Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366648 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 07:59:45 »
Świetna sprawa z tymi zapowiedzianymi Spiderami. Choć akurat ja posiadam już te komiksy w oryginalnych wydaniach, których to pozbycie się w momencie pojawienia się na rynku wydania w rodzimym języku jest zazwyczaj mocno kłopotliwe (chyba, że za cenę makulatury).
Również po cichu liczę na Spectaculara DeMatteisa w przyszłości.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #421 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 08:43:16 »
Czy w Epicach są okładki  poszczególnych zeszytów?

Tak.

Zastanawia mnie tylko jedno. Te wszystkie trzy tomy mają być wydane w pierwszej połowie 2021, czy Egmont ma z tym ruszyć w pierwszej polowie roku i po prostu TK pochwalił się, że będą jeszcze dwa tomy? Bo jeżeli wszystkie mają być wydane do czerwca, to tempo wydawnicze będzie bardzo szybkie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 08:47:15 wysłana przez Marvelek »

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #422 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 08:44:28 »
Również po cichu liczę na Spectaculara DeMatteisa w przyszłości.
Dopóki Marvel nie zbierze tej serii w jakieś formie zbiorczych to nie ma co liczyć u nas na takie wydanie (i nie liczę Essential Peter Parker, The Spectacular Spider-Man).

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #423 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 08:59:02 »
Zastanawia mnie tylko jedno. Te wszystkie trzy tomy mają być wydane w pierwszej połowie 2021, czy Egmont ma z tym ruszyć w pierwszej polowie roku i po prostu TK pochwalił się, że będą jeszcze dwa tomy? Bo jeżeli wszystkie mają być wydane do czerwca, to tempo wydawnicze będzie bardzo szybkie.

W sumie nie wiadomo. Wspominał o kwartalnym trybie wydawniczym, ale może puszczą na start dwa tomy, jak zdarza im się robić.

Pewnie ostatecznie stanie na 3 tomach w roku, bo to jednak grube tomy są. Chociaż z BBPO dawali radę co trzy miesiące.

Offline perek82

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #424 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 09:09:43 »
Ja sobie zbieram epici które obejmują to co czytałem z semica czyli mniej więcej od początku do maximum carnage bez tego dzieła.
Trochę powoli to wychodzi i niestety koncentruje się na głównej serii czasem dodane są zeszyty z innych. No ale i tak te czasy uważam za najlepsze dla pająka.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #425 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 09:20:09 »
Na 22 tomy raczej bym nie liczył i Egmont ograniczy się raczej do lat 90., czyli okresu, gdy jest baza w postaci nostalgii za TM-Semicem, a też nie jest to okres specjalnie "ramotkowaty".
Ja (jak i 87654 innych osób) mam nadzieję że wydadzą też wcześniejsze od Amazing Spider-Man Vol 1 #224 czyli jakoś od 12/13 Epica. Ale pewnie i tak najpierw będą szli po kolei aż do tego 26 czyli z 3/4 lata.

Serio ktoś myśli że to się może słabo sprzedawać?  :)


sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #426 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 09:46:45 »
Zeby marudy nie nazekaly moga isc droga Ongrysa i wydawac z 2 epici z lat 80 lub 90 i potem 1 np z lat 60 i potem kolejne 2 z lat 90. Ongrys tak robi z Judge Dredd.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #427 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 10:12:28 »
Ongrys robi wiele czego Egmont nie robi :)

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #428 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 10:43:46 »
W sumie nie wiadomo. Wspominał o kwartalnym trybie wydawniczym, ale może puszczą na start dwa tomy, jak zdarza im się robić.

Pewnie ostatecznie stanie na 3 tomach w roku, bo to jednak grube tomy są. Chociaż z BBPO dawali radę co trzy miesiące.

Chyba, że jest to związane z terminem licencji. Bendisa DD też wydali w 5 miesięcy. Podejrzewam, że te epici były klepnięte razem z McFarlane'm.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #429 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:23:26 »
Powiedziane było że średnio raz na kwartał więc nie wiem po co się tu jeszcze czegoś doszukiwać :)

Offline Pawlik89

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #430 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:25:56 »
Super wiadomość! :) Szkoda, że tak późno... ale i tak człowiek się cieszy ;) Mimo, że dubel goni dubel to i tak biorę! Byleby tylko ciągnęli tą kolekcję dalej i do końca :)

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #431 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:26:04 »
Chyba, że jest to związane z terminem licencji. Bendisa DD też wydali w 5 miesięcy. Podejrzewam, że te epici były klepnięte razem z McFarlane'm.
Mało prawdopodobne. Spider-Man McFarlane'a wyszedł u nas w maju 2019. Assassin Nation wydane zostało też maju 2019, czyli ten epic jeszcze nie istniał, kiedy Egmont kupował licencje na Spider-Mana McFarlane'a. Wiadomo też Egmont planuje z wyprzedzaniem zatem pewnie Venom też jeszcze nie był wydany (sierpień 2018) zapowiedź Spider-Man McFarlane'a wrzesień 2018.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #432 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:48:19 »
Podejrzewam, że te epici były klepnięte razem z McFarlane'm.

Raczej te Epici są konsekwencją sprzedaży tamtego Spidera, tak jak kolekcja Barksa jest konsekwencją sprzedaży Życia i czasów Sknerusa McKwacza.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #433 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:57:48 »
Zapewnienie tak jest, pewnie wstrzymali się bo miała być kolekcja, ale została zablokowana (to na pewno nie jest wina testu, który słabo poszedł) i teraz Egmont może sobie to na spokojnie wydawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #434 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 12:16:48 »
No właśnie skoro Egmont w to idzie to chyba ostatecznie możemy położyć krzyż na kolekcji Hachette, za to skoro właściwie nie zapowiedziano nic z Batmana z wyjątkiem nowości to chyba jeszcze nie czas ostatecznie się żegnać z kolekcją Eaglemoss.