Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 372085 razy)

sikorP i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Knl

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2295 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:43:29 »
Najefektywniejsze jednak co można zrobic to przestać kupowac,

No więc albo przestań kupować albo kupuj i skończ już truć buły.

Nie lepiej podyskutować o czymś przyjemniejszym, bardziej wszystkich interesującym - na przykład o komiksach? O Spider-Manie?

Co sądzicie o The Amazing Spider-Man: Parallel Lives? To było wydane jako powieść graficzna w Polsce?


Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2296 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 23:50:31 »
A tego przypadkiem nie ma w jednym z tych epików ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2297 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 00:42:28 »
A tego przypadkiem nie ma w jednym z tych epików ?
Tak, jest na końcu Assassin Nation, czyli w polskim Inferno.

I kiedyś TM-Semic wydało to w powiększonym formacie.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2298 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 00:58:10 »
A no to ten epik jeszcze tani, to można kupić :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2299 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 10:28:24 »
Nie spotkałem się z takim myśleniem w innych swoich hobby.
Kupujemy na siłę, bo martwimy się, że to zniknie z rynku?
Patrząc na niektóre kolekcję to może faktycznie tak jest xD
Ale ja wybieram tylko te pozycje, które mnie czymś do siebie przekonały.
A w związku z podwyżkami nie planuje sięgać po każdy interesujący mnie tytuł. Będę tylko kończyć już rozpoczęte serie.
Może kiedyś z drugiej ręki będę miał okazję coś kupić taniej.
Podejrzewam, że nie jestem jedyny.
Szczerze to jakoś nie spędza mi to snu z głowy. Mówi się trudno. Szanuję, że muszą podnieść ceny.
Nie zamierzam hejtowac tytułów, po które z powodu podwyżek nie sięgnę.
Ale nie chce uczestniczyć w tym chorym procesie. Inne rozrywki nie drożeją, ba mam wrażenie, że tanieją. I pewnie na nich się skupie.

Bardzo mądry post osoby NIEzmanipulowanej. Także do góry, jeżeli ktoś jeszcze nie przeczytał.
Egmont wyuczył klientów Fomo i obawy o jego własne dochody. Klient ma martwić się o dochody dużej firmy, (która ma stałych kontrahentów, dostawców i źródła surowców) - tymczasem radzą sobie bardzo dobrze od DEKAD.

Te komiksy są już opublikowane. Artyści zostali opłaceni dekady temu. W wielu pozycjach cyfrowa obróbka jest już dokonana. Nie ma obawy, że seria zostanie zarzucona bo te komiksy wydano 40 lat temu. O co sie mogą martwic to o te nowe komiksy, które jeszcze nie powstały - serie co nie zostały ukończone bo młodziez ma już na nie w dużej mierze wyrąbane! 
W ogóle może będą jakieś NFT na komiksy Marvela i będzie można sobie samemu u nich zlecać druk i w przyszłości dowolnie komponować trade'y (ja bym robił tak, że np.  po kolei ASM,Spectacular,Web z kwietnia 85  potem maj analogicznie etc.)
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 10:33:55 wysłana przez Hobgoblin »

Offline HugoL3

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2300 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 10:49:51 »
Bardzo mądry post osoby NIEzmanipulowanej. Także do góry, jeżeli ktoś jeszcze nie przeczytał.
Egmont wyuczył klientów Fomo i obawy o jego własne dochody. Klient ma martwić się o dochody dużej firmy, (która ma stałych kontrahentów, dostawców i źródła surowców) - tymczasem radzą sobie bardzo dobrze od DEKAD.

Te komiksy są już opublikowane. Artyści zostali opłaceni dekady temu. W wielu pozycjach cyfrowa obróbka jest już dokonana. Nie ma obawy, że seria zostanie zarzucona bo te komiksy wydano 40 lat temu. O co sie mogą martwic to o te nowe komiksy, które jeszcze nie powstały - serie co nie zostały ukończone bo młodziez ma już na nie w dużej mierze wyrąbane! 
W ogóle może będą jakieś NFT na komiksy Marvela i będzie można sobie samemu u nich zlecać druk i w przyszłości dowolnie komponować trade'y (ja bym robił tak, że np.  po kolei ASM,Spectacular,Web z kwietnia 85  potem maj analogicznie etc.)

Dzięki.

Dodam jedno - pewnie Marvel liczy sobie dobre sianko za licencję na komiksy, co też ma wpływ na cenę u nas w PL. No i ktoś musi to obrobić i przetłumaczyć.

Na plus na pewno, że te Epici w wydaniu polskim wyglądają znacznie lepiej niż oryginały, ale to moja subiektywna opinia.

Odniosę się jeszcze do gier - no to zależy. Dwuletnią grę w pudełku można czasem kupić za 50 zł. Wiem, że trudno to porównywać, no ale mamy sporą konkurencję. W cenie jednego ogromnego komiksu możemy mieć Hbo Max/Disney+ na cały rok. Blado to wygląda jak mam być szczery.
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził i akurat jeśli chodzi o rynek komiksów to trudno oczekiwać rewolucji, zwłaszcza na polskim rynku. Nie wyobrażam sobie czytać cyfrowych wydań. Lubię czuć papier, mieć komiks na półce (w przeciwieństwie do filmu w bibliotece VOD). Ale jednak jest to drogie hobby, przez co jesteśmy jakiegoś rodzaju niszą.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2301 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 12:33:49 »
Z epicami zapewne bylo ze pierwszy tom sprzedal sie bardzo dobrze bo kupili go starsi komiksiarze (tm semic pokolenie) oraz mlodzi ktorzy od starszych nasluchali sie jakie to dobre.

po czym czesc starszych i mlodszych sie zawiodla ze to juz nie takie dobre jak kiedys i sprzedaz spadla. Zobaczymy jak bedzie z Batmanem.

Z drugiej strony az tak zle nie jest skoro wydaja Punishera.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2302 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 12:42:38 »


po czym czesc starszych i mlodszych sie zawiodla ze to juz nie takie dobre jak kiedys i sprzedaz spadla. Zobaczymy jak bedzie z Batmanem.



Obstawiam, że będzie tak: 2ka to nobrainer - zawiera #497 i nie było podwyżek cen. Jestem przekonany, że sprzeda się wystarczająco dobrze.
Natomiast wyraznie słabo w porównaniu do 1 i 2 sprzeda się tom 4. Bedzie już pewnie po jakiejś podwyżce cenowej 2023 i ludzie poznaja zawartość tomu 3... Knightquest i Knightsend to jest taki odpowiednik Maximum Carnage w Spiderze - czyli generalnie crap, byle coś wydać powiązanego ze sobą w okresie gdy wydawało się setki tytułów na raz. Recenzje są negatywne ale zapewne wiekszośc osób z rozpedu po 2 i tak kupi 3 - jeżeli tylko zdąży go chociaz częściowo przeczytać to już z duza doza prawdopdobienstwa nie kupi 4 :D

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2303 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 20:04:29 »
Odniosę się jeszcze do gier - no to zależy. Dwuletnią grę w pudełku można czasem kupić za 50 zł. Wiem, że trudno to porównywać, no ale mamy sporą konkurencję. W cenie jednego ogromnego komiksu możemy mieć Hbo Max/Disney+ na cały rok. Blado to wygląda jak mam być szczery.
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził i akurat jeśli chodzi o rynek komiksów to trudno oczekiwać rewolucji, zwłaszcza na polskim rynku. Nie wyobrażam sobie czytać cyfrowych wydań. Lubię czuć papier, mieć komiks na półce (w przeciwieństwie do filmu w bibliotece VOD). Ale jednak jest to drogie hobby, przez co jesteśmy jakiegoś rodzaju niszą.
No ale właśnie - nie ma co porównywać produktu cyfrowego do fizycznego. Za jeden film na UHD też zapłacisz tyle, co za HBO Max przez rok, ale to zupełnie inny produkt i prawdopodobnie dla innego klienta.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2304 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 23:10:35 »
No ale właśnie - nie ma co porównywać produktu cyfrowego do fizycznego.

Bardzo boomerskie zdanie :)

Offline Castiglione

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2305 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 18:51:07 »
No nie. Jeżeli chcemy, żeby porównanie miało sens, to albo porównujemy cenę rocznego abonamentu w serwisie vod z rocznym abonamentem na jakimś Marvel Unlimited lub czymś podobnym, albo cenę fizycznego wydania komiksu i fizycznego wydania filmu.

Offline Hobgoblin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2306 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 21:55:55 »
No nie. Jeżeli chcemy, żeby porównanie miało sens, to albo porównujemy cenę rocznego abonamentu w serwisie vod z rocznym abonamentem na jakimś Marvel Unlimited lub czymś podobnym, albo cenę fizycznego wydania komiksu i fizycznego wydania filmu.

Wydaje mi się,  że właśnie młodzi tak nie myślą. Nie mają tak silnego rozgraniczenia między dobrami w realu a cyfrowymi.  To jest rozrywka i to jest rozrywka.
To tak jak krypto staje się powoli jak złoto dla młodzieży. Maja swoje mocne i slabe strony wobec siebie ale mlodzi uważają,  że oba służą do przechowywania wartości poza rządowym systemem i tyle.

Offline andy13

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2307 dnia: So, 21 Maj 2022, 00:45:34 »
Może zostanę obśmiany, ale czy jak obliczacie % podwyżki komiksu to liczycie to od ceny netto czy brutto?
Bo VAT procentowo taki sam, ale jego wartość się zmienia. Trudno, żeby utrzymać to na tym samym poziomie moi drodzy.
Ale przecież to bez znaczenia. Jeżeli kwota produktu rośnie przykładowo o 10%, to i kwota podatki wzrasta o 10%, a co za tym idzie kwota brutto również rośnie o 10%.

Offline 79ers

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2308 dnia: So, 21 Maj 2022, 12:57:28 »
W Polsce jest trochę inaczej --> na przykładzie Epic Spiderman
1.Inferno                                       okładkowa 130zł - 2021
2.Kosmiczne przygody                  okładkowa 150zł - 03.2022
3.Złowieszcza szóstka                  okładkowa 200zł - 07.2022     
W krótkim przedziale czasowym następuje zmiana ceny o 35%. W realiach ciągłych podwyżek istotna część kupujacych przechodzi na zakupy przez internet gdzie z jednej strony otrzymują zniżkę, z drugiej zaś sklep redukują poziom tejże zniżki  nawet o 10-15%. Chociaż cena szybuje o X%, to dla klienta rośnie ona jeszcze bardziej.

W realnym socjalizmie nie ma takiego zawodu - z wyłączeniem partii politycznych - gdzie pensja rośnie w skali roku chociaż o wskaźnik inflacji,  a co dopiero o 35%. Przy wzroście ceny o 10% kwota do zapłaty wzrośnie również o 10%, ale w rzeczywistości będzie to znacznie więcej, chociaż na papierze 10=10.



Offline andy13

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #2309 dnia: So, 21 Maj 2022, 13:29:36 »
Co? 🙃

I powtórzę pytanie, które tu już ostatnio zadałem: „Ło Panie, jak Ty to wyliczyłeś?”
Zmianę (70) liczymy od ceny pierwotnej (130). Czyli jeśli nie zrobiłeś czeskiego błędu, to zrobiłeś matematyczny, bo wynosi ona 53% a nie 35%.