Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 373114 razy)

James88 i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #855 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 22:22:16 »
No jest przecież - Spidergeddon  ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #856 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 17:52:33 »
Powiem że podoba mi się wyklejka pierwszego Epica z tyłu, na której są paski komiksowe. No i dobra wiadomość, że komiks się nie rozkleja w rękach. Nie podoba mi się natomiast, że dostaliśmy tylko 5 oryginalnych AMSów. Skoro tom obejmuje 2 lata, powinno być ich więcej. Dalej mam wrażenie, że umykają mi komiksy ze Spider-Manem z tych lat.

Marvel popełnił ten sam błąd co Miller w DKR. Przyszłość. 2015 rok. Wynajdowany jest wehikuł czasu. Ale wg scenarzystów ZSRR dalej istnieje i ciągle trwa Zimna Wojna. Och co to byli za ludzie małej wiary i jak brakowało im wyobraźni. Z drugiej strony - czy współczesna putinowska Rosja, nie jest równie groźna jak ZSRR w latach 80-tych? Chociaż teraz Biden to bardziej się szykuje na Zimną Wojnę z Chinami. Coś takiego niewielu przewidziało. Trudno być prorokiem  we własnym kraju.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Kwiecień 2021, 18:06:56 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #857 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 18:51:31 »
W Spider-Man vs Wolverine jest albo błąd w tłumaczeniu Marka Starosty, albo błąd logiczny w oryginalnej narracji. Bo skoro akcja komiksu toczy się w latach 80-tych i trwa Zimna Wojna, to Charlemange nie może pochodzić "z czasów Zimnej Wojny", bo to brzmi, jakby to była przeszłość a nie teraźniejszość.


Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #858 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 19:42:54 »
Ale pomimo słabszej formy w MN 2.0 to Slott do Tajnych Wojen trzymał fajny poziom - to co było przed Marvel Now 2.0 (Big Time, End of the Earth, Pajęcza Wyspa, ten wątek Hobgoblina i Lizarda) jest MEGA FAJNE, potem Superior jest już REWELACYJNY, a Spider Verse solidne.

Oj, to ja mam trochę jednak inne zdanie. W "Pajęczej Wyspie" jedyne, co mi się bardziej podobało i miało więcej głębi pod względem scenariusza, to zeszyty o Venomie. Z kolei "Superior" był dość ciekawy, dopóki nie było jeszcze pewne, czy Otto i jego sposoby to faktycznie nie jest lepsza droga dla Spider-Mana... ale kiedy gdzieś tak w czwartym tomie Octaviusowi zaczęło znowu odbijać w kierunku superzłoczyńcy (armie sługusów, wielkie roboty, totalna inwigilacja itp.), to już od tej pory było jechanie po równi pochyłej i odliczanie czasu do powrotu Petera. A i tak na koniec największy dylemat moralny Parkera zamieciono pod dywan
Spoiler: PokażUkryj
(w "ASM" #700 Peter w ciele Octaviusa świadomie próbował zabić Ottona, przyznając, że przekracza granicę, poza którą nie może już być Spider-Manem... a potem, po powrocie do ciała, zachowuje się, jakby to się nigdy nie zdarzyło. To po co było wstawiać taką scenę?)
.

@Bazyliszek: szczerze mówiąc, nie nazwałbym tego błędem, co najwyżej niezręcznością stylistyczną. Ale mnie to tak bardzo nie zgrzyta, skoro zimna wojna w momencie wydania tego komiksu trwała już parędziesiąt lat.

Nie podoba mi się natomiast, że dostaliśmy tylko 5 oryginalnych AMSów. Skoro tom obejmuje 2 lata, powinno być ich więcej. Dalej mam wrażenie, że umykają mi komiksy ze Spider-Manem z tych lat.

Popatrz na to raczej tak: tom nie obejmuje całych dwóch lat, tylko zawiera komiksy, które pochodzą z 1986 i 1987 - niekoniecznie wszystkie. Tak samo jest z "Kaczogrodami" Barksa. Poza tym, tutaj dodanie czterech numerów serii pobocznych i wydania "Spider-Man vs Wolverine" niejako zwolniło tempo ASM - w innych Epikach będzie już inaczej.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Kwiecień 2021, 19:46:53 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #859 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 19:53:03 »
W serii Kaczogród to jednak wyjdą wszystkie komiksy Barksa ze wszystkich lat. Tutaj jak mam daty 1986-87 to bym chciał AMSy z tych lat. Chyba że wyszłyby też jak właśnie w Kaczogordzie jeszcze 1985-86 i kolejny tom 1987-88 r. Jak już mamy to wydawać, to chcę wszystko, jako że też jestem komplecistą jak pan Śmiałkowski. :) Żeby to się zazębiało i z tomem McFarlane'a i z tym co planuje Mucha wydać może już w maju. Chciałbym jednak doczekać polskiej wersji "Śmierć Jane De Wolff".

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #860 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 19:57:19 »
I tak to ma właśnie wyglądać jak w "Kaczogrodzie", jeśli dobrze kojarzę tryb wydawania Epików. One w założeniu obejmują zdaje się główną serię "Amazing Spider-Man" w całości z okazjonalnym dodatkiem innych tytułów, jeśli tak jak np. w "Ostatnich łowach Kravena" fabuła się przeplata.

Natomiast tom McFarlane'a i tom Muchy nie zawierają żadnych komiksów z serii "ASM", więc nie zaburzają cyklu wydawania Epików. "Śmierć Jean DeWolff" pochodzi z serii "Spectacular Spider-Man", a nie z "Amazing Spider-Man", więc w Epiku jej chyba na razie nie zobaczysz.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #861 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 20:34:21 »
@UP
Wiem to przecież. Liczę właśnie na Muchę, że te SSM też wyda. I to wszystko będzie się ze sobą zazębiać - AMS w Epicach, Spectaculary od Muchy też z przełomu lat 80-tych i 90-tych a mamy już Torment i pozostałe McFarlany które się np. odnosiły i do śmierci Kravena i do Hobgoblina.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #862 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 21:48:04 »
W Spider-Man vs Wolverine jest albo błąd w tłumaczeniu Marka Starosty, albo błąd logiczny w oryginalnej narracji. Bo skoro akcja komiksu toczy się w latach 80-tych i trwa Zimna Wojna, to Charlemange nie może pochodzić "z czasów Zimnej Wojny", bo to brzmi, jakby to była przeszłość a nie teraźniejszość.

W oryginale jest "The mysterious freelance operative from cold war days".

Offline bibliotekarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #863 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 22:19:30 »
To nie jest błąd. Zwykle przez zimną wojnę Amerykanie mają na myśli pierwszą zimną wojnę zakończoną polityką odprężenia.
Batman returns
his books to the library

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #864 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 10:56:55 »
Pytanie czy Spiderman mcfarlana od egmontu zawiera jakis premierowy materiał w stosunku do tego co kiedyś wydał TM-Semic. Jeśli tak to jakie to historię  i ile mniej więcej  procentowo jest tam nowego materiału. Jakie w ogóle oryginalne komiksy składają się na ten zbiór. Z góry dzięki za info.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #865 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 11:02:38 »
Pytanie czy Spiderman mcfarlana od egmontu zawiera jakis premierowy materiał w stosunku do tego co kiedyś wydał TM-Semic. Jeśli tak to jakie to historię  i ile mniej więcej  procentowo jest tam nowego materiału. Jakie w ogóle oryginalne komiksy składają się na ten zbiór. Z góry dzięki za info.
Przeglądałeś ten temat? Bo szybko można znaleźć odpowiedź.

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #866 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 11:39:06 »
Dzięki bardzo ( przeglądałem ale tylko pobieżnie bo to jednak ponad 50 stron)

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #867 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:01:21 »
Polecam wpisać np. "TM-Semic" w pole "szukaj" robi się jedna strona.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #868 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:09:23 »
Dzięki bardzo ( przeglądałem ale tylko pobieżnie bo to jednak ponad 50 stron)
ok. Dodam jeszcze jedną rzecz, że  Spider-Mana #58 ma jeszcze X-Force #3, ale zarówno ten numer jak i X-Force #4 nie są pełne. Tm-Semic przyciął oba zeszyty po kilka stron, tak aby cały zeszyt  Spider-Mana miał 52 strony.

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #869 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:37:13 »
xanar - dzięki za radę. Na przyszłość będę pamiętał.

michal81 - czyli wychodzi na to że w tym albumie nic nowego nie znajdę:( dla kilku premierowych stron chyba nie warto  tyle kasy wydawać. Jasne lepiej to się na półce prezentuje niż stare TM-Semici ale jednak przy takim bogactwie rynku zdecyduje się jednak zainwestować na razie w inne pozycje.