Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1395 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 19:37:43 »
Ja podziękowałem, tak jak za Niebieskiego. .

A Niebieskiego nie masz z WKKM.

Pytanie też jak rynek zareaguje na jednolitą cenę książki jak ustawa wejdzie w życie. Teraz pewnie więkoszść z tego forum kupuje z rabatem 30% epiki spider mana. Pytanie czy są w stanie wydać 100% albo poczekać pół roku na przecenę :/.

Wydawca powinien wówczas zredukować cenę o upust, czyli jak coś kosztowało 100 zł, a z upustem 70 zł, to po wprowadzeniu takiej ustawy powinno kosztować 70 zł. Inaczej to nie zagra i cofnie nas do stanu sprzed 20 lat. To jednak najmniejszy z problemów, podwyżki prądu i papieru odbiją się za chwilę ma cenach, plus od stycznia znów płaca minimalna idzie w górę, a nieciekawy jest też fakt, że mimo podwyżek brakuje surowców. Nie zdziwię się, jak komiksy zaczną zaliczać obsuwy z powodu braku papieru na rynku.

Offline LukCook

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1396 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 19:54:13 »
Wiem, że powtórzę coś co było już pisane na forum wiele razy - Niebieski Pająk to złoto! Jak można tego nie mieć?

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1397 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 20:00:16 »
Nie mam tego z WKKM. Pomijając już to że w okolicach 30 tomu jeszcze nie kupowałem regularnie WKKM, to świadomie sobie nie dokupiłem tego komiksu. Po pierwsze Sale ma fatalną kreskę - gorszą od Sala Buscemy. :) Organicznie nie lubię tego rysownika. Długie Haloween przynajmniej ratowało się fabułą, a tu nie ma nawet tego, bo za dużo jest psychobełkotu, rozwlekania, użalania się nad sobą. Czytałem ten komiks, ale dalej nie za bardzo chce mi się go kupić. No chyba że wpadłby mi za 10-15 zł jak SBM o Elektrze. Wtedy dla panoramy warto, ale tylko za tak niską cenę.

No i Niebieski z WKKM to też robota Muchy. :) Czyli ten komiks po polsku można na razie mieć tylko od tego wydawnictwa. :)

Offline Motyl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1398 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 20:04:59 »
Żałuj, tracisz jedną z fajniejszych historii. Jak się kiedyś namyślisz, że chcesz mieć do panoramki, to daj znać, jedna sztuka się znajdzie.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1399 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 20:23:00 »
Cytuj
iem, że powtórzę coś co było już pisane na forum wiele razy - Niebieski Pająk to złoto! Jak można tego nie mieć?

Normalnie - wygląda paskludnie.
Czytałem, ale nie kupię.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1400 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 20:34:02 »
Żałuj, tracisz jedną z fajniejszych historii. Jak się kiedyś namyślisz, że chcesz mieć do panoramki, to daj znać, jedna sztuka się znajdzie.

Pytanie za ile. I powtarzam - przeczytałem ten komiks i mi się nie spodobał. Przeczytałem trzy z czterech części Kolorowej serii, tylko po to, by wiedzieć, że jest przereklamowana. Że to są słabo pisane orginy przez Loeba dla kasy i fatalnie rysowane przez Sale'a, bo nie ma talentu. A szkoda, bo scenariusz "Długiego Haloween" wyszedł Loebowi naprawdę dobrze i Nolan miał na czym film robić.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1401 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:20:27 »
Widzę Bazyliszku że nie rozumiesz o czym jest kolorowa seria Loeba i Salea. To nie są żadne orginy jak piszesz, a jedynie retrospekcje, mające przedstawić stratę jaką poniósł bohater.

Offline Pan M

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1402 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:02:06 »
Batman rok pierwszy, Thanos powstaje, Spider-man niebieski, Hulk szary, Daredevil żółty, Kapitan Ameryka biały jako  nudne originy  ;D

Co do brzydkiej kreski Sale'a, jak kto uważa, ale facet ma swój własny charakterystyczny styl a nie klepie generycznych obrazków. Nie mówiąc już tym, że jego ilustracje imo świetnie pasują do historii typu noir.

No i za diabła nie wiem gdzie Nolan czerpał z Długiego Hallowen? Przecież te jego filmy to rozpędzone blockbustery, a komiks Loeba i Sale'a ma bardzo dużo miejsca na mocniejszy wątek obyczajowy, rozkręcające się z czasem śledztwo kryminalne a nie masowe bitwy z policją czy plan rozwalenia całego miasta przez złoczyńcę. Generalnie komiksowe Hallowen jest bardzo kameralne i raczej uważam go za antytezę interpretacji ala Nolan, która poszła bardziej w akcję niż atmosferę i Batmana ninja/wojownika aniżeli detektywa.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:07:31 wysłana przez Pan M »

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1403 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:08:47 »
Wątek Denta jest trochę inspirowany w filmie komiksem.

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1404 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:12:13 »
Bazyl, możesz nie lubić europejskich komiksów. Ale wypinanie się na Spider-Mana Niebieskiego, to jak chodzenie do Kościoła i wypieranie się pisma świętego. Sądzę, że eleganckie wydanie od Muchy powinno się znaleźć na półce każdego fana Pająka. Motyw Gwen Stacy jest jednym z najważniejszych w życiorysie Petera Parkera, niczym Jezus zamieniający wodę w wino. Porównania trochę dziwne, ale trafne. W każdym razie jest to jeden z ważniejszych komiksów jeśli chodzi o Spider-Mana. Nawiązuje mocno do klasyki z pierwszych epiców, które może Egmont wyda, a może nie, a może później. Nie kosztuje jakoś dużo (zakładam, że nakład się nie wyczerpał), ale daje ogromny ładunek emocjonalny.

Batman rok pierwszy, Thanos powstaje, Spider-man Blue, Hulk szary, Daredevil żółty, Kapitan Ameryka biały jako  nudne originy  ;D

Co do brzydkiej kreski Sale'a, jak kto uważa, ale facet ma swój własny charakterystyczny styl a nie klepie generycznych obrazków. Nie mówiąc już tym, że jego ilustracje imo świetnie pasują do historii typu noir.

Przecież ta kreska w Spider-Manie Niebieskim ma właśnie taka być, nawiązywać do starych komiksów, to celowy zabieg.
Spoiler: PokażUkryj
Na końcu gdy jesteśmy w czasach "współczesnych" kreska zmienia się na bardziej "poprawną"



No i za diabła nie wiem gdzie Nolan czerpał z Długiego Hallowen?

Stoją sobie na dachu we trójkę, Batman, Gordon i Harvey Dent. Stoją i myślą jak tu się dobrać do nieuchwytnego bandziora. To takie duże rzucające się w oczy podobieństwo, bo cała reszta to już idzie swoim torem.

Offline Pan M

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1405 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:21:55 »

Stoją sobie na dachu we trójkę, Batman, Gordon i Harvey Dent. Stoją i myślą jak tu się dobrać do nieuchwytnego bandziora. To takie duże rzucające się w oczy podobieństwo, bo cała reszta to już idzie swoim torem.

Myślę, że znajdzie się dużo więcej komiksów z takim motywem. Równie dobrze Batman Nolana może być podobny pod tym kątem i do nich.

Wątek Denta jest trochę inspirowany w filmie komiksem.

Dobra ten wątek ale i tak wypada niewiarygodnie płytko porównując do tego komiksu. Ba, dwuczęściowa geneza Two Face'a z Batman TAS też jest  o wiele poziomów lepsza.

Bazyl, możesz nie lubić europejskich komiksów. Ale wypinanie się na Spider-Mana Niebieskiego, to jak chodzenie do Kościoła i wypieranie się pisma świętego. Sądzę, że eleganckie wydanie od Muchy powinno się znaleźć na półce każdego fana Pająka. Motyw Gwen Stacy jest jednym z najważniejszych w życiorysie Petera Parkera, niczym Jezus zamieniający wodę w wino. Porównania trochę dziwne, ale trafne. W każdym razie jest to jeden z ważniejszych komiksów jeśli chodzi o Spider-Mana. Nawiązuje mocno do klasyki z pierwszych epiców, które może Egmont wyda, a może nie, a może później. Nie kosztuje jakoś dużo (zakładam, że nakład się nie wyczerpał), ale daje ogromny ładunek emocjonalny.


Bazyl pierdyliard razy pisał i sugerował, że zbytnio nie lubi superhero, które słabo przypomina te najbardziej klasyczne podejście do gatunku. Czyli rzeczy bardziej eksperymentujące z formułą, odchodzące od typowego schematu opartego głównie na akcji, albo przeplatające ją z czymś innym, bardziej specyficznym raczej odpadają. Jak dla mnie na takim podejściu sporo się traci jako odbiorca komiksów, ale nie ma sensu przekonywać już przekonanego.


« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:30:32 wysłana przez Pan M »

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1406 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 00:06:03 »
Ano smutna prawda. Małe wydawnictwa pójdą do piachu, giganci ograniczą wydawanie nowości do minimum i na końcu stracą wszyscy.

Niekoniecznie wszyscy: mogą zyskać rodziny uzależnionych (małżonki, dzieciaki) którym zacznie się poświęcać więcej czasu; zyskają inne branże - np. gorzelnie, bo komiksomaniacy w ramach smuty mogą się rozpić z żalu. Zyskają zagraniczne sklepy, względnie rodzime sprowadzające towar oryginalny. Mogą zyskać szkoły językowe, bo co bardziej ambitni mogą chcieć poznać/podszlifować języki w których konkretne tytuły zostały wydane.
Szukajmy pozytywów. ;D
Kryzys to szansa.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Genzo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1407 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 10:45:09 »
niebieskiego spidera kupilem z 15 lat temu na allegro w oryginale, czytalem go ze 4 razy i zawsze mi sie zajebiscie podobał,  w planach mialem nabycie polskiej edycji od Muchy, ale... nie kupiłem, czemu ?
wczesniej w łapska wpadło mi polskie wydanie żołtego daredevila, ktorego w oryginale tez mialem i tak samo mi sie podobal. czar prysł jak przeczytalem go po polsku, nie wiem czemu ale amerykanskie wydanie czytało mi sie 100 razy lepiej niz polskie

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1408 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 11:26:27 »
Kolega Antari ci to wytłumaczy :)

To dowód jedynie na to, że mimo znajomości języka angielskiego (jak mniemam) dalej nie myślisz po angielsku. Niestety ale dialogi czy nazwy brzmią równie głupio jak po polsku. Inna sprawa to nieudolne polskie tłumaczenia, których na pęczki w Egmoncie i innych wydawnictwach. Z dwojga złego lepiej nie tłumaczyć, co nie zmienia faktu, dla osoby, która myśli w 2 językach lub więcej nie ma różnicy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1409 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 15:52:59 »
A spalenie kasy mafii? W ogóle cała wojna z mafią podczas lektury przypominała mi wątki z filmów Nolana. Znalazłem więcej podobieństw, ale musiałbym komiks przeczytać jeszcze raz, bo 17 i 18 tom WKKDC wyszedł już parę lat temu.