Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 373325 razy)

Maragast, Darth_Simon i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #525 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 12:25:19 »
  Z tymi gniotami to byłbym ostrożny. Prawda, że każda ocena jest czysto subiektywna to gównoprawda, albo inaczej prawda tylko do pewnego momentu. Da się w przybliżeniu obiektywnie ocenić różne elementy składowe czegoś co oceniamy i nawet spróbować ocenić jak całość może odziaływać na widza/czytelnika, dopiero kwestia czy nam się to tak naprawdę podoba czy nie jest kwestią czysto subiektywną.  Slott wiele lat pisał tego Spider-Mana, zapewne o rok, dwa czy trzy za długo, ale sam fakt że tak długo się utrzymał w siodle oznacza, że czytelnicy go lubili, ja też go lubię było jego kilka innych tytułów w kolekcjach, facet umie pisać dowcipy. To że były pomysły bywały nietrafione to zupełnie normalne zwłaszcza w takim przedziale czasu, to że się w końcu wypalił jest również normalne. Opinie na temat całości są w internecie pochlebne a sam fakt, że sto siedemdziesiąty zeszyt od niego, sprzedawał się lepiej niż trzydziesty (mowa o czasach "przedepidemicznych") Spencera jest jednak trochę znaczący. No i to chyba nie działa na zasadzie, że mu ją powierzyli na dłużej słowami "masz człowieku komiks i będziesz go pisał 10 lat". Z Kingiem tak zrobiono, ale to był chyba jakiś wyjątek i wiadomo jak się skończyło zresztą.
  Nie bardzo zrozumiałem tę historię z Chichesterem bo trochę ją niedookreśliłeś. Jeżeli wrócił do Daredevila to wcale jakoś pochlebnie o nim nie świadczy, powiedziałbym że wręcz przeciwnie.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #526 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 19:24:28 »

  Nie bardzo zrozumiałem tę historię z Chichesterem bo trochę ją niedookreśliłeś. Jeżeli wrócił do Daredevila to wcale jakoś pochlebnie o nim nie świadczy, powiedziałbym że wręcz przeciwnie.

Po niezbyt udanym crossoverze Chichester zakończył pisanie DD a schedę po nim objął Gregory Wright. Nie wiem czym akurat ta przerwa była spowodowana, ale po powrocie do pisania serii Chichester popadł w spór z redakcją. Doszło do tego, że co prawda zgodził się pisać dalej DD, ale nie chciał sygnować tego własnym nazwiskiem. I słusznie - to jedne z najgorszych komiksów jakie czytałem kiedykolwiek w życiu.

Offline Capsee

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #527 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 21:39:33 »

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #528 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 21:54:40 »
Cytuj
to jedne z najgorszych komiksów jakie czytałem kiedykolwiek w życiu

To po kiego grzyba takie g.....no pisał?

Cytuj
Nowy kostium Spidera

Taki jakby kobiecy delikatnie. Właściwie to nawet nie delikatnie za bardzo.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #529 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 22:44:00 »
Przede wszystkim jest zwyczajnie paskudny.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #530 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 08:59:54 »
Już gorsze rzeczy były, ale z tymi oczami to mogliby coś zrobić bo takie trochę z dupy są.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #531 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:33:18 »
Co by nie było i tak by się nie podobało "bo inne" :)

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #532 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:42:21 »
Taki jakby kobiecy delikatnie. Właściwie to nawet nie delikatnie za bardzo.
Nie wiem gdzie dostrzegasz, że ten strój jest kobiecy. Mi on bardziej przypomina zmodyfikowany strój, który nosił będąc członkiem FF
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:44:00 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #533 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:45:39 »
Co by nie było i tak by się nie podobało "bo inne" :)
No nie, można zrobić taki co się będzie większości podobał  :) inna sprawa to, że każda zmiana jest zła  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #534 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 10:55:28 »
To po kiego grzyba takie g.....no pisał?


Zapewne był związany umową.

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #535 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 11:43:05 »
Slott wiele lat pisał tego Spider-Mana, zapewne o rok, dwa czy trzy za długo, ale sam fakt że tak długo się utrzymał w siodle oznacza, że czytelnicy go lubili, ja też go lubię było jego kilka innych tytułów w kolekcjach, facet umie pisać dowcipy.

Być może umie, ale nie w "Spider-Manie". Może to kwestia mojego prywatnego poczucia humoru, ale Spider-Man Slotta rzadko wydawał mi się zabawny. Jak dla mnie Straczynski znacznie lepiej radził sobie z humorem słownym - kwestie jego Spider-Mana często wywoływały u mnie uśmiech.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #536 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 13:41:38 »
U Slotta najgorsze jest to że on nie umie pisać dojrzałych postaci. Już było wspominane nie raz że Bendis pisał dojrzalszego Ultimate Spidera :)

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #537 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 15:43:00 »
A ta Anna Maria Marconi, przecież ona tam najbardziej ogarnięta była z tego całego komiksu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #538 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 16:25:25 »
U Slotta najgorsze jest to że on nie umie pisać dojrzałych postaci.

Najgorsze jest to, że - jak pokazało "Odnowić śluby" - umie, tyle że nie może albo nie chce.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #539 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 18:00:50 »
Nie wiem czemu, ale ten nowy strój przypomina mi trochę Ant-Mana z Avengers, ale tylko tak mi się wydaje. :)