Autor Wątek: Sin City  (Przeczytany 14239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #60 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 17:08:54 »
Też mam tak z Asteriksami, przez to stoją na półce nie po kolei, najpierw wszystkie wyższe, potem wszystkie niższe.

Online parsom

Odp: Sin City
« Odpowiedź #61 dnia: So, 06 Luty 2021, 14:19:59 »
To ja podziękuję - miałem wymienić swoje wydania z lat 90, ale jednak poczekam.

Offline JanJ

Odp: Sin City
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 21:51:18 »
To ja podziękuję - miałem wymienić swoje wydania z lat 90, ale jednak poczekam.

To jest offtop, ale jeśli chodzi o Asteriksa, to wszystkie tomy z najnowszego wydania są takiej samej wysokości, więc można śmiało wymieniać.

Offline JanJ

Odp: Sin City
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 18:17:36 »
W tym roku nie będzie dodruku ostatniego tomu. Trzeba czekać do 2022.

Offline Voitas

Odp: Sin City
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 12:49:13 »
W tym roku nie będzie dodruku ostatniego tomu. Trzeba czekać do 2022.

Właśnie miałem pytać, bo kupiłem 6 tomów w Smyku w promocji i mi tego ostatniego brakuje. No cóż. Poczekamy.

Offline Voitas

Odp: Sin City
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 14:34:33 »
Pojawił się dodruk 7 tomu, dostępny w księgarniach, np bonito.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 14:38:55 »
O, super, w końcu. Szkoda, że wydawnictwo nie ogłasza takich rzeczy szerzej, ciężko teraz sprawdzać regularnie wszystkie tytuły, których dodrukiem jest się zainteresowanym.

Offline Voitas

Odp: Sin City
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:43:19 »
Ja dodaję w bonito do schowka i jak pojawia się na stanie to dostaję maila :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 15:56:24 »
Podobnie można robić w Gildii (prośba o mail o dostępności), ale to nie zawsze działa, choćby z tego powodu, że czasem dodruk jest traktowany jako osobny tytuł.

Offline Archie

Odp: Sin City
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 06 Grudzień 2021, 23:46:22 »
Te dodruki mają dalej to samo tłumaczenie co pierwsze wydanie Egmontu?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline poxi

Odp: Sin City
« Odpowiedź #70 dnia: So, 19 Marzec 2022, 15:15:41 »
czy ktoś ma już poprawiony tom 6? Ta panorama boli.
Spoiler: PokażUkryj

Offline Castiglione

Odp: Sin City
« Odpowiedź #71 dnia: So, 19 Marzec 2022, 15:49:58 »
Ja napisałem do Egmontu i mi wymienili.

Offline Castiglione

Odp: Sin City
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 20:39:35 »


Tak sobie poprzeglądałem znowu ten wątek i w sumie o samym komiksie niewiele się tu pisało, a jako że sam jestem na świeżo po lekturze ostatniego tomu, stwierdziłem, że pokuszę się o małą opinię na jego temat. Do lektury "Do piekła i z powrotem" podchodziłem z pewnym niepokojem - raz ten tom to już czasy, kiedy komiksy Millera nie były tak dobrze oceniane i również w jego przypadku spotykałem się raczej z negatywnymi opiniami, a dwa ze względu na brak dostępności minęło już trochę czasu, odkąd ostatnio czytałem coś z "Sin City", a ostatnie tomy dostarczały mi zdecydowanie mniej zabawy niż pierwsze, które bardzo lubię. Natomiast w konfrontacji z tymi zastrzeżeniami, sam komiks w mojej opinii się broni.

Fabuła przypadła mi do gustu. Mamy z jednej strony pewne odświeżenie w serii - po pierwsze całkiem nowy bohater, na którego losach się skupiamy, po drugie z początku całość wydaje się dosyć oderwana od reszty serii, choć im dalej, tym nawiązań do poprzednich historii pojawia się więcej - choć trzeba zaznaczyć, że gra to całkiem dobrze i mimo, że mrugnięć okiem jest w pewnym momencie całkiem sporo (ale w końcu to finał), to osobiście nie czułem, żeby coś było tutaj na siłę. Jeżeli pojawia się jakaś postać znana z poprzednich tomów, to zostaje naturalnie wkomponowana w opowiadaną historię i nie ma się wrażenia, żeby coś było na doczepkę. Niektóre wątki rozpoczęte w poprzednich odsłonach znajdują tu zresztą całkiem satysfakcjonujące rozwiązanie. Poza tym sam temat, wokół którego Miller zbudował scenariusz, jest według mnie ciekawy i ta wycieczka do tytułowego "piekła" faktycznie może robić wrażenie. Jest to oczywiście w pewien sposób przerysowane podejście do jednak mocnej problematyki, ale zgadza się to z klimatem serii, która od początku była na komiksową modłę przegięta i według mnie wypada dobrze. Finalnie historia dobrze wpasowuje się w resztę cyklu.

Innym zabiegiem, który jest nowością dla tej serii, jest zaprezentowanie fragmentu historii w pełnym kolorze. Nie jest to duża część komiksu, ale cała jedna sekwencja bardzo wyróżnia się na tle reszty "Sin City". W mojej ocenie fajnie to zagrało - sprawdza się jako pewnego rodzaju ciekawostka, a przede wszystkim nie bierze się z powietrza i jest fabularnie uzasadnione. Zaznaczyć trzeba jednak, że to taki millerowski odlot, podobny do tego, co momentami działo się w "Mroczny Rycerz kontratakuje", więc na pewno nie każdemu podpasuje, jednak dla mnie było to fajne urozmaicenie. Generalnie jeśli chodzi o konstrukcję komiksu nie podobał mi się tylko ten krótki fragment stanowiący historię opowiedzianą komisarzowi policji przez jego syna - to tylko 6 stron, ale zostały tak wplecione w fabułę, że wyrwały mnie z rytmu. No ale to bardzo mały minus, zwłaszcza że "Do piekła i z powrotem" to przy okazji najdłuższy tom w serii, więc i historia jest tu dosyć rozbudowana.

Podsumowując więc ja z lektury jestem zadowolony. Podchodziłem z obawami, jednak przy tym tomie bawiłem się lepiej i udało mu się przysporzyć mi więcej rozrywki niż przynajmniej dwóm poprzednim. Według mnie to godne zamknięcie serii, które zagrało mi dużo bardziej niż się tego spodziewałem. Fajnie, że Egmont w końcu wznowił i całość już znajduje się u mnie na półce, udało się też rozwiązać problem z niezgrywającą się panoramą. Jestem ciekawy jak wypadnie zapowiedziany powrót po latach do tego świata i na pewno zerknę na ten prequel, który ma być westernem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Maj 2022, 20:45:09 wysłana przez Eguaroc »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 20:58:16 »
Pomimo trochę niższego poziomu Rodzinnych wartości i Krwawej jatki to i tak jako całość Sin City to moja ulubiona seria komiksowa ever. Nigdzie nie ma takiej dynamiki, takiego klimatu, tak genialnie rysowanych kobiet, tak mistrzowskiej narracji. Czytałem całość kilkadziesiąt razy chyba już i zawsze mam ciary. Nawet postacie, które niby są totalnie stereotypowe, ale wyciskają te stereotypy do końca. Ileż było takich bohaterów, co wdają się w bójki, chleją po knajpach, potrafią rozwalić każdego i nie pokazują swojej wrażliwej strony, a jak myślę o kimś takim to zawsze myślę o Marvie. Ileż było femmes fatales, a pierwsza która mi zawsze przychodzi na myśl to Ava Lord. I tak można prawie z każdą postacią tej serii, to są uosobienia archetypów - Nancy, Hartigan, Gail, Roarkowie. Uwielbiam ten komiks i mam znowu chęć przeczytać całość.

Odp: Sin City
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 16:54:32 »
  Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa wznowień? Kupiłem ostatnio 4 tomy z oznaczeniem III wydanie, pozostałe w takim razie to zapewne starsza edycja? Kilka osób tu się żaliło, że grzbiety do siebie nie pasują.