Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 373104 razy)

James88 i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1470 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 08:19:57 »
W Galerii Metropolia przy dworcu Wrzeszcz PKP była właśnie wnęka jednego ze Światów Prasy. I tam właśnie też był test Kolekcji. Sam widziałem jak został jeszcze na wystawce 4 tom "Zdziczenie", którego niestety nikt inny nie kupił. :(

Offline Cringer

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1471 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 13:23:38 »
Oho już post Adolfa został zignorowany. Jest zbyt konkretny.

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1472 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 18:35:13 »
Skończyłem czytać wczoraj Spectacular Spider Mana o Muchy i był to udany czas. Sam nie mam jakich nostalgicznych wspomnień z tymi zeszytami, na TM-Semici byłem trochę za mały, ale jako fan klasycznej kreskówki z Spider Manem poczułem więź z tą wersją Pajączka. To chyba najrówniejszy pod względem fabuły grubasek o Pajączku, którego dostaliśmy w ostaniem czasie. Epici od Egmontu czytało się też świetnie, ale niektóre zeszyty w nich zawarte trochę jednak odbiegały poziomem od reszty. Tu takiego wrażenia się nie ma, choć też jest parę fragmentów historii, które wydaje się być w oderwaniu o konsekwentnie pisanej całości. Najbardziej rzuciło mi się w to oczy w przypadku arcu od X-Men.
Spoiler: PokażUkryj
Też w tym fragmencie trochę z znikąd pojawili się rodzice Parkera i Czytelnik może być zagubiony.

Dwa najważniejsze wątki to bez wątpienia wątek Vermina i relacja Petera i Harrego. Vermin to tragiczna postać i autentycznie można się przejąć jej losem. W ramach komiksowej konwencji jego losy są przedstawione w przekonujący sposób. Można tu się czepiać zbyt powierzchownego podejścia do problemu, ale jak na komiks superbohaterski działa to dobrze.  Pierwsza połowa jego historii to opowieść o cierpieniu, odtrąceniu, niezasłużonej krzywdzie. Są to tematy, które obecnie we współczesnym superhero zastępowane są przez naparzankę i niesłusznie, bo z tej historii przedstawionej w niebieskim tomie da się wynieść coś więcej, własne przemyślenia i emocje, które dodają tylko wartości lekturze tego tomu.
Jednak nie przypadkowo na okładce  jest pojedynek Zielonego Gobilna i Spider Mana, bo to ich relacja zaczyna i kończy ten ponad 500 stronicowy tom. Jednak  w tym pojedynku mamy nie tylko do czynienia z czystą fizyczną przemocą , a równie z psychicznym zaszczuciem czy wyrzucaniem nawzajem krzywd i win przez obu bohaterów. Oczywiście kibicuje się w tym Spider Manowi, ale też współczuję skołatanemu psychicznie Harremu.
Rysunki Buscemy trzymają poziom prze całym tom, artysta czasami zaproponuje nawet interesujący manewr artystyczny, ale nie są to jakieś prace, które zostaną ze mną na dłużej. Jednak MJ w wykonaniu McFarlane'a jest jedyna w swoim rodzaju, ale tej z kart Spectaculara też nie brak charakteru. Można się oczywiście przyczepić do słabszej jakości niektórych zeszytów, może być to argument  przeciw kupieniu tego tomu. Ja też na to zwróciłem uwagę, ale słabe skany w części tomu doją mu trochę sznytu retro i da się to przeboleć. Szczególnie, że Buscema jakoś specjalnie nie stawia w swoich pracach na wielkie kadry pełen akacji, a na bardziej kameralne i przez to łatwiej da się przebrnąć przez te słabiej wyglądające zeszyty.
Jakość wydania może być, ale te luźne grzbiety u Muchy to rzecz, która wymaga poprawy. Komiks po przeczytaniu w moim wypadku daleko jest od rozpadu, ale grzbiet lata jak chce. Za prawie ćwierć tysiaka okładkowej, jakość powinna bez zarzutu nawet po paru krotnym przeczytaniu. Trochę taki zgrzyt.
Podsumowując to i tak był udany czas jeśli chodzi  o lekturę, czekam na kolejne Epici od Egmontu i też liczę na to, że Mucha zaskoczy nas w przyszłym roku jeśli chodzi o Pająka, szczególnie że to będzie jubileuszowy rok dla Spider Mana. Co by mogli wydać? Jako, że Mucha w X-menach przejęła sieroty po WKKM,  to w końcu prosimy pełnego JMS'a. Tylko poprawcie te grzbiety...

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1473 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 19:59:46 »
Co by mogli wydać?
Spider-man 2099, serię z lat 90 oraz Spider-man Noir ;)

Jako, że Mucha w X-menach przejęła sieroty po WKKM,  to w końcu prosimy pełnego JMS'a.
Spider-man JMS'a to chyba Egmont.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1474 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 20:38:50 »
Spider-man 2099, serię z lat 90

Też mi się marzy polskie wydanie, ale chyba mało prawdopodobne - zbyt niszowy bohater jeśli idzie o polski rynek, do tego nie idzie za tym żadna nostalgia, no chyba, że ktoś szczególną nostalgią darzy jeden numer Semica, gdzie pojawiła się historia z tym bohaterem.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1475 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 20:51:14 »
Poczekajmy do drugiej część Spider-man Uniwersum, gdzie Miguel będzie mieć chyba większą rolę do odegrania. Pewnie wzrośnie zainteresowanie tym bohaterem. I to też byłby dobry moment na Spider-man Noir. Zawsze pozostaje pytanie czy to zainteresowanie będzie na tyle duże, aby opłacało się, któremuś wydawcy zainwestować w te tytuły.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Październik 2021, 20:59:18 wysłana przez michał81 »

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1476 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 21:34:00 »
Jakość wydania może być, ale te luźne grzbiety u Muchy to rzecz, która wymaga poprawy. Komiks po przeczytaniu w moim wypadku daleko jest od rozpadu, ale grzbiet lata jak chce. Za prawie ćwierć tysiaka okładkowej, jakość powinna bez zarzutu nawet po paru krotnym przeczytaniu. Trochę taki zgrzyt.

Niestety tak się dzieje w każdym grubasku drukowanym w BZG. W "Życie - powieść graficzna" od Tatsumi, po jednokrotnym przeczytaniu, grzbiet mi lata na 2cm w jedną i drugą stronę.

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1477 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:05:20 »
Co by mogli wydać?
Spider-man 2099, serię z lat 90 oraz Spider-man Noir ;)
Marvel Knights od Millara :).

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1478 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:25:11 »
Cytuj
Epici od Egmontu czytało się też świetnie, ale niektóre zeszyty w nich zawarte trochę jednak odbiegały poziomem od reszty. Tu takiego wrażenia się nie ma

Jestem w połowie i żaba jednak trochę odstaje.
Reszta jak dotąd raczej równa i fakt, że od Epiców równiejsza.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Październik 2021, 22:27:07 wysłana przez Gieferg »

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1479 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:47:14 »
A skończyłeś Żabę, czy jesteś w trakcie?

Offline kosmoski

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1480 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 23:10:52 »
Tego Spidera super się czyta, polecam rozłożyć całość na kilka wieczorów, lepiej się przyswaja przeskoki czasowe pomiędzy poszczególnymi historiami :)

Całość jest bardzo równa i na naprawdę wysokim poziomie. Strasznie mi się podoba to, jak scenarzysta prowadzi postacie. MJ, ciotka May, Harry i jego rodzina, Vermin, ba nawet jego psychiatra, wszyscy dostają swoje momenty, rozwijają się z zeszytu na zeszyt. Świetne jest chociażby mozolne budowanie uczucia zaszczucia, które powoli pożera Petera. Widać, że całość jest doskonale przemyślana. Tutaj nawet te kilka zeszytów z Żabą czy X-menami stanowi mały element w większej układance. No i Buscema, który to wszystko doskonale przelewa na papier. Będzie czołówka tego roku.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1481 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 23:44:39 »
Cytuj
A skończyłeś Żabę, czy jesteś w trakcie?
Skończyłem (no chyba, że jeszcze kontynuują ten wątek dalej). Jestem właśnie po historii z Sępem (która była w semicu 7/93). 

« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Październik 2021, 23:47:12 wysłana przez Gieferg »

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1482 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 01:40:27 »
Nie, nie kontynuują. Chciałem tylko zwrócić uwagę na tamtejszy wątek rodziny, ale skoro przez całość przebrnąłeś, to nie ma już sensu.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1483 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 02:01:11 »
Wszystko fajnie, ale Żaba, Królik i Mors to jednak dla mnie trochę za dużo :)

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1484 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 12:11:13 »
Typowi zwierzęcy przeciwnicy Spider-Mana. Do jaszczurki, ośmiornicy i szakala też pewnie byś nie był przyzwyczajony, gdyby swego czasu nie zdobyły większej popularności.