Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366490 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #630 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 12:55:21 »
Nie, w sensie, że na razie nie wyda więcej pająkowatych serii.
Ja podałem jaki będzie scenariusz, przerwa w wydawaniu Epików Spider-mana.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #631 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 12:57:58 »
A, nie zajarzyłem. No może.

Ale dlaczego miałaby być przerwa w wydawaniu Epików? Jak seria znajdzie nabywców, a głęboko wierzę, że znajdzie, to będą wydawać. Chyba, że masz na myśli przerwę, wynikająca z tego, że nie będą mieli kolejnych Epików do wydania?

Widzę, że jadąc chronologicznie, po tych trzech zapowiedzianych, mają kolejne trzy. To zanim je wydadzą, może Marvel już wypuści tego jednego poprzedzającego Maximum Carnage.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Styczeń 2021, 13:00:40 wysłana przez ramirez82 »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #632 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 13:04:07 »
To będzie podobny scenariusz jak w przypadku wydawanego DD. Tam też mieli materiał, a co zrobili? Zaczęli wydawać Millera.

Te 3 zapowiedziane się sprzedadzą w końcu to jest Spider-man Todd Mcfarlane'a.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Styczeń 2021, 13:06:46 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #633 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 13:06:41 »
To będzie podobny scenariusz jak w przypadku wydawanego DD.

No zobaczymy. Ale wiedz, że jeśli nie będziesz miał racji, wrócę do tego posta i odbiorę tego lajka ;)

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #634 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 13:08:43 »
No zobaczymy. Ale wiedz, że jeśli nie będziesz miał racji, wrócę do tego posta i odbiorę tego lajka ;)
Trzymam za słowo. Jestem przekonany, że Mucha nie wyda Spider-man JMSa, to jest za bardzo popularna seria, żeby Egmont odpuścił.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Styczeń 2021, 13:11:47 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #635 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 15:34:00 »
Już widzę te nagłówki w najbliższym "Relaksie": "Zamrożenie systemu laików na Komiksspecu wywołuję wielką recesję w komiksowie", "Kupki wstydu topnieją! Czy grozi nam katastrofa makulaturowa",

I tym sposobem byłoby też bardziej eko. ;)
Lajki to antyplanetarne zło. :)

michał81 - masz tysiaka i po kłopocie.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #636 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 23:52:30 »
laiki
Specjalnie tak piszesz, czy jesteś laikiem?

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #637 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 08:27:37 »
Jestem Epiciem  ;D

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #638 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 08:34:29 »
Od takich żartów to ty więcej laików nie będziesz mieć  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #639 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 12:45:29 »
A jakby Mucha strzeliła to 5-cio tomowe wydanie Clone Sagi to by było dopiero coś.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #640 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 12:58:19 »
A jakby Mucha strzeliła to 5-cio tomowe wydanie Clone Sagi to by było dopiero coś.
To była jedna z przyczyn upadku Tm-Semica. Mam teorię, że problemy Marvel w latach 90 to też między innymi sprawka Clone Sagi. Może lepiej nie kuśmy losu. ;)

Po za tym to nie jest tylko 5 tomów sagi ale także 6 tomów Spider-Man: Ben Reilly.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #641 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 13:22:13 »
To była jedna z przyczyn upadku Tm-Semica. Mam teorię, że problemy Marvel w latach 90 to też między innymi sprawka Clone Sagi. Może lepiej nie kuśmy losu. ;)

Po za tym to nie jest tylko 5 tomów sagi ale także 6 tomów Spider-Man: Ben Reilly.

Te 5 tomów, których duża część znana jest z Semica zeszłaby na pniu. Miernikiem dla wydawnictwa może być AoA. Jeżeli ten komiks się dobrze sprzedaje, to tym bardziej sprzeda się Clone Saga. To oczywiście tylko teoria, ale podejrzewam, że gdyby Semic zaczął wydawać AoA sprzedaż również leciałaby łeb na szyję. Paradoksalnie brak wydania tej historii być może spowodował to, że w Polsce była wyczekiwana i cieszy się (chyba) popularnością.
Gorzej rzeczywiście byłoby z Benem i obawiam się, że to właśnie przy nim wielu ludzi by odpadło.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #642 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 13:39:10 »
Te 5 tomów, których duża część znana jest z Semica zeszłaby na pniu.
Skąd takie przypuszczenia? Jeśli opierasz je na tym, że nie została ukończona i masa czeka na je zakończenie, to przypomnę, że masa ludzi porzuciła Spider-man właśnie przez tą historię. Czy teraz byliby chętni wrócić do niej? Ja bym za to nie dał sobie ręki uciąć. Ja wiem, że są osoby, które ją sobie cenią. Ja się na pewno do nich nie zaliczam.
Gorzej rzeczywiście byłoby z Benem i obawiam się, że to właśnie przy nim wielu ludzi by odpadło.
Bez tego to tak jakby wydać Knightfall i wyciąć prawie całe Knightquest, kiedy Batmanem jest Jean-Paul Valley.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Styczeń 2021, 13:49:30 wysłana przez michał81 »

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #643 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 13:59:16 »
Sprzedaż Semiców leciała z wielu różnych powodów i nie dotyczy to tylko Spider-Mana - przy teorii, że to Clone Saga przyczyniła się do upadku wydawnictwa nie ma wyjaśnienia co do spadku sprzedaży innych pozycji.
Wcześniej Semic zamknął serię o X-Men, Punishera i Superman, których sprzedaż też leciała na łeb i szyję mimo, że nie było tam Clone Sagi.
A jakie pozycje pozostały najdłużej na rynku? No właśnie Spider-Man z Clone Sagą i Batman połączony z Supermanem.

Zwalanie na Clone Sage winy za upadek wydawnictwa to zbyt duże uproszczenie, bo odpływ czytelników nastąpił dużo wcześniej.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #644 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 14:10:32 »
"Około 1993 r. pojawiają się pierwsze krytyczne głosy. Za dużo tych zeszytów, trzeba bardziej dbać o jakość – pojawiają się głosy. W 1996 r. bankrutuje Marvel. Historie zaczęły być tak niedorzeczne, że amerykański czytelnik przestał je kupować. Mnogość bohaterów prowokowała chaos. Wydawnictwa wywindowały honoraria rysowników do niebotycznego pułapu. Rynek pada. Odpryskami dostaje TM-Semic. To początek końca. Polski gigant i monopolista przestaje zwracać uwagę – to trochę paradoks – na wymagania klienta. Kiepskie, czwartorzędne, absurdalne albumy nie sprzedają się. Polski czytelnik staje się wybredny.
Kilka lat to niby mało, ale i bardzo dużo. Na Zachodzie wchodzi lepszy druk cyfrowy, ładniejszy papier. TM-Semic nie inwestuje w jakość. Gdy pojawia się konkurencja – Egmont, potem „Świat Komiksu”, nasz bohater już ledwo dyszy. W 2000 r. upada."

Egmont - i wszystko jasne ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój