Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 373452 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1665 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 08:11:01 »
Superman z samochodem jest kultowy. A tu ze Scorpionem to zwykłe lenistwo IMO bo się nie chciało wymyślać czegoś innego. Takie ujęcia były już w Spider-Man TAS. 25 lat temu.


Offline szulig

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1666 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 11:27:35 »
Superman z samochodem jest kultowy. A tu ze Scorpionem to zwykłe lenistwo IMO bo się nie chciało wymyślać czegoś innego. Takie ujęcia były już w Spider-Man TAS. 25 lat temu.
ty od kilku lat powtarzasz te same bzdury (szczyt lenistwa) a zarzucasz lenistwo wydawnictwu ktore istnieje kilkadziesiat lat

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1667 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 14:25:28 »
Nie tylko ja narzekam na wtórność fabuł, powielania motywów i wyciąganie dziwactw w Marvelu i DC.

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1668 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 16:18:01 »
Epic Inferno czytało mi się dobrze i szybko. Bo stare TM-Semici to kiedyś były czasy, a teraz czasów nie ma. 400 stron przeleciało nie wiadomo kiedy. Jedynie Annual i Równoległe życia odstawały minus od reszty głównej narracji. Fajnie jakby do maja te "Kosmiczne przygody" jednak wyszły.

Za to Spidergeddon mnie rozczarował. Za krótki, zbyt wtórny, bo znowu Dziedziczących wykorzystano no i brak w nim Petera 616. Nawet nie pokazano nam tej walki z Morlunem za to zobaczyliśmy Web-Slingera. Dla mnie rozczarowanie, zwłaszcza, że Spiderverse mi się podobał.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Grudzień 2021, 17:26:04 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1669 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 00:55:10 »
[quote author=Bazyliszek link=topic=58.msg164639#msg164639 date=16
Za to Spidergeddon mnie rozczarował. Za krótki, zbyt wtórny, bo znowu Dziedziczących wykorzystano no i brak w nim Petera 616. Nawet nie pokazano nam tej walki z Morlunem za to zobaczyliśmy Web-Slingera. Dla mnie rozczarowanie, zwłaszcza, że Spiderverse mi się podobał.
[/quote]

Właśnie się zastanawiałem czy to zostało wycięte? Czy tak jest w oryginale? Czy tą walkę zobaczymy w następnych tomach Spidera z Marvel Fresh?

Offline haryztybetu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1670 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 10:56:44 »
Epic Inferno czytało mi się dobrze i szybko. Bo stare TM-Semici to kiedyś były czasy, a teraz czasów nie ma. 400 stron przeleciało nie wiadomo kiedy. Jedynie Annual i Równoległe życia odstawały minus od reszty głównej narracji. Fajnie jakby do maja te "Kosmiczne przygody" jednak wyszły.


No właśnie, zna ktoś przewidywaną datę premiery kolejnego Epica Spidera od Egmontu, tj. "Kosmiczne przygody"?

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1671 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 11:43:33 »
No właśnie, zna ktoś przewidywaną datę premiery kolejnego Epica Spidera od Egmontu, tj. "Kosmiczne przygody"?
Tak. Egmont zna. Pełen (prawie) plan wydawniczy będzie dostępny po udostępnieniu katalogu, który zawsze się pojawiał w okolicach Pyrkonu (kwiecień/maj).
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Grudzień 2021, 12:10:51 wysłana przez michał81 »

Offline Sebo

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1672 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 16:54:08 »
[quote author=Bazyliszek link=topic=58.msg164639#msg164639 date=16
Za to Spidergeddon mnie rozczarował. Za krótki, zbyt wtórny, bo znowu Dziedziczących wykorzystano no i brak w nim Petera 616. Nawet nie pokazano nam tej walki z Morlunem za to zobaczyliśmy Web-Slingera. Dla mnie rozczarowanie, zwłaszcza, że Spiderverse mi się podobał.


Właśnie się zastanawiałem czy to zostało wycięte? Czy tak jest w oryginale? Czy tą walkę zobaczymy w następnych tomach Spidera z Marvel Fresh?

Raczej nie zobaczymy bo Egmont wydaje amazinga a ta walka była w innej serii o spiderze

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1673 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 22:01:04 »
No właśnie, zna ktoś przewidywaną datę premiery kolejnego Epica Spidera od Egmontu, tj. "Kosmiczne przygody"?
Do kwietnia powinni wydać. Seria jest niby kwartalnikiem, ale poprzedni tom dwukrotnie przekładali na kolejny miesiąc, więc nie wiem, co to będzie, ale jeśli to tylko dziwny wyjątek, to może wyjdzie jeszcze w marcu, bo luty już przepadł.

Offline burberry

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1674 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 09:02:59 »
Epic SM: Inferno.

Tytułowa część, Inferno - totalnie niestrawna. Assasination, czyli główna historia z tego tomu, składająca się z sześciu części, podeszła mi dużo lepiej, choć trudno mówić o wyszukaniu fabuły. To tylko pretekstowa myśl o konflikcie między Symkarią, a USA, by pokazać Spider-Mana w innych okolicznościach, niż wieżowce Manhattanu. Tak jak w poprzednich częściach najciekawsze są wątki obyczajowe i perypetie małżeńskie Parkerów. Reszta przygód wygląda dość schematycznie. Na plus różnorodność wrogów - mamy ich całą gamę, powrót Venoma oraz rysunki Todda McFarlane'a. Dodaktowym smaczkiem jest origin Mary Jane.

Dla fanów Pająka i lat 80/90 w Marvelu pozycja obowiązkowa.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1675 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 10:51:13 »
Dla fanów Pająka i lat 80/90 w Marvelu pozycja obowiązkowa.
Czyli dla mnie  ;D 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1676 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 13:24:46 »
Przecież to są czyste TM-Semici + 2 dodatkowe komiksy. Jasne, że to pozycja obowiązkowa. No i ten Todd McFarlane. I jest to starcie ze Skorpionem, na podstawie którego stworzyli okładkę do 3 tomu trejdu Spencera. :)

https://www.instagram.com/p/CX_IjdDMcUO/

Offline death_bird

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1677 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 13:31:02 »
Tak. Egmont zna. Pełen (prawie) plan wydawniczy będzie dostępny po udostępnieniu katalogu, który zawsze się pojawiał w okolicach Pyrkonu (kwiecień/maj).

Ja tam liczę na styczniowe zapowiedzi marcowe.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kadet

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1678 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 22:34:39 »
 "Spider-Man: Historia życia" nie jest moim zdaniem dziełem na miarę choćby "Marvels" czy - z nieco innej kategorii - "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", ale wśród nijakości, która w moim odczuciu dominuje w obecnej pajęczej ofercie Marvela, tytuł ten bez wątpienia wybija się ponad przeciętną.

Wyjściowe założenie - co by było, gdyby tzw. floating timeline Marvela nie istniała i Peter Parker starzał się w czasie rzeczywistym od swego debiutu w 1962 - pozwala Zdarsky'emu na ukazanie dojrzewania psychiki Spider-mana na przestrzeni lat, co jest odtrutką na dominujące w ostatnim okresie w Marvelu próby cofania go w rozwoju lub utrzymywania na siłę na etapie głupkowatej niezdarności. Zarazem daje to scenarzyście okazję do przedstawienia interesującej wariacji na temat różnych kamieni milowych z historii Człowieka-Pająka - jak to przystało na dobry świat alternatywny, zarazem znajomych i  zauważalnie odmiennych. Uwagę zwraca też umiejętne wplecenie w narrację ważnych wydarzeń z historii USA z ukazywanego okresu.

Rysunki Bagleya prezentują solidny, dobry poziom. Z racji swoich założeń ta miniseria wymagała od rysownika ukazania, jak wiele postaci starzeje się i zmienia wygląd. Z tego zadania Bagley wywiązał się bardzo dobrze, co zadaje kłam tym, którzy chcieliby widzieć go tylko jako speca od pięknych, młodych i napakowanych bohaterów. Na uznanie zasługuje też kilka interesujących projektów alternatywnych wersji postaci (bardzo przypadł mi do gustu wygląd nowego Venoma). Tuszownicy i koloryści również przyłożyli się do zadania, dzięki czemu efekt końcowy jest bardzo satysfakcjonujący pod względem graficznym.

Ktoś kiedyś pytał, czy ten komiks nadaje się jako "przewodnik po historii Spider-Mana" dla początkujących czytelników. Moim zdaniem nie, ponieważ odniesienia do istotnych zdarzeń z pajęczych komiksów wymagają od odbiorcy znajomości ich kanonicznych wersji, aby można było je w pełni zrozumieć i docenić. Jednak dla każdego, kto ma choćby niewielkie pojęcie o przygodach Spider-mana będzie to wg mnie ciekawa, nawet jeśli nie przełomowa, lektura.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Styczeń 2022, 22:37:44 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline haryztybetu

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1679 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:46:46 »
Ja tam liczę na styczniowe zapowiedzi marcowe.  ???

Już jest dostępny w sklepie Egmontu ;)