Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 375814 razy)

Palyszkiewicz, wayne_collector i 6 Gości przegląda ten wątek.

Damien

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1095 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 13:09:52 »
Chyba się nie rozumiemy Xanar, rozumiem że to ironia do tego co gdzieś pisał Bazyliszek, zarzucając Egmontowi duble kolekcji, chyba w temacie o Punisher MAX. Zgadzam się że kolekcje są zbyt ulotne względem dostępności w przyzwoitych cenach, by celowo omijać treści w nich zawarte. Nie ma tu co dodawać.

OookamiG, moja nieuwaga - właśnie doczytałem, że epic obejmują historie do lat 90, czyli nie będzie dubli choćby ostatniego Pająka McFarlane'a... jedyne duble, będą dublami z WKKM i SBM, samych ramotek, czyli takie duble które większość akceptuje, a wręcz pożąda. Mucha miała ugryźć Pająka z lat 80, ale serii Spectacular, a nie Amazing, więc zakładam że tu problemu też nie będzie?

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1096 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 13:20:32 »
Nie będzie dubli.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1097 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 13:30:57 »
Epici to przełożenie dosłownie amerykańskich wydań. Możesz rzucić okiem co w ich sklad wchodzi. Są to także rozszerzone wydania. Kiedy w Venomie WKKM miałeś tylko ten arc, tu będziesz miał o wiele więcej. Tak samo z Kravenem.

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1098 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 13:33:44 »
Siłą rzeczy tomy z kolekcji będą zdublowane, ale biorąc pod uwagę, że niektóre tomy z kolekcji są trudno dostępne, do tego nie każdy jednak lubi taką formulę, to te Epiki wypadają bardzo dobrze. Tym bardziej, że zrealizowane są z głową - zawierają dany wycinek historii, razem z towarzyszącymi numerami, czy annualami. Jedynie tytuły poszczególnych zbiorów mogą być mylne, gdyż choćby tom Ostatnie Łowy Kravena to owszem, te łowy, ale sporo także tutaj dodatkowego materiału, w którym historia Hobgoblina i Ślub Petera i M.J. są bardzo przyjemną lekturą.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Damien

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1099 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 14:54:42 »
Nie będzie dubli.

Jak widać jednak będą...

Offline Teli

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1100 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 15:14:22 »
I co z tego że będą?

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1101 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 15:22:15 »
Jak widać jednak będą...
Masz dwa wydawnictwa, które mają aktualnie w sprzedaży te same rzeczy, raczej nie.
Coś co było w sprzedaży 2013 przez chwilę raczej nie jest dublem. Jak na przykład Egmont robi reprint np. Ery Ultrona to też jest dubel. Dubluje samego siebie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Damien

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1102 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 15:54:29 »
I co z tego że będą?

W poprzedniej wiadomości napisałem, że nie tylko nic złego w tym że będą, a wręcz dobrze.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1103 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 15:12:09 »
Jak widać jednak będą...
Chyba chodziło o to, że Mucha nie zdubluje Egmontu (czy tam na odwrót). Egmont dubluje teraz Hachette.
Tym bardziej, że zrealizowane są z głową - zawierają dany wycinek historii, razem z towarzyszącymi numerami, czy annualami.
Niby tak, ale raczej będą braki w "Web of Spider-Man". Tom 15. ma #1, 6, a 17. - #29-32. W 16. musi się zmieścić jeszcze 16 zeszytów głównej serii.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1104 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 15:19:36 »
Bo to nie są ksiązki z Web of Spider-Man tylko Amazing Spider-Man, ewentualnie dodają poboczne serie jak się karosują i pewnie nie zawsze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1105 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 22:57:06 »
Tak, wiem. Główna seria raczej będzie bez żadnej luki.

Offline xanar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1106 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 22:59:38 »
Jak to raczej ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline nori

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1107 dnia: Śr, 23 Czerwiec 2021, 07:30:28 »
Ostatni Epic to praktycznie powtórka z Tm-Semic, ale jednocześnie to zbiór naprawdę świetnych historii - bardzo miło sobie to przypomnieć. No i fajnie obserwuje się, jak Todd z numeru na numer coraz bardziej szaleje z rysunkami. Do tego jak on rysuje M.J! I te jej stroje! Oczywiście są tu słynne sceny, jak M.J. prosi Petera o prywatną sesję, czy Pajączek ciągnący za sznureczek! Reszta także na najwyższym poziomie! Wspaniała lektura, i co najlepsze, historie nadal doskonale się czyta. Premierowego materiału nie jest tutaj wiele, a jak już jest, to nie zawsze trzyma poziom, widać, że jednak Tm-Semic miał nosa co do wyboru najlepszych opowieści.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline ThePinkFin

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1108 dnia: Śr, 23 Czerwiec 2021, 08:33:36 »
Premierowego materiału nie jest tutaj wiele, a jak już jest, to nie zawsze trzyma poziom, widać, że jednak Tm-Semic miał nosa co do wyboru najlepszych opowieści.
Jak to ktoś kiedyś napisał, "dubel Semica to nie dubel". Dla mnie na szczęście powtórzył się tylko #300 i te 3 strony przed nim. Jeszcze nie skończyłem czytać, ale miło poznać szerszy kontekst tej historii, choć lektura obu tomów pokazała, że w temacie Venoma nie dało się nic dodać do "Narodzin Venoma".

sum41

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1109 dnia: Śr, 23 Czerwiec 2021, 08:51:57 »
Do tego jak on rysuje M.J! I te jej stroje! Oczywiście są tu słynne sceny, jak M.J. prosi Petera o prywatną sesję, czy Pajączek ciągnący za sznureczek!

Ogólnie to sporo bylo scen nie tylko u McFarlanea lekko posypanych erotyzmem, co normalne bo byli małżeństwem dzis to zaraz by sie ktos dopiprzyl pewnie...

Mi taka scena utkwila w pamieci :)