Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366491 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #495 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 11:41:26 »
To akurat Tm-Semic wydał
Tak mi się wydawało ale nie byłem pewny. Dzięki :)

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #496 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 11:45:27 »
Bo to wyszło jako wydanie specjalne.

Miało też inny format.

Offline Frank_C

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #497 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 13:50:58 »
Spencer na początku na pewno lepszy od czegokolwiek Slotta.
W przypadku Slotta to żaden wyczyn.

A z resztą co do jakości swojej pracy to sam ostatnio pokazał ile jest wart:

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #498 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 06:53:50 »
Jak myślicie, kto będzie tłumaczył te nowe Epiki ze Spider-manem? W WKKM "Ostatnie łowy Kravena" i zeszyt z debiutem Venoma (w tomie "Narodziny Venoma") ukazały się w przekładzie Marka Starosty. Bardzo bym się cieszył, gdyby jemu przypadła nowa seria, bo lubię jego tłumaczenia. Jednak obawiam się, że może nie mieć mocy przerobowych, skoro robi już "Ultimate Spider-Mana" i - poprawcie mnie, jeśli się mylę - teraz jeszcze zaczął "Ultimate X-Men"?
"Ultimate X-Men" to chyba Marcin Roszkowski. Teraz "Ultimate Spider-Man" chyba zwolni bardzo mocno, żeby w obu (albo w trzech) seriach "Ultimatum" wyszło w podobnym czasie. Dlatego myślę, że Marek może mieć czas na tłumaczenie, a jeśli nie, to zawsze jest szansa, że jego tłumaczenie zostanie wykorzystane, a ktoś inny zajmie się resztą.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #499 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 09:48:19 »
Po tym ósmym tomie Spidera (styczeń) zostaną 3 do Ultimatum a X-Men 8/9 to Spider musiałby zwolnić do jednego tomu na rok. Każda seria dojdzie sobie w swoim czasie do Ultimatum i na bank nie będą tego równać.

Marek Starosta poza Marvelem tłumaczy też sporo innych rzeczy :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Listopad 2020, 09:56:58 wysłana przez JanT »

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #500 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 19:08:54 »
"Ultimate X-Men" to chyba Marcin Roszkowski.

Faktycznie, mój błąd. Coś mi się poprzestawiało.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #501 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 19:49:19 »
Marek Starosta poza Marvelem tłumaczy też sporo innych rzeczy :)
Prawda, ale też zajmował się ostatnio "Kapitanem Ameryką", którego teraz znowu nie ma (poza klasyką), więc zwolnił mu się czas (o ile nie dostał niczego nowego od razu).

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #502 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 12:13:34 »
A orientuje się ktoś ile tomików zostało do końca runu Slotta?

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #503 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 12:16:22 »
10 będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline pawlis

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #504 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 20:41:20 »
Nie wiem, gdzie to dać, ale na wikipedii dot. Epiców widnieje info, że w sierpniu 2021 wyjdzie 26. tom Spider-Mana pt. Life Theft zbierający AMS #381–393, Spectacular Spider-Man #211, Web of Spider-Man #112, Spider-Man #45, AMS: Ashcan Edition 1 .

No to Egmont ma co wydawać ze starego Spidera, jeśli nie będzie leciał ciągiem chronologicznym.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #505 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 20:55:27 »
Nie wiem, gdzie to dać, ale na wikipedii dot. Epiców widnieje info, że w sierpniu 2021 wyjdzie 26. tom Spider-Mana pt. Life Theft zbierający AMS #381–393, Spectacular Spider-Man #211, Web of Spider-Man #112, Spider-Man #45, AMS: Ashcan Edition 1 .

No to Egmont ma co wydawać ze starego Spidera, jeśli nie będzie leciał ciągiem chronologicznym.


O rany, gdyby tak wyszedł ten "Złodziej życia" po polsku to bym skakał z radości jeszcze wyżej niż po ogłoszeniu zapowiedzi wydania klasycznego Spider-Mana. Oby się te epici u nas przyjęły, dobrze sprzedawały i Egmont nie trzymał się na siłę wydawania jedynie tych tomów, które następują po sobie bezpośrednio.
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Grudzień 2020, 21:04:58 wysłana przez Marvelek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #506 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:50:45 »
Nie powiem, jak już wydadzą w Epicach okres McFarlane'a i Larsena, chętnie poczytam też ten Bagleya.

Offline Darth_Simon

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #507 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 22:55:22 »
Mi nie wiem czemu przypadł bardzo okres pisania Straczyńskiego i chyba wtedy Romita Jr był w formie.
Konceptualnie wszystko grało: Peter jako nauczyciel przedmiotów ścisłych jest chyba najbardziej pasujący mojemu sercu (na ucznia lub studenta jestem za stary a jako biznesman jest tylko podróbką Starka). Motyw z Pajęczym Totemem. Odkrycie tożsamości przez Ciocię May. Ciekawe problemy w życiu osobistym z MJ.

3 tomy wydane przez Hachette (2 WKKM i 1 SBM) to chyba najlepsze historie jakie z Pająkiem czytałem w życiu.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #508 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 23:05:34 »
Dla mnie najlepsze są te pisane przez DeMatteisa - Ostatnie łowy Kravena, Formalności pogrzebowe, Dziedzictwo Osbornów i Najlepsi wrogowie. Do historii pisanych przez Michelinie mam mega sentyment, ale faktycznie run Straczyńskiego (też znam tylko to co w WKKM) był lepszy.

Offline gashu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #509 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 09:10:18 »
Ja bardzo lubię run Straczynskiego (chociaż DeMatteisa również stawiam pięterko wyżej).
Niestety w którymś momencie redaktorzy Marvela zaczęli strasznie mu bruździć i narzucać swoje denne pomysły (np. członkostwo Spidera w Avengers). Owocem tej sytuacji była (tfu, tfu) historia „One more day” i rezygnacja scenarzysty.