Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 357716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2790 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 10:46:21 »
Ditko nie tylko zaprojektował i rysował Spider-Mana,  ale i tworzył historie, wymyślał postaci itd. Zrobił więcej, niż Stan Lee...

Offline HugoL3

« Odpowiedź #2791 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 12:07:22 »
Ditko nie tylko zaprojektował i rysował Spider-Mana,  ale i tworzył historie, wymyślał postaci itd. Zrobił więcej, niż Stan Lee...

a jednak to wszędzie wrzucany był Stan, aż do porzygu.

Offline misiokles

« Odpowiedź #2792 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 13:26:59 »
No własnie, ale jak potraktować czas gdy Marvel wystarczająco się nachapał sprzedając prawa do ekranizacji lub animacji
Ciężko powiedzieć, że nachapał się - to chapanie było na spłacenie długów, gdyż był na skraju bankructwa.

Offline HugoL3

« Odpowiedź #2793 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 14:44:05 »
Skoro z tych wszystkich filmów, które są realizowane do dziś (i gier) zarobili na spokojnie około 5 mld i spadkobiercy Ditki nie zobaczyli nawet centa, to "nachapał" wciąż pozostaje poprawne moim zdaniem.
Ich sprawa, że byli wtedy w długach.

Offline misiokles

« Odpowiedź #2794 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 15:53:20 »
W sumie to też sprawa spadkobierców Ditki, że nie mogą sobie zatrudnić dobrych prawników.

Offline Takesh

« Odpowiedź #2795 dnia: Śr, 10 Styczeń 2024, 08:35:47 »
Ja ważnym w stworzeniu Spider-Mana był Steve Ditko nigdy chyba nie docenimy.

Poniżej fajny artykuł o tym, jak Ditko od samego początku walczył z Lee o to, aby opowiadać historie Petera, typowego nastolatka, który przy okazji jest Spider-Manem. Lee natomiast chciał, żeby na każdej stronie, albo prawie, był Spider-Man. Konflikt ten doprowadził do nowatorskiego rozwiązania w postaci "połowy maski", który zagościł już na początku serii. Pomysł Ditko na serię wygrał i po jego odejściu Stan kontynuował ten sposób opowiadania.

Dzięki Steve!

https://www.cbr.com/spider-man-half-mask-origins-steve-ditko-stan-lee/

Online Gustavus_tG

« Odpowiedź #2796 dnia: Śr, 10 Styczeń 2024, 21:18:56 »
O tak. I najlepsza seria z tamtego początkowego okresu. Poziomem zbliżała się jeszcze Fantastyczna Czwórka.

Online Bazyliszek

« Odpowiedź #2797 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:37:37 »
W USA ukazał się pierwszy Epic z Clone Sagą. Czyli w przyszłym roku Egmont będzie miał jeszcze co wydawać.

https://www.atomcomics.pl/pl/p/AMAZING-SPIDER-MAN-EPIC-COLLECTION-TP-VOL-27-THE-CLONE-SAGA/224445?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAoKeuBhCoARIsAB4Wxtf6uuhKn85Dlo1icXf4DyJPnMqO25_T2bPFpk6BGSLafR7iOcZyXo8aAkdAEALw_wcB

Zbiera on TM-Semici 1-7/1997. I bardzo dobrze, bo nie posiadam numerów 2-6. Trzeba będzie gdzieś na Allegro znaleźć numer 3/97, bo nie widzę w opisie "Straconych Lat". Chyba że ta historia jest planowana na włączenie do kolejnego Epica, ja tego nie wiem.

Offline Warpath

« Odpowiedź #2798 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:48:32 »
Akurat tego numeru nie spodziewałbym się w Epickach, jako że to Spider-Man: The Lost Years #0, a tego nie ma w żadnym Clone Saga / Ben Reilly omnibusie. Jest natomiast Spider-Man: The Lost Years #1-3 w drugim omnibusie Clone Saga, więc zakładam, że pojawi się i w Epicku w którymś momencie. Kolejny Epic jeszcze bez tego:

Web of Life, Web of Death

Amazing Spider-Man #397-399; Spectacular Spider-Man #220-222; Web of Spider-Man #120-123; Spider-Man #54-56; Spider-Man Unlimited #8; Spider-Man: Funeral for an Octopus #1-3; Spider-Man: The Clone Journal    

To pewnie wynika z faktu, że wciąż zawiera materiał z pierwszego omnibusa Clone Saga.

Online Bazyliszek

« Odpowiedź #2799 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:56:16 »
To następne mogę przeczekiwać, bo mam te TM Semici do końca 1998 roku. Mam nadzieję, że po zapowiedzianym na kwiecień Łowcach Bohaterów, jak najszybciej wyjdzie Life Thieft i Ghosts of the Past. Potem pierwszy tom Clone Sagi, a w 2025 może Marvel w USA dalej coś wyda

Offline Frank_C

« Odpowiedź #2800 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 10:09:26 »
Ja posiadam te 5-cio tomowe wydanie Sagi Klonów na miękko. Pierwszy tom zaczyna się właśnie od "Stracone Lata" znaną z TM-Semic oraz pokazuje dalsze losy opowiadające co Ben Raily robił przez cały ten czas aż do momentu otrzymania informacji o udarze cioci May. Te historię nie były już publikowane u nas. I dopiero potem wskakujemy do crossover Moc i Odpowiedzialność. Jeśli mnie pamięć nie myli to w dodatkach było wyjaśnione, że "Stracone lata" itd. były wydawane jako dodatkowe historię do poszczególnych tytułów o Spider-Manie w formie tzw. flip issue.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Luty 2024, 10:14:10 wysłana przez Frank_C »

Offline Marvelek

« Odpowiedź #2801 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 10:57:12 »
Ja posiadam te 5-cio tomowe wydanie Sagi Klonów na miękko. Pierwszy tom zaczyna się właśnie od "Stracone Lata"

I to było najlepiej przemyślane wydanie, bo zaczynamy od historii o narodzinach klona i potem kształtowania się tożsamości Bena. W omnibusie już jest gorzej, bo mamy "Moc i odpowiedzialność", zeszyty o narodzinach klona a resztę "Straconych lat" na końcu drugiego tomu omnibusa.