Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376265 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #870 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 08:35:55 »
Pierwszy Epic z udziałem Spider-Mana przyswojony. Muszę przyznać, że w trakcie lektury poczułem się całkiem jakby znów była ta fantastyczna i niepowtarzalna jesienio-zima 1990/1991 po której nic już nigdy nie było takie samo. Sąsiadeczki Randi i Candi opalające swoje wdzięki na dachu czynszowej kamienicy, zrzędliwa pani Muggins ścigająca Petera za zaległy czynsz, Mary Jane z "ciętą" w "ząbki" grzywką oraz "czarny" Spider ciskający czerstwymi dowcipasami w adekwatnie czerstwych adwersarzy. No i oczywiście niezmiennie znakomite "Ostatnie łowy Kravena". Wprost czysta radość! Takiego Ścianołaza to ja wielbię! Oczywiście cieszy okoliczność, że dwa kolejne "epiki" (tj. tomy 21 i 22) już zapowiedziane. Liczę jednak, że będzie okazja zapoznać się także ze zbiorami poprzedzającymi już opublikowany. Choćby z tego względu, że to właśnie na ich kartach rozgrywały się opowieści takie jak zażarta konfrontacja z pierwszym Hobgoblinem czy stanowiąca jej istotną część (a wspominana także w niniejszym tomie) tzw. wojna gangów. Krótko pisząc: oby się ta inicjatywa u nas na trwałe przyjęła.

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #871 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 09:12:10 »
Krótko pisząc: oby się ta inicjatywa u nas na trwałe przyjęła.

Jak będzie się sprzedawała to się przyjmie. Wszystko w rękach i portfelach pokolenia TM-Semic.
Pytanie teraz brzmi jak wielki jest sentyment do "tego" Pajęczaka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #872 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 10:35:12 »
Ehhhh
Tylko rozwiązanie zagadki Hobgoblina, bez publikacji całej sagi jest takie deprymujące. Typowy Egmont. :/ Chociaż zawsze należy pamiętać, że jest tylko jeden prawdziwy goblin. :)


« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Kwiecień 2021, 10:43:51 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Nawimar III

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #873 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 10:45:54 »
Widzę, że się uprzejmi i uczynni koledzy Michał81 i BosMan ewakuowali się na z góry upatrzone pozycje... A szkoda :) W takim razie uzupełnię to co słusznie w swej czujności zauważyli, tj. że kolejny po "Ostatnich łowach Kravena" tom linii Epic, który już w czerwcu (oficjalny debiut Venoma) nosi oryginalnie numerek 18.

Przynajmniej cząstkowej prezentacji tzw. sagi pierwszego Hobgoblina spodziewałem się w ramach WKKM według zbliżonego schematu jak miało to miejsce przy okazji "Narodzin Venoma" (t. 5). Ale tak wyszło, że jak wiadomo nie wyszło. Dlatego teraz liczę właśnie na te Epiki.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #874 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 10:55:03 »
Problem w tym, że częśc tych poprzedzających epików chyba się jeszcze w ogóle nie ukazało (o ile mam aktualne dane, są tylko 1-5,7 i 15). Większe szanse, że polecą do przodu, bo wydano już tomy 20,21,22 (potem znów jest przerwa i Maximum Carnage w 25). Mi to pasuje - 18,19,20,21,25 by mnie interesowały, 22 mniej bo po sprawdzeniu co tam jest jakoś w ogóle nie kojarzę jego zawartości.

« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Kwiecień 2021, 10:59:51 wysłana przez Gieferg »

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #875 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 11:14:54 »
Jeszcze się nie ukazały, ale kiedyś ukażą. Mam nadzieję, że Egmont wyda komplet, bo tomy 1-26 to ponad połowa całego ASM vol 1. Super byłoby mieć to na półce zamiast wyrywkowych fragmentów z jakiejś kolekcji.

Przeczytałem Epika z dziką radością, niemal jak te 30 lat temu czytałem kolejne numery z TM-Semic. Jak to się czyta w porównaniu ze współczesnym pająkiem!

Egmoncie - czekam na Punishera i X-Men!

Offline burberry

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #876 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:08:35 »
Jeszcze się nie ukazały, ale kiedyś ukażą. Mam nadzieję, że Egmont wyda komplet, bo tomy 1-26 to ponad połowa całego ASM vol 1. Super byłoby mieć to na półce zamiast wyrywkowych fragmentów z jakiejś kolekcji.

Przeczytałem Epika z dziką radością, niemal jak te 30 lat temu czytałem kolejne numery z TM-Semic. Jak to się czyta w porównaniu ze współczesnym pająkiem!

Egmoncie - czekam na Punishera i X-Men!

Rozumiem, że czyta się lepiej? ;-)

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #877 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:09:59 »
No ba! ;D

Offline burberry

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #878 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:16:00 »
Mam epica z McFarlane'm, ale jeszcze go nie czytam do momentu, dopóki nie kupie epica "Ostatnich Łowów Kravena". Nigdy nie przeczytałem tej historii - zresztą podobnie jak Torment, bo w WKKM przegapiłem, a gdy obie wychodziły wydawane przez TM-Semic, to byłem jeszcze za młody, by je kupic/przeczytać. Moje pierwsze Spider-Many to Maximum Carnage i właśnie na tego epica czekam najbardziej ;-) potem może być Maximum Clonage, które też darzę sentymentem :-) także super kierunek, jestem jak najbardziej za.

Offline Benson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #879 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:16:54 »
Moja przygoda z komiksami superbohaterskimi zakończyła się na TM-Semic. Potem przytłoczyła mnie ta masa wydań, światów i linii czasowych i przestałem śledzić kto, kiedy, z kim i dlaczego.
Ale rozumiem, że te epiki są dobrym momentem, żeby sobie przypomnieć, jak fajnie było wziąć nowy numer z kiosku, położyć się pod drzewem i zobaczyć, co tam słychać u Petera :)
Mam jednak dwa pytania:
1. Czy taki epic to jest jedna historia od początku do końca przez te 500 stron, czy też jedna główna i jakieś pojedyńcze zeszyty?
2. Czy ten niedawno wydany MacFarlane, to jest też epic, w sensie jest zachowana linia graficzna z tymi trzema "nowymi"?

Offline Kandor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #880 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:34:13 »
Moja przygoda z komiksami superbohaterskimi zakończyła się na TM-Semic. Potem przytłoczyła mnie ta masa wydań, światów i linii czasowych i przestałem śledzić kto, kiedy, z kim i dlaczego.
Ale rozumiem, że te epiki są dobrym momentem, żeby sobie przypomnieć, jak fajnie było wziąć nowy numer z kiosku, położyć się pod drzewem i zobaczyć, co tam słychać u Petera :)
Mam jednak dwa pytania:
1. Czy taki epic to jest jedna historia od początku do końca przez te 500 stron, czy też jedna główna i jakieś pojedyńcze zeszyty?
2. Czy ten niedawno wydany MacFarlane, to jest też epic, w sensie jest zachowana linia graficzna z tymi trzema "nowymi"?
1. Nie, no bo jak? :-) To takie składanki z jedną tytułową historią, historiami pobocznymi i pojedynczymi numerami. Kluczem tu jest liczba  numerów danej serii, np. : The Amazing Spider-Man” #289–294 i „Annual” #20–21, „Spider-Man Versus Wolverine”, „Web of Spider-Man” #29–32 i „Peter Parker: The Spectacular Spider-Man” #131–132. Chodzi o to aby się mniej więcej 500 stron uzbierało (choć zdarzają się epiki poniżej 400 stron).
2. Wcale nie niedawno bo już spory czas temu i to nie jest komiks z serii "Epic Collection". Pierwszy "epik" u nas to "Ostatnie łowy Kravena" (główna historia to już trzecie polskie wydanie). Faktycznie trochę lepiej będzie się komponował na półce ten McFarlane z "epikami" polskimi bo Egmont wydaje je u nas w twardej oprawie a w USA linia "Epic Collection" ma miękką oprawę i cienki papier. Za to w tym roku wznowione zostaną zeszyty McFarlane'a z serii The Amazing Spider-Man - są to komiksy wydawane wcześniej zanim McFarlane dostał swoją własną nową serię "Spider-Man", której to pierwsze numery złożyły się na wspomniany tom McFarlane'a wydany w Polsce (były chyba dodruki). Ten zbiór ma tytuł "Venom" i zawiera komiksy wydane przez Tm-Semic w 1991 roku, zapowiedziano go kilka dni temu na czerwiec. Ze strony Egmontu: "Album zbiera zeszyty z lat 1987–1988: „The Amazing Spider-Man” #295–310 i „Annual” #22, „Web of Spider-Man” #33 i „Peter Parker, The Spectacular Spider-Man” #133." Ja liczę na inne komiksy z serii "Epic Collection" w Polsce, nie tylko komiksy ze Spider-Manem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:46:34 wysłana przez Kandor »

Offline Benson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #881 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:45:20 »
Dzięki za odpowiedź :)
1. Myślałem, że jest jakaś myśl przewodnia w tych epikach, np. że cały tom jest o Kravenie czy Venomie, a wygląda, jakby te były na siłę robione, byle dopchnąć te kilkaset stron.
2. Czyli ten "stary" Todd nie dubluje się z tym czerwcowym Venomem?

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #882 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:52:29 »
1. Nie są robione na siłę, tylko chronologicznie. Założenie jest takie, że Epiki obejmą całą serię główną "Amazing Spider-Man" (chyba od początku gdzieś do ok. 2000). Każdy Epik to wszystkie komiksy ASM z jakichś określonych lat. Oprócz tego Epiki zawierają także numery innych serii, jeśli łączą si3 one z ASM (np. tak jak w historii o Kravenie, która wychodziła naraz na łamach 3 różnych tytułów).  Każdy Epic ma tytuł od najważniejszej historii z okresu, który obejmuje.

2. Nie, nie dubluje się.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Benson

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #883 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:56:45 »
Założenie jest takie, że Epiki obejmą całą serię główną "Amazing Spider-Man" (chyba od początku gdzieś do ok. 2000). Każdy Epik to wszystkie komiksy ASM z jakichś określonych lat.
I to jest super wiadomość, która mnie przekonała, żeby w to wejść :)

Offline Kandor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #884 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:59:21 »
Dzięki za odpowiedź :)
1. Myślałem, że jest jakaś myśl przewodnia w tych epikach, np. że cały tom jest o Kravenie czy Venomie, a wygląda, jakby te były na siłę robione, byle dopchnąć te kilkaset stron.
2. Czyli ten "stary" Todd nie dubluje się z tym czerwcowym Venomem?

1. Jakaś myśl przewodnia jest, ale z reguły tak bardziej "przy okazji" (bo przecież jak się wydaje komiks przez dwa lata to się przewija jakaś historia, jakiś motyw, wiadomo). Czasem w USA chodzi o zebranie komiksów pod jednego bohatera, który się pojawiał gościnnie w wielu komiksach. Głównie myślę o komiksie "Venom:Epic Collection" (o, właśnie mi się przypomniało, że mam Czarną Wdowę tak skompilowaną ;-)) AMAZING SPIDER-MAN (1963) #258, #300, #315-317, #332-333 and #346-347, WEB OF SPIDER-MAN (1985) #1, AVENGERS: DEATHTRAP - THE VAULT and DARKHAWK #13-14 - plus material from AMAZING SPIDER-MAN (1963) #388 and ANNUAL #25-26, WEB OF SPIDER-MAN ANNUAL #7-8, and SPECTACULAR SPIDER-MAN ANNUAL #12. Zobacz czy coś się dubluje z tym naszym Venomem (podkreślam że w USA są to dwa osobne zbiory z serii Epic C.), mnie się nie chce :-)
2. Dude, myślałem że jasno to nakreśliłem :-) NIE, nie będzie się dublować. W czerwcu przeprowadź eksperyment: weź do ręki wcześniej wydanego McFarlane'a i szybko przekartkuj, a następnie zrób to samo z SEC:Venom. Zobaczysz, że ten pierwszy będzie ciemny, mroczny, gęsto zadrukowany aż po brzegi kartek, a w tym nowym będziesz miał wszystko jaśniejsze, z białymi krawędziami, taki bardziej oldschool ;-)