Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366398 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline sokratesik

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1260 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:35:22 »
Z pewnością już było, ale ktoś mógłby wskazać w jednym poście ile zeszytów z tych epiców oraz spectaculara muchy już wydało semic, Axel Springer i hachette ?
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:41:10 wysłana przez sokratesik »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1261 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:48:49 »
Mnie jeszcze boli to, że co nam serwuje Egmont i Mucha, to są powtórki po TM Semic. No serio - to już wszystko czytaliśmy - McFarlane, Venom, Ceasar, Kraven, Green Goblin. Czemu nie zaczęli od wcześniejszych rzeczy, których nie było? kiedy będzie run Sterna i Hobgoblin? Gdzie Śmierć Jean de Wolf? Origin Demogoblina?

Kurczę, jedziecie po Hachette, a tam oprócz Masek i Zmysłów dostaliśmy też początek runu Slota, Oryginalną Sagę Klonów oraz czasy sprzed Civil War, gdzie był Pająk w Stark Armor i Tony i Peter byli bestis. Ja chcę coś takiego. A nie dubel na dublu i nawet okładki im się zmienić z TM Semic nie chciało.

Spoiler: PokażUkryj








« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Sierpień 2021, 21:47:20 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1262 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:51:15 »
Czemu nie zacżeli od wcześniejszych rzeczy, których nie było? kiedy będzie run Sterna i Hobgoblin? Gdzie Śmierć Jean de Wolf? Origin Demogoblina?
Na Marvel Unlimited.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1263 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 21:06:58 »
Bo te okładki są tak ikoniczne dla tych serii, że jest to najbardziej oczywisty i jedynie słuszny wybór. Reszta okładek jest w środku.

A co do dubli, to TM-Semic nie wydał całości, pourywał co mógł i brakowało sporo materiału. Ale to wszyscy wiemy. I że nie jest to dubel.

Przypomnę, co według jedynie słusznej definicji jest dublem. Jest to komiks, który wcześniej został wydany nie jest w posiadaniu Bazyla. Przykład? Pourywane i pocięte historie że Spectaculara to dubel, bo posiada wydania TM-Semic. O wiele później wydany kompletnie Kingdom Come został wznowiony to nie dubel, bo go nie kupił. Proste?
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Sierpień 2021, 21:08:35 wysłana przez Takesh »

Online SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1264 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 21:24:21 »
Up
Nie zapominajmy o ciągłym przywowylaniu przez 8azla Batmana. Chcę Klasyki i domaga się z uporem maniaka i jakoś mu tam "duble" po Tm-Semic nie wadzą 😅
Co innego z Pająkiem tu jest 💩 i to do kwadratu dubel z Haczet jest ok, ułamek tomu MC z"dublem Semica" już jest be 🤯 Gość jak zwykle nie jest konsekwentny z tym co pisze gdzie indziej.

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1265 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 21:41:37 »
Wes wydaje się (zbyt) oczywistą parodią Spider-Mana. Gdyby napisał to Grant Morrison to pewnie otrzymaliśmy odjechaną historię z mnóstwem ukrytych komentarzy. Ale to Michelinie. Więc Wesa ugryzł radioaktywny królik i... to już koniec dowcipu. Ha ha ha  :-\
Ja odniosłem wrażenie, że zamierzeniem w stworzeniu Wesa było pokazanie Average Joe'go, który po zdobyciu supermocy, nic sobie z tego nie robi i dalej zamierza być normikiem. Wes wspomina, że nie zamierza ujawniać swych darów, bo musiałby się przebierać w kretyński kostium. Spodobała mi się scena, gdy
Spoiler: PokażUkryj
nie decyduje się pomóc Spider-Manowi, by się nie ujawnić.
I aż dziwne, że Marvel nie zniweczył tego przywracając Wesa na łamach komiksu i wciskając go w kretyński kostium.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1266 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 00:14:07 »
Z pewnością już było, ale ktoś mógłby wskazać w jednym poście ile zeszytów z tych epiców oraz spectaculara muchy już wydało semic, Axel Springer i hachette ?

Z Epików to Pitterini pisał tutaj:

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/spider-man/msg102686/#msg102686

Ale co do Spectaculara to nie wiem dokładnie :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1267 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:11:16 »
Dobrze że przytaczasz mój starszy post kiedy ktoś pyta, chciałbym go lekko poprawić, bo teraz można bazować na faktycznej zawartości polskich tomów (kiedy była tylko zapowiedź można było bazować jedynie na przewidywanej zawartości...). Nie można edytować starszych postów, więc...

Sprawa dotyczy tomu Ostatnie Łowy Kravena, którego zawartość oryginalna podawana przez Michała to:
Amazing Spider-Man #289-294, Amazing Spider-Man Annual #20-21, Spectacular Spider-Man #131-132, Spectacular Spider-Man Annual #7, Web of Spider-Man #31-32 i Spider-Man vs. Wolverine.
Podczas gdy po wydaniu tego tomu u nas zawartość przedstawia się następująco
(źródło www Egmontu):
Cytuj
Pierwszy tom „Amazing Spider Man – Epic Collection: Ostatnie łowy Kravena” zbiera zeszyty z lat 1986–1987: „The Amazing Spider-Man” #289–294 i „Annual” #20–21, „Spider-Man Versus Wolverine”, „Web of Spider-Man” #29–32 i „Peter Parker: The Spectacular Spider-Man” #131–132.
Względem oryginalnego Epica Kraven's Last Hunt edit: względem informacji jakie podałem w poście wyżej przytaczanym nasze wydanie nie zawiera więc Spectacular Spider-Man Annual #7, ale zawiera Web of Spider-Man #29-30. Ani jednego ani drugiego wydania nie posiadam, więc nie sprawdzę czy faktycznie tak jest, w każdym razie niżej kwestia tzw. dubli, a raczej premierowego materiału, bo materiał "zdublowany" pozostaje identyczny.
edit: zawartość wydania Egmontu jest zgodna z powyższym, tak samo jak z zawartością wydania oryginalnego, w postach niżej wyjaśnienie skąd nieścisłość.

Ostatnie Łowy Kravena: duble bez zmian, z TM-Semic i Hachette to Amazing Spider-Man #293-294, Spectacular Spider-Man #131-132, Web of Spider-Man #31-32. W WKKM było nowe kolorowanie, w Epicu i Semicach jest stare. Do tego dubel z TM-Semic Amazing Spider-Man #290 i Amazing Spider-Man Annual #21.
Premiery to 5 zeszytów, 1 annual i 1 one-shot.

Venom bez zmian, nie wiadomo jeszcze jak będzie z Assassin Nation, tom ma się u nas nazywać Inferno z tego co pobieżnie śledziłem wątki, więc może coś zostanie dodane itp..

Jeśli chodzi o Spectacular Spider-Mana, to w Semicach były zeszyty #186-193, 199-200, gdzie zawartość tomu Muchy to #178–200, a więc premiery to 13 zeszytów.

Co "ciekawe" (tj. dla mnie ciekawe, bo kto się zna na oryginalnych wydaniach, to wie...) kolejne trzy zeszyty Spectaculara (#201-203) są również autorstwa duetu DeMatteis/Buscema, są jednak częścią Maximum Carnage i z tego względu (oraz dlatego, że numer #200 "zamyka wątki") nie są klasyfikowane jako część ich runu. Tak zresztą wnioskuję, nie wiem jak sobie to tłumaczą kompleciści, nieraz było o tym, że brak w wydaniu Muchy ich historii z jakiegoś Annuala, czyli to przeszkadza, a brak trzech zeszytów autorstwa tych samych twórców już nie :P

Odnośnie pojęcia dubli...
(...)TM-Semic nie wydał całości, pourywał co mógł i brakowało sporo materiału. Ale to wszyscy wiemy. I że nie jest to dubel.
Z pierwszą częścią nie można się nie zgodzić, jak piszesz - wiadomo. Ale z drugą... Jeśli nawet jeden zeszyt z danego tomu wydany został gdzie indziej, to masz częściowy dubel, tyle.
Wiem jaki jest wizerunek Semiców na forum, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeśli coś było wcześniej "tylko" w Semicu to nie jest dublem przy nowym wydaniu. Widzę argumenty że niedostępne itp., te komiksy miały ogromne nakłady względem dzisiejszych wydań, znaczna większość jest obecnie zniszczona i poza obiegiem, ale to co jest zapewnia, że jak ktoś chce, to dany komiks kupi. To nie jest definicja komiksu niedostępnego. Że pocięte? No pocięte, ale do poznania historii wystarczające, już mi przeszła "mania" wymieniania wydań ze względu na brak kilku stron (z powiedzmy 100+ jak OŁK, S-M McFarlane'a czy DD: TMWF). Chociaż jest to ogromny minus Semicowych zeszytów, niekompletny przedruk to niekompletny produkt, zdecydowanie może to irytować. Standard wydania... Tutaj nie temat o semicach, a bym się rozpisał, generalnie najbardziej przeszkadzały mi tłumaczenia i "liternictwo" w pierwszych ich komiksach z pierwszych ok. 2 lat, w większości przypadków nie przeszkadza mi jednak papier czy zeszytowa forma...
Podsumowując - dubel to dubel, nieważne jak wydany, czarno-białe Essentiale czy Przysięga zza grobu częściowo dublują później wydane materiały, mamy więc do czynienia z częściowymi dublami...
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:47:37 wysłana przez Piterrini »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1268 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:29:55 »
Zawartość tego epica zaciągałem z Amazona, a tam jest błąd ( którego do tej pory nikt nie poprawił) stąd ten Annual #7.
Finalnie zawartość tego epica, którego dostaliśmy jest taka sama w oryginale (po za wyciętymi dodatkami).
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:32:06 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1269 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:32:01 »
Zawierają dokładnie to samo:

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1270 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 15:39:27 »
Świetnie, dzięki za weryfikację :)
Nie zmienia to faktu, że dawniej podałem błędne informacje bazując na błędnej informacji bazującej na błędnej informacji, która bazowała na informacji z głębokiej D :D

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1271 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 16:21:41 »
Moze to od Muchy dostaniemy Maximum Carnage oraz dalsze losy w tym Sage Klonow a nie od Egmontu bojacego sie staroci, choc kto wie jaka bedzie sprzedaz po tym bolu dupy o cene.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1272 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 17:04:03 »
Jeśli Mucha osiągnie zadowalającą sprzedaż, niech się cofną i wydadzą Śmierć Jean De Wolff. Maximum Carnage prędzej bym się spodziewał od Egmontu w Epicach, czy Klasyce podobnej do tomu z McFarlane'm. Tylko to opóźnienie Inferno jest wkurzające.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1273 dnia: Śr, 01 Wrzesień 2021, 21:57:10 »
@Pitterini
Świetny post!

Co do określenia dubel, to pisałem trochę z przekorą. Oczywiście uznaję wydania starsze, w tym TM-Semic. Jednak czy SS-M od Muchy jest dublem? Tu można polemizować, ale kiedy około połowę stanowi nowy materiał, to już moim zdaniem nie jest dublem. Aczkolwiek zawiera część zdublowanych materiałów. Ale o tym można by długo wywołując kolejną shitstorm 😉😀

Offline Genzo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1274 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 11:27:09 »
maximum carnage i sage klonów, to to sie w ogóle da czytać ?  ??? z tego co pamiętam to te historie zabiły Semicoweg Spidera. Zdziwiony jestem, ze ktoś tego jeszcze wyczekuje