Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2775 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 14:26:21 »
Drodzy,

czekam na drugi tom Amazing Spider-Mana od Straczynskiego. Czytałem sobie różne opinie na temat tego runu. Generalnie jest bardzo chwalony oprócz zakończenia. Czy "One more day" to naprawdę tak okropny story arc? Gdzieś na jakimś anglojęzycznym portalu znalazłem streszczenie i aż nie dowierzałem w to, co czytam (zwłaszcza o przeszłości May). W ogóle jak oceniacie ten run?
Jestem po pierwszym tomie i mi osobiście siadł bardzo, ostatni dobry Amazing z czasów współczesnych, że tak powiem. Parę rzeczy w tym runie jest przekombinowana jak Sins Past i pewna rzecz z Gwen tam, i oczywiście One More Day (ale to mimo nazwiska na okładce nie jest Straczynskiego) - ale generalnie sam run jest świetny, i cieszę się, że będę mógł go przeczytać po polsku w całości u nas. Kreska Romity wiadomo, specyficzna, ale mi jakoś tutaj ona pasuje i nawet się z nią polubiłem (chodź i tak jakoś w połowie 3 tomu mamy zmianę rysownika na Deodato)

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2776 dnia: Cz, 16 Listopad 2023, 18:54:19 »
Ultimate jest jak najbardziej do polecenia. Walki prezentują się bardzo dobrze ( zwłaszcza w historiach rysowanych przez Bagleya czyli w przeważającej części tej serii). nalezy jednak pamiętać że całość napisana przez Bendisa a więc mnóstwo tu długich dialogów które kogoś nastawionego głównie na walki mogą znudzic. Jeśli chodzi o to czy walki są krwawe to raczej nie. Spider to nie Batman który prawie po każdej walce ma poważne obrażenia. Właściwie to z tego co pamiętam to krew (w dosłownym tego słowa rozumieniu) pojawia się głownie.w ostatnim tomie ( w pozostałych to raczej jakieś sladowe ilosci).
Inne serie z Marvela jeśli komuś zależy na krwawych pojedynkach to chyba aktualnie jedynie epic punisher ( choć.to.oczywiscienie jest typowy komiks superbohaterski)
Ultimate jest jedną z lepszych rzeczy jaka spotkała Spider-Mana, można powiedzieć, że odgrzewany kotlet bo tak naprawdę mamy znów Petera jako nastolatka którego ugryzł pająk, śmierć wujka Bena itp.
Ale właśnie Bendis to robi genialnie, z resztą to jeszcze Bendis z swojego prime. Całość jest kawałem solidnego komiksu który fabularnie jest świetny od początku aż do końca, jedynie właśnie co można narzekać to, że Bagley nie rysuje do końca tej serii, bo niestety mimo świetnego scenariusza to kreska w ostatnich tomach jest co najwyżej średnia.
Ale jeśli ktoś chce poczytać dobrego Pająka, i nie przeszkadza mu, że nie jest to główny nurt a swego rodzaju alternatywna historia, to również mogę polecić Ultimate'a

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2777 dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 12:00:41 »
Z okazji, że dziś premiera, jeśli ktoś tutaj będzie miał już 2 tom Amazinga Straczynskiego niech da znać czy na ostatniej stronie jest informacja kiedy można się spodziewać 3 tomu  :)

Offline Jeez

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2778 dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 14:46:48 »
Z okazji, że dziś premiera, jeśli ktoś tutaj będzie miał już 2 tom Amazinga Straczynskiego niech da znać czy na ostatniej stronie jest informacja kiedy można się spodziewać 3 tomu  :)
Nie ma info ani zapowiedzi, są tylko reklamy epików i ultimate.

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2779 dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 15:14:20 »
Nie ma info ani zapowiedzi, są tylko reklamy epików i ultimate.
Widać będzie w 2024r i jeszcze nie wiedzą kiedy dokładnie, rozumiem, dzięki za informację.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2780 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 08:01:54 »
Fajny artykuł o scenarzyście Spider-Mana. Wymyślił m.in śmierć Gwen.... Kto taki?

https://www.cbr.com/underrated-excellence-john-romita-writing/