Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 372474 razy)

James88 i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 11:46:28 »
Wydanie Egmontu zapewne prezentuje się ładnie na półce, ale zawiera zremasterowane kolory. Moim zdaniem rysunki bardzo na tym tracą, szczególnie plansze, na których jest mnóstwo pajęczej sieci. Właśnie dlatego odpuściłem to wydanie i zostałem przy moim TM-Semikach.
hehehe, no właśnie nie. Już była o tym mowa, że historia Torment cierpi na ten sam problem co wydany ostatnio Daredevil tom 4 Millera. Tylko o dziwo nie wypada to tak źle jak w Daredevilu. Pozostałe historie mają lekko zmienione kolory, ale typowo zremasterowane kolory są w wydaniu testu kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:28:14 wysłana przez michał81 »

Online James88

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 11:59:02 »
A to co wyda Mucha, to tego nie będzie w epicach?

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #827 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:00:37 »
A to co wyda Mucha, to tego nie będzie w epicach?
Nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:10:48 wysłana przez michał81 »

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #828 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:02:13 »
To co wyda Mucha to nawet nie ma w USA odpowiednika.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #829 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:13:06 »
A to co wyda Mucha, to tego nie będzie w epicach?
Chyba, że zrobią epici ze Spectacular Spider-Man.

To co wyda Mucha to nawet nie ma w USA odpowiednika.
Nie będzie z czym porównać, żeby zobaczyć co tym razem im nie wyszło ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline maxim1987

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #830 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 13:25:16 »
Cytuj
hehehe, no właśnie nie. Już była o tym mowa, że historia Torment cierpi na ten sam problem co wydany ostatnio Daredevil tom 4 Millera. Tylko o dziwo nie wypada to tak źle jak w Daredevilu. Pozostałe historie mają lekko zmienione kolory, ale typowo zremasterowane kolory są w wydaniu testu kolekcji.

Daredevila nie czytałem, ale wg mnie kolory w Tormencie dużo psują. Oczywiście rzecz gustu - dla niektórych, to może nie problem

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #831 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 13:34:42 »
Daredevila nie czytałem, ale wg mnie kolory w Tormencie dużo psują. Oczywiście rzecz gustu - dla niektórych, to może nie problem
Porównywałem kolory i nie mam takiej rozbieżności pomiędzy obecnym wydaniem Egmontu a wydaniem Tm-Semic. W Tormencie psuje odbiór pozostawiony raster, choć jak wspomniałem nie wygląda on tak źle jak w wydaniu Daredevila.

Offline angelscorpion

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #832 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 13:37:53 »
To co wyda Mucha to nawet nie ma w USA odpowiednika.
Marvel wydał zbiorczo "Spectacular SM" jako Tombstone, zawierający zeszyty 137-150 https://multiversum.pl/p/1682/73976/spider-man-tp-vol-01-tombstone-marvel-tomy.html
O to również mogłaby się Muszka postarać i wydać  :)

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #833 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 17:33:01 »
To co wyda Mucha to nawet nie ma w USA odpowiednika.

A egmont twierdzi ze jak niema orginalnego tpb to sie nieda...

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #834 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:05:20 »
Marvel wydał zbiorczo "Spectacular SM" jako Tombstone, zawierający zeszyty 137-150 https://multiversum.pl/p/1682/73976/spider-man-tp-vol-01-tombstone-marvel-tomy.html
O to również mogłaby się Muszka postarać i wydać  :)
Finalnie to powtarzamy temat o którym była rozmowa wcześniej. Nawet sam już o tym zbiorczym wspominałem. Problem z tym wydaniem jest taki, że brakuje w nim Web of Spider-Man #47-48, czyli części crossovera Inferno (o tym też pisałem kilka razy).

@Motyl skasował swoje konto, ale kiedyś pytał co jeszcze mogła by Mucha wydać. Finalnie najlepszą opcją wydaje się wydanie Spectacular Spider-Mana w następujący sposób:

tom 4 (tom zapowiedziany, nie przeszkadza, że będzie pierwszy w kolejności)
Spectacular Spider-Man #178-200 (choć po cichu liczę, że uda się jeszcze dołożyć materiał z Annuala #14 będący epilogiem historii Harrego jako Green Goblina, o tym też rozmawiałem z @motyle, wszystko zależy jakie otrzymają materiały)

tom 3
Spectacular Spider-Man #161-177 (czyli wcześniejsze zeszyty, w tym wznowienie kilku z Tm-semic)

tom 2
Spectacular Spider-Man #144-157 + Web of Spider-Man #47-48 (uzupełnienie Inferno)

tom 1
Spectacular Spider-Man #107–110 + Spectacular Spider-Man #134–143 (czyli komplet historii Death of Jean DeWolff, brakujące zeszyty nie mają wpływu na całość historii)

Taki podział byłby w miarę równomierny i świetnie uzupełnił to co Mucha zapowiedziała. Prawie całość rysował  Sal Buscema. O tym pisał wcześniej JanT, ja to tylko podzieliłem.


Jak wspomniałem wcześniej Spectacular Spider-man #158–160 są zawarte w epiku Cosmic Adventures, a zeszyt Spectacular Spider-man #133 w zapowiedzianym już epiku Venom. Kolejne Spectacular Spider-Man #201-203 są w epiku Maximum Carnage. Jeśli Egmont będzie dalej kontynuował epiki, to braki w zeszytach tej serii zostaną w pewien sposób uzupełnione.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:07:20 wysłana przez michał81 »

Offline Carnage

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #835 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:12:30 »
@Motyl skasował swoje konto

Wolę myśleć, że po prostu...odfrunął.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Frank_C

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #836 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 21:28:01 »
Wydanie Egmontu zapewne prezentuje się ładnie na półce, ale zawiera zremasterowane kolory. Moim zdaniem rysunki bardzo na tym tracą, szczególnie plansze, na których jest mnóstwo pajęczej sieci. Właśnie dlatego odpuściłem to wydanie i zostałem przy moim TM-Semikach.
Zarówno kolory w Daredevilu jak i w Spider-Manie to po prostu skany z oryginalnych papierowych komiksów. Różnica jest taka, że te w Spiderze są zwyczajnie lepsze, bo ktoś się przyłożył do obróbki materiałów w przeciienstwie do DD. Zasadniczo to bardzo zdziwiła mnie jakość tych skanów w DD bo naprawdę dzisiaj, żeby tego typu skany wyglądały jak należy wystarczy zainstalować specjalny plug-in do Photoshopa albo kupić za dosłownie kilka dolców programik Topaz DeNoiser, który praktycznie robi wszystko za ciebie.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #837 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:04:32 »
Bardzo dziękuję za powyższe informacje. Czyli wychodzi na to, że powoli wyda się na nowo rocznik 1991-1993. W sumie dobrze, bo z tych lat to ja mam pojedyncze zeszyty, a po kolei i wszystkie dopiero od 7/97.
Oczywiście wiadomo, że 1-3/94 to Ostatnie Łowy Kravena, bo cofnęli się, by pokazać nam tą klasyczną już wtedy historię.

Czyli mogę na razie odpuścić dokupywanie S-M TM Semic, skoro wszystko się samo wyda. Tylko ten raster, który Egmontowi ewidentnie nie wychodzi... A ja się może wezmę za uzupełnienie Punishera.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #838 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:38:51 »
Oczywiście wiadomo, że 1-3/94 to Ostatnie Łowy Kravena, bo cofnęli się, by pokazać nam tą klasyczną już wtedy historię.
Patrząc, że żadne inne wydanie tej historii nie jest dostępne obecnie na rynku, decyzja wydaje się bardzo trafiona. Pokazuje to też podsumowanie gildii top5 za okres 17.03.2021 - 31.03.2021, w którym Amazing Spider-Man Epic Collection - Ostatnie łowy Kravena zajęło drugie miejsce (pewnie byłoby pierwsze, gdyby nie wznowienie kolejnego zeszytu Żbika).
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:58:35 wysłana przez michał81 »

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #839 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 09:51:40 »
Mam nadzieję, że Epiki będą sprzedawać się tak dobrze, że Egmont nie tylko będzie wydawał późniejsze części, ale wróci też do numerów 1-16. Poczytałbym sobie nowe tłumaczenie "Nikt nie zatrzyma Władcy murów" albo początki Hobgoblina.