Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366441 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #840 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 10:02:42 »
Poczytałbym sobie nowe tłumaczenie "Nikt nie zatrzyma Władcy murów" albo początki Hobgoblina.

Patrząc na niektóre dokonania Egmontu i różne dzbany, to niekoniecznie nowe tłumaczenie może być zaletą. :)
Zresztą widziałem gdzieś porównanie tekstu Batmana z tej nowej kolekcji z wydaniem Egmontu, i cóż, w kolekcji i tłumaczenie wydaje się lepsze jak i edycja, tj wpasowanie w dymki. Trochę za dużo u Egmontu ostatnio fuszerki...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #841 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 10:16:32 »
@UP
Bo pan Robert Lipski to fachura w swojej dziedzinie. Całego Conana przetłumaczył nam naprawdę dobrze - to korekta zawodziła. A kto tłumaczył "Jestem Gotham"? Bo oczywiście nie mam tego komiksu w wydaniu Egmontu.

Ja bym oczywiście chciał tego Epica, w którym  jest Hobgoblin Saga. Kto pamięta naprawdę dobry motyw z tym vilanem w "Spider-Man TAS"?
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Kwiecień 2021, 10:25:05 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #842 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 10:23:46 »
A kto tłumaczył "Jestem Gotham"?
Czyli uważasz, że tłumacz wydania Egmontu źle tłumaczy komiksy?

Ja bym oczywiście chciał tego Epica, w którym  jest Hobgoblin Saga.
To kupuj wychodzące epiki.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #843 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 11:32:44 »
Przecież tego epica to w USA jeszcze nie wydali.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline O.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #844 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 12:48:46 »
pytanie od laika: czy opublikowano ponownie, najlepiej zbiorczo, historie wydane przez TM Semic w roku 1990?

Offline Chmielu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #845 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 13:40:52 »
Był omnibus z komiksami do scenariuszy Rogera Sterna (zawierający materiały z polskiego Spidey'a 1-6/90). Historia O'Neila i Millera (z Punim i Octopusem) z 1/90 znalazła się w innych zbiorczych.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #846 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 13:50:08 »
pytanie od laika: czy opublikowano ponownie, najlepiej zbiorczo, historie wydane przez TM Semic w roku 1990?
Jeden zeszyt z Spider-Man #5 (5/1990) (Web of Spider-Man #1) oraz jeden z Spider-Man #6 (6/1990) (Amazing Spider-Man #267) są zawarte w 15 tomie epic collection Ghosts of the Past.

Taka dygresja na koniec jeszcze odnośnie epika Ghosts of the Past. W przypadku zeszytu Web of Spider-Man #1 jest to wydane zdecydowanie dziwnie, bo zeszyty #1-3 stanowią ciągłą historię. Rozumiem, że Marvel wznowił tylko ten, w którym Peter pozbywa się symbiota, ale w tym samym epicu, aby zachować ciągłość fabularną wydany jest też zeszyt Web of Spider-Man #6. Marvel sam nie ogarnia do końca tych wydań.

Przecież tego epica to w USA jeszcze nie wydali.
Jeszcze nie wydali.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Kwiecień 2021, 14:38:29 wysłana przez michał81 »

Online James88

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #847 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 14:20:56 »
Mam jeszcze jedno pytanie - w którym roku był pierwszy restart przygód pajęczaka?

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #848 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 14:28:10 »
Mam jeszcze jedno pytanie - w którym roku był pierwszy restart przygód pajęczaka?
Masz na myśli serię Amazing Spider-man? W 1999, po zakończeniu Clone Sagi.

Offline emedzi 12

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #849 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 18:20:07 »
IMO podobny poziom. Spider w serii Spencera znowu "młodnieje", wraca na studia i kolejny raz jest pokazany jako sierota życiowa. Rysunki bardzo cartoonowe, główny bohater miejscami przedstawiany jest mocno pokracznie, coś a'la wersja Hamosa. IMO jest to seria targetowana na bardzo młodego czytelnika (coś między 10-12 lat).
Nie będę się wypowiadał co do poziomu, bo tu każdy podchodzi inaczej (jak dla mnie lepiej, ale rozumien, że inni mogą nie widzieć poprawy). Mogę za to napisać, że moim zdaniem jest to seria na pewno bardziej satysfakcjonująca starszych czytelników ( run Straczynskiego), a przynajmniej na początku. Co do powrotu na studia nie jest to jednak klasyczny powrót, bo jak dotąd przecież promotorem Spidera nigdy nie był Connors, uwięziony w ciele Lizarda. Jeśli chodzi o sierotę życiową, to cóż "szczęście Parkera", musi kiedyś się o niego upomnieć. A co do targetu to moim zdaniem seria Slotta, przecież nie była adresowana dla osób starszych. Przy tej randze postaci to oczywiste, że główna seria jest raczej uniwersalana, czyli w domyśle głównie dla nastolatków, bo długoletni fani i tak raczej będą czytać.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #850 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 19:31:37 »
@UP
Przeczytałem opis, zaspoilerował mi całą fabułę i teraz jestem niepocieszony. Dlatego właśnie nie czytam tych tekstów czy też nie oglądam trailerów filmów przed własnym seansem - by sobie nie psuć przyjemności czytania/ogladania.

Traileru Czarnej Wdowy też nie oglądam.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #851 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:21:28 »
Nie będę się wypowiadał co do poziomu, bo tu każdy podchodzi inaczej (jak dla mnie lepiej, ale rozumien, że inni mogą nie widzieć poprawy). Mogę za to napisać, że moim zdaniem jest to seria na pewno bardziej satysfakcjonująca starszych czytelników ( run Straczynskiego), a przynajmniej na początku. Co do powrotu na studia nie jest to jednak klasyczny powrót, bo jak dotąd przecież promotorem Spidera nigdy nie był Connors, uwięziony w ciele Lizarda. Jeśli chodzi o sierotę życiową, to cóż "szczęście Parkera", musi kiedyś się o niego upomnieć. A co do targetu to moim zdaniem seria Slotta, przecież nie była adresowana dla osób starszych. Przy tej randze postaci to oczywiste, że główna seria jest raczej uniwersalana, czyli w domyśle głównie dla nastolatków, bo długoletni fani i tak raczej będą czytać.

Dla mnie run Spencera to straszne rozczarowanie, ale prawdopodobnie sam sobie jestem winien temu rozczarowaniu. Kiedy Spencer zaczął pisać Spider-Mana w Internecie nastąpił wybuch pozytywnych, wręcz entuzjastycznych opinii, zupełnie jakby dokonał się jakiś przełom i przyznam, że sam się nakręciłem - niestety za bardzo. Wydaję mi się, że w przypadku runu Spencera, przynajmniej początku zaistniał casus Kevina Smitha (mam na myśli jego run w Daredevilu). To co pisał jego poprzednik - Joe Kelly było tak żenująco słabe, "Diabeł stróż" wydawał się czymś niesamowitym. Tu chyba było podobnie - Slotta już od dłuższego czasu nie dało się czytać a tu nagle mamy scenarzystę, który w założeniu wraca do korzeni. Tylko, że są to źle pojęte korzenie. Bohater został rzeczywiście cofnięty w rozwoju i niestety bardzo szybko odbiłem się od Spencera, choć fakt - mimo, że moim zdaniem dużo w tym papki lepiej ją się przyswaja niż "Globalną sieć".
Fajnie, że w czerwcu będzie kolejny tom Kapitana Brubakera, biorę go wraz z kolejnym pajęczym epiciem.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #852 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 20:48:56 »
Iluzja zmiany ma się dobrze. Niestety - Peter w głównym universum na zawsze pozostanie kawalerem i "wiecznym studentem" wręcz. Osobiście mam serdecznie dość jego ciągłego cofania w rozwoju, ale jak tu @michał81 napisał - to nie my jesteśmy targetem tego komiksu. :) Marvel będzie sobie robił ze Spider-manem co mu się żywnie podoba. I jak z cyferek i "badań rynku" wynika że nigdy nie przekroczy trzydziestki bo sprzedaż spadnie, to nie przekroczy.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że na dziś Slott jest scenarzystą z najdłuższym stażem w historii tej postaci. A jakby policzyć, to pewnie wyszłoby, że Ramos narysował najwięcej zeszytów. :)

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #853 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 13:36:58 »
Ale to też nie prawda, że Slotta nie dało się czytać w Marvel Now 2.0.
Pierwsze trzy tomy rzeczywiście średnie, ale już tom 4 i 5 (Konspiracja Klonów) już są bardzo fajne. Potem wątek Osbourna i Upadek Imperium też niezłe, a cross z Venomem też bardzo fajny. Ostatni tom też raczej na plus.
Ale pomimo słabszej formy w MN 2.0 to Slott do Tajnych Wojen trzymał fajny poziom - to co było przed Marvel Now 2.0 (Big Time, End of the Earth, Pajęcza Wyspa, ten wątek Hobgoblina i Lizarda) jest MEGA FAJNE, potem Superior jest już REWELACYJNY, a Spider Verse solidne.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #854 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 17:37:36 »
Spiderverse naprawdę fajnie się czytało - szkoda, że nie wydali tego więcej po polsku- jak Konspiracji Klonów właśnie. I dlatego coś się mówi, że będzie Spiderverse 2.