Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366399 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 13:19:21 »
Może tak być.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Motyl

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #451 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 13:34:52 »
Klauzula prawa pierwokupu? Musiałbyś podpytać Panini, jak to wygląda, lub założyć wydawnictwo i poprosić o zakup licencji na jakiegoś Spidera i będziesz wiedział :)

Offline zombie001

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #452 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 13:38:05 »
To teraz tylko trzymać kciuki, by plany kolekcji z Batmanem, ostatecznie zostały skasowane 8)

 W tym 4-częściowym wywiadzie wyglądało na to, że sprawa jest w zawieszeniu, ale to było w maju. Jednocześnie TK mówił tam o tym 10-cio miesięcznym poślizgu wydawniczym. Jak dla mnie to TK już może wiedzieć o tym, że kolekcja jest martwa, ale nie zapowiedzieli niczego konkretnego, ponieważ ich plany wydawnicze są prawdopodobnie zablokowane do czerwca. Jedynie odpalenie tej serii "Batman" i wrzucenie tam na szybo tytułu Batman:Sekta może sugerować, że Egmont przygotowuje się do jakiś większych działań na tym polu w II połowie 2021. Klasyczny Spider-man wychodzi szybciej pewnie tylko dlatego, że temat jego kolekcji upadł wcześniej.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #453 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 13:43:11 »
Co wy z tym że nie zapowiedzieli nic konkretnego z Batmanem? Zapowiedzieli Batman: Sekta i Batman/TMNT a reszta pewnie w kwietniu/maju.

Ruszyli z nową "linią" Batmana tak jak z tymi Epicami Spidera.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 13:47:35 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #454 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 13:46:35 »
Klauzula prawa pierwokupu? Musiałbyś podpytać Panini, jak to wygląda, lub założyć wydawnictwo i poprosić o zakup licencji na jakiegoś Spidera i będziesz wiedział :)

Wystarczy się domyślić, że na pewno Mucha nie może wydać wszystkiego, co tylko by chciała :) Nie musisz tego potwierdzać.

Ruszyli z nową "linią" Batmana tak jak z tymi Epicami Spidera.

Obstawiam podobnie. W przeciwnym razie taką Sektę puściliby w DC Deluxe.

Choć, to trzeba zaznaczyć, nie jest to Old Batman  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 13:49:24 wysłana przez ramirez82 »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #455 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:13:42 »
Mucha niestety jest za mała i to nie jest Egmont. Ale dwa - trzy tomy rocznie a nie miesięcznie to wolne tempo. To ile tomów ma ten AoA i kiedy się go doczekamy? Zresztą - wydali Spider-Man Niebieski, wydali Reign i nie pociągnęli dalej tematu Pajączka, kiedy ten mimo wszystko leżał odłogiem.

Test Spider-Mana w Polsce się słabo sprzedał. Pewnie znowu moja wina, bo mieszkałem wtedy w Gdańsku a nie w Lublinie i za mało skupiłem ze wszystkich kiosków. :/ Podobno w Hiszpanii cała Kolekcja też się sprzedała mocno średnio. Oraz oczywiście nie było przedłużenia. Czyli np. na Sagę Hobgoblina PL to se jeszcze poczekamy.

Nie wiem czy wiecie, ale w Hiszpanii to Salvat (czyli pododdział Hachette) wydaje tą Kolekcję Batmana, a nie niemieckie Eaglemoss. ;)
https://www.salvat.com/colecciones/batman/

Niestety, przez to ciągłe skakanie do gardła przez Egmont Polska o każdy tytuł do Panini czy DC, byle go zablokować konkurencji, ale samemu nie wydać, Hachette Polska pewnie położyła lachę na DCkach. Bo po co się ciągle kopać z upartym koniem? Tym bardziej, że zarabiają teraz na romansach i Kolekcjach dla dzieci. Mimo wszystko mam nadzieję, że jeszcze jakieś komiksy i od nich zobaczymy.

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #456 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:17:35 »
Można zgłaszać postu ze względu na pomówienia  8)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Jaxx

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #457 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:19:41 »
A nie jest czasami tak, że nawet jak te "inne wydawnictwa" byłyby zainteresowane jakimś Spider-Manem, czy innymi X-menami, to i tak Marvel śle zapytanie do Egmontu (swojego największego partnera), czy będą to brać?

Dokładnie tak jest. TK przyznał to otwarcie podczas prekekcji na GDAKu swego czasu. Największy partner ma pierwszeństwo i zawsze jest pytany w pierwszej kolejności, czy nie jest czymś tam zainteresowany, jeżeli pojawiają się inni chętni na dany tytuł. Dotyczy to wszystkich, zarówno DC jak i Marvela. I dopiero po zgodzie takich największych partnerów inne wydawnictwa mogą wydać, co sobie upatrzyli.

Oczywiście po takim "zablokowaniu" Egmont jest zobligowany do wydania danego tytułu, bo inaczej traci pozycję i warunki negocjacyjne.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 14:22:38 wysłana przez Jaxx »

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #458 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:31:16 »
Oczywiście po takim "zablokowaniu" Egmont jest zobligowany do wydania danego tytułu, bo inaczej traci pozycję i warunki negocjacyjne.

Też nie byłbym taki pewien, bo jednak zawsze Egmont wydaje te kilkadziesiąt Marveli w roku, to jak kilku z tych klepnietych ostatecznie nie wyda, to też tragedii jakiejś nie będzie.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #459 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:34:07 »
Cytuj
Mucha niestety jest za mała i to nie jest Egmont. Ale dwa - trzy tomy rocznie a nie miesięcznie to wolne tempo. To ile tomów ma ten AoA i kiedy się go doczekamy?

  Weź już skończ te pieprzenie u Ciebie wszystko za wolno wydają a później wrzucasz zdjęcia paczek po 3000. Skąd te zaległości się wzięły, przecież za wolno wydają? W tej chwili biorąc 1/3 miesięcznego katalogu masz do wydania kilkaset złotych, a do tego istnieją jeszcze inni czytelnicy, nie jacyś zawieszeni od urodzenia co czytają też komiksy od innych wydawców tak jak i robią to pewnie ludzie i z Muchy i z Egmontu z Kołodziejczakiem na czele, którzy o dziwo chyba wiedzą, że miesięczne sumy które przeznaczamy na komiksy mają swoje granice.

Offline Jaxx

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #460 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 15:05:33 »
Też nie byłbym taki pewien, bo jednak zawsze Egmont wydaje te kilkadziesiąt Marveli w roku, to jak kilku z tych klepnietych ostatecznie nie wyda, to też tragedii jakiejś nie będzie.

Jeżeli to są jakieś pojedyńcze przypadki, to na pewno nie. Ale gdyby robili tak nagminnie, to pewnie byliby w końcu wezwani na dywanik :) Z drugiej strony podejrzewam, że akurat Egmont jest graczem, który jak już klepnie, to raczej nie będzie się wycofywał.

Motyl

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #461 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 17:43:07 »
Nie liczyć Hachette to tylko jedno wydawnictwo :) Mucha by wydała te Epici? Dzieliliby tomy na pół i wydawali po 2 rocznie :)

Nie wiem, czy by dzieliła tomy na pół, pomysły na grube komiksy bywały różne, i czy więcej niż dwa rocznie, tu też mogłoby być różnie. Myślę, że każdy wydawca ma podobną strategię działania, jak coś mu dobrze schodzi, wydaje częściej, jak widzi, że odbiór nie jest na satysfakcjonującym poziomie, to spowalnia, aby dany tom dłużej pożył na i tak bogatym rynku. Większy wydawca, który ma w swojej ofercie mnóstwo tytułów, może sobie pozwolić na to, że kilka sprzedaje się słabiej, a i tak je cisnąć, mały nie ma aż takiego komfortu. Trzeba więc być tu wyrozumiałym i patrzeć na moce przerobowe danego wydawnictwa. Patrz jeszcze na to z tej perspektywy, im grubszy tom, tym większa cena, na pewno wyższa u mniejszego niż większego wydawcy. Jednak wolę kupić taniej komiks o mniejszej objętości niż drożej opasłego grubasa. Zwłaszcza że komiksy powinny docierać - szczególnie te z popularnymi postaciami - do najszerszego grona odbiorców. Taki wypasiony epic dla nastolatka może okazać się cenowo nie do przeskoczenia. Mam nadzieję, że cię jeszcze Muszka kiedyś zaskoczy jakimś grubasem pod pięćset lub sześćset stron :)

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 17:47:42 »
Rozumiem i też tu Musze nic nie zarzucam. Dla czytelników na pewno lepiej że za coś tak "dużego" wziął się Egmont :)

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #463 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 17:48:51 »
Rozumiem i też tu Musze nic nie zarzucam. Dla czytelników na pewno lepiej że za coś tak "dużego" wziął się Egmont :)
Czy ja wiem czy dobrze? Naszykowałeś lupę do szukanie przesunięć kolorów w druku? ;)

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 17:51:54 »
Tu są w większości białe marginesy więc będzie dobrze ;)