Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375021 razy)

jabbol i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1155 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 14:12:12 »
W latach 90-tych też to zauważano i sądzę że w 2040 roku też to będą zauważać.

Offline andrewk21

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1156 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 17:01:31 »
W ramach Epic Collection raczej nie ma szans na historie "Zemstę Sinister Six" i "Dusze Venoma" bo to nie był Amazing Spider man?

Offline Toranga

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1157 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 17:24:49 »
Raczej nie. W Stanach przynajmniej nie ukazały się te historie w żadnych epikach.

Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1158 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 10:34:58 »
W ramach Epic Collection raczej nie ma szans na historie "Zemstę Sinister Six" i "Dusze Venoma" bo to nie był Amazing Spider man?

Dusze Venoma w zborczym były wydane tylko w tym  komiksie


« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Lipiec 2021, 10:48:07 wysłana przez Tymon Nadany »

Offline bibliotekarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1159 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 11:33:50 »
Te Dusze Venoma to dla mnie jeden z bardziej niedocenionych Spiderów. Niedawno zaliczyłem powtórkę i wciąż świetnie się to czytało.
Batman returns
his books to the library

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1160 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 12:47:48 »
Dusze Venoma w zborczym były wydane tylko w tym  komiksie


Dusze Venoma w zbiorczym będą też w drugim Epicu poświęconym Venomowi - Lethal Protector:


Egmoncie. Nic nie sugeruję.

Offline Toranga

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1161 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 15:15:11 »
Dusze Venoma w zbiorczym będą też w drugim Epicu poświęconym Venomowi - Lethal Protector:


Egmoncie. Nic nie sugeruję.

I to jest argument, żeby kupić tego epica :)
Choć Midnight Sons też bym mógł w sumie :)))

BTW Okładka Saviuka paskudna  :P

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1162 dnia: Nd, 25 Lipiec 2021, 20:56:00 »
Po co komu omnibus, jak mamy wydanie TM Semic Dusz Venoma. :)

https://www.instagram.com/p/CNzk0CmB_Ec/

Rozwalił mnie fragment posłowia Davida Micheline'a w Epicu Venom, o tym jak on sobie nie wyobraża Petera Parkera jako męża z żoną. Te słowa okazały się prorocze, bo redakcji Marvela potem też się odwidziało. Szkoda, bo o fajnym, udanym małżeństwie MJ i Spider-Mana mógłbym czytać bez końca.

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1163 dnia: Nd, 25 Lipiec 2021, 22:38:50 »
Po to by egzemplarze Tm-Semic przetrwały i się nie niszczały.
Po to by mieć mowsze wydanie które będzie pełniejsze i uzupełni luki.
Po to by osoby które nie kupowały w latach Semika mogły nabyć nowe wydania a nie przeszukiwać internetów i płacić grube pieniądze za starsze wydania.
Po to by móc porównać stare z nowym i po to by 1ktoś mógł pomarudzic 😜

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1164 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 13:18:14 »
No i przede wszystkim by mieć to na porządnym papierze z lepszymi kolorami.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1165 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 13:57:47 »
Lethal Protector Omnibus jest na mojej liście do wydania po polsku. Ale na razie szanse są marne. Tomik z Venomem z Marvel Fresh sprzedaje się chyba normalnie a nie jakoś oszałamiająco dobrze.

Offline adrian23

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1166 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 14:42:39 »
Lepiej wchodzić w Epic czy nową serię marvel fresh? Czytałem całą serię Ultimate i była spoko  :)

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1167 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 15:10:30 »
Co kto lubi. Jak dla mnie Epiki przewyższają o kilka długości to co wychodzi od czasów Marvel Now!

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1168 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 15:16:00 »
@adrian23 a dlaczego 'albo'?
Seria Epic to 30-letnie historie, których wydania wciąż są na świecie wznawiane, bo ludzie chcą je czytać [edit: dotyczy na pewno wydanych u nas tomów Venom i Ostatnie łowy Kravena ;)]. Z kolei Marvel Fresh (jakkolwiek się to nie nazywa oryginalnie) - z tego co wiem o serii S-M wynika, że może być ciężko aby za kilka lat ktoś domagał się wznowień. Dlaczego? Jeszcze nie znam serii, ale można i tutaj w wątku wyczytać, że scenarzysta dobrze zaczął, ale dalej seria się rozwadnia. No i podejrzewam, że nie ma w serii specjalnie "istotnych" wydarzeń, które mogłyby mieć wpływ na jej status (teraz czy po latach).
Ile pisało się (np. na zagranicznych forach) o Batmanie Kinga czy nawet Spiderze Slotta (poprzedni scenarzysta, przed "Fresh"), a ile o tym Spencera... Chyba był taki okres z tymi poprzednimi scenarzystami, że można było coś poeksperymentować, poszukać alternatywnej drogi itp., a wraz ze zmianą scenarzystów wróciły ww. serie do "standardowego" schematu - poprawcie jeśli się mylę.
Także po małej dygresji - do Ultimate moim zdaniem bardziej zbliżona będzie seria z Fresh, ale tak jak zacząłem - nie jest to alternatywa dla Epiców, powiedziałbym że dwa różne światy. Za Epici bym się zabrał może w następnej kolejności, tj. po przeczytaniu jeszcze jakichś innych Spiderów u nas wydanych itp., żeby mieć lepszy pogląd na Spidera ogólnie ;)

Online OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1169 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 15:16:23 »
Zdecydowanie Epiki. To obowiązkowe pozycje z pajęczej biblioteki, kiedy run Spencera można poczytać, ale nie jest to nic przełomowego ani niezbędnego do nabycia