Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 61788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Sandman
« Odpowiedź #405 dnia: Śr, 06 Wrzesień 2023, 10:47:27 »
Ok, takie wyjaśnienie jak najbardziej pasuje  :D. Dzięki.  :)
Słowo "odcinek" zdecydowanie bardziej pasuje mi do serialu, a do komiksów - "zeszyt". Stąd te nieporozumienie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #406 dnia: Śr, 06 Wrzesień 2023, 10:48:38 »
Tak, chodziło mi o komiks. I faktycznie, słowo "odcinek" może być mylące, nie wiem czemu go użyłem :P

Offline Grzesko

Odp: Sandman
« Odpowiedź #407 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 14:17:41 »
Wiadomo kiedy wyjdzie 10 tom nowego wydania Sandmana?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #408 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 14:22:03 »
Według katalogu, w grudniu.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Sandman
« Odpowiedź #409 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 17:01:46 »
"Noce nieskończone" co wyjdą w październiku to taki nieoficjalny tom 11? Przy okazji przeczytałem te całe "Panie łaskawe" i poza fajnymi zazębieniami z poprzednimi tomami nie czułem niczego wybitnego. Zwykłe fantasy, tylko trochę bardziej oryginalne od innych. Ale czekam jeszcze na epilog, może coś doda od siebie.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Wrzesień 2023, 17:05:09 wysłana przez grzegorz.cholewa »

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #410 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 17:43:49 »
W nowym wydaniu są numerowane jako tom 11, przynajmniej w oryginale, bo Egmont tak nie zrobił.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Sandman
« Odpowiedź #411 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 17:57:29 »
Patrzę na tył Nocy nieskończonych a tam spis wszystkich części, dokładnie 13. Prócz podstawowej dziesiątki są jeszcze prócz Nocy jako tom 11, Senni łowcy - tom 12 i Uwertura - prequel do jedynki. Czyli oczekując jeszcze na Przebudzenie mam całą podstawową zawartość. Można więc sobie dokupić jako dodatki Noce, Sennych łowców i Uwerturę.

Teraz jeszcze się to rozrosło o dużo kolejnych części więc pytam co jest najlepsze z całej reszty? Czy warto i co to wnosi do kanonu?

Online michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #412 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 18:53:13 »
Z tą Uwerturą jako prequel to ja bym nie szalał. Czytaj dopiero przynajmniej po tomie 10, a najlepiej po Nocach Nieskończonych, czyli dokładnie tak:
Sandman 1-10
Noce Nieskończone
Uwertura

i to zamyka serię jako całość i kolejność czytania (wg mnie, bo inni będą twierdzić inaczej jak np. sam Egmont).

Senni Łowcy to jest totalnie poboczna historia, gdzie Sandman pojawia się jako postać drugoplanowa, do przeczytania w każdym momencie, nie mająca związku z serią główną.

Jest jeszcze Śmierć, która też jest oddzielną historią, której nie musisz znać, ale uzupełnia ten świat i do przeczytania raczej jak już poznasz postacie z serii głównej.

Wg mnie warto wszystko co powyżej, ale jak wspomniałem to nie wszystko jest obowiązkowe. Możesz poprzestać na 10 tomach, ale jak już cię wciągnie to raczej nie będziesz chciała tych dodatkowych komiksów pominąć. I to wszystko napisał Gaiman, choć Senni Łowcy to jest adaptacja jego ilustrowanego opowiadania przez Craig Russell.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Październik 2023, 18:55:51 wysłana przez michał81 »

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #413 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 18:59:32 »
"Uwerturę" najlepiej zostawić sobie na koniec (najpierw główna seria i "Noce nieskończone"), bo nawiązuje do wielu wątków, które pojawiają się na przestrzeni serii.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Sandman
« Odpowiedź #414 dnia: So, 09 Marzec 2024, 18:53:06 »
Opłaca się oglądać serial jak się ma za sobą serię komiksową? Wnosi to coś? Potrzebne w ogóle czy to tylko ciekawostka by popatrzeć jak zekranizowali komiksy? Fabuła ta sama, to patrzeć jak się już to samo czytało?

Online Kandor

Odp: Sandman
« Odpowiedź #415 dnia: So, 09 Marzec 2024, 20:04:40 »
Opłaca się oglądać serial jak się ma za sobą serię komiksową? Wnosi to coś? Potrzebne w ogóle czy to tylko ciekawostka by popatrzeć jak zekranizowali komiksy? Fabuła ta sama, to patrzeć jak się już to samo czytało?
Opłaca. Serial szanuje oryginał ale w ciekawy sposób reinterpretuje pewne wątki. Nie wyrzuca ich do kosza, reinterpretuje i to po to aby było ciekawie. Bez zbędnych spoilerów: motyw kobiety która podwiozła doktora Destiny - duże zaskoczenie, ale ma to sens :-) Jeśli jesteś osobą, która ma duże zaufanie do multum dobrych recenzji i opinii widzów: oglądaj śmiało. Jeśli jesteś osobą: "co, śmierć jest przedstawiona jako czarna kobieta?", to sobie odpuść, po co ty się masz denerwować i np. ja się mam denerwować twoimi komentarzami.

Offline Deepdelver

Odp: Sandman
« Odpowiedź #416 dnia: So, 09 Marzec 2024, 20:35:31 »
Opłaca się oglądać serial jak się ma za sobą serię komiksową? Wnosi to coś? Potrzebne w ogóle czy to tylko ciekawostka by popatrzeć jak zekranizowali komiksy? Fabuła ta sama, to patrzeć jak się już to samo czytało?
Bardzo udany serial, ekranizacja stanowiąca wartość dodaną, twórczą interpretację, a nie proste przeniesienie komiksu w inne medium. No i jest Śmierć: Śmierć z Sandmana jest moją ulubioną postacią, Śmierć w serialu też. :)

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #417 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:34:26 »
Wizualnie był dla mnie nijaki, ale tak poza tym to bardzo fajny serial.