Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1560 dnia: So, 27 Listopad 2021, 10:39:33 »
Nie tylko Polski semicki ciął komiksy. Mam jeden komiks Daredevil Typhoid Mary od jego szwedzkiego odpowiednika Satellite vorlageti wycięli z niego całkowicie strony z Punisherem. Także Panini w swoich brytyjskich magazynach marvela gdzie mieli 76 stron i 3 zeszyty oryginalne potrafiło przycinać komiksy. Z tym że co ciekawe edycja komiksy polegała też na tym że przenosili chmurki z dialogami że stron wyciętych na te które nie uległy nożycom.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1561 dnia: So, 27 Listopad 2021, 11:22:22 »
Z tym że co ciekawe edycja komiksy polegała też na tym że przenosili chmurki z dialogami że stron wyciętych na te które nie uległy nożycom.
To całe szczęście, bo gdyby najpierw przycinali, a potem dawali tłumaczowi, to ten mógłby coś źle zrozumieć bez brakujących stron, więc czytelnik pewnie tym bardziej.
Inna sprawa, że być może kadry były zawalone tekstem.


Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1563 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 21:28:20 »
W nowym Epiku tylko jeden zeszyt z Annual jest premierą. Do tego jakieś dwu/trzy kartkowe szybkie historie(nie licząc tych co się powtarzają). Oraz strony wycięte po Semikach a reszta to czyste zloto z najlepszych lat po TM-Semic. Jestem zachwycony ale boje się jednoczenie co bedzie gdy zaczną wychodzić tylko premiery bez nuty/mocy nostalgii. Wyrosłem z Pajaka w 95r i do teraz nie miałem takiej zajawki jaka sprawiły owe Epiki.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 21:31:34 wysłana przez SawiK »

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1564 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 21:30:21 »
Też ostatni numer kupiłem jakoś w 95 ale to już było po przerwie bo (w miarę) regularnie kupowałem do zeszytu 12/94.
Wygląda na to, że w najbliższych trzech epicach jest całkiem sporo materiału, który Semic pominął.

Szkoda też, że już od następnego Epica wjeżdża  Larsen i znowu, jak to było 30 lat temu, się nie będę mógł przyzwyczaić że poziom ilutracji spadł na pysk :/   
Za semicowych czasów po Toddzie lubiłem chyba tylko Buscemę, Bagleya + gościa, który narysował dwie części z 4-częściowej historii z Venomem w 8-9/94.

.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 21:37:21 wysłana przez Gieferg »

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1565 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 21:44:43 »
Jestem zachwycony ale boje się jednoczenie co bedzie gdy zaczną wychodzić tylko premiery bez nuty/mocy nostalgii. Wyrosłem z Pajaka w 95r i do teraz nie miałem takiej zajawki jaka sprawiły owe Epiki.
Jestem trochę za młody i nie mam nostalgii chyba że do serialu, ale jednocześnie dobrze mi się to czyta.

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1566 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 21:46:02 »
Też ostatni numer kupiłem jakoś w 95 ale to już było po przerwie bo (w miarę) regularnie kupowałem do zeszytu 12/94.
Wygląda na to, że w najbliższych trzech epicach jest całkiem sporo materiału, który Semic pominął.

Szkoda też, że już od następnego Epica wjeżdża  Larsen i znowu, jak to było 30 lat temu, się nie będę mógł przyzwyczaić że poziom ilutracji spadł na pysk :/   
Za semicowych czasów po Toddzie lubiłem chyba tylko Buscemę, Bagleya + gościa, który narysował dwie części z 4-częściowej historii z Venomem w 8-9/94.

.

Dwa nimery rysował Alex Shaviuk oraz 2 numery (z serii Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance) Adam Kubert tez mi sie to bardzo podobalo, mokro zmino i mrocznie :)

Offline SawiK

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1567 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 22:09:08 »
Cytuj
Szkoda też, że już od następnego Epica wjeżdża  Larsen i znowu, jak to było 30 lat temu, się nie będę mógł przyzwyczaić że poziom ilutracji spadł na pysk :/   
Ja akurat dalej jestem pozytywnie nastawiony. Nie sprawdzam nawet jakie to zeszyty będą by sie zaskoczyć. Spodziewam się Wolviego i pojedynku na dachu i konkluzji w magazynie, a także Punishera i więcej Venoma.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1568 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 22:26:25 »
Dwa nimery rysował Alex Shaviuk oraz 2 numery (z serii Ghost Rider/Blaze: Spirits Of Vengeance) Adam Kubert tez mi sie to bardzo podobalo, mokro zmino i mrocznie :)
I te zeszyty nigdy nie znajdą się w epikach Amazing Spider-man.

Offline Gieferg

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1569 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 22:49:47 »
No to miałem na myśli Kuberta.
A że się nie znajdą? Trudno, Semiki nadal mam :P
Cytuj
Spodziewam się Wolviego i pojedynku na dachu i konkluzji w magazynie, a także Punishera i więcej Venoma.

W tomie 20:

Spoiler: PokażUkryj

W dużej mierze Acts of Vengeance.

Graviton, Magneto, Dr. Doom, Wizard, Sebastian Shaw i Hulk (po raz ostatni McFarlane), Sentinele, Punisher, Black Cat, Venom, Styx & Stone, Trapster, Kingpin, Titania, Puma, Ant-Man i inni.


W sumie bardzo chętnie bym przytulił tomy 20-25, sęk w tym, że 23 i 24 jeszcze się w ogóle nie ukazały...
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 23:07:16 wysłana przez Gieferg »

Offline Arne

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1570 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 06:08:01 »
Ja akurat dalej jestem pozytywnie nastawiony. Nie sprawdzam nawet jakie to zeszyty będą by sie zaskoczyć. Spodziewam się Wolviego i pojedynku na dachu i konkluzji w magazynie, a także Punishera i więcej Venoma.

Pojedynek na dachu z Wolverinem był z serii Marvel Comics Presents, więc nie wiem, czy to akurat zostanie zawarte w epicach - tam raczej jest główną seria i rzeczy, które się zazębiają, a ta historia z Wolverinem z niczym się nie łączy.

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1571 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:04:35 »
Pojedynek na dachu z Wolverinem na pewno jest zawarty w Spider-Man by David Michelinie and Erik Larsen Omnibus. I tam też znajduje się też historia Revenge of the Sinister Six, która była w semicach i jest kontynuacją serii Spider-man by Todd McFarlane (który to tom kolejny raz się wyprzedał  ??? :o ::) ).
Teoretycznie epiki zbierają pojedynczy historie z Marvel Comics Presents, tak jest w przypadku epików Wolverine'a (i kilku innych), więc jest duża szansa, że kiedy Marvel dojdzie w chronologii do tej historii to znajdzie się ona w epikach Amazing Spider-man (pewnie w tych jeszcze nie wydanych  23 lub 24).

Natomiast Revenge of the Sinister Six ma swoje własne wydanie zbiorcze.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:06:44 wysłana przez michał81 »

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1572 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:24:21 »
I te zeszyty nigdy nie znajdą się w epikach Amazing Spider-man.

Mam w zeszytach kompletne serie ☺

Offline michał81

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1573 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:40:52 »
Mam w zeszytach kompletne serie ☺
Chodzi o to że one nie są z serii Amazing Spider-man, wiec nie znajdą się konkretnie w epikach tej serii. Marvel musiałby rozpocząć wydawanie epików Web of Spider-man, a na to chyba prędko się nie zanosi. Ewentualnie epiki Spirits of Vengeance.

Offline Arne

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1574 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:43:58 »
Pojedynek na dachu z Wolverinem na pewno jest zawarty w Spider-Man by David Michelinie and Erik Larsen Omnibus. I tam też znajduje się też historia Revenge of the Sinister Six, która była w semicach i jest kontynuacją serii Spider-man by Todd McFarlane (który to tom kolejny raz się wyprzedał  ??? :o ::) ).
Teoretycznie epiki zbierają pojedynczy historie z Marvel Comics Presents, tak jest w przypadku epików Wolverine'a (i kilku innych), więc jest duża szansa, że kiedy Marvel dojdzie w chronologii do tej historii to znajdzie się ona w epikach Amazing Spider-man (pewnie w tych jeszcze nie wydanych  23 lub 24).

Jeśli ta historia z Wolverinem miałaby się ukazać w Epicach, to raczej w tych poświęconych Wolverine, bo w Spider-Manie raczej już nie.
Oryginalnie historia "Life's End" ukazała się w "Marvel Comics Presents" #48-50 (kwiecień- maj1990). Obecnie epic Spider- Mana nr 22 zawiera już historie dużo późniejsze chronologicznie (ostatni nr z tego epica to "Amazing Spider-Man# 362 z marca 1992 roku . Jeśli więc lecą z wydawaniem chronologicznie, to tej historii do Spider-Mana już raczej chyba nie wcisną - ale ponieważ nie wiąże się ona jakoś mocno z innymi historiami, to może się mylę i wcisną ja gdzieś później jeśli nie będzie przeszkadzać.

Edit:
Chyba jednak będzie przeszkadzać
O ile dobrze pamiętam, to w fabule było
Spoiler: PokażUkryj
że ogólnie było wiadomo, że X-Men, a więc i Wolverine, oficjalnie byli martwi, a w 92 roku, chyba było już wiadomo, że jednak żyją
ale pewien nie jestem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Grudzień 2021, 08:57:32 wysłana przez BosMan »