Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376506 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2805 dnia: Wt, 27 Luty 2024, 23:53:11 »
Postaw go przy New Mutants bo nagle Egmont taki format zaczyna nam zapodawać. Powiedz lepiej Zdzichsiu czy są paproszki i rozmycia na tych czarnych ramkach?

Offline Zdzichsiu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2806 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 18:04:52 »
U mnie jest jedna biała plamka, ale tak to reszta jednolita czerń.


New Mutants nie mam i raczej nie będę mieć. Nie moje klimaty ;)

Offline Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2807 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 16:56:51 »
No i doszliśmy do historii z Gwen Stacy w polskim The Amazing Spider-Man Straczynskiego (tego, kto usunął "The" z polskiego tytułu pająka powinni zlinczować). I żeby znowu nie mieć kaca z tą historią pytanie:
Egmont wydał już historię która retconuje wątek Gwen? Jeżeli tak, podajcie tytuł tomu, bo tych nowych pająków nie czytam, ale w tym wypadku zrobię wyjątek.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2808 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 17:42:07 »
No i doszliśmy do historii z Gwen Stacy w polskim The Amazing Spider-Man Straczynskiego (tego, kto usunął "The" z polskiego tytułu pająka powinni zlinczować). I żeby znowu nie mieć kaca z tą historią pytanie:
Egmont wydał już historię która retconuje wątek Gwen? Jeżeli tak, podajcie tytuł tomu, bo tych nowych pająków nie czytam, ale w tym wypadku zrobię wyjątek.
Nie, jeszcze nie dotarliśmy, w maju dostaniemy 11 tom który zawiera zeszyty: „Amazing Spider-Man” (2018) #50–55 i „Amazing Spider-Man” (2020) #50.LR–54.LR, retcon Sins Past nastąpił w przedostatnim zeszycie pisanym przez Spencera czyli #73.
A co do usunięcia The z nazwy to da się to przeżyć, to angielski przyrostek, a mimo wszystko komiksy u nas są po polsku, więc zniknął i on  :) Bardziej bym się czepiał za dziwne przetłumaczenie Sins Past jako Grzechy Dawne, Grzechy Przeszłości brzmiałyby dużo lepiej według mnie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Marzec 2024, 17:44:07 wysłana przez wayne_collector »

Offline Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2809 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 18:12:56 »
Tak, ale przyrostek The to część tytułu, nieważne czy ma to sens czy nie. Dziwnie mi się patrzy na okładkę bez tych trzech liter. Nawet Tm-Semic i Axel Springer go zostawili 🙄

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2810 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 19:17:06 »
Tak, ale przyrostek The to część tytułu, nieważne czy ma to sens czy nie. Dziwnie mi się patrzy na okładkę bez tych trzech liter. Nawet Tm-Semic i Axel Springer go zostawili 🙄
Po raz kolejny jesteśmy w Polsce, tłumaczymy tytuły, spójrz sobie na The Batman, u nas tytuł to po prostu Batman. Czy dzieje się jakaś tragedia po po prostu przetłumaczono to po polsku u zrezygnowano z angielskiego członu? Tm-Semic pisał na górze Człowiek-Pająk, więc tym bardziej robił dziwne tłumaczenia  ;D

Offline Crono

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2811 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 19:47:02 »
Nie, nie dzieje się tragedia. Ot, moje przywiązanie do tego konkretnego tytułu, nic więcej 🙂

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2812 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 07:35:03 »
Na wstępie chcę zaznaczyć, że choć mnie też to przeszkadza, to nie aż tak, ale skoro temat został podjęty, to chętnie się jednak wypowiem.
tego, kto usunął "The" z polskiego tytułu pająka powinni zlinczować
A co do usunięcia The z nazwy to da się to przeżyć, to angielski przyrostek, a mimo wszystko komiksy u nas są po polsku, więc zniknął i on  :)
Tak, to jest angielski przyrostek, ale "Amazing" to wciąż  angielskie słowo i nikt (wewnątrz komiksu) nie nazywa Spidey'ego amazingiem.
Po raz kolejny jesteśmy w Polsce, tłumaczymy tytuły, spójrz sobie na The Batman, u nas tytuł to po prostu Batman. Czy dzieje się jakaś tragedia po po prostu przetłumaczono to po polsku u zrezygnowano z angielskiego członu?
Temat nie dotyczy "The Spider-Man". Tak, jesteśmy w Polsce i przyjąłbym z otwartymi rękoma "Niesamowitego Spider-Mana", ale usunięcie "The" nie jest tłumaczeniem, choć oczywiście "Amazing Spider-Man" trzeba uznać za polski tytuł, bo pod takim funkcjonuje u nas.




Bardziej bym się czepiał za dziwne przetłumaczenie Sins Past jako Grzechy Dawne, Grzechy Przeszłości brzmiałyby dużo lepiej według mnie.
Po prostu kolejność brzmi nienaturalnie. Powinni dać "Dawne grzechy".

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2813 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 09:26:53 »
Czy ja wiem, czy powinni. Po angielsku kolejność też jest zamieniona.

Grzechy Przeszłości brzmiałyby dużo lepiej według mnie.
Ale tam nie ma "Sins of the Past".
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 09:28:25 wysłana przez Castiglione »

Offline rekinn

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2814 dnia: So, 23 Marzec 2024, 08:13:52 »
Czytał ktoś nowego Ultimate Spiderman z obecnego roku? Jak wam sie podoba?

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2815 dnia: So, 23 Marzec 2024, 14:46:43 »
Czytał ktoś nowego Ultimate Spiderman z obecnego roku? Jak wam sie podoba?
Mówisz o tym Hickmana prawda? Jeśli tak, to czytałem pierwszy zeszyt na razie - i bardzo dobre to, ciekawy koncept i świeże podejście do Petera i samego Spider-Mana, Hickman to jednak Hickman i widać, że to świetny scenarzysta  :)

Offline Kandor

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2816 dnia: So, 23 Marzec 2024, 15:09:29 »
Czytał ktoś nowego Ultimate Spiderman z obecnego roku? Jak wam sie podoba?
Może być niezły trejd (jest już zapowiedziany na drugą połowę roku w USA) z tych paru zeszytów, jeśli seria utrzyma swój poziom. Jest dobrze, czytałem niedawno drugi zeszyt, seria powoli się rozkręca. Nie chcę spoilerować, ale atutem serii jest prosty humor (np. starcia Pajączka z Shokerem), który, przy odrobinie życzliwości i dobrej woli, powinien niejednemu czytelnikowi przypaść do gustu.
Z początku miałem problemy z rysunkami, które z jednej strony celują w realizm i są dość szczegółowe, a z drugiej wydawały mi się za mało dynamiczne dla takiego komiksu (który musi niejako zmierzyć się z legendą swojego poprzednika) czyli niejako ODWROTNIE niż w przypadku rysunków Marka Bagleya do kilkudziesięciu pierwszych zeszytów oryginalnego "US-M". Jednak z numeru na numer oprawa graficzna "przeżera" się we mnie. Tak jak komiks jest sekwencją rysunków, które pojedynczo różnie postrzegane, tworzą integralną całość, która stanowi żywy, dynamiczny twór, tak i współczesna powieść graficzna (rozumiana jako jakaś fabularnie zamknięta całość) jest zbiorem kilku rozdziałów w formie pojedynczych zeszytów, która może finalnie być czymś co najmniej dobrym, a może okazać się rozczarowaniem. Także wstrzymam się z ostatecznym "wyrokiem" do czasu ukazania się przynajmniej 4-6 zeszytów, ale na razie wygląda to obiecująco.
Bardziej należy się martwić "Ultimate X-Men", który jest - mówiąc eufemistycznie - "dość dziwny" i nie wiadomo dokąd zmierza, ale na razie ukazał się dopiero pierwszy numer serii, więc tak do końca nic nie wiadomo, może twórcy mają jakiś większy plan na wpasowanie tej serii w rodzące się nowe uniwersum Ultimate oraz w szeroko pojętą mitologię X-Men/mutantów.
Dodam jeszcze, że byłoby miło gdyby Egmont podjął pewne ryzyko i zapowiedział tę serię (oraz pozostałe bo mamy prócz tego "Ultimate Black Panther", "Ultimate X-Men" i zapowiedziane "The Ultimates", wszystkie poprzedzone mini-serią "Ultimate Invasion") na 2025 rok. Chociaż mi osobiście marzy się nowe wydanie oryginalnych "The Ultimates" oraz "Ultimate Fantastic Four" (która nawet w USA nie jest od dawna wznawiana, mimo że jej członek jest niejako twórcą nowego świata Ultimate).
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2024, 15:22:03 wysłana przez Kandor »

Offline Archie

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2817 dnia: So, 23 Marzec 2024, 17:09:05 »
Dla mnie ten nowy "Ultimate Spider-Man" na ten moment jest taki bez charakteru. Ludzie w Internecie cieszą się, bo jest małżeństwo z MJ i Peter zachowuje się tak dorosły facet — czyli mamy w tym tytule to co powinno być w "Amazing Spider-Manie". Na plus starcia z Shockerem, który zapowiada się interesująco. Kingpin, Green Goblin czy Bullseye robią za tło i są tacy "meh". Na ten moment powiedziałbym, że to komiks bardziej o świecie dookoła Petera niż samym Peterze. O wiele ciekawsze są dla mnie "Ultimate Black Panther" (szybka akcja i proste, rzeczowe dialogi) oraz "Ultimate X-Men" (dziwny mangowy klimat i umiejscowienie Armor jako centralnej postaci).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2818 dnia: So, 23 Marzec 2024, 18:13:06 »
Dodam jeszcze, że byłoby miło gdyby Egmont podjął pewne ryzyko i zapowiedział tę serię (oraz pozostałe bo mamy prócz tego "Ultimate Black Panther", "Ultimate X-Men" i zapowiedziane "The Ultimates", wszystkie poprzedzone mini-serią "Ultimate Invasion") na 2025 rok. Chociaż mi osobiście marzy się nowe wydanie oryginalnych "The Ultimates" oraz "Ultimate Fantastic Four" (która nawet w USA nie jest od dawna wznawiana, mimo że jej członek jest niejako twórcą nowego świata Ultimate).
Patrząc, że Egmont nadal męczy się z Ultimate X-Men ze starego świata Ultimate, dopiero co skończył Spider-Mana (i to Petera, Milesa nawet nie wiadomo czy dostaniemy) i ogólnie jesteśmy parę dobrych lat do tyłu w Marvelu tym nowym to bardzo bardzo wątpię, że już na 2025 ogłaszą u nas nowe Ultimate
I się nie dziwię, że nie są wznawiane, Ultimates było co najwyżej średnie (a momentami nawet powalone, jak słynna scena z Hankiem i Janet) a o F4 z obrzydliwą kreską Grega Landa nawet nie wspomnę...

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2819 dnia: So, 23 Marzec 2024, 23:07:50 »
Te "Grzechy dawne" to całkiem niezła historia, ale tylko do połowy. O reszcie nie ma co gadać.