Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366415 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2415 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 11:55:28 »
Run Wolfmana 1978-1980 naprawdę warto przejrzeć - dobre arty, sporo się dzieje w życiu Parkera jest wystarczająco naiwnie żeby było niewinnie ale nieprzesadnie (jak bywało u Conwaya czy Wein).

Jednak bliżej mi do lat 70tych niż 90tych. Odświeżam sobie teraz zawartość Epica 21 i jest nieco lepiej scenariuszowo niż Kosmiczne Przygody ale minimalnie, a arty sa słabsze. Pamietam, ze paru forumowiczów było mocno rozczarowanych Epiciem 20 Pająka. Tym samym dla tych, ktorzy nie maja zamiaru zbierac calosci to polecam daleko idącą ostrożność z Epiciem 21. Jest troszeczkę lepiej jak 20 bo nie ma tych słabych annuali z pomniejszaniem ale jezeli 20 było dla kogos bardzo słabe i strata pieniedzy to w 21 tez nie ma czego szukac.

Ale skoro lepszy pod względem scenariusza, to które strony których części Epica 21 są lepsze od których stron z których części Epica 20?

Offline Takesh

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2416 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 20:52:54 »
A poniżej krótka historia w jaki to sposób pewna historia Spider-Mana była początkiem letniej pory crossoverów w amerykańskich sh. Bez niej nie byłoby sagi nieskoczonosci, Domu M i całej masy innych corocznych wydarzeń.

https://www.cbr.com/assassination-plot-mcfarlane-summer-biweekly-spider-man-marvel/

Ja akurat lubię tą historię. Szkoda tylko, że obecnie przeczytanie jakiegokolwiek crossovera jest prawie niemożliwe bez przeczytania pierdyliarda różnych serii, numerów specjalnych i annualów...

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2417 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 12:52:36 »
Jak to jak? Przyszedł Bendis do Marvela około 2004 roku i się zaczęło. Wcześniej jakoś to tonowali.

Offline Kyms

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2418 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 23:33:05 »
Filmowy Kraven zapowiada się na paździerz, a tu proszę, dostanie komiksowy prequel genezowy.
https://www.gamesradar.com/kraven-the-hunter-gets-a-comic-book-origin-story-just-in-time-for-his-movie/

Offline Warpath

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2419 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 07:41:52 »
JM DeMatteis i Spider-man? Say no more. W zasadzie jakikolwiek byłby scenariusz czy przeciwnik - jestem kupiony przez samą koncepcję powrotu do tego połączenia. Mało kto czuje i pisze Spidera tak dobrze jak DeMatteis. Jego opowieści sprzed lat są jednymi z najlepszych Pająków jakie czytałem.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2420 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 01:27:42 »
Dawno czytałem te TMsemicowe Spider-Many. Nie mam na własność większości tych komiksów i niewiele pamiętam z tamtych numerów. I właśnie dlatego dzielnie kupuje kolejne tomy Epiców. Bo uwielbiam Spider-Mana. I D.Micheline w "Powrocie Złowieszczej Szóstki" przypomina mi dlaczego tak pokochałem tą postać. Naprawdę świetnie się to czyta. Nie rozumiem narzekań Hobgoblina na fabuły - przecież wzięli go do składu. :) Dziś mi przyszło i pochłaniam wręcz kolejne strony. I mówcie sobie co chcecie o Larsonie - mi się on podoba. Te całostronne ilustracje wyglądają świetnie. Chyba dla mnie najlepszy tom z tych co się ukazały. Słusznie MarvelArek umieścił PZS w topce 10 najlepszych polskich historii ze Spider-Manem z lat 90-tych. Jedyny minus to cena. Prawie 130 zł, to już poziom cen Muchy, a przecież Egmont zawsze był sporo tańszy.

Ale to nie zmienia faktu, że chciałbym bardziej premierowych przygód Pająka w Polsce. Kupowałbym je jeszcze bardziej namiętnie niż te drugie wydania.

« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Sierpień 2022, 01:29:44 wysłana przez Bazyliszek »

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2421 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 06:29:23 »
To chyba pierwszy raz, ale w pełni się zgadzam z Bazyliszkiem. Mam dokładnie te same odczucia. Czytam sobie ostatniego Epicka, i naprawdę, jest to bardzo przyzwoita lektura, a do tego Larsen wcale taki tragiczny nie jest, nadal ma słabsze momenty, ale jak na kadrach nie ma normalnych twarzy, a do tego szalej z kompozycja - wypada to rewelacyjnie. Swoją drogą, ciekawe, że całkiem sporo tutaj gościnnych występów, ale dosłownie na kadr-dwa (Nova, Dr Strange), które w sumie nic nie wnoszą.

Jednak, mimo, że dobrze się to czyta, to jednak chętnie sięgnąłbym po coś nowszego, premierowego w pełni. Ciekaw jestem, jak takie wznowienia się Egmontowi sprzedają, sam Kołodziejczak wspominał, że jada tutaj na nostalgii, ale jednak, biorąc pod uwagę znaczny wzrost cen, czy ta nostalgia jest na tyle silna? Wiadomo, większość osób które kupują te tomy, nie mają komiksów Tm-Semic, ale jestem ciekaw, jaki jest odbiór tych albumów wśród czytelników napędzanych nostalgią, a całkiem świeżych, którzy po raz pierwszy czytają te historie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2422 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 08:06:25 »
jestem ciekaw, jaki jest odbiór tych albumów wśród czytelników napędzanych nostalgią
O, to o mnie  :). Spoczko, kupuję i nie zamierzam przestawać kupować  8)

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2423 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 11:09:28 »
W każdym razie tym tomem uzupełniamy braki TM Semica i zamykamy ich rok 1993. Bo po "Zemście Złowieszczej Szóstki" wtedy wskoczyli na chwilę do Spectaculara oraz do serii McFarlane z których materiały mamy już w albumie od Muchy oraz Kolekcjokillera. Ładnie się to wszystko składa, ale mimo to też chcę nowości. Im szybciej Egmont wyda jak najwięcej Epiców wspomnieniowych, tym prędzej zaczniemy wreszcie przerabiać materiał premierowy.

TM Semic zaczął 1994 rok OŁK, co już mamy, potem czeka nas pierwsze starcie z Carnage'm, które wyląduje w następnym numerze Epica. "Zmysły" z 1995 roku też już mamy, zatem jeszcze Maximum Carnage i powoli, powoli będziemy dochodzić do początków Clone Sagi.
Osobiście jeszcze raz będę musiał przejrzeć swoje zbiory tamtych zeszytów i pouzupełniać te, których materiałów nie było w Epicach. jak ten z Wolverine'm.

Tyle było narzekań na offset w Kolekcji Carrefoura, ale przez słabą jakość skanów jakie zaserwował nam Egmont AMS 346 i 347 lepiej wygląda u konkurencji, niż na kredzie.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2424 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 11:18:58 »
potem czeka nas pierwsze starcie z Carnage'm, które wyląduje w następnym numerze Epica.
Carnage będzie dopiero w 22 epiku, czyli dopiero u nas w 2023 roku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Sierpień 2022, 12:46:53 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2425 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 12:03:27 »
@UP
Szkoda - myślałem, że zmieszczą 15 zeszytów AMS do następnego tomu, tak jak tutaj. Duchy Ziemi to chyba najsłabsza część "Powrotu Złowieszczej Szóstki". Tak jak we wcześniejszym tomie Annuale. Spójność fabuły kolejnych numerów głównej serii Pająka podobał mi się najbardziej. O to chodziło - dostać główną linię fabularną w jak największym ciągu kolejnych zeszytów. Skoro niestety poprzedni projekt został utrącony, muszę cieszyć się tym co mam. Pająk rządzi - im więcej komiksów z jego przygodami po polsku, tym lepiej. Humorystycznym akcentem w związku z runem Spencera był gościnny udział Boomeranga. :)

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2426 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 12:41:54 »
Carnage będzie dopiero w 22 epiku, czyli dopiero u nas w 2023 roku.

To coś się przesunęło? Bo przecież 21 już mamy a 22 jest w zapowiedziach na listopad...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2427 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 12:46:37 »
To coś się przesunęło? Bo przecież 21 już mamy a 22 jest w zapowiedziach na listopad...
Zapomniałem o tym że ma być jeszcze jeden epik.

Offline amsterdream

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2428 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 23:16:21 »
Ale to nie zmienia faktu, że chciałbym bardziej premierowych przygód Pająka w Polsce. Kupowałbym je jeszcze bardziej namiętnie niż te drugie wydania.

Cały następny tom będzie premierowy bo będzie z okresu jak TM-Semic przeskoczył spory okres do przodu (13 zeszytów, z 347 numeru do 361). Zresztą już w najnowszym tomie 5 historii jest zupełnie nowych (344-345, 348-350). Najnowszy Epic czytało się świetnie, po dwóch pierwszych jak na razie najlepszy tom a historie pominięte przez TM-Semich fajnie uzupełniają całość. No i mamy w tych zeszytach pierwsze pojawienie się Carnage i debiut Bagleya i Emberlina, który robił niesamowitą robotę i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że inkerzy są zdecydowanie niedoceniani w świecie komiksu.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2429 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 11:26:07 »
Swiet e slowa co do inkerow napisales, obecnie u Bagley z tym niestety roznie bywa - do gnaialnego Emberlina i Malshteda nic jak narazie sie nie umywa...