Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 61780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Sandman
« Odpowiedź #165 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 15:16:27 »
Nie chciałbym zostać źle zrozumianym ale nie o mnogość kalesonów w Sandmanie zabiegam. Ot, wspomniane wątki wydały mi się najbardziej frapujące w przeczytanych rozdziałach. Sięgając po tą serię liczę na jej autonomiczną i ciekawą fabułę. Póki co mało tego dobra odnalazłem, ale liczę, że jeszcze się to zmieni. Byłby to bodaj drugi po Valerianie klasyk, który mnie nie porwał. Zobaczymy jeszcze... ;)

Nesumi

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #166 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 15:39:01 »
Ja czytałem jeszcze pierwsze wydanie. Dodam, ze nie całe. Preludia i nokturny (tom 1) umęczył mnie straszliwie. Ale to Gaiman, powtarzałem sobie i kontynuowałem drogę przez mękę. Fatalne rysunki, bełkotliwa fabuła. Ale Gaiman. Gdzieś chyba w okolicy Domu Lalki coś drgnęło. Sandman mnie miał. Ale zupełnie mnie jebło przy Porze Mgieł. W mojej opini ze wszech miar warto.

Offline Pan M

Odp: Sandman
« Odpowiedź #167 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 17:04:05 »
Ja tu tylko tak zostawię


Offline Global

Odp: Sandman
« Odpowiedź #168 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 17:11:38 »
Trzymaj sie Neil!

Offline Takesh

Odp: Sandman
« Odpowiedź #169 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 22:14:02 »
Przedsmak serialu. Wygląda całkiem dobrze...


Offline Pan M

Odp: Sandman
« Odpowiedź #170 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 23:44:53 »
Abstrahując już od tego jaki ten serial będzie to  jest w tym chociaż taki plus,  ze podobnie jak przy serialowych Watchmen do masowej świadomości laików dotrze istnienie komiksowego klasyka  i na pewno spora część po niego sięgnie.

Wystarczy spojrzeć jak mocno wzrosło zainteresowanie książkowym Wiedzminie przez serial Netflixa a tam bez kontrowersji też się nie obyło.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Czerwiec 2021, 00:12:02 wysłana przez Pan M »

Offline perek82

Odp: Sandman
« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 18:35:16 »
Z braku laku (tzn. nieprzeczytanych komiksów) odpalę zaraz preludia i nokturny. Zobaczę czy po latach znowu wejdzie jak karkoweczka z grilla z piwkiem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #172 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 10:26:26 »
Po kilku latach leżakowania, Uwertura doczekała się lektury.
Mam jedno pytanie:

Czy postać z rozdziału z miastem gwiazd (chyba czwarty rozdział), która
Spoiler: PokażUkryj
unicestwia nadzieję i wspomina o spotkaniu u zarania dziejów
to Mizar z Nocy Nieskończonych?

Ciekawie się to czyta, JH Williams wymiata, chociaż inaczej sobie wyobrażałem wspomniany konflikt ze starymi bogami (w głównej serii Sandman mówił o tym, jakby pokonał ich bez problemu). Zupełnie zmienia się też percepcja na działania pożądania. W sumie brakuje mi historii, która wyjaśniałaby jak zginęła pierwsza rozpacz i co spowodowało przemianę marzenia w malignę (i ew. przemianę śmierci -  w nocach nieskończonych - w historii Snu - była zupełnie inną śmiercią niż w głównej serii).

Acha - oglądając kadry z wywiadu z Toddem KLeinem stwierdzam, że Egmont skopał dymki. Dlaczego nie dali przeźroczystych ja w oryginale?
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Czerwiec 2021, 10:28:27 wysłana przez chch »

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #173 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 17:12:40 »
Nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło, ale na pewno Uwertura łączy się z Sercem gwiazdy z Nocy Nieskończonych.

Offline nayroth

Odp: Sandman
« Odpowiedź #174 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:12:40 »
Czy postać z rozdziału z miastem gwiazd (chyba czwarty rozdział) to Mizar z Nocy Nieskończonych?
(...)
Acha - oglądając kadry z wywiadu z Toddem KLeinem stwierdzam, że Egmont skopał dymki. Dlaczego nie dali przeźroczystych ja w oryginale?

Sprawdziłem i nie. Mizar z Nocy Nieskończonych to inna błękitna gwiazda niż Fomalhaut z Uwertury. Natomiast zielona gwiazda Sto-Oa (czyli słońce green lanternów) występuje w obu epizodach.

@dymki - pewnie tak im było łatwiej...

Offline chch

Odp: Sandman
« Odpowiedź #175 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 19:16:48 »
Sprawdziłem i nie. Mizar z Nocy Nieskończonych to inna błękitna gwiazda niż Fomalhaut z Uwertury. Natomiast zielona gwiazda Sto-Oa (czyli słońce green lanternów) występuje w obu epizodach.

@dymki - pewnie tak im było łatwiej...
Sto-Oa oczywiście poznałem. Czyli to inna gwiazda, która brała udziałw  tym samym spotkaniu (druga hipoteza).

Offline perek82

Odp: Sandman
« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 11:31:42 »
Z braku laku (tzn. nieprzeczytanych komiksów) odpalę zaraz preludia i nokturny. Zobaczę czy po latach znowu wejdzie jak karkoweczka z grilla z piwkiem.

Po iluś latach znowu wsiąkłem w Sandmana. Trochę miedzy meczami (czasem zamiast), trochę przed snem i bum już w czwartym tomie.
Tym razem nawet mam większą frajdę, bo będę czytał ciągiem a nie pojedyncze tomy. Postaci i wątki nie będą się zacierać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #177 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 19:31:24 »


Już jakiś czas nie czytałem niczego ze świata Sandmana, a że ostatnio mnie naszło i zostały mi praktycznie tylko rzeczy z "Sandman Universe", zabrałem się za drugi tom "Śnienia" Spurriera. "Ścieżki i wpływy" czytałem jeszcze w zeszłym roku i zapamiętałem jako całkiem niezłą lekturę, a nadrobione właśnie "Puste skorupy" raczej utrzymują ten trend. Nie jest to pozbawione wad (nie żebym od serii z "Uniwersum" miał jakieś ogromne oczekiwania), ale trzyma dość solidny poziom i czytało mi się całkiem przyjemnie. Jak na tak krótki tom zauważyłem, że ma w sobie sporo treści i dosyć obszerną warstwę tekstową, ale komiksowi udaje się utrzymywać zainteresowanie i nie staje się męczący. Było niestety kilka momentów, kiedy się nieco skrzywiłem (głównie z powodu niektórych dialogów, choć nie tylko), aczkolwiek w ogólnym rozrachunku jest dość solidnie. Fabuła jest w porządku i nawet chce się śledzić, co będzie dalej. Scenarzysta powraca do postaci i miejsc znanych z oryginalnej serii i mimo, że miejscami miałem wrażenie, że jest to robione w trochę wymuszony sposób, to udaje mu się w miarę zgrabnie korzystać z dorobku Gaimana. Chyba najbardziej podobał mi się rozpoczynający ten tom wątek Rose Walker. Gorzej odebrałem warstwę graficzną. Za rysunki odpowiadają tym razem dwie panie, gdzie pierwsza zilustrowała dwa pierwsze zeszyty, a druga następne cztery, ale niestety w obu przypadkach jest według mnie mocno średnio i niezbyt podoba mi się ten styl. Ale jako całość komiks dalej wypada całkiem w porządku i jeżeli komuś brakuje tego świata, to myślę, że spokojnie można sięgnąć.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Październik 2021, 19:36:09 wysłana przez Eguaroc »

Offline misiokles

Odp: Sandman
« Odpowiedź #178 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 20:50:49 »
Właśnie owa obszerna warstwa tekstowa odrzuciła mnie od pierwszych tomów Sandman Universe i zaprzestałem kupowania dalszych tomów. Za dużo gadają w sposób, który nie rozwija ani postaci, ani świata.

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #179 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 21:20:00 »
Mnie się akurat czytało całkiem nieźle. Tzn. tekstu było dużo, ale nie odczułem wrażenia, że za dużo. Jak się tak zastanowię, to chyba nawet bardziej podobał mi się drugi tom.

Aczkolwiek dalej to nie jest nic niezbędnego, nad 7 bym się zastanowił, ale już 6/10 bym dał. Gdyby rysunki bardziej mi się podobały pewnie podciągnąłbym wyżej.