Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375274 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Interloper

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1530 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 21:37:00 »
Cytuj
Spider-Mana Niebieskiego. Tom niestety wyszedł tylko w WKKM.

https://www.gildia.pl/komiksy/338197-spider-man-niebieski

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1531 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 21:43:35 »
Kolego wyżej, przeczytaj ze zrozumieniem. Piszę o tomie związanym ze śmiercią Gwen.

Cytuj
Dlatego sądzę, że przy okazji warto zaopatrzyć się też w tom ze śmiercią Gwen, które to wydarzenie jest bardzo ikoniczne, odczuwalne nawet do teraz. Już nie wspomnę, że bez niego nie warto podchodzić choćby do Spider-Mana Niebieskiego. Tom niestety wyszedł tylko w WKKM.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1532 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 00:19:28 »
Tak żeś to napisał, że ja też myślałem, że chodzi o Niebiskiego, no ale może też nie umiem czytać.
A Spidermana najlepiej zacząć od początku  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Interloper

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1533 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 00:20:52 »
A, OK, zwracam honor. Nieuważnie czytałem twojego posta...  :o

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1534 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 19:30:18 »
Patrzę na zapowiedzi na styczeń 2021 i ogarnia mnie niepokój. Nie ma tam 10 tomu Ultimate Spider-Mana. Jeden tom co pół roku to zdecydowanie zbyt duży odstęp czasowy, a teraz jeszcze bardziej rozciągnęli w czasie premiery kolejnych tomów. Rozumiem, że to jakaś strategia żeby nie przesycić rynku, ale koniec już tak niedaleko, a jednak daleko...

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1535 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 19:45:38 »
Co raz bardziej wierzę, że "Ultimatum" dostaniemy razem.

Offline rawin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1536 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 21:17:52 »
Dwa pytania o Epic Collection The Amazing Spider-Man.

  • Na Wiki jest lista tomów. Dlaczego urywa się na 8 tomie i przeskakuje do tomu 15?
  • Dlaczego Egmont wydaje Epiki od tomu 17 (Kraven's Last Hunt)?


Offline bibliotekarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1537 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 21:24:33 »
  • Na Wiki jest lista tomów. Dlaczego urywa się na 8 tomie i przeskakuje do tomu 15?
Ponieważ wydają nie po kolei i jeszcze nie zakończyli wydawać całości.
  • Dlaczego Egmont wydaje Epiki od tomu 17 (Kraven's Last Hunt)?
Zapewne założyli, że tomy od 17-ego będą się najlepiej sprzedawać.
Batman returns
his books to the library

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1538 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 22:03:31 »
To, co napisał bibliotekarz, a do tego:
a) zwróć uwagę na daty wydań; szczegóły dlaczego, tak to jest wydawane, zostały podane w OŁK
b) wydaje od 17, bo w tym miejscu zaczyna się 6-tomowy ciąg (w Polsce nie trzeba tak skakać po wydarzeniach); alternatywą jest obecnie 7-tomowy ciąg zaczynający się od 1. tomu, który mógłby się nie przyjąć
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Listopad 2021, 22:05:29 wysłana przez ThePinkFin »

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1539 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 23:03:01 »
Dokładnie. Raz, że sentyment do Semica ewentualnych nabywców ma na pewno znaczenie, dwa, że mogą w ten sposób wydać sześć kolejnych tomów.

Offline rawin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1540 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 23:56:13 »
Wielkie dzięki za odpowiedzi. To przy okazji zadam jeszcze kilka pytań odnośnie Spider-Mana.

Czytam Ultimate Spider-Mana od Bendisa wydawane przez Egmont. Podoba mi się. Generalnie myślałem, że w Epikach historia też będzie od początku, ale dopiero po zakupie zorientowałem się, że historia idzie od środka. Tak czy inaczej, sentyment z dzieciństwa do kilku zeszytów, które trafiły w moje ręce, jest mocny, więc kupuję.

  • Czy jest/było w Polsce jakieś wydanie Spider-Mana prowadzone od początku? Pomijając Ultimate'a Bendisa, którego kupuję od Egmontu i jest bardzo fajny.
  • Ostatnio widziałem angielskie omnibusy Straczynskiego (reprint vol 1 za kilka miesięcy), na które mam chrapkę, bo wizualnie wyglądają bardzo fajnie. Wiadomo może, czy Egmont/Mucha ma to w planach? Chociaż z tego co widzę tam też historia nie idzie od początku i jest spory gap między późniejszymi zeszytami zawartymi w omnibusach.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1541 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 00:15:36 »
  • Czy jest/było w Polsce jakieś wydanie Spider-Mana prowadzone od początku? Pomijając Ultimate'a Bendisa, którego kupuję od Egmontu i jest bardzo fajny.
Tak. W 2006 roku nieistniejące już wydawnictwo Mandargora wydawało linię wydawniczą Essential (w tym właśnie ze Spider-manem) które zbierały po ~25 zeszytów serii po kolei. Były to wydanie czarno-białe.
Finalnie ukazały się 2 tomy Essential Amazing Spider-man



  • Ostatnio widziałem angielskie omnibusy Straczynskiego (reprint vol 1 za kilka miesięcy), na które mam chrapkę, bo wizualnie wyglądają bardzo fajnie. Wiadomo może, czy Egmont/Mucha ma to w planach? Chociaż z tego co widzę tam też historia nie idzie od początku i jest spory gap między późniejszymi zeszytami zawartymi w omnibusach.
Co do wydania runu Straczynskiego u nas to na obecną chwilę nic nie wiadomo.
Nie ma żadnego gapa. Straczynski pisał numery The Amazing Spider-Man vol. 2 #30-58 oraz The Amazing Spider-Man vol. 1 #500–545. Marvel lubi wracać do starej numeracji przy okrągłych numerach. I tak było w tym wypadku. Pod koniec lat 90 seria Amazing Spider-Man została zrestartowana (po zakończeniu Clone Sagi) i zaczęło wychodzi vol. 2 od pierwszego numeru. I kiedy zaczęto zbliżać się do okrągłej liczby #500 (zsumowane zeszyty vol. 1 i vol. 2, liczy się to bez żadnych wydań specjalnych czy annuali) to zmieniono numerację serii i tak po zeszycie #58 jest od razu zeszyt #500. Tam jest ciągłość fabularna.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Listopad 2021, 00:27:19 wysłana przez michał81 »

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1542 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 08:23:15 »
Po przeczytaniu tych dwóch Essentiali można jeszcze sięgnąć po "Nigdy więcej Spider-Mana" (WKKM #87) i "Koniec ze Spider-Manem" (Kingpin; KSM #111) i tyle! Nikt nie wydał ASM #53.

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1543 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 21:16:44 »
    • Ostatnio widziałem angielskie omnibusy Straczynskiego (reprint vol 1 za kilka miesięcy), na które mam chrapkę, bo wizualnie wyglądają bardzo fajnie. Wiadomo może, czy Egmont/Mucha ma to w planach? Chociaż z tego co widzę tam też historia nie idzie od początku i jest spory gap między późniejszymi zeszytami zawartymi w omnibusach.

    Miej wiarę chłopie. Te złe kolekcje, które nawet czasem okazują się dobre, sprawiły, że dostaliśmy ten run zdublowany i poszatkowany. Jednak dojrzałe wydawnictwa dają radę i wznawiają to co kolekcje zepsuły. Nadrób sobie spokojnie Spider-Mana przez najbliższy 2022, a możliwe że 2023 Cię zaskoczy. A może nawet 2022 Cię zaskoczy, bo Mucha jeszcze nie dała pełnych zapowiedzi, a Egmont będzie w maju zapowiadał co na II połowę 2022.

    Offline Gieferg

    Odp: Spider-Man
    « Odpowiedź #1544 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 17:11:05 »
    Po Spectacularze (scenariuszowo lepszy od tego co prezentowały Epiki, kilka słabszych momentów, ale ogólnie bardzo dobry), sięgnąłem po "Historię życia", która jest w sumie całkiem spoko i nawet sprawiła, że nabrałem nieco apetytu na historie, z czasów w których już losów pajączka nie śledziłem.

    Należy tu jednak zaznaczyć, że toz pewnością nie jest coś dla wchodzących w temat, a w odbiorze znacząco pomaga znajomość historii pajączka (sam nie czytałem co prawda komiksów po Semicu, ale czytałem streszczenia i recenzje wielu historii, więc większość rzeczy do których się tam nawiązuje nie była mi obca). 

    Swoją drogą
    Spoiler: PokażUkryj
     co się stało z klonem Gwen?
    bo mi chyba umknęło.
    « Ostatnia zmiana: Nd, 21 Listopad 2021, 17:24:15 wysłana przez Gieferg »