry plansze wydają mi się znajome.

Zawartość poszczególnych komiksów od Egmontu w porównaniu z materiałem z Tm-Semica:

(...)

3) Amazing Spider-Man Epic Collection - Assassin Nation - zawartość:
Amazing Spider-Man #311–325, Annual #23;
Marvel Graphic Novel No. 46 - The Amazing Spider-Man: Parallel Lives

Amazing Spider-Man #311-325 wydane przez Tm-Semic w Spider-Man #16-23 (10/1991-5/1992)
Marvel Graphic Novel No. 46 - The Amazing Spider-Man: Parallel Lives wydane przez Tm-Semic w Wydaniu Specjalnym #3 (2/1992): Podwójne życie Pająka
reszta w tym albumie to materiał premierowy.

(...)

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1555 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 22:14:25 »
Po 1 - Część materiałów z annuala - "Niebywały pajęczy zmysł", "Lista 30 wrogów" i "Pajączek kontra J.J." też było w Semikach.
Po 2 - z premierowego materiału nic nie jest godne uwagi (poza tymi brakującymi stronami z niektórych zeszytów TASM).
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 22:18:05 wysłana przez Gieferg »

Offline Darth_Simon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1556 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 22:28:21 »
Czyli jeśli darzę sentymentem wydana semicowe a nie zachowałem żadnego z tamtych komiksów tom jest zdecydowanie dla mnie.

Dziękuję za informację.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1557 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 22:35:48 »
Mam kompletna serię od Tm-Semic, wydanie Egmontu wcale mnie nie zniechęca.
Wręcz przeciwnie kupię kolejnego Epica z wielką przyjemnością, już za chwilę już na Mikołajki 😅

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1558 dnia: So, 27 Listopad 2021, 09:33:00 »
Po 1 - Część materiałów z annuala - "Niebywały pajęczy zmysł", "Lista 30 wrogów" i "Pajączek kontra J.J." też było w Semikach.
Była, po rozrzucana w różnych semichach. Zresztą nie tylko z tego. Należy zaznaczyć że "Lista 30 wrogów" i "Pajączek kontra J.J." to nie są komiksy, a humorystyczne "zestawienia".
"Niebywały pajęczy zmysł" o raczej krótka forma komiksowa niż pełna historia.
W tym Annualu jest też historia "My Science Project" opisująca genezę bohatera co częściowo jest powtórzone w Amazing Spider-Man: Parallel Lives. Już czekam na narzekanie pewnego użytkownika tego forum, że mu Egmont jakieś zapychacze wciska ;)

Prawie wszystko oprócz paru słabych historyjek z annuala. Z tym, że dość często miałem wrażenie, że niektórych stron nigdy wcześniej nie widziałem.
Z prostego powodu. Tm-semic przycinał zeszyty ze stron (nieraz kadrów) tak aby objętościowo zmieścić w 52 stronach (chyba tyle miały standardowe zeszyty od nich).
« Ostatnia zmiana: So, 27 Listopad 2021, 09:34:55 wysłana przez michał81 »

Offline Darth_Simon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1559 dnia: So, 27 Listopad 2021, 10:12:12 »
Zgadza się. Tm-Semic miał 52 strony z czego 4 to okladka. W środku bylo jeszcze zazwyczaj 2-4 strony na np. Zamówienia prenumeraty i strony klubowe. Czasamu wydania miały 68 stron (w tamtych czasach taki komiks wydawał się gruby i tresciwy jak coś specjalnego)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker