Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 62418 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #330 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 18:38:35 »
Drogi kolego, ale to Ty byłeś poproszony o znalezienie wypowiedzi Gaiman na ten temat :) Nie ja :) I tak, słusznie zwróciłeś uwagę, że znalazłem wypowiedź Gaimana o 2 sezonie. Jest to wypowiedź z wczoraj, sprawdzałeś? :)
Tak, a ja ci wyraźnie napisałem, że nie znajdę w obecnej chwili wypowiedzi, o której wspomniałem (nie wiem i nie pamiętam na jakim portalu ją czytałem). Nie zmienia to faktu, że Gaiman już wcześniej niż wczoraj wspominał o kontynuacji i wątku kotów, niż w przytoczonym przez ciebie artykule.

Offline Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #331 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 19:25:21 »
Tak, a ja ci wyraźnie napisałem, że nie znajdę w obecnej chwili wypowiedzi, o której wspomniałem (nie wiem i nie pamiętam na jakim portalu ją czytałem). Nie zmienia to faktu, że Gaiman już wcześniej niż wczoraj wspominał o kontynuacji i wątku kotów, niż w przytoczonym przez ciebie artykule.

Zaczynasz mylić fakty :) Może nie kontynuujmy tego wątku bo najzwyczajniej się gubisz w naszej rozmowie, a nie ma sensu rozdmuchiwać takie rzeczy na forach, żeby nie zaśmiecać wątku :)

Przypominając Ci dotychasowe:
Nasza dyskusja zaczęła się od Twojej informacji o kotach:
Cytuj
"Sen o tysiącu kotów" był już wcześniej potwierdzony, ale to nie miało być w drugim sezonie? Czyżby prace nad kontynuacją już trwały?

O optymistycznym tonie do kolejnych sezonów Gaiman wypowiadał się wcześniej, zgadza się, i to Ci napisałem. Podważyłem tylko info o wątku z kotami. Dosyć uważnie śledzę jego wywiady i nigdzie się z tym nie spotkałem

Cytuj
Nie dano zielonego światła drugiemu sezonowi, tylko Gaiman optymistycznie wyrażał się możliwości jego powstania. Tym bardziej nie wiem skąd przypuszczenia, co do zawartości drugiego sezonu i adaptacji tej historii.

Bonusowy odcinek raczej potwierdza, że luźniejsze i krótsze historie z komiksu będą przenoszone do krótkometrażowych odcinków, a na sezony przełożą bardziej rozbudowane wątki, co ma ręce i nogi.

Dalej twierdziłeś o kotach i dlatego poprosiłem Ciebie o przytoczenie tego konkretnego wywiadu

Cytuj
To inaczej Gaiman potwierdzał że będzie ekranizacja "Snu o tysiącu kotów", teraz nie znajdę tego artykułu, ale sugerowano, że to będzie w kolejnych sezonach. A teraz wychodzi ten konkretny odcinek, więc odniosłem wrażenie, że może te odcinki były już przygotowywane do kolejnego sezonu, ale finalnie przez dobrą oglądalność dali jej jako bonusowe.

Było coś takiego w przypadku Lucyfera po 3 sezonie. Były dwa dodatkowe odcinki, które miały być częścią kolejnego sezonu, tylko że serial skasowano. Jeszcze przed przejęciem serialu przez Netflix, te odcinki zostały wyemitowane jako bonusowe jakiś czas po finale 3 sezonu, jako właśnie bonus dla fanów.

Cytuj
Nie przypominam sobie wywiadów, w których Gaiman tak twierdząco odnosiłby się do wątku z kotami na przyszłe sezony. Poprosze link do artykułu :)

Jasne, nie miałeś czasu szukać, ale widzę, że po 3 dniach cieszy od mojej prośby jednak miałeś czasy, aby odszukać wiadomość sprzed paru dni i dać nieudanego pstryczka w noc, kiedy ja przytoczyłem dość świeżą wypowiedź Gaimana. Jest to zupełnie inna wiadomość od Gaiman, ponieważ jego najnowsza odpowiedź potwierdziła, że serial tak czy siak dostanie kolejne sezony niezależnie od decyzji N czyt. inne platformy przejmą licencję w razie nie wyrażenia chęci ze strony aktualnego posiadacza. Prawdopodobnie nie sprawdziłeś informacji z podlinkowanego odnośnika, luz.

Cytuj
Masz rację. Ewidentnie Gaiman żyje w krainie snów skoro tak stawia pewną kartę na kontynuację niezależnie od platformy, nawet przy niechęci N.
https://heroichollywood.com/neil-gaiman-the-sandman-netflix-season-2-other-platforms/



Offline michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #332 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 20:12:47 »
Dosyć uważnie śledzę jego wywiady i nigdzie się z tym nie spotkałem


I dobra znalazłem i masz to w podcascie i to polskim
Więc panie Smyk najwidoczniej mało uważnie śledziłeś te wywiady skoro przegapiłeś info odnośnie kociej historii, a które chłopaki z podcastu jednak przytaczają.  I finalnie wątpię, aby Damian "Damex" Maksymowicz wyciągnął tą informację z kapelusza od tak sobie, bo jako redaktor DCManiaka publikuje sprawdzone informacje.

Jak przerabiasz masę rzeczy z pop-kulturalnych to jednak można się pogubić, co gdzie i jak zostało powiedziane, więc spokojnie mogło ci coś umknąć.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Sierpień 2022, 20:36:44 wysłana przez michał81 »

Offline Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #333 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 22:10:42 »


I dobra znalazłem i masz to w podcascie i to polskim
Więc panie Smyk najwidoczniej mało uważnie śledziłeś te wywiady skoro przegapiłeś info odnośnie kociej historii, a które chłopaki z podcastu jednak przytaczają.  I finalnie wątpię, aby Damian "Damex" Maksymowicz wyciągnął tą informację z kapelusza od tak sobie, bo jako redaktor DCManiaka publikuje sprawdzone informacje.

Jak przerabiasz masę rzeczy z pop-kulturalnych to jednak można się pogubić, co gdzie i jak zostało powiedziane, więc spokojnie mogło ci coś umknąć.

Dzięki. A przytoczysz, kiedy oni poruszają ten temat czy mam samemu słuchać cały podcast? :) Zalinkowałeś konkretną minutę i nic nie pada słowem o historii z kotami, dla pewności nawet dosłuchałem do 30 minuty. W takiej luźniejszej rozmowie nie musisz przytaczać nazwisk, imion czy portali, serio. Wiem, że ostatnio ciut ponosi Ciebie w rozmowach, ale ochłoń :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Sierpień 2022, 22:16:09 wysłana przez Kyms »

Offline Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #334 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 22:55:56 »
Mniejsza, znalazłem na nagraniu informację wspomnianą przez Damiana :) Nie podpytywałem go już o źródło, ale to mi wystarczy, aby przyznać Ci rację :) Szkoda, że nie podrzuciłeś artykułu, o którym mówiłeś wtedy, ale już możemy skończyć ten wątek :)

Offline michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #335 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 05:04:38 »
Mniejsza, znalazłem na nagraniu informację wspomnianą przez Damiana :) Nie podpytywałem go już o źródło, ale to mi wystarczy, aby przyznać Ci rację :) Szkoda, że nie podrzuciłeś artykułu, o którym mówiłeś wtedy, ale już możemy skończyć ten wątek :)
Tłumaczyłem ci wcześnie że nie jestem w stanie przytoczyć konkretnego artykułu. Obecnie aplikacja facebook podrzuca masę linków do artykułów wręcz podobnych do siebie. Nie zlokalizuje w jaki kliknąłem, że taką informację przeczytałem. Ale lepiej iść w zaparte w dyskusji z kimś, że jest to nie możliwe, aby Gaiman coś gdzieś powiedział. Gaiman bardzo dużo mówił podczas promocji serialu, bo jaki widać to jemu bardziej zależy niż Netflixowi na kolejnych sezonach.

Offline Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #336 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 07:49:49 »
Tłumaczyłem ci wcześnie że nie jestem w stanie przytoczyć konkretnego artykułu. Obecnie aplikacja facebook podrzuca masę linków do artykułów wręcz podobnych do siebie. Nie zlokalizuje w jaki kliknąłem, że taką informację przeczytałem. Ale lepiej iść w zaparte w dyskusji z kimś, że jest to nie możliwe, aby Gaiman coś gdzieś powiedział. Gaiman bardzo dużo mówił podczas promocji serialu, bo jaki widać to jemu bardziej zależy niż Netflixowi na kolejnych sezonach.
Upierałem się nie widząc wcześniej takiego wywiadu, a dosyć dokładnie śledzę jego wywiady. Jak widać niewystarczająco dokładnie, mój błąd, racja Twoja :) Właśnie dlatego prosiłem o konkretny link, nie spinaj się tak cały czas :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #337 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 22:37:31 »
Przeczytałem, po raz co najmniej czwarty, Refleksje i przypowieści. I za każdym razem ten tom zostawia mnie z poczuciem zachwytu jak mało który komiks. Takie historie najbardziej lubię, takie komiksy chciałbym czytać. Niedosłowne, trochę poetyckie, trochę surrealistyczne. Możliwe do odbioru na wielu poziomach. Zanurzone w mitach, jednocześnie mówiące o ludziach również współczesnych, bardzo uniwersalne. A "Ramadan" to komiks totalny, perfekcyjne połączenie warstwy fabularnej i wizualnej. 10/10 i jeśli ktoś się odbił od poprzednich tomów, to niech zacznie od tego i dopiero wróci do poprzednich.

Online Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #338 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 22:49:52 »
W pełni się zgadzam, według mnie to najlepszy tom "Sandmana".

Korzystając z okazji małe podsumowanie całej serii w postaci mojego prywatnego rankingu tomów Sandmana wraz z krótkim komentarzem.

1. REFLEKSJE I PRZYPOWIEŚCI - mój ulubiony tom i chyba jedyny, któremu mógłbym wystawić maksymalną notę. Przy pierwszej lekturze oczarował mnie i utwierdził w przekonaniu, że krótka forma pasuje do tego komiksu idealnie - Sandman w najlepszym wydaniu
2. PANIE ŁASKAWE - kulminacja i wielki finał całego cyklu, rozbudowane i wielowątkowe zawiązanie akcji splatające motywy rozsiane po całej serii. Rozbudowana rozgrywka, przy której poprzednie tomy stają się tylko podbudową
3. SENNI ŁOWCY (komiks) - według mnie najlepszy dodatkowy tom, a przy tym najlepiej narysowany ze wszystkich Sandmanów. Bardzo sprawnie zaadaptowanie opowiadania do języka komiksu, nadspodziewanie udana i zdecydowanie wyprzedzająca oczekiwania pozycja
4. KRAINA SNÓW - gdy przy drugim podejściu do serii dotarłem do tomu trzeciego, wiedziałem już, że chcę poznać ten świat dalej. Z pozoru krótki przerywnik i taki przedsmak przed późniejszymi "Refleksjami i przypowieściami", ale pozwolił mi się wkręcić w świat Sandmana i te 4 zawarte tu opowiadania pozwoliły mi dojrzeć ogromny potencjał w tej serii
5. PRELUDIA I NOKTURNY - Sandman jeszcze niewyrobiony, dopiero szukający swojej drogi i błąkający się gdzieś po świecie DC. Mimo to już w pierwszym tomie tli się gdzieś w tle potencjał, a niektóre momenty z Dr. Destiny robią ogromne wrażenie (np. zabójstwo tej dziewczyny w samochodzie, a zwłaszcza cały zeszyt "24 godziny")
6. PORA MGIEŁ - zdaje się, że pierwsza w pełni spójna i kompetentna dłuższa fabuła w serii. Wprowadza pewne istotne watki i postacie, a przy tym dobrze wypada jako samodzielna historia
7. ULOTNE ŻYCIA - denerwował mnie motyw wyjściowy i sama postać Sandmana, która w tym tomie była wyjątkowo płaczliwa i użalająca się nad sobą, jeżeli jednak pominie się niemrawy początek, im dalej, tym dostajemy coraz lepszą historię, ciekawą wizualnie oraz bardzo ważną pod względem fabularnym dla całej serii (i z tej przyczyny trochę wyżej na liście, niż mogłaby być)
8. SENNI ŁOWCY (opowiadanie) - krótki, ale bardzo przyjemny dodatek. Wydana w ciekawej formie i przyjemna w odbiorze, ale jednak tylko poboczna historia
9. UWERTURA - wielki eksperyment graficzny i całkiem solidny prequel, ale jednak pozostałem bez zachwytów i w sumie można by się obejść i bez tomu "0"
10. PRZEBUDZENIE - epilog serii, solidny poziom, ale to taki tom raczej z obowiązku, żeby domknąć pewne wątki pozostałe po "Paniach łaskawych". Czytane już bez żadnych emocji
11. KONIEC ŚWIATÓW - bliźniaczy poziom do "Przebudzenia" i podobny problem - tom wydaje się być tylko przerywnikiem i wstępem do prawdziwie istotnej rozgrywki. Dodatkowo zawiodłem się, bo jako jedyny z trzech tomów złożonych z opowiadań, średnio przypadł mi do gustu
12. NOCE NIESKOŃCZONE - dodatek dopisany po latach, obecnie numerowany jako tom 11. Można przeczytać, ale w sumie niewiele to wnosi i jak na wielki powrót Gaimana do serii trochę jednak zawodzi
13. DOM LALKI - podczas mojego pierwszego podejścia do Sandmana nawet nie doczytałem do końca i odpadłem na kilka lat. Przy drugim czytaniu wypada już lepiej, ale dalej historia była dla mnie denerwująca i raczej gdyby nie kolejny tom, to znowu odpuściłbym tę serię
14. ZABAWA W CIEBIE - znamienne, że kontynuuje watki właśnie z "Domu lalki". Według mnie najsłabszy punkt w serii, na siłę udziwniony, drażniący i nieangażujący. Ogromna różnica w stosunku do sąsiadujących z tym tomem "Pory mgieł" i "Refleksji i przypowieści", jednak pierwsza połowa Sandmana była okropnie nierówna

Przy okazji nabrałem ochoty na powtórkę dwóch ostatnich pozycji z tego mojego rankingu, może tym razem podeszłyby mi bardziej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #339 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 22:55:06 »
W pełni się zgadzam, według mnie to najlepszy tom "Sandmana".

Przy okazji nabrałem ochoty na powtórkę dwóch ostatnich pozycji z tego mojego rankingu, może tym razem podeszłyby mi bardziej.

Ja też te dwa tomy lubię najmniej, aczkolwiek muszę przyznać, że z każdym kolejnym przeczytanie doceniam coraz bardziej. Choć nie na tyle żeby prześcignęły pozostałe tomy. Pamiętam, że przy lekturze jeszcze pierwszego wydania w miękkiej oprawie, Panie łaskawe niespecjalnie mi przypadły do gustu. Wrażeń z kolejnej lektury, przy okazji poprzedniego wydania w twardej, nie pamiętam. Także teraz jestem bardzo ciekawy jak mi ten tom podejdzie, patrząc na to, że postawiłeś go na drugim miejscu.

Online Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #340 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 00:47:09 »
Hehe, właśnie doszedłem w serialu do wątków z "Domu lalki" i póki co wrażenia mam takie same, jak zapamiętałem z komiksu, więc może jednak opinia pozostanie aktualna.

Offline donT

Odp: Sandman
« Odpowiedź #341 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 12:36:54 »
Moim najukochanszym i najlepszym tomem Sandmana na zawsze bedzie tom 1 - Preludia i Nokturny. Wlasciwie, to powinienem napisac, ze Sen Sprawiedliwych bo moje wydanie na polkach jest pierwszym, miekko okladkowym, brutalnie podzielonym, jak to kiedys bylo w normie. Swoja droga - chyba czas na upgrade. Wracajac jednak do meritum - tak, byc moze to jeszcze nie jest ten piekny motyl, w jakiego seria z czasem ewoluuje, ale wg mnie ten tom jest number 1. Dlaczego? Bo ma niesamowity, niepowtarzalny klimat i zajebiscie ciazy ku horrorowi. Pamietam jak czytalem to po raz pierwszy lata temu i czulem sie jakby mi ktos obuchem w banie zdrowo przydzwonil. Te rozwiazania fabularne i cholernie oryginalne pomysly kupily mnie w calosci. Na tyle, ze opowiadalem o Sandmanie kumplom, ktorych edukacja komiksowa zakonczyla sie na KiKu czy Tytusie. Wieczne przebudzienie, John Dee, Odglos jej skrzydel - to byla masakra. W ogole sam motym przewodni - proba schwytania Smierci, ktora skonczyla sie jak sie skonczyla - to cos niesamowitego. Czytajac to 20 lat temu nie moglem wyjsc z podziwu dla wyobrazni Gaimana. Zawsze bardzo zalowalem, ze ten klimat ulatuje gdzies pozniej i z horrorem seria ma mniej i mniej wspolnego. Kolejne tomy, te slabsze i te lepsze takiego wrazenia na mnie juz nigdy nie zrobily.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #342 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 13:06:13 »
Pierwszy tom i czwarty są moimi ulubionymi. Pierwszy był dla mnie świeżością w domenie komiksu, który był jednym z pierwszych. Nie miałem pojęcia w tamtym czasie, że świat DC to nie tylko kolorowe majtki walczące dzień i noc ze złem. Historia porwała mnie, wciągałem kolejne tomy i ponowną fascynację światem dzieliłem przy czwartym tomie. Tu podobała mi się koncepcja wymieszania religii stawiając ich na równej płaszczyźnie egzystując obok siebie. Komiks zaskoczył mnie w wielu momentach i skłonił do przemyśleń o świecie po życiu niejako pokrywając się z moimi teoriami.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #343 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 16:14:15 »
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #344 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 16:43:57 »
O kurde, to byłoby straszne:
https://www.filmweb.pl/news/Neil+Gaiman+celowo+pogr%C4%85%C5%BCy%C5%82+projekt+filmowego+%22Sandmana%22-147531

Nie no, to mogłoby być piękne, z tym że nie jako oficjalna adaptacja Sandmana :P