Autor Wątek: Spawn  (Przeczytany 27107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:53:27 »
Pozostaje chyba tylko opcja szalona by wydać to klarownie dla polskiego czytelnika - w zeszytach.

Offline misiokles

Odp: Spawn
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:53:31 »
Zawsze może powstać nowe wydawnictwo ukierunkowane na wydawanie Spawna ;)

John

  • Gość
Odp: Spawn
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 20:54:58 »
Wydawnictwo pt "Bankructwo" :D

Offline Archie

Odp: Spawn
« Odpowiedź #48 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 13:46:04 »
Wiem że autor tego bloga nie jest tu szczególnie lubiany, ale podrzucę ten tekst, bo wydaje mi się że jednak najlepiej uchwycił "problem" braku Spawna w naszym kraju.
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2018/09/felieton-spawn-ktory-nie-chce-dac-sie.html
W temacie dot. Mandragory pisałem jak można ugryźć run Spawna. Z resztą od mamy teraz Road to #300 i od #296 jest przedstawiana skrótowa historia Spawna dla nowych czytelników i to jest kolejny dobry punkt startowy. Sama popularność Spawna też się trzyma mocno w Polsce i ludzie po prostu sprowadzają zeszyty. Ten wydawca, który w reszcie się odważy wejść w ten tytuł będzie miał stabilnie sprzedającą się serię.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Cypher

Odp: Spawn
« Odpowiedź #49 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 14:45:25 »
Pytanie tylko czy ta popularność Spawna nie jest jałowa i nie wynika tylko z nostalgii do TM-Semic oraz Mangragory. I jest tylko dlatego, że kiedyś to był taki Spawn, a teraz nikt go nie wydaje.
Żeby nie okazało się, że gdy ktoś zacznie to wydawać (pomijając już fakt gdzie znajduje się punkt, w którym ponownie trzeba wskoczyć w serie) to po chwili wg. mnie sprzedaż poszła by na łeb. I nawet sam nie wiem czy bym kupował, bo jest u nas sporo ciekawszych rzeczy.
Jeszcze jakby jakiś hype wyskoczył, np. w postaci filmu (najlepiej udanego), to by może troche popchnął sytuacje. Film jakiś, kiedyś ma być, ale na razie czekaj tatka latka.
No chyba, że ktoś wyda na początek takiego łanszota, w stylu dzieła zebrane 'tm-semic i mandragora', tomiszcze ~500-600 stron w twardej. Przecież to by się sprzedawało jak ciepłe bułeczki, i pewnie sam bym się na te bułeczki połakomił. :D

Offline Archie

Odp: Spawn
« Odpowiedź #50 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:02:41 »
Akurat porównując jakość Spawna od Endgame z jakością superhero jakie jest u nas wydawane aktualnie przez Egmont to nie martwiłbym się o jego sprzedaż (piszę to jako osoba, która przerobiła ponad 100 numerów tej serii). Run z Downingiem czy seria z Alem od Dark Horror to są po prostu już typowe, klimatyczne horrory, które odbiorca egmontowskiego Hellblazera mógłby powinąć w jednym zamówieniu.

Akurat wydawanie staroci uważam za najgorszą decyzję, bo te historie nie przetrwały próby czasu i część osób odbijając się od nich nie sięgnie już po nowszą wersję.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Cypher

Odp: Spawn
« Odpowiedź #51 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:15:11 »
No nie wiem czy u nas ludzie byli na tyle świadomi.

Bo jak spojrze na bestsellery a w nim Pajączek McFarlane’a, który kupiłem, a sam już mi czterech liter nie urywa lub poczytam posty na grupie tm-semic a tam 'kiedyś to było, a teraz to jedno wielkie ... kopyto', to nie wiem.

Dobrze by było... :)

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:54:04 »
Od czerwca cisza w temacie :o

Mimo wszystko pomyslalem, ze przyda sie mini podsumowanie Uniwersum Spawna 2019.

To byl wazny rok dla serii Spawn. Ale chyba wazniejszy dla jej tworcy Todd'a McFarlane, ktory dostal medialnej, za przeproszeniem, "sraczki" i przez kilka miesiecy zalewal Instagram
zdjeciami, filmikami i czym tylko mogl, podkreslajac wiekopomne wydarzenie jakim bylo wydanie numeru 301 tej serii.

Jest to o tyle wazne, ze zadna inna seria autorska nie doczekala sie takiej ilosci zeszytow, Spawn tym samym, zepchnal z podium Cerebusa, ktory mial "jedynie" 300 zeszytow.

Jest to oczywiscie spory wyczyn i ciesze sie razem z Toddem, ale swietowanie w "social media" przeszlo granice przyzwoitosci. Ale to moze tylko mi sie tak wydaje.

Wracajac do meritum - w 2019 otrzymalismy 11 zeszytow serii Spawn, 3 zeszyty Spawn Kills Everyone Too oraz po raz pierwszy w historii darmowy komiks FCBD - 1 (reprint #1 okladka Mattiny)
W temacie zbiorczym wydawnictwo Image nas nie rozpieszcza. Tylko dwa TPB glownej serii, tym samym zeszyty zebrane dotarly do numeru 290, oraz zebrane w TPB dwie serie Spawn Kills Everyone.

Oprocz tego mini album z pierwszymi stu okladkami w HB oraz druga odslona Vault Edition

Spawn

#293 - 4 warianty
#294 - 3 warianty
#295 - 3 warianty
#296 - 4 warianty
#297 - 5 wariantow
#298 - 4 warianty
#299 - 7 wariantow
#300 - 26 wariantow
#301 - 20 wariantow
#302 - 5 wariantyow
#303 - 4 warianty

85 okladek dla 11 zeszytow w 2019 roku

Spawn Kills Everyone Too

#2 - 3 warianty
#3 - 3 warianty
#4 - 3 warianty

FCBD - 1 (reprint #1 okladka Mattiny)

Spawn: Dark Horror (kwiecien 2019) – zawiera zeszyty #276-283
Spawn: Enemy of the State (sierpien 2019) - zawiera zeszyty #284-290
Spawn Kills Everyone Too

Spawn Cover Gallery (1-100)
Spawn Vault Edition v2 (09/2019) #8-15

Za wiekszosc zeszytow odpowiadal team Todd McFarlane (scenariusz, okladki) oraz Jason Shawn Alexander (rysunki) i Francesco Mattina (warianty okladek).
Inczej bylo tylo przy okazji zeszytu #300 gdzie Scott Snyder pomagal Toddowi w scenariuszu a rysowalo kilku rysownikow oraz #301 gdzie rysownikow bylo pieciu.

Z ciekawostek - pierwszy w 2019 zeszyt (#293) mial miec czarno-biale wydanie, ktore omylkowo wydrukowano w kolorze (z czarno-biala okladka).
Zeszyt ten zostal wycofany i wydrukowany ponownie w czerni i bieli, wiec kolorowe wydanie z monochromatyczna okladka stalo sie collector's item.

Sprzedaz bez zaskoczen, #300 byl najlepiej sprzedajacym sie komiksem we wrzesniu z 262,599 sprzedanymi zeszytami tylko w tym miesiacu.

Offline Archie

Odp: Spawn
« Odpowiedź #53 dnia: So, 04 Styczeń 2020, 19:46:16 »
W temacie zbiorczym wydawnictwo Image nas nie rozpieszcza.
Decyzja Todda jest świadoma, bo nie chce kanibalizować sprzedaży zeszytów. Biorąc pod uwagę jak to wcześniej wyglądało to i tak się dziwię, że od Resurrection TP nie ma żadnej dziury w TP.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #54 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 20:17:06 »

Offline MLeKrSk

Odp: Spawn
« Odpowiedź #55 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 21:08:46 »
Fakt, kusząca okazja, ale osobiście nienawidzę czytać komiksów w wersji cyfrowej, książek też. Chyba nigdy się do tego nie przekonam.

Gdybym jednak chciał zacząć przygodę ze Spawnem od samego początku, to jakie wydania zbiorcze najlepiej kupować? Chyba tylko "Spawn Origins" jest wart uwagi (w twardej oprawie, bo ponoć pełniejszy) z tego co widzę. Są jakieś inne wydania? Kolekcja Spawna od Hachette to by było coś :-P

Offline komiksowe_warianty

Odp: Spawn
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 00:00:02 »
No ja wszedłem w wydania Origin, ale nie polecam, bo ten komiks masakrycznie się zestarzał. Do teraz nie przebrnąłem nawet przez pierwszy tom.

Offline Kielo

Odp: Spawn
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 22:56:38 »
Wielki news od Todda McFarlane.

Od czerwca wydawane beda trzy nowe serie ongoing w czyms, co Todd nazwal Spawn's Universe.

Tytuly to King Spawn, Gunslinger Spawn I The Scorched.
Razem z wydawanym obecnie miesiecznym tytulem bedziemy mieli nowy zeszyt ze Spawnem co tydzien.

Wiem, ze niewiele osob lubi tu Spawna, ale jak myslicie, skusi sie ktos na te nowe tytuly po Polsku?

Online Szekak

Odp: Spawn
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 23:03:13 »
Jak będą dobre, to może NSC?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Piterrini

Odp: Spawn
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 23:06:26 »
Wiem, ze niewiele osob lubi tu Spawna, ale jak myslicie, skusi sie ktos na te nowe tytuly po Polsku?

Ludzie lubią Spawna, ale niekoniecznie go znają (kiedy wydany ostatni Spawn w pl - 15 lat temu?). Niewielka popularność nie sprzyja żeby Spawn ruszył (zwłaszcza że jest to już dłuuuga seria), ale nie ma co przewidywać, bardziej obskurne serie ukazały się na naszym rynku. Z tym że nie widzę opcji na spin-offy Spawna bez wydania samego Spawna  ;)