Autor Wątek: Simon Bisley: życie i twórczość  (Przeczytany 2587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Simon Bisley: życie i twórczość
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 09:54:14 »

Offline Castiglione

Odp: Simon Bisley: życie i twórczość
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 15:18:08 »
Jak dla mnie to dużo lepiej wygląda wersja ubrana.

Offline donT

Odp: Simon Bisley: życie i twórczość
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 15:38:37 »
To jest w ogóle coś, czego od zawsze nie mogę zrozumieć. Flaki się mogą przewalać, krew lać strumieniami(...)Niech tylko kawałek kobiecego ciała się pojawi i już coś, co jest estetycznie przepiękne samo z siebie trzeba ocenzurować.

Ja tez tego nie kumam. Tym bardziej w komiksach dla doroslych. Jedyne co przychodzi mi do glowy to -  cenzuruja, aby zwiekszyc potencjalny target, czyli sprzedac wiecej i wiecej zarobic.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline death_bird

Odp: Simon Bisley: życie i twórczość
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 19:20:55 »
Historia się kłania.
Jankesi to generalnie protestanci a co Luter na temat kobiet pisał to głowa mała.
Więc Jankesi jak reszta reformowanych do kobiet mieli długo urazę i pewne kwestie widać siedzą im nadal w podświadomości.
Natomiast z przemocą protestantyzm nigdy nie miał problemu toteż inaczej patrzą na flaki a inaczej na biust.
Ot, paradoks taki.

P.S. Dopiero teraz przeczytałem:

Kultura zachodnia ma swój początek w religii katolickiej. A jak z historii i Biblii wiemy - flaki, wojny, krew były nacechowane mniej negatywnie niż seksualność człowieka. Stąd od wieków chuć i myślenie o cyckach innych niż małżonki było traktowane w kategorii grzechu.

Kultura zachodnia ma swój początek w greckiej filozofii i rzymskim prawie.
Chrześcijaństwo jest chronologicznie ostatnim filarem tego systemu.
Poza tym.
Sięgnij po Biblię. Seksu tam też nie brakuje.
Także szukając źródła problemu: katolicyzm mniej (Jezus jak na swoje czasy feministą był i stosunek do kobiet podniósł na nowy poziom tylko mało kto to zauważał - i Żydzi i Rzymianie i Grecy traktowali kobiety raczej hm... przedmiotowo), protestantyzm bardziej.

Może nie zaliczą jako OT...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Simon Bisley: życie i twórczość
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 20:12:26 »
wniosek jest prosty - trzeba uważać na komiksy wydawane przez idw np. manara.