Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 366559 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2385 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 23:05:07 »
No i zaczęcie Epiców Spider-Mana kolejny raz OŁK i jeszcze na dodatek danie samego zakończenia i revila Hobgoblin Sagi, bez poprzednich zeszytów to absurd.
Bazyl ten epik został tak wydany oryginalnie przez samego Marvela. Było to pisane już kilka razy, ale do tej pory Marvel nie wydał 16 tomu epic colletion, gdzie jest Saga Hobogoblina. Twoje pisanie o tym kolejny raz jest wręcz absurdalne, czy tak to ciężko pojąć?

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2386 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 07:52:34 »
Bazyliszek, tu nie chodzi o wyzłośliwianie się, ale logikę i niestety prawa rynku. Ja też mam wszystko z superbohaterów Tm-Semica, i wolałbym coś, czego tam nie było, ale sam Kołodziejczak wspomniał, że zaczyna od historii które gwarantują jako taką sprzedaż, a tutaj sporym atutem jest jednak nostalgia. Stary Spider-man Todda jednak cieszy się u nas sporym uwielbieniem, stąd zapewne zaczęli od zbiorczego tego autora, a później jego Epicki. No Mans Land zapewne budziłby mniejsze zainteresowanie niż Knigfall. A jak te się sprzedadzą, rachunek będzie prosty, będą wydawać kolejne tomy, dopóki będą budzić zainteresowanie i gwarantowaną sprzedaż. Egmont to wielka korporacja, i raczej można założyć, że podchodzą do tego z głową, nie każda ich decyzja musi nam się podobać, ale jakieś motywacje by to zrobić tak a nie inaczej z pewnością są. Zauważ tez, że badają rynek, z Green Lanterna wydali też najbardziej utytułowaną sagę, widać sprzedaż była na tyle zadowalająca, że jada z tematem dalej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline dreamer36

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2387 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 09:55:36 »
Czyli w Spider-Manie np. zakończenie Clone Sagi

No i widzisz - ja np. nie mam wydań TM-Semic, nie czytałem i chętnie bym przeczytał całość (poza tym podobno to początek jest najlepszy, a potem zjazd). I takich ludzi jak ja podejrzewam, że jest więcej, część by chciała fajne wydanie, a nie rozpadające się zeszytówkki. I teraz uważasz, że naprawdę Egmont powinien najpierw wydać koniec sagi, a potem wrócić na początek? Normalnie geniusz biznesu z Ciebie.... Może niech Netflix najpierw wypuści odcinki 5-8, a potem 1-4...

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2388 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:05:40 »

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2389 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:30:43 »
Chcieli zrobić laurkę ale zainteresowanym się nie spodobała
https://naekranie.pl/aktualnosci/marvel-miles-morales-thor-rasizm-oskarzenia-kontrowersje-1655896681
Amerykanie i ich żenujące problemy  ::)

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2390 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 11:06:32 »
No i zaczęcie Epiców Spider-Mana kolejny raz OŁK i jeszcze na dodatek danie samego zakończenia i revila Hobgoblin Sagi, bez poprzednich zeszytów to absurd.


Akurat na te tomy co rysował Romita to wydaje mi się, że są bardzo duże szanse na wydanie w PL. W sensie Nothing can stop the juggernaut to #229. Nie wyobrazam sobie zeby jakakolwiek szanujaca sie kolekcja miala tego nie zawierac, a wiec rozpoczynac sie najpozniej od 82 roku. Spider 80tisowy > 90tisowy skoro Kołodziejczak ma pojecie o komiksach to będzie chciał żeby Egmont to zakupił jak to wyjdzie w USA.

Za to Wolfman czyli 78 rok, to obawiam sie to moze byc problem zeby to miec w HC (po polsku).

A TM-Semic się w 2022 już nie liczy bo jest niedostępny w dobrym stanie a co ważniejsze oni nie wydawali po kolei i wszystko w Spiderze poza rocznikiem 1991 (choć też pocięty) to jest freestylowa skladanka.

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2391 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 14:48:42 »
Podsumowując - jeśli i tak leci to nie po kolei, to niech najpierw polecą premiery a nie duble. A potem sobie niech powtarzają TM Semica jeśli chcą.

Ta, własnie w taki sposób sami sobie strzelą w kolano, bo nikt tego nie kupi :D

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2392 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 15:59:55 »
No i widzisz - ja np. nie mam wydań TM-Semic

Grzeszysz - nawróć się i kup na Allegro. :) Bo jednak możesz to mieć po polsku. Ja papierowego wydania PL np. Śmierć Jean DeWolff czy Kryzysu Tożsamości mieć nie mogę.

część by chciała fajne wydanie, a nie rozpadające się zeszytówkki.

Jakie rozpadające się zeszytówki?? Wszystko jest eleganckie i pięknie się trzyma. :)

I teraz uważasz, że naprawdę Egmont powinien najpierw wydać koniec sagi, a potem wrócić na początek?

Ja uważam?? To oni przecież najpierw wydali zakończenie Hobgoblin Sagi a nie ja. To Egmont wydał najpierw Blackest Night, a dopiero teraz po latach będzie dublował Wojnę Korpusu Sinestro. Kto wydał najpierw DD Bendisa i Brubakera a dopiero potem cofną się do Millera??

Bazyl ten epik został tak wydany oryginalnie przez samego Marvela. Było to pisane już kilka razy, ale do tej pory Marvel nie wydał 16 tomu epic colletion, gdzie jest Saga Hobogoblina. Twoje pisanie o tym kolejny raz jest wręcz absurdalne, czy tak to ciężko pojąć?

Czy tak ciężko tobie pojąć, że skoro Egmont Polska mógł najpierw wydać klasycznego Pająka nie w formie Epica, tylko jako zbiór scenariuszy McFarlane w jednym komiksie, to tak samo mógłby najpierw wydać Hobgoblin Saga? I oprzeć się na jakimś Omnibusie, Ultimate complete collection, czy czymś podobnym. Skoro mogli tak zrobić z McFarlane'm to podobnie można było ze Sternem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2393 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:01:46 »
Grzeszysz - nawróć się i kup na Allegro. :) Bo jednak możesz to mieć po polsku. Ja papierowego wydania PL np. Śmierć Jean DeWolff czy Kryzysu Tożsamości mieć nie mogę.

Możesz i to nawet nówkę sztukę nie śmiganą, bez wysyłania na Allegro.
https://www.gildia.pl/komiksy/265832-kryzys-tozsamosci

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2394 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:26:30 »
Podsumowując - jeśli i tak leci to nie po kolei, to niech najpierw polecą premiery a nie duble. A potem sobie niech powtarzają TM Semica jeśli chcą.
Ta, własnie w taki sposób sami sobie strzelą w kolano, bo nikt tego nie kupi :D

Ale czego nikt nie kupi - premier wydanych szybciej, czy tzw. dubli wydanych później?
Przecież wyżej ludzie piszą, że po Semicu to nie duble, że mało kto to ma, no i że się te rzeczy nie liczą, czyli tak czy inaczej się sprzedadzą te "duble".
A premiery dlaczego miałyby się nie sprzedać? Bo w obecnej sytuacji może być wręcz odwrotnie - jak teraz lecą na tzw. sentymencie, to na późniejszą dostępność premier na rynku bym się tak nie napalał, skoro E to korpo itp., to będą oczekiwać zbliżonych wyników sprzedażowych takiego No Mans Land do Knightfalla, nie znam tej historii (poza tym że trzeci film Nolana z niej czerpał [edit2: nie znam No Mans Land, a trzeci film bazował na obu ww. historiach...], no i że w serialu Gotham na niej mocno bazowali, ale tego drugiego jeszcze nie oglądałem w całości) ale z tego co się orientuję (tj. "przykładowe plansze"), mogę tylko szyderczo życzyć "powodzenia" :P
Mimo tego wolałbym więcej premier, ale rozumiem o co chodzi obecnie, aczkolwiek jestem nieco zdziwiony, że TK już mówił o hipotetycznym kontynuowaniu "tego" Batmana, liczyłem jednak na Morrisona, coś w tej jego pracy przy Batmanie na pewno budzi niepokój pod kątem "czy i jak to się sprzeda", może koszty E wydania takiego Batmana (licencje) itp. są nieporównywalnie wyższe względem innych prac Morrisona i dlatego w E nie uznają tego za tzw. pewnik sprzedażowy?

PS. a jeśli @HugoL3 odnosisz się do obłąkanych stwierdzeń, że E powinien wydawać z takiego Knightfall czy Epiców Spider-Mana tylko materiał, którego nie było wcześniej na naszym rynku i to miałeś na myśli, że się nie sprzeda... Pozwolę sobie nie kontynuować, nie da się osoby co tak twierdzi "wyprostować", a do tego poziomu dyskusji przechodzić to strata czasu (że się np. Tobie czy Michałowi chce to kompletnie nie rozumiem...).
Edit: PS2. nie wiem dlaczego oparłem przykłady na Batmanie a nie Spiderze w tym wątku... Jakby E "zapowiadał" że może ruszyć później Clone Sagę zamiast w końcu wydać całość Starczynskiego to byłaby analogiczna sytuacja, tj. też bym się dziwił, tyle że tutaj kwestia dubli inna (z No Mans Land Batmana bardzo mało materiału było wydane na naszym rynku, tylko wyrywkowo i o ile się nie mylę w tomach dotyczących innych postaci...).
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:42:28 wysłana przez Piterrini »

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2395 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:48:29 »
Chodziło mi o to, że oczywistym dla mnie jest, że po latach rozpoczynamy wznowienie jakiejś serii od tego co już ludzie dobrze znają albo jest początkiem jakiegoś cyklu.
Trudno, żeby rozpocząć wydawanie Kapitana Ameryki od tomu 3 (bo tomy 1 i 2 były w WKKM) albo Punishera od Tomu 2 (bo 1 był w WKKM).
Nie ma czegoś takiego jak duble po TM-Semicu, bo minęły dwie dekady od publikacji tychże numerów plus... umówmy się, że oprawa jak i całe przygotowanie wydania nie ma startu do tego co robi Egmont/Mucha.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:53:24 wysłana przez HugoL3 »

Offline stab

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2396 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 17:16:07 »
Śmiesznie się czyta te bzdety że Egmont powinien wydać to czy tamto. Egmont wydaje to co im się opłaca, bo to jest firma DO ZARABIANIA PIENIĘDZY, a jak ktoś myśli że mają jakąś misję w wydawaniu niedostępnych u nas komiksów, to chyba żyje w świecie Troskliwych Misiów.

Offline Piterrini

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2397 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 17:29:42 »
@HugoL3 dokładnie - to jest oczywiste i nie powinno już podlegać pod "dyskusję" (nawet jak dla "kogoś" jest to nieoczywiste to już było wielokrotnie wyjaśniane, także tylko spamujemy o tym pisząc (a "ktoś" powinien mieć znacząco ograniczone możliwości podjudzania do takich "dyskusji") :)

Z kolei sama idea aby co kilka/kilkanaście lat wznawiać ten sam materiał kiedy masa innych, często bardziej wartościowych rzeczy wciąż pozostaje niewydana jest dla mnie niezmiennie tematem do dyskusji.

@stab a jaka firma nie jest "do zarabiania pieniędzy"? :P Jedno nie wyklucza drugiego, rynek w ostatnich latach się u nas rozwinął na tyle, że przekrój przez różne podejścia wydawców jest dostrzegalny...

Offline Knl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2398 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 18:02:27 »
Jeżeli was boli, że przez epiki nie jesteście w stanie opchnąć waszych tm-semikowych komiksów za jakieś niedorzeczne kwoty na olxach - dobrze, ma boleć.

Jeżeli was boli, że pierwszy raz możemy dostać klasyczne pozycje komiksowe w zajebistych wydaniach zbiorczych - dobrze. Ma boleć, chociaż nie rozumiem czemu.

Jako nowicjusz w świecie komiksów, kiedy zacząłem kolekcjonować różne pozycje zaskoczyło mnie to, jak mało tych klasycznych jest w ogóle dostępnych na polskim rynku! W świetle tego, taki Knightfall czy Marvel Epic to perełka i grzechem jest, z pocałowaniem ręki, nie brać tego i pić z tego wszyscy.

Czy zostaną wydane inne, dotychczas niewydane nigdy? Oby! Ale narzekać na epiki czy Knightfall? To już trzeba być śmierdzącym turbonerdem.

Co do jakości treści, czy fajna czy nie fajna - to jest historia komiksu, to są najbardziej właściwe pozycje i to one definiowały te postaci, które są ikonami popkultury. Jednocześnie, to są KOMIKSY dla dzieci z przełomu najbardziej zwariowanych dekad. Nie wiem czego niektórzy tu narzekający oczekują.

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2399 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 18:12:25 »
Serio - niektórzy tylko tutaj udają żeby się wyzłośliwiać nade mną, czy naprawdę nie rozumieją prostych słów? To powtórzę jeszcze raz. Nie chodzi mi o to, żeby w ogóle nie wydawać tego co publikował TM Semic jeszcze raz. Tylko że skoro Egmont publikuje i tak i tak ze środka i jak sobie widzimisie, to niech najpierw da rzeczy ktorych w Polsce nigdy nie było. Czyli w Spider-Manie np. zakończenie Clone Sagi, w Batmanie No Mans Land, w Punisherze Rucka czy Aaron itp. Publikowanie na raz w trzech seriach tego co wydał TM Semic, uważam za czystą złośliwość.
Ale ja np. wolę mieć najpierw porządne wydanie Punisherów Ennisa, a nie Rucki czy Aarona, dlaczego chcesz robić mi złośliwość?