Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366555 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1380 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 06:52:59 »
Cytat: pawlis
A czy przypadkiem JMS nie był wydawany przez Dobry Komiks?

Był, ale wcześniej jeden epizod zaliczyło z runem JMS Fun Media.

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1381 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 07:15:30 »
Chyba żadne wydawnictwo nie wyda Spidera pod jednehmgo bayla 🤭 Jak jiz MC lub E zdecydują się na ten ruch to zapewne pojadą na grubo. Objętościowo zbliżone do US-M lub Epików, 2/3x więcej materiału niż w jakiejś koślawej kolekcji, i do tego rarytas: tytuł na grzbiecie 😎

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1382 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 09:25:02 »
Myślę, że fajnym rozwiązaniem byłoby już w przyszłym roku wprowadzić tryb mieszany i dać od razu tą jedynkę. A potem przeplatać starsze z nowym. Kołodziejczak i reszta w Egmoncie na pewno rozważają wiele opcji, fajnie jakby wzięli pod uwagę właśnie tę, gdzie w przyszłym roku dostajemy numery 1, 20 i 2. A w 2023: 21, 3 i 22.
Nie wiem, co jest najlepszym rozwiązaniem. Wolałbym, żeby w przyszłym roku jeszcze nie mieszali, ale poza 1-7 nie ma więcej ciągów, więc te tomy byłyby przeplatane z totalnie losowymi. Mieszania raczej nie da się uniknąć. Prędzej czy później wyjdzie 16, więc E będzie mógł wydać chwilę wcześniej też 15, a jak wyjdą 23-24, to E pójdzie za ciosem i wyda 25-26.

Od dawna się zastanawiam, czemu E jeszcze nie wydał Straczynskiego. (...) Ta seria ma trochę pecha w Polsce, były do niej trzy podejścia i nigdy nie ukazała się w całości.
Liczysz kolekcję jako podejście? Nie warto.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 09:36:31 wysłana przez ThePinkFin »

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1383 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 10:10:58 »
Jak tam mam nadzieję, że z czasem wydadzą wszystkie Epiki. To raptem 26 tomów.

Natomiast po 26. Epiku naturalne wydaje się puszczenie 5 tomów "The Clone Saga Complete Epics" bo startuje dokładnie w tym miejscu, ma podobną objętość tomów i stanowi oczywistą kontynuację.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1384 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 10:32:38 »
Z chęcią przeczytałbym też rodzimą edycję Spider-Man: Noir, lata trzydzieste, mroczny Pająk, byłaby to dobra odmiana dla Iron-Spider-Mana.
Pamiętam że po premierzy pierwszej części Spider-man Uniwersum było sporo pytań o ten tytuł na grupach komiksowych. Żaden wydawca jednak nic nie wydał. Może przy premierze drugiej części będzie ponownie zainteresowanie tą postacią. Całość to 3 mini serie i chyba 2 one shoty łączące się eventami pajakowatymi. Fajny pulpowy klimat, coś jak wydany przez KBoom Black Beetle

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1385 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 10:41:36 »
Jak tam mam nadzieję, że z czasem wydadzą wszystkie Epiki. To raptem 26 tomów.
Przy 4 (nie 3) tomów w roku zajmie to i tak ponad 6 lat.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1386 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 10:46:49 »
Natomiast po 26. Epiku naturalne wydaje się puszczenie 5 tomów "The Clone Saga Complete Epics" bo startuje dokładnie w tym miejscu, ma podobną objętość tomów i stanowi oczywistą kontynuację.
Clone Saga to jedno, jest jeszcze 6 tomów z Benem Reilly, bez których nie ma sensu wg mnie wydawać Clone Sagi. To tak jakby wydać Knightquest tylko poświęcony Bruceowi z pominięcie historii z Jean Paulem Valley jako jego następcy.

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1387 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 12:12:56 »
Przy 4 (nie 3) tomów w roku zajmie to i tak ponad 6 lat.
Mnie się nie spieszy. Czekałem 30 lat, poczekam jeszcze 6  ;D
To tylko 2 razy więcej tomów niż USM a nikt nie narzeka na częstotliwość tego ostatniego.

Offline Dragomirus

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1388 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 13:36:48 »
Pytanie też jak rynek zareaguje na jednolitą cenę książki jak ustawa wejdzie w życie. Teraz pewnie więkoszść z tego forum kupuje z rabatem 30% epiki spider mana. Pytanie czy są w stanie wydać 100% albo poczekać pół roku na przecenę :/.

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1389 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 14:02:38 »
 W projekcie jest chyba że cena przez rok ma być niezmieniona. Dla mnie to nie problem. Mam zawsze jakieś zaległości i kupuję teraz komiksy wydane niekiedy nawet 5 lat temu
 To chyba gorsza wiadomość dla wydawców bo przy cenach okładkowych takich jak obecnie raczej nie będzie im schodzić towar zaraz po premierze.  Konsekwencja może być niestety upadek wydawnictw.
 

Offline Kandor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1390 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 14:27:46 »
Tak, Sebo,  to będzie masakra, tylko pytanie jak takie nasze zakupy będą wyglądały w praktyce. Załóżmy, że np. jakiś komiks kosztuje 40 zł, to czy po tym roku dostaniesz gdzieś na ten komiks taki rabat że zakup będzie opłacalny tak jak dzisiaj np. biorąc pod uwagę ewentualne zmiany ceny okładkowej kiedy komiks się ukazał (bo moja prosta chłopska logika podpowiadałaby minimalne obniżenie ceny poniżej tych 40 zł ale słyszałem w komentarzach do tego projektu, że ceny okładkowe poszłyby nawet w górę po wejściu ustawy - nie wie jak to działa, ale nie zdziwiłbym się bo g... się zdarza ), kwestię pozostałego nakładu danego tytułu i jakie te nakłady w ogóle będą (bo choć są dla nas nie znane, to jednak mogą ulec zmianie), jak się w końcu mam kwestia dodruków bo przecież wiele tytułów utrzymuje się na rynku dzięki dodrukom (Egmont np. dodrukowuje parawie identyczne egzemplarze ale zauważyłem, że mają one aktualne, nowe daty choć to dodruk), więc czy ta roczna data liczy się od ogólnie wydania czy od dodruku biegłaby od nowa na kolejny rok. Wiele jest pytań. Nie wiemy jak będzie wyglądał nasz mały "półświatek" po wejściu takowej ustawy w życie. Najprościej byłoby wrzucić tę ustawę do kosza, ale wyraźnie lobby "ZA" jest bardzo silne.

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1391 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 14:39:16 »
Ano smutna prawda. Małe wydawnictwa pójdą do piachu, giganci ograniczą wydawanie nowości do minimum i na końcu stracą wszyscy. A potem na konferencji prasowej na pytanie o cenę książki będzie:

"Pani mnie pyta o cenę książki. To wszystko zależy od rodzaju książki. Jak wiadomo są książki małe i duże, cienkie i grube. Są też książki dla dzieci i dorosłych. Wydawane są na różnych papierach. Wszystko też zależy od autora i nakładu bo jak wiadomo nie wszystkich autorów drukuje się w tych samych ilościach. Co się tyczy ilości, to trzeba wziąć pod uwagę powierzchnie magazynu księgarni w której książka potem jest magazynowana. Wiadomo że nowoczesne magazyny książkowe potrzebują odpowiedniego systemu wentylacji. To zaś powiązane jest z ceną prądu, a jak wiadomo limity Co2 to nie bagatelna sprawa. Zresztą ostatnie podwyżki dla górników wywołane inspirowanymi przez opozycję strajkami, przełożyły się na cenę energii w sposób znaczny. Jednak nie powinniśmy się tym martwić gdyż dotacje na zieloną energię powinny zmotywować Polaków do zakupu paneli fotowoltaicznych co przełoży się na zużycie węgla. A skoro już przy ekologii jesteśmy. Nie możemy też być obojętni na drzewa, co to one są naszym skarbem narodowym, wszak produkują powietrze, a jak wiadomo książka zrobiona jest z papieru zaś papier z drzewa. Dlatego sądzę że w tej sprawie powinienem też skonsultować się z dyrektorem Lasów Państwowych w celu zasięgnięcia osobnej opinii. Jak wiadomo wycofaliśmy się z planu wycinki Puszczy Białowieskiej i sprzedaży drewna na produkcję nowej serii regałów Billy. Fakt ten może spowodować przejściowe problemy z dostępnością miejsca na magazynowanie książek dla przeciętnego Polaka. Jednak ten problem powinna rozwiązać specjalna spec. ustawa o przymusowym czytelnictwie obligująca każdego obywatele do założenia karty bibliotecznej i wpłacania 0,5% dochodu rocznie na rzecz Biblioteki Narodowej. Pieniądze te zostaną przeznaczone na rozwój bibliotek. Pierwsze pieniądze trafiły już na konto WSKSiM w Toruniu i posłużyły do zakupu najnowszych komputerów, wyposażonych w potężne karty graficzne dzięki którym uczelnia planuje tworzyć nowy kierunek "Górnictwa kryptowalutowego". Jak Państwo sami widzicie nasz rząd cały czas wspiera edukację....." itp. itd.

A tymczasem w kraju nastaje druga komiksowa smuta :(
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 14:45:05 wysłana przez Teli »

Offline Dragomirus

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1392 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 14:49:26 »
Tam jeszcze 40 zł to pal licho. Gorzej mi się wydaje będzie tutaj z epicami i Marvel classic gdzie cena za którą się kupuje to -100 zł czasami. Mieć stówę i jej nie mieć może odbić się na nakładzie późniejszym :/.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1393 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 14:52:37 »
Morawiecki ostatjo na pytanie dzienikarza o cene bochenka chleba odpowiadal 1,5 minuty i odpowiedzi nie udzielij wiec o ksiazkach i komiksach napewno maja pojecie ... 😊

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1394 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 15:12:06 »
@Motyl
No byłby Noir, tylko za mało ludzi kupowało test Kolekcji, chociaż ty wysyłałeś niektóre tomy ludziom i ramirezom po kosztach. :) Egmont nie wydał Straczyńskiego jak zauważyłeś, bo byłoby to 4 podejście do tego komiksu w Polsce. I wychodzą z błędnego założenia, że musieliby znowu wydać 2 pierwsze tomy (może razem, może oddzielnie), które sporo ludzi już ma. I obawiają się o sprzedaż. A gdyby chcieli dodać jeszcze parę premierowych zeszytów z 3 trejda, to cena tak grubego komiksu mogłaby być już niezadowalająca jak obecnie pyszczenie na Spectaculara. Bo to jest trochę więcej zeszytów niż teraz Punisher Marvel Knight, do którego na siłę dorzucają 6 zeszytów, by naciągać ludzi.

Reign jest mało ciekawym elseworldem ze średnią oprawą graficzną. Ja podziękowałem, tak jak za Niebieskiego. Gdyby Mucha wydała wcześniej coś z continuuity to bym brał. Tak jak tych wszystkich ich mutantów.

Splątana Sieć niezbyt mi się podobała. Z tego co pamiętam tam siła ciężkości i narracji była położona na złoczyńcy, z którym oczywiście nie mogłem się utożsamiać czy mu kibicować.

@jotkwadrat
Bo nikt tego nie czyta. :) Ja się zatrzymałem na 2 tomie i reszta czeka ciągle na mnie na półce.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 15:17:48 wysłana przez Bazyliszek »