Autor Wątek: Spawn  (Przeczytany 25769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cypher

Odp: Spawn
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 08:54:23 »
Taa, i Egmont zwinął ją w ostatniej chwili, chyba specialnie przed festiwalem (jeśli się nie mylę) w Łodzi. ;)
Dla jednych licencja jest suuuper droooga dla innych do zaakceptowania.
No serio, ale nie wierzę, licencji już dawno nie było na stole.
Co mieli powiedzieć, że inne wydawnictwo ich podkupiło lub że nie opyla się wydawać, bo za dużo i za długo?
Może i dobrze, że nie wydadzą Invincible, bo jakby mieli wydawać to z częstotliwością Fear Agenta, bo by dekada mogła pyknąć.

JanT

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 09:07:42 »
Dla jednych licencja jest suuuper droooga dla innych do zaakceptowania.
I co w tym dziwnego?

Po kiego grzyba mieliby ściemniać jakby licencja była zajęta?

Doszukujesz się tutaj czegoś nie wiadomo po co :)

Jeszcze mi się przypomniało :) TK mówił że nawet rozmawiali w tej sprawie z NSC żeby być w porządku i niczego nie podpierdzielać.

Może i dobrze, że nie wydadzą Invincible, bo jakby mieli wydawać to z częstotliwością Fear Agenta, bo by dekada mogła pyknąć.
2 podwójne tomy w rok to mało? To od Muchy chyba nic nie kupujesz :)

« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Czerwiec 2019, 09:14:24 wysłana przez JanT »

Offline Cypher

Odp: Spawn
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 09:36:50 »
I co w tym dziwnego?

To w końcu super droga licencja? Czy co w tym dziwnego?

Po kiego grzyba mieliby ściemniać jakby licencja była zajęta?

Nie wiem. Syndrom Fanty? Dopóki ktoś nie powie sprawdzam, możesz ściemniać ile chcesz.
Czego się doszukuję? Po kiego grzyba bez przerwy powtarzasz/powtarzałeś, że droga licencja, droga licencja. Bo NSC ci tak powiedziało?
A tu jednak okazuje się, że Egmont ma licencje. A teraz jeszcze okazuje się, że gadał o tym z NSC - chociaż pierwszy raz o tym słyszę.
NSC nie mogło wyjść i powiedzieć 'Invincible nie jest już w sferze naszych zainteresowań (jak teraz robią to ze Spawnem)'.
Domyśliłbym się o co im chodzi.
2 podwójne tomy w rok to mało?

Co mało? Fear Agenta czy jakby mieli w to miejsce wydawać Invincible?
Fear Agent - tak mało! Invincible by wydawali 6-12 lat!

To od Muchy chyba nic nie kupujesz :)
To co trzeba kupuję.
Nie wiem, screena ze sklepu mam ci wkleić lub skan paragonu? Albo historyjkę opisać jak to komiks Muchy 'był moim pierwszym' a teraz to już mam 100 zamówień.  ::)

JanT

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 10:06:15 »
Jaki bulwers  :)

Licencja droga i nic w tym dziwnego że kogoś stać a innych nie.

Syndrom fanty?  ;D

Pozdrawiam.

Offline Lewaczek

Odp: Spawn
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 16:56:02 »
Wiem że autor tego bloga nie jest tu szczególnie lubiany, ale podrzucę ten tekst, bo wydaje mi się że jednak najlepiej uchwycił "problem" braku Spawna w naszym kraju.

http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2018/09/felieton-spawn-ktory-nie-chce-dac-sie.html

Offline Lewaczek

Odp: Spawn
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 17:18:19 »
Pan Tymczynski co to sie na forum gildii stolowal, a pozniej nasral i polecial plakac na FB jak mu tam zle.
Uroczy gosc.
Zasadniczo mało mnie interesuje tutejsza opinia o nim, jak i jego o Was. Po prostu podrzucam tekst, bo jednak uważam, że trafia w sedno.
Sam wróciłem na krótko do Spawna po numerze #250 i zgadzam się z nim, że komiks był zwyczajnie mierny, a sama seria jest logistycznie trudna do ogarnięcia, gdyby ktoś chciał ją u nas puścić.

John

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 17:23:28 »
Jak mu przestało się podobać, miał przecież prawo wyrazić swoją niepochlebną opinie. IMO nie zrobił nic złego, choć czepianie się nas że nie wystarczająca ilość osób brała udział w jakiejś ankiecie odnośnie Wydziału 7, nie miało już kompletnie sensu. Zupełnie jakby wszyscy musieli ten komiks tu przeczytać.

Ja do gościa nic nie mam, lubię bardzo jego projekty (DCManiak i Image Journal). Może czasem podrzuci kilka kąśliwych uwag w różnych miejscach, ale dla mnie póki robi dobry kontent - a robi - może być nawet masterem wredoty w swoim województwie, a mi to nie będzie przeszkadzać. Kochać go nie muszę, za to jego projekty w fandomie śledziłem i śledzić będę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Czerwiec 2019, 17:26:56 wysłana przez John »

Offline misiokles

Odp: Spawn
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 22:39:02 »
To w końcu super droga licencja? Czy co w tym dziwnego?

Jeśli wydawnictwo A ma zysku 10 tys. netto rocznie a wydawnictwo B zysku 10 tys. miesięcznie to licencja 50 tyś dla wydawnictwa A jest super droga, a dla wydawnictwa B - akceptowalna. Naprawdę trzeba takie rzeczy tłumaczyć?

Offline freshmaker

Odp: Spawn
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 23:40:32 »
dobry tekst na blogu. właściwie odpowiada na moje pytanie i trochę ogranicza nostalgiczne zapędy. 10 tomów origins stoi na polce, do pierwszych 5ciu nawet czasem zaglądam. ale to jest chyba zjadliwe tylko dla pokolenia tm-semic, gdzie na spawna był wykreowany mocny hype, zanim trafił do kiosków.

Offline Adolf

Odp: Spawn
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 19:49:21 »
Powiedzmy sobie szczerze, w dzisiejszych czasach tylko dinozaury pamiętają jeszcze, że takie coś jak Spawn w ogóle istniało. Spawn absolutnie #nikogo. Masówkarze chcą kolejnych Avengers, kolorowych, śmiesznych, luzackich. Spawn to już relikt. Jeśli Scream Comics tego nie planuje, to nie widzę nikogo innego zainteresowanego tą serią. Na dodatek mamy na polskim rynku podobny przypadek, gdzie próbowano wydać coś dla pokolenia z lat 90-tych. Seria X-Files od IDW. SQN widziało w tym potencjał, nawet dwa tomy przygotowało na start. Rewelacyjne wydania. I później wisiało to w księgarniach na wyprzedażach za 5 zł. Porażka chyba bolała mocno, bo obecnie raczej już nic z komiksów nie wydają.

Offline Lewaczek

Odp: Spawn
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:01:20 »
Jeśli Scream Comics tego nie planuje, to nie widzę nikogo innego zainteresowanego tą serią.
Scream Comics nie ma w swojej ofercie komiksów z USA ani jednej pozycji spoza Dark Horse, więc uznam, że chodziło Ci o Muchę lub NSC.

SQN widziało w tym potencjał, nawet dwa tomy przygotowało na start. Rewelacyjne wydania. I później wisiało to w księgarniach na wyprzedażach za 5 zł.
SQN tak świetnie wybadało rynek komiksowy, że przestrzeliło nakłady wszystkich swoich pozycji z tego zakątka. Tak mi przynajmniej powiedziano na Targach Książki w Krakowie w 2017 roku.

Offline Szekak

Odp: Spawn
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:01:36 »
SQN od początku przesadzał z nakładami...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Adolf

Odp: Spawn
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:17:14 »
Scream Comics nie ma w swojej ofercie komiksów z USA ani jednej pozycji spoza Dark Horse, więc uznam, że chodziło Ci o Muchę lub NSC.

Nie. Chodziło mi o Scream Comics. Celują w bardziej mroczne serie, dla starszych odbiorców. Zaryzykowali z Alienami, więc nawet ich za to szanuję. Scream stara się ogarnąć dla siebie niszę, a Mucha i NSC działają bezpieczniej.

Offline Lewaczek

Odp: Spawn
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:28:10 »
Nie. Chodziło mi o Scream Comics. Celują w bardziej mroczne serie, dla starszych odbiorców. Zaryzykowali z Alienami, więc nawet ich za to szanuję. Scream stara się ogarnąć dla siebie niszę, a Mucha i NSC działają bezpieczniej.
No to szczerze wątpię. Scream okopał się w pozycjach z Dark Horse'a i nie zanosi się na to, by mieli zamiar to zmienić.

Offline Adolf

Odp: Spawn
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:42:47 »
No to szczerze wątpię. Scream okopał się w pozycjach z Dark Horse'a i nie zanosi się na to, by mieli zamiar to zmienić.

Powtórzę: Jeśli Scream Comics tego nie planuje, to nie widzę nikogo innego zainteresowanego tą serią.

A nawet dodam, że każdy co bardziej zainteresowany już pewnie sprawił sobie tomy zagraniczne.