Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366505 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #930 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:18:33 »
Niech Egmont to wyda :P

Bardziej widziałbym tu Muchę. Wydanie jest proste, bo było angielskie zbiorcze wydanie tej mini-serii poza Clone Saga.
Ale tu minus dla kolekcji. Jeżeli założeniem SBM jest przedstawienie ważnych historii dla danej postaci, w tym originów to dla Bena Reilly'ego nie powinno być bardziej oczywistego wyboru niż "Stracone lata". Kolekcje, kto je zrozumie? ???
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:21:08 wysłana przez Marvelek »

Nesumi

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #931 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:39:50 »
Bazyl?

Offline Rudiok

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #932 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 23:55:58 »
Podpowiedzcie - mam "Ostatnie łowy Kravena" zarówno w wersji TM-Semic jak i WKKM.

Na ile ostatnio wydany "Epic Collection" różni się jako całość od samej historii z Kravenem? Pytam tych co czytali i mają jak porównać czy te wszystkie tie-iny faktycznie robią robotę czy to tylko na zapchanie miejsca.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #933 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 00:09:59 »
Podpowiedzcie - mam "Ostatnie łowy Kravena" zarówno w wersji TM-Semic jak i WKKM.

Na ile ostatnio wydany "Epic Collection" różni się jako całość od samej historii z Kravenem? Pytam tych co czytali i mają jak porównać czy te wszystkie tie-iny faktycznie robią robotę czy to tylko na zapchanie miejsca.
To nie są żadne tie-iny. To są normalne zeszyty serii Amazing Spider-man plus kilka specjalnych. Masz w nim zawarte także zeszyt ślubu MJ i Petera, a także prowadzące do niego.
Tu masz dokładnie rozpisane co było w semicach, a co jest w tym wydaniu. Epik jest kompletnym zbiorem serii Amazing Spider-man, gdzie jest zachowana ciągłość fabularna. Masz także kompletne zeszyty względem semickowych wydań, gdzie zdarzały się cięcia. Wydanie z WKKM ma dziwne kolorowanie. W epiku jest zachowane oryginalne. Jeśli pytasz się czy wymienić to zdecydowanie stare na nowe, to zdecydowanie warto.



Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #934 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 00:10:34 »
Daj spokój - jako fan Spider-Mana kupiłem od razu. To nie są tie-iny, tylko po prostu zeszyty poprzedzające OŁK. Niezła historyjka z Arno Starkiem, dobra z Wolverinem, zakończenie historii Hobgoblina. No i historia ze Spider Zabójcą, o tym jak doszło i jak odbył się ślub MJ i Petera. Tu jest ten sam przypadek co w DD Zero. 1/3 komiksu to dubel ale dla fana nowy materiał jest pożądany i wart przeczytania. Jeśli masz na zbyciu te 85 zł i lubisz Pająka, to ja zdecydowanie polecam. Mimo tła włażącego na dymek w jednym obrazku.

@michał81
Hłe, hłe. Dziwne kolorowanie to jest w Muminkach lub DD 4. :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 02:05:29 wysłana przez Bazyliszek »

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #935 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 00:20:35 »
Nie dziwne kolorowanie tylko "nowe" lepsze/gorsze kwestia gustu w epicach jest stare, ale na przykład w ohc dali nowe.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Adolf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #936 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 02:00:38 »
Myślę, że tytuł "Ostatnie Łowy Kravena" jest bardzo niefortunny. Jest to zaledwie jakieś 30% tego tomu. Jednak ktoś posiadający wydania z TM-Semic lub WKKM może uznać, że nie potrzebny mu dubel, a to błąd. Na grzbiecie tomu jest napis Amazing Spider-Man 1986-1987 i to o wiele więcej mówi o tym wydaniu. Myślę, że najistotniejszą historią jest tutaj ta wycieczka do Berlina i jej konsekwencje. Wszystko później się do niej odnosi, nawet w samych "Łowach..." jest wzmianka o tym co się tam stało. To piękne, kompletne wydanie jakiego potrzebowaliśmy. Zdałem sobie sprawę, że same 6 zeszytów o Kravenie są niczym bez poprzednich historii. Oczywiście bronią się samodzielnie, ale to tak jakby obejrzeć np. finałową walkę w Endgame i mówić jaki to świetny film, choć nie znamy jej podłoża.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #937 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 06:54:36 »
Nie dziwne kolorowanie tylko "nowe" lepsze/gorsze kwestia gustu w epicach jest stare, ale na przykład w ohc dali nowe.
Wiem, że to jest nowe kolorowanie. Nie to, że jestem ich przeciwnikiem bo sam uważam np. Thor By Walter Simonson wyszedł rewelacyjnie w nowym kolorowaniu. Problem jest taki, że w przypadku tego co dostaliśmy w WKKM w Łowach to kolorowanie wg "gryzie się" samo ze sobą w niektórych miejscach, być może przez użytą paletę barw. Nie twierdze, że jest gorsze/lepsze, dla mnie jest "dziwne" i coś mi w nim nie pasuje. Zresztą nie tylko ja miałem z tym problem. Na ten tom spadła duża krytyka, kiedy wyszedł, właśnie przez to nowe kolorowanie.

@michał81
Hłe, hłe. Dziwne kolorowanie to jest w Muminkach lub DD 4. :)
Widzę, że Muminki spędzają ci sen z powiek. Zajrzyj do tego ich tematu, który wyjaśni ci dlaczego zostały tak wydane. W przypadku DD to kolory są takie jak oryginalne, nie został wyczyszczony raster. To nie jest taka sytuacja jak w przypadku omawianego teraz Spider-mana z WKKM.
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 06:56:49 wysłana przez michał81 »

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #938 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 10:27:17 »
Cytuj
Na ile ostatnio wydany "Epic Collection" różni się jako całość od samej historii z Kravenem?
Na tyle: https://filmozercy.com/wpis/amazing-spider-man-epic-collection-ostatnie-lowy-kravena-recenzja-komiksu-opinie-wrazenia

Cytuj
Myślę, że tytuł "Ostatnie Łowy Kravena" jest bardzo niefortunny. Jest to zaledwie jakieś 30% tego tomu.

I jego główna atrakcja.
Zdaje się, że tytuł kolejnego tomu ("Venom") będzie jeszcze bardziej niefortunny, bo ileż tam będzie tego Venoma? Całe dwa zeszyty?
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 10:33:09 wysłana przez Gieferg »

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #939 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 11:34:41 »
Up
Można też na to spojrzeć tak ze: Symbiot na Parkerze to też taki Venom 😉

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #940 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 12:10:08 »
Z tym, że w tym tomie nie będzie symbiota na Parkerze (chyba, że gdzieś przez moment, w ramach wspomnianych dwóch zeszytów jak go Eddie oklei, nie pamiętam już dokładnie).
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 12:13:13 wysłana przez Gieferg »

Offline misiokles

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #941 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 13:42:11 »
Myślę, że tytuł "Ostatnie Łowy Kravena" jest bardzo niefortunny. Jest to zaledwie jakieś 30% tego tomu.

A jaki byłby bardziej fortunny? Tak to już jest, że grubaski zawierają kilka story-arców i żaden tytuł nie odda zawartości w stopniu satysfakcjonującym.

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #942 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 14:09:40 »
A jaki byłby bardziej fortunny?

Mój pająk się żeni :). I okładka z numeru ASM #290.
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 14:21:50 wysłana przez pawlis »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #943 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 14:13:48 »
Spider-Man in the 80-ties.
Zimna Wojna.
Berlin Zachodni.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #944 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 14:15:23 »
Przecież te tytuły są po to, żeby się lepiej sprzedało, więc to chyba oczywiste, że są jakie są.
Twój komiks jest lepszy niż mój