Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 376368 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2430 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 12:15:24 »
Mahlstedt też był świetny, chyba jeden z najlepszych inkerów w branży. W dzisiejszych komiksach niestety praca inkera często jest rujnowana przez cyfrową obróbkę i komputerowe kolorki, które wszystko przykrywają.


Carnage będzie dopiero w 22 epiku, czyli dopiero u nas w 2023 roku.
Pojedynek z Carnage będzie w 23 epiku bo to zeszyty 361-363. Następny epic 22 to zeszyty 351-360, w całości premierowy materiał.

Offline Frank_C

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2431 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 12:59:14 »
Jeszcze nowego epika nie czytałem, ale po przejrzeniu to chyba mi się wydawało, że na jeden zeszyt Bagley zastąpił Larsena. Więc przyszły tom to nie jego debiut w ASM.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2432 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 14:23:51 »
Mahlstedt też był świetny, chyba jeden z najlepszych inkerów w branży. W dzisiejszych komiksach niestety praca inkera często jest rujnowana przez cyfrową obróbkę i komputerowe kolorki, które wszystko przykrywają.

Pojedynek z Carnage będzie w 23 epiku bo to zeszyty 361-363. Następny epic 22 to zeszyty 351-360, w całości premierowy materiał.

Mnie kiedys najbardziej udezylo gdy zobaczylem jubileuszowy Spider-man # 26 vol 1 ktory ilustrowal Bagley ale mail tam 6 inkerow - kazde jego rysunki wygladaly innaczej choc nadal go rozpoznawalem, jednak 6 inker tak zmienil jego styl ze w zyciu bym nie powiedzial że to moj ulubiony Bagley...

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2433 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:08:43 »
Kończy się sierpień i pojawiają się kolejne zestawienie sprzedażowe za miesiąc lipiec i tak szukam w nich tego ostatniego wydanego epika i go nie ma  :o

Zestawienie tuż przed premierą z gildii:


Zestawienie z gildii już po premierze


żeby nie było, zestawienie ze sklepu wydawcy, gdzie pająka też nie było


i na dokładkę jeszcze podsumowanie lipca z Centrum Komisku



Od razu rzuca się w oczy że Bane nie tylko złamał Nietoperza, ale i rozdeptał Pająka i to tak konkretnie. A ktoś marudził, że Egmont powtarza po semicu ;).

Oczywiście i tak królują KiK Złota Kolekcja i Żbiki, więc nostalgia silna u czytelników, ale chyba nie dla Spider-Mana.

Na dokładkę pierwszy tom Knightfall wyprzedał się w ciągu 2-3 miesięcy, kiedy pierwszy epik Spider-man wyprzedawał się przez rok czasu. Knightfall dostał zapowiedź dodruku na wrzesień, a epika jakoś nie widać.




« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:12:40 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2434 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:26:45 »
A ten omnibus-standard size Spider-Man McFarlane długo się wyprzedawał ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2435 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 13:25:51 »
To już 5 tom Epica więc nic dziwnego, że sprzedaż spada tym bardziej że cena tak wystrzeliła do góry. Waneko kiedyś podało, że 10 tom w przypadku niektórych serii, potrafi się sprzedać nawet i 8 razy gorzej niż 1 a standardem jest spadek na poziomie 4-5 razy. Podejrzewam, że sprzedaż trochę wzrośnie jak Egmont wyda takie sagi jak Maximum Carnage i Klony bo jednak są dosyć popularne, ale jeśli ktoś spodziewa się powrotu do starszych historii po wydaniu tych z lat 90-tych, to możne się przeliczyć.

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2436 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 13:41:55 »
A ja po prostu uważam, że po odejściu McFarlane, miłość polskich czytelników wyparowała do Spider-man, co było już widać przy poprzednim tomie, który ledwo załapał się do jednej topki gildiowej i to sporo po premierze.

A ten omnibus-standard size Spider-Man McFarlane długo się wyprzedawał ?
Szybko, ale nie tak jak Batman Knightfall. Na dodruk trzeba było czekać długo, bo pamiętam marudzenie jednej osoby na forum o to przy każdej możliwej okazji.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Sierpień 2022, 13:56:08 wysłana przez michał81 »

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2437 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 14:37:49 »
No bez przesady czyli jak McFarlane odszedl to TM Semic powinien upasc bo juz nie bylo zeszytow z jego rysunakmi a ciagnal jeszcze kilka ladnych lat.

Offline bibliotekarz

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2438 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 17:31:44 »
Potem jednak Semic wiele pomijał z zeszytów Pająka. Wplótł w kolejne numery powrót McFarlane'a (który Egmont już wydał), cofnął się do starszych numerów (OŁK wydane ponownie już dwukrotnie), brał wyrywki ze Spectaculara (wydane przez Muchę). Sam odpuściłem kupowanie Pająka tuż przed Maximum Carnage a na Maximum Clonage Semic ostatecznie się wyp...

Sprzedaż spadała, co za tym idzie, dziś prawdopodobnie mniejsza liczba osób ma sentyment do tego, co wychodziło od '94, poza jakimiś bardziej znanymi wydarzeniami.
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2439 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 18:31:26 »
Na poczatku 1997 mieli bardzo dobra sprzedaz (Rustecki kiedys gadal) bo lecial serial w TVP 2 sam wtedy zaczalem kupowac.

Online michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2440 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:38:12 »
Na poczatku 1997 mieli bardzo dobra sprzedaz (Rustecki kiedys gadal) bo lecial serial w TVP 2 sam wtedy zaczalem kupowac.
Może Spider-mana, bo był rok zamknięcia X-men.

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2441 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 20:49:36 »
Wczoraj skończyłem czytać tego Epica, i muszę naprawdę przyznać, że Larsen wcale aż taki zły nie jest, a nawet ma sporo rewelacyjnych momentów. Zastanawia mnie jedynie, co on ma taki fetysz grubych (aż do przesady) postaci?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Nawimar III

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2442 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 23:40:56 »
Bagley takze byl u nas calkiem lubiany (a przynajmniej tak mozna bylo wnioskowac z korespondencji czytelnikow na stronach klubowych). Stad nie dawalbym wiary nadmiernej fetyszyzacji McFarlane'a w polskim ,,Spiderze". Po nim tez bylo zycie.

Offline jotkwadrat

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2443 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 09:54:35 »
No i dziura załatana. Egmont może wydawać Epiki do końca.

https://azylkomiksu.pl/p/4624/408612/amazing-spider-man-epic-collection-invasion-of-the-spider-slayers-sc-katalog-preorder-2022-09-do-18-09-2022-.html

[EDIT] A nie, teraz widzę, że 23. jeszcze nie ma.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Sierpień 2022, 09:56:17 wysłana przez jotkwadrat »

Online xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2444 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 10:20:03 »
Końca raczej nie będzie, bo teraz mają wydawać nowszy materiał z label Epic collecion, także pewnie będą szli dalej.
Twój komiks jest lepszy niż mój