Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Darth_Simon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #645 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 14:12:10 »
Ale właśnie wtedy nastąpiła kumulacja strasznie dlugich historii w głównych seriach i nowy potencjalny czytelnik nie miał gdzie zacząć czytać.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #646 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 14:14:49 »
Sprzedaż Semiców leciała z wielu różnych powodów i nie dotyczy to tylko Spider-Mana
Ale ja temu nie zaprzeczam. Sam napisałem to była jedna z przyczyn. Mnie to co się działo w Spider-Manie zmęczyło, mojego znajomego też (choć on już nigdy nie wrócił do komiksów, spokojnie przyczyną na pewno nie była Clone Saga ;) ). Mnie nawet po tylu latach mało obchodzi co tam się finalnie działo. Zakończenie doczytałem na wiki, albo jakiś innej stronie. To, że poza Clone Sagą potrzebna jest seria z Benem Reilly, wiem od takich zapaleńców jak ty, ale nadal nie przekonuje mnie to, aby do tego wracać. Ja nie widzę tutaj potencjału sprzedażowego przy takiej ilości tomów. Jeśli by to wyszło i bym to wsparł, to wolałbym, aby nie okazało się że seria padnie w połowie wydawania, bo sam mam kilka takich serii z naszego rynku: Black Science, SEX i chyba The Wicked + The Divine też można już do tego zaliczyć. Clone Saga jest potencjalnym kolejnym takim kandydatem. Jeśli już ktoś tak chce to może pora zacząć męczyć o to Egmont, który jak na razie też jakoś się do tego nie garnie. Ciekawe dlaczego?
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Styczeń 2021, 14:17:45 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #647 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 14:19:15 »
Przecież tego nikt nie wyda to wszystko jest w 4 omnibusach.
U nas nie potrafią wydać Spidera JMSa od początku do końca  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline marcinp

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #648 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 14:52:12 »
Jak pamiętam to Clone Saga jest długa i taka se , wiec przy tym co może być na rynku lepiej nie idźmy w to.

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #649 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 15:09:51 »
Zgadzam się nie idźmy tą drogą.
Mamy takie braki w bardziej ambitnych historiach z pajączkiem. Możemy wrócić do tematu tego tasiemca kiedy wydawcy wszystko nadrobią zaległości i już naprawdę nie będzie czego wydawać.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #650 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 16:57:53 »
Skąd takie przypuszczenia? Jeśli opierasz je na tym, że nie została ukończona i masa czeka na je zakończenie, to przypomnę, że masa ludzi porzuciła Spider-man właśnie przez tą historię. Czy teraz byliby chętni wrócić do niej? Ja bym za to nie dał sobie ręki uciąć. Ja wiem, że są osoby, które ją sobie cenią.

Po pierwsze sentyment i nie ma raczej znaczenia to, że te prawie ćwierć wieku temu ktoś odpadł przy tej historii. Sam jestem przykładem - nie podobało mi się "Maximum Carnage" a mimo to gdyby ktoś wydał po polsku kupiłbym kierowany sentymentem. Po drugie to nie jest tak, że całość jest zła i okropna. Szczerze powiedziawszy to patrząc z perspektywy lat najgorszymi częściami tej sagi były zapychacze, których Semic akurat nie wydał. Dla mnie historia strasznie poszła w dół po "Maximum Clonage" Już na tym etapie było to trochę nużące i to właśnie w tym momencie należało skończyć te wszystkie historie z klonowaniem. To co wchodzi w skład tomu 5 wydania zbiorczego "Clone Saga" jest w większości nijakie. To właśnie Clone Saga sprawiła, że nigdy nie polubię New Warriors, bo ten obszerny fragment, gdzie Ben jest jednym z członków tej drużyny to jeden z najgorszych komiksów tego okresu.
Jest tam dużo naprawdę fajnych historii i powtórzę to po raz setny, jeśli już nie Clone Saga to przynajmniej niech wreszcie ktoś wyda całe "Stracone lata" DeMatteis'a, bo to jest pajęcza perła lat 90., do tego jeden z najlepszych originów superbohaterskich.
Tak jak napisał Maragast nie można obciążać Clone Saga za wszelkie problemy Semica, ale faktem jest, że w czasie jej wydawania trudno było wejść w Spider-Mana nowemu czytelnikowi, bo trafiał w sam środek historii miejscami bardzo zawiłej. Ale czy tak samo nie byłoby w przypadku gdyby Semic zaczął wydawać AoA?

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #651 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:00:53 »
Osobiście nie mam nic przeciwko "Clone Saga", ale uważam, że Egmont nie powinien się za nią brać, dopóki nie wyda kompletnego runu JMS-a. Priorytety, koledzy, priorytety ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #652 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:08:46 »
Moim pierwszym Spider-manem od Semica był nr 2/1997 i bardzo sie wkrecilem w sage klonow choc zachecony bylem serialem animowanych gdzie mielismy krotkie i proste historie z konkretnymi wrogami spidera.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #653 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:11:12 »
Moim pierwszym Spider-manem od Semica był nr 2/1997 i bardzo sie wkrecilem w sage klonow choc zachecony bylem serialem animowanych gdzie mielismy krotkie i proste historie z konkretnymi wrogami spidera.

Ta historia była całkiem fajna. Mi się kojarzy ten zeszyt ze "Szklaną pułapką" :P

Offline przemo1

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #654 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:48:47 »
Po Clone Saga nie sięgną, chyba że wydadzą też epica z Maximum Carnage. I to będzie dopiero prawdziwy wyznacznik tego, czy ludzie aż tak będą sentymentalni że wezmą tą kupe materiału jaką jest Clone Saga.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #655 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:54:41 »
Ja bym proponował wcześniejsze 41 zeszytów Spectacular z rysunkami Sala Buscemy:

Pierwsze trzy z tej listy:

134 Sin-Eater Through Hell cz.1 (Peter David)
135 Sin-Eater Through Hell cz.2 (Peter David)
136 Sin-Eater Through Hell cz.3 (Peter David)

są często wydawane w komplecie z historią "The Death of Jean DeWolff", do której stanowią epilog. Mój postulat: najpierw wydać takiego zbiorczaka, a potem będą trzy zeszyty mniej do tomu z rysunkami Buscemy ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline arczi_ancymon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #656 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 21:27:35 »
Ma ktoś rozpiskę tego co ma wydać Egmont (Epic Collection) i jak to się ma do zapowiedzi od Muchy oraz tomu McFarlane'a?
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Styczeń 2021, 21:30:25 wysłana przez arczi_ancymon »

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #657 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 21:39:52 »
Wszystko masz na wiki.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines

Tam niżej masz rozpiskę Epic Collection, Egmont wydaje na razie tomy Kraven's Last Hunt, Venom i Assassin Nation. Ma się to nijak do tego Spider-mana McFarlane wydanego przez Egmont i Spectacular zapowiedzianego przez Muchę, bo to inne serie, Epic zbiera The Amazing Spider-Man.

Offline Archie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #658 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 15:06:51 »
Ma się to nijak do tego Spider-mana McFarlane wydanego przez Egmont
Ma się to tak, że tomy Venom i AN zawierają w sobie omnibusa The Amazing Spider-Man Omnibus By David Michelinie & Todd McFarlane, który wyszedł po Spider-Man by Todd McFarlane Omnibus wydanym u nas przez Egmont jako pojedynczy HC. Także dostaniemy całosc Spider-Mana ilustrowanego przez McFarlane'a i zapewne jak to się przyjmie to dostaniemy następne tomy (włącznie do Return of the Sinister Six) które domykają run Michelinie'go (ilustruje Larsen).
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Styczeń 2021, 15:10:29 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #659 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 16:05:45 »
Cytuj
Także dostaniemy całosc Spider-Mana ilustrowanego przez McFarlane'a

Yessssss :)

Kto wie, może i na tego Larsena bym się potem skusił, gdyby faktycznie to pociągnęli dalej.
Za czasów Semica skończyłem na TASM #375 i przynajmniej do tego momentu i teraz bym mógł kupować.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Styczeń 2021, 16:12:16 wysłana przez Gieferg »