Autor Wątek: Shazam  (Przeczytany 5154 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 13:17:37 »
To nie pierwsza pozycja co nie pasuje do opisu więc nie wiem czym problem :) Dla dzieciaków też może być fajne że takie duże.

Offline Gascon200

Odp: Shazam
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 13:20:18 »

1.  Może będzie to dla Ciebie szokiem ale Jeff Smith tworzy także rzeczy słabe.

2. Cytat ze strony Egmontu:

W żadnym stopniu nie pasuje to do opisu, bo ten komiks nie jest ani bardzo znany, ani bardzo doceniony przez czytelników i krytyków, ani nie jest wcale klasyczną historią. Porównaj to sobie do Final Crisis, Batman Year One, COIE czy Flashpoint - no po prostu nie ma jak. A to, że "mają to być historie bazujące na bohaterach z nadchodzących filmów" już sobie wyimaginowałeś i nic więcej. Aquaman miał jeszcze sens bo prezentował bardzo solidny przekrój przez dekady istnienia tej postaci. W dodatku były tam naprawdę dobre rzeczy typu wycinek runu Johns'a. Shazam to przeciętna/słaba historyjka, która wypada z pamięci po pierwszym czytaniu. Już więcej sensu by miała taka antologia postaci o Shazamie jak w przypadku Aquamana.

Poza tym kompletnie pominąłeś (celowo) fragment, w którym pisałem dlaczego format powiększony jest tutaj nieuzasadniony. Te kadry niczego nie zyskują przez powiększenie. To mogło spokojnie wyjść w SC w Standard pod film ale wydawanie tego w DC Deluxe to marnowanie slotu. Mogli dać coś lepszego np. Kingdom Come.


1. No to jak każdy scenarzysta z DC Deluxe - Johns, Brubaker, Rucka, Morrison, niektóre z tych gorszych prac są także w DC Deluxe.

2. Ja tylko powtarzam to co Kołodziejczak powiedział na Mfkig 2018 podczas prelekcji Egmontu :>

3.Komiks czy jest dobry czy nie - tutaj każdy będzie miał inne odczucia (Inb4 gadam oczywistości) ja już swoje napisałem, po prostu uważam, że trochę zbyt mocno krytykujecie ten komiks. Nawet jak na średniaka to i tak lepsze od różnych pozycji z tej serii - 3 tomu Catwoman (rysunki w Shazamie są lepsze), Final Crisis (lubię Morrisona, ale fanem tego Kryzysu nigdy nie byłem, dzieło Smitha przynajmniej ciepło wspominam, nawet jeśli był meh) to tylko niektóre  przykłady.

No i sam komiks jest po prostu odświeżeniem postaci Captain Marvela (jak to Alex Ross napisał na początku tomu) - to już jest konkretny powód.

4. Może i masz rację w sprawie formatu, ja się nie zgodzę.
 Kingdom Come jednak nie dali, bo pewnie czekają na Black Label.

Offline Antari

Odp: Shazam
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 11:03:03 »
To nie pierwsza pozycja co nie pasuje do opisu więc nie wiem czym problem :) Dla dzieciaków też może być fajne że takie duże.

Idąc tym tropem niech wydają oversized w Rebirth i Marvel Now, bo dla dzieciaków fajne. Szukasz argumentu na siłę.

@Gascon200: Johns, Brubaker, Rucka, Morrison - z tych co wymieniłeś nie ma słabych pozycji w linii Deluxe. Catwoman i Wonder Woman oceniaj jako cały cykl, a nie wybiórcze tomy (choć ja też byłem zwolennikiem nie wchodzenia w serie, lepiej jakby zakończyli Kotkę po 1 tomie). Jedyne z tych słabszych Morrisona to Gotyk i można by się zastanowić czy powinno być w Deluxe czy nie ale moim zdaniem i tak jest to lepsza, bardziej klimatyczna lektura niż ten nowy Shazam Smitha. Z tym Final Crisis nie wiem czemu tak usilnie się upierasz, że pozycja słaba. Naprawdę nie słyszałeś jakie ta pozycja piastuje miejsce wśród fanów i krytyków? To raczej wiedza powszechna. To jest absolutny klasyk, świetny Kryzys. Niestety wymaga nieco wiedzy o eventach DC.

Offline Gascon200

Odp: Shazam
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 15:08:32 »

@Gascon200: Johns, Brubaker, Rucka, Morrison - z tych co wymieniłeś nie ma słabych pozycji w linii Deluxe. Catwoman i Wonder Woman oceniaj jako cały cykl, a nie wybiórcze tomy (choć ja też byłem zwolennikiem nie wchodzenia w serie, lepiej jakby zakończyli Kotkę po 1 tomie). Jedyne z tych słabszych Morrisona to Gotyk i można by się zastanowić czy powinno być w Deluxe czy nie ale moim zdaniem i tak jest to lepsza, bardziej klimatyczna lektura niż ten nowy Shazam Smitha. Z tym Final Crisis nie wiem czemu tak usilnie się upierasz, że pozycja słaba. Naprawdę nie słyszałeś jakie ta pozycja piastuje miejsce wśród fanów i krytyków? To raczej wiedza powszechna. To jest absolutny klasyk, świetny Kryzys. Niestety wymaga nieco wiedzy o eventach DC.

1. No ale napisałeś, że Jeff Smith robi również słabe rzeczy, to ja mówię to o innych autorach z DC Deluxe, oni również tak mają.
2. No i jako cały cykl Catwoman jest dobry, gdyby nie 3 tom (nawet sam autor po latach przyznał, że nie wyszło mu, bo wydawnictwo mu przeszkodziło, i że w Image jest mu lepiej)
3. Nie pamiętam dokładnie, bo w końcu Kryzysy czytałem lata temu, jednak ja po prostu nie jestem fanem ogromnych eventów (chyba, że jest to parodia /pastisz jak Invincible War z Image), ten komiks nie jest dla mnie. Z tego samego powodu Shazam nie jest dla ciebie, przeszkadza ci kreska itd.

Offline Kyms

Odp: Shazam
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 11:07:59 »
Od paru tygodni oglądam się za przedrukami ramotek. Fajnie, że DC podejmuje się tego zadania w ramach inicjatywy Facsimile. Ostatnio kupiłem w kwocie 15-20zł pierwszy zeszyt "Marvel Family" gdzie debiutował Shazam (wtedy jeszcze Kapitan Marvel), Black Adam i całe Marvel Family. Główna historia, debiutancka, całiem bezpieczna historyjka dźwigająca główną akcję z genezami bohaterów w tych kilkunastu stronach. Nie było to łatwe zadanie, a tu autorzy cichym narratorem (czarodziejem) w paru kadrach wyjaśniali najpotrzebniejsze rzeczy do przybliżenia profilów. Prócz tego dodatkowa historyjka o trudach wychowywania potomstwa, która jest napisana w przyjazny sposób i płynie z niej pewien morał.

Zainteresowanych bliższym spojrzeniem w komiks zapraszam do materiału. Omawiam każdą z historii, pokazuję wybrane strony pod zwizualizowanie tematu, dodaję parę wrażeń od siebie.

Dajcie znać, jeśli ktoś z Was czytał tę historię. Chętnie powymieniam się opiniami :)

sum41

  • Gość
Odp: Shazam
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 11:58:15 »
Super ze sa jeszcze ludzie ktorzy czytaja te starocie.

Ja ostatnio przeczytalem Power of Shazam.

Offline Kyms

Odp: Shazam
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 15:18:24 »
Super ze sa jeszcze ludzie ktorzy czytaja te starocie.

Ja ostatnio przeczytalem Power of Shazam.
Bardzo ciągnie mnie do staroci. Lubię poznawać starsze historie, o których obecnie się nie mówi, a nawet nie pamięta (czy nawet nie wie, że istnieją). Dużo dobra w nich się kryje, jak i wartościowego przesłania. Dostrzegam w nich pewną dozę esencji, z którą najbardziej kojarzą mi się komiksy. Fajne czasami zrobić sobie małą podróż w czasie i zobaczyć jak zaczynali niektórych bohaterowie - nawet historie nie wypadają źle, mimo zestarzenia się.