Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366587 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #270 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 14:00:35 »
Jeśli nie trafia do Ciebie ta konwencja, to raczej nie ma co brnąć w kolejne tomy.
Ultimate jest specyficzny i albo się podoba albo nie.

Offline Dragomirus

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #271 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 15:28:28 »
Jak myślicie (albo wiecie) jest szansa na dodruk spider-man by todd mcfarlane od Egmontu?

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #272 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 15:44:54 »
Po przeczytaniu DD od Bendisa, który z miejsca stał się moim ulubionym komiksem, liczyłem chyba na coś kompletnie innego.

A Jessicę Jones czytałeś? To jest coś po co powinieneś sięgnąć, jeśli po DD chcesz więcej komiksów Bendisa w tym stylu. Ultimate jest totalnie inny, skierowany dla młodszej publiczności, ale imponuje mi, że Bendis jednocześnie pisał tak różne i udane serie. I mając to na uwadze, nie dziwię się, że tak się wybił w Marvelu w tamtych czasach.

Większość ludzi na forach wymienia Bagleya jako ulubionego artystę Pajęczaka, co dla mnie tym bardziej jest dziwne.

Serio?  :o Gdzie?

U nas na forum często ktoś tak wspominał, ale o ile się nie mylę, była to cały czas jedna osoba? Bagley rysujący w latach 90-ych Amazing Spider-man był ok, ale też nic ponadto. W Ultimate niestety jest już cień tamtego Bagleya.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #273 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 15:47:36 »
Właśnie skończyłem 1. tom mocno chwalonego Ultimate'a i... nie podoba mi się bardzo. Po przeczytaniu DD od Bendisa, który z miejsca stał się moim ulubionym komiksem, liczyłem chyba na coś kompletnie innego. Sam komiks da się czytać, ale jak dla mnie jest mocno przeciętny. Strasznie nie podobają mi się też arty Bagleya. O ile sam Spiderman  w kostiumie wygląda dobrze, splashe są fajne, ale kreska twarzy (szczególnie MJ) jest naprawdę straszna. Większość ludzi na forach wymienia Bagleya jako ulubionego artystę Pajęczaka, co dla mnie tym bardziej jest dziwne. No i tu pojawia się pytanie czyt warto sięgać po dalsze tomy skoro nie zachwycił mnie szczególnie. Chodzi mi o fabułę, bo domyślam się że styl graficzny pozostaje podobny.

Jeżeli nie podpasował Ci tom pierwszy, to rzeczywiście powinieneś sobie odpuścić. Po prostu tytuł do Ciebie nie trafił. Ultimate jest komiksem zupełnie innego kalibru niż Daredevil. To seria, która jest skierowana przede wszystkim do młodego odbiorcy - lekka, przyjemna przygodówka z bardzo udanymi elementami teen-drama. Daredevil uderza natomiast w zdecydowanie poważniejsze klimaty.
Jeśli idzie  o rysunki Bagley'a, to większość z nas zachwyca się pracami, które wykonywał na łamach Spider-Mana w latach 90. W serii Ultimate jego kreska się zmieniła. Nie mogę powiedzieć, że nie lubię jego rysunków w tej serii, ale klasyczny Bagley z Amazinga to jest to czym się zachwycam.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #274 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 16:00:06 »
Serio?  :o Gdzie?
Serio. Oczywiście mam na myśli lata '90, bo Bagley z US-M też mi nie podchodził (czytałem tylko jeden tom z WKKM). Ale z TM-semicowych wydań to dla mnie artysta nr 2, zaraz po McFarlane oczywiście.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #275 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 21:54:39 »
Dla mnie Bagley to mistrz ktorego to kupowalem wszystko czego tknal az do chorych czasow nieosiagalnych variantow...

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #276 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 22:35:15 »
Porównując oba tomy Spider-Mana od Egmontu Spider-Man Todd McFarlane i testowej Kolekcji Spider-Mana czyli tomu drugiego ogólnie wydanych 1-4. Uważam, że tom wydany przez Hachette mimo pechowej zawartości lepiej wygląda i lepiej się go czyta niż od Egmontu.

Po za tym mam już parę tomów serii Ultimate Spider-Man i mimo, że się jeszcze za nią nie zabrałem to wygląda świetnie i ogólnie ona może mi zastąpić niedoszłą Kolekcję Spider-Mana. :)

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 19:26:31 »
Porównując oba tomy Spider-Mana od Egmontu Spider-Man Todd McFarlane i testowej Kolekcji Spider-Mana czyli tomu drugiego ogólnie wydanych 1-4. Uważam, że tom wydany przez Hachette mimo pechowej zawartości lepiej wygląda i lepiej się go czyta niż od Egmontu.

Tak z ciekawości: kto tłumaczył wersję z Hachette? Dobrze widzę, że w t. 2 od Hachette były zeszyty 6-12 serii? (Egmont miał 1-14 i 16 oraz "X-Force" 4).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Motyl

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 19:42:15 »
Tak z ciekawości: kto tłumaczył wersję z Hachette? Dobrze widzę, że w t. 2 od Hachette były zeszyty 6-12 serii? (Egmont miał 1-14 i 16 oraz "X-Force" 4).
Tłumaczył Dominik Szcześniak, redagował Arek Wróblewski. Tak, 2 tom kolekcji zawiera zeszyty 6-12.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #279 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 16:29:07 »
Heh. Fajnie się odwróciła sytuacja Silver Sable-Spider-Man, gdy to Parker w "Tożsamości Osborna"
Spoiler: PokażUkryj
 powiedział że sfinansuje jej operację.
A ciągle pamiętam tą historię z TM Semic jak to ona chciała mu zapłacić za pomoc. A głupi Peter odmówił (Paladin nie miał z tym problemu :) ). Już wtedy mógłby zakładać Parker Industries, bo miałby kapitał początkowy. :) Nie branie pieniędzy od zwykłych ludzi za pomoc to jedno. Nie branie łapówek od kryminalistów to oczywistość. Ale jak bogata władczyni europejskiego kraju chce ci dać kilkadziesiąt tysięcy dolców, za pomoc w czymś dobrym, to nie wzięcie takiego podziękowania, to już zwykłe frajerstwo.

Hłe hłe -
Spoiler: PokażUkryj
 i jeszcze Osborn pytający co on takiego Peterowi zrobił. :) Po Clone Sadze, po wyczynach w Marvel Knights, po Dark Reign, to naprawdę jest czarno-humorowo zabawne. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Czerwiec 2020, 18:26:09 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #280 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 17:25:45 »
@Bazyliszek ja czytałem, pewnie kilka innych osób też, ale SPOILERY to ty mógłbyś ukrywać.

Offline Nesch

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #281 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 22:53:08 »
Witam. To mój pierwszy post na tym forum, wiec jak coś źle zrobię to przerpaszam z góry. Właśnie skończyłem czytać wszystkie komiksy od tm- semic + tm- grumik i według tej strony  https://marveldcchronologia.wordpress.com/spider-man/ teraz z tego co zostało wydane po PL w kolejności jest WKKM 5 "powrtó do domu". Między tym chyba sporo się wydarzyło i pytanie brzmi czy jest coś pomiędzy tym wydane po PL?

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #282 dnia: Nd, 21 Czerwiec 2020, 23:56:39 »
Tak - w kolekcji SBM (tom 80) wyszło zakończenie Clone Sagi więc dobrze to przeczytać.

Po tym bezpośrednio możesz przejść do Powrotu do domu.

Offline Nesch

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 00:05:57 »
Wielkie dzięki! Pozdrawiam.

Offline Damian788

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #284 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 14:36:09 »
Witam, po mimo tego że jestem starszym czytelnikiem przemówił do mnie wspomniany wcześniej spider-man ultimate. Raz że mam słabość do klimatów szkolnych, zawsze lubiłem ten wątek ukrywania mocy przed kolegami ze szkoły, ale najlepsze jest to że wszystkie rozdziały od początku do końca stanowią wspólną historię od ugryzienia przez pająka do pierwszych walk z super złoczyńcami.  Dlatego jest to najlepsze uniwersum do rozpoczęcia przygód spider mana bo nie oszukujmy się kto by chciał  przeglądać te paskudne rysunki z lat 60?