Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 62265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Sandman
« Odpowiedź #375 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 16:25:57 »
Na graficzce Egmontu jest parę nowych okładek, więc jak ktoś lubi moją wersję, proszę bardzo, malutka aktualizacja: :)

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline plast

Odp: Sandman
« Odpowiedź #376 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 17:22:16 »
obok jest opis:
"Wznowienie mistrzowskiej, wielokrotnie nagradzanej, serii Neila Gaimana. Mroczna historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, władcą Śnienia, który rządzi snami i marzeniami. Seria składa się z 10 tomów oraz prequela Uwertura”, który najlepiej czytać jako ostatni w kolejności"

Kto by tam czytał jakiś tekst, w końcu to forum o komiksach  :D

Offline Zgredol

Odp: Sandman
« Odpowiedź #377 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 12:11:17 »
Na graficzce Egmontu jest parę nowych okładek, więc jak ktoś lubi moją wersję, proszę bardzo, malutka aktualizacja: :)



Dziękuje bardzo za inicjatywę :)

Czy mógłbyś sprawdzić wiadomość prywatną na tym forum, na facebooku, albo przeczytać niezatwierdzony komentarz na dwoim blogu? Bardzo ciężko się do Ciebie, mówią kolokwialnie "dobić".


Offline Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #378 dnia: Pn, 19 Grudzień 2022, 22:12:12 »
Sandman Uwertura

Wiele dobrego słyszałem o Uwerturze. Nie mogłem doczekać się lektury komiksu jednej z moich ulubionych serii - w tym przypadku prequela, którego nie powinno się czytać w pierwszej kolejności. Skąd w ogóle założenie, że ten komiks powinno czytać się dopiero po całej sadze skoro jest teoretycznie wstępem do niej? Gaiman stworzył epicką historię sięgającą podstaw wykreowanego przez niego świata, przełamał te bariery w myśl czegoś większego, a strumień czasu otrzymał nową formę. Nie wierzyłem w to, ale znajomość sagi jest tu niezbędna, aby zrozumieć rozmach historii i pojąć ją w pełni. A nawet z takim bagażem doświadczenia nie będzie to proste.

Historia jest kolejnym przystankiem zgłębiającą inność głównego bohatera. Autor sięgnął do korzeni drzewa genealogicznego. Na jaw wypłynęły odpowiedzi na pytania dawno latające po mojej głowie, które ujawnione dopiero teraz pomagają zrozumieć postępowanie i wybory Sandmana. Ponadto nie zabrakło popularnych postaci z otoczenia Morfeusza, aby nawet śladową obecnością rzucić światłem na wydarzenia z innych historii. Całość ładnie się spina i po zamknięciu ostatniej stronny nie czuć, aby komiks był skokiem na kasę. Wręcz rozmachem przyćmiewa inne odsłony.

"Uwertura" jest nie tylko epicką historia. To również epickie rysunki polegające na mieszaniu klimatów i technik. Jedna historia potrafi kilkukrotnie zmieniać ton rysunków, z wyprzedzeniem nawiązywać do czegoś, nie mówiąc o skrywaniu tajemnic i symboli. Artysta postawił przed sobą wysoko poprzeczkę, która przeskoczył o kilka poziomów wyżej.

Choć ilustracje są niesamowite, oszałamiające, to niestety przytłoczyły mnie. Cześć rysunków, z reguły dwustronnicowych, była zbyt bogato wypełniona, co stwarzało mi trudność w ogarnięciu wszystkiego okiem i połapania się "jak czytać". Sprawy nie ułatwiały mieszane techniki. Trudność nie umniejszyła wrażeniom towarzyszącym od pierwszych stron.

Nie wiem jak w starym wydaniu, ale w nowym jest obszerna ilość materiałów dodatkowych. Niesamowite okładki alternatywne zapierające dech w piersi oraz obszerne wywiady naświetlające proces powstawania fabuły, rysunków i okładek - świetna sprawa, zwłaszcza pod kątem graficznym.

"Uwertura" jest niesamowitym komiksem. Pozycja obowiązkowa dla fanów Sandmana. Komiksem nie łatwym w czytaniu, ale odpowiednio dawkowany zachwyci, na długo zostanie w głowie, i będzie kusił powrotem do niego (tak jak cała seria ♥️)

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #379 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 12:21:21 »
Kolejna odsłona "Sandman Universe" w przygotowaniu - "Nightmare Country: The Glass House", kontynuacja poprzedniej miniserii Jamesa Tyniona IV. Twórcy pozostają bez zmian - scenariusz Tynion, rysunki Lisandro Estherren.

https://www.gamesradar.com/the-sandman-universe-nightmare-country-returns-next-year-with-the-glass-house/


Online HugoL3

Odp: Sandman
« Odpowiedź #380 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 14:40:44 »
Ktoś wie, czemu 6 tom Sandmana już jest wyprzedany?

Offline PabloWu

Odp: Sandman
« Odpowiedź #381 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 14:54:31 »
Ja wiem, bo ludzie na fali popularności serialu bardzo chcą przeczytać pierwowzór i wykupili, mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam!

Online HugoL3

Odp: Sandman
« Odpowiedź #382 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 15:17:11 »
Ja wiem, bo ludzie na fali popularności serialu bardzo chcą przeczytać pierwowzór i wykupili, mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam!

Ok, ale czemu akurat 6? :) Skoro wszystkie poprzednie są dostępne.

Offline horror

Odp: Sandman
« Odpowiedź #383 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 15:20:12 »
Ok, ale czemu akurat 6? :) Skoro wszystkie poprzednie są dostępne.

a ja to chyba wiem. ponieważ wydawnictwo Egmont robi dodruki tomów, które się wyprzedały, stąd można przegapić ten fakt, że inne tomy też się wyprzedają i odnieść wrażenie, że tylko tom 6 się wyprzedał. mam nadzieję, że pomogłem.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Sandman
« Odpowiedź #384 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 15:52:39 »
Może ktoś wie, czy planowany jest dodruk pierwszego tomu omnibusa Lucyfera?

Offline perek82

Odp: Sandman
« Odpowiedź #385 dnia: Wt, 03 Styczeń 2023, 16:05:02 »
Czy jakaś dobra dusza mogła by wrzucić zdjęcie z tomu Śmierć ze spisem treści (tam, gdzie widać autorów / rysowników) poszczególnych części?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #386 dnia: Wt, 03 Styczeń 2023, 17:01:36 »
Czy jakaś dobra dusza mogła by wrzucić zdjęcie z tomu Śmierć ze spisem treści (tam, gdzie widać autorów / rysowników) poszczególnych części?
Spis treści nie uwzględnia rysowników, są tylko tytuły zeszytów.  Rysowników masz umieszczonych tylko w stopce, ale nie przyporządkowanych do zeszytów (tak jest w pierwszym wydaniu).

Offline Dracos

Odp: Sandman
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 15:42:47 »
Jeśli ktoś nie czytał Sandmana, a zawsze go jakoś ten tytuł interesował lub naczytał się wielu pochlebnych opinii jednakowoż odbił się podczas lektury to polecam Sandman w wersji audiobook od Audible. Jest to produkcja przypominająca znane z naszego rynku superprodukcje audioteki. Wielu aktorów zatrudnionych m.in. James McAvoy jako Morfeusz, Kat Dennings jako Śmierć oraz Neil Gaiman jako narrator plus efekty dźwiękowe zwiększające immersję. O ile o samym Sandmanie już wiele osób pisało i tutaj i na gildii więc nie ma sensu pisać własnej recenzji tak teraz powiem tylko że w końcu rozumiem uwielbienie dla tego tytułu. Jest to przemyślana seria składająca się z mozaiki historii mniej lub bardziej zazębiających się ze sobą opowiastek, oczywiście jest główna historia, ale jest uzupełniana innymi krótszymi formami skaczącymi tak chronologicznie jak i w czasoprzestrzeni świata przedstawionego. Przede wszystkim historia wciąga, chce się poznać dalsze losy tak Morfeusza jak i wielu postaci pobocznych które są wprowadzane czasami na chwilę jako tło, żeby po jakimś czasie powrócić jako pełnoprawni bohaterowie tej sagi. Autentycznie po przesłuchaniu trzech części które odpowiadają zdaje się 8 TPB rozumiem czemu ludzie  wysoko cenią Gaimana co do którego w przeszłości pisałem że pomysły ma chłop fajne, ale wykonanie takie sobie, oczywiście było to podyktowane moim z nim kontaktem jako pisarzem. Powinien imo jednak pozostać przy pisaniu scenariuszy do komiksów, ale to już tylko taka moja mała prywata :)

Z plusów które bym chciał wymienić to na pewno Morfeusz w wykonaniu McAvoya który jest tak do szpiku brytyjski że po prostu aż trudno się nie uśmiechnąć. Podejrzewam że w wersji oryginalnej komiksu tą brytyjskość można było i poczuć w tekście, nie jest przekonany że to tak dobrze wybrzmiało w polskim tłumaczeniu. Neil Gaiman jako narrator, ma bardzo przyjemny głos wręcz można się zdziwić że nie jest to profesjonalny lektor/aktor. Pieśni Orfeusza w wykonaniu jakiegoś aktora którego niestety imienia nie pomnę coś wspaniałego jest to taki element o wartości dodanej której z wiadomych powodów w komiksie będzie brak, była i pieśń z Lady Joanną Constantine zdaje się że po grecku i pieśń w królestwie Hadesa po angielsku, obie bardzo przejmujące.

Z minusów źle mi się słuchało wszystkich kwestii demonów, zostały nałożone efekty dźwiękowe które kastrowały warsztat aktorski lektorów. Historia o kotach była wyjątkowo nudna tak w tej produkcji jak i w serialu od Netflixa, ale kto wie może to będzie miało jakiś większy sens oprócz sporadycznego pojawiania się Bastet w przyszłości. Co prowadzi do mojego największego minusa czyli faktu że 3 części to nie jest cała historia, jak pisałem wcześniej to 8 TPB czyli zostają dwa do wyprodukowania, na szczęście na twitterze producenta/reżysera zostało potwierdzone że ostatnia część dostała zielone światło i zdaje się że jest teraz w produkcji.

Podsumowując jest to bardzo profesjonalnie zrealizowana adaptacja komiksu, (nie gorzej niż np nasze rodzime adaptacje syna z gwiazd) którą to gorąco polecam w szczególności tym którzy drogę do pracy pokonują w aucie albo szukają odmiany podczas porannych przebieżek w lesie :)

Offline R~Q

Odp: Sandman
« Odpowiedź #388 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 20:53:20 »
Na graficzce Egmontu jest parę nowych okładek, więc jak ktoś lubi moją wersję, proszę bardzo, malutka aktualizacja: :)
Twoja wersja jest absolutnie najlepsza. Ale jeszcze jedna aktualizacja wymagana - mamy w katalogu już okładkę nowych Sennych Łowców. :) I nowych Sandman-Uniwersów.

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #389 dnia: Wt, 09 Maj 2023, 22:28:57 »
Tymczasem w USA zapowiedziano kolejną historię w ramach Sandman Universe - 40-stronny special o wiedźmie Thessaly ze scenariuszem Jamesa Tyniona IV i rysunkami Marii Llovet.



W sumie fajnie, czytając "Faithless" miałem momentami pewne skojarzenia z "Sandmanem" i właśnie byłem ciekawy, jak ta rysowniczka sprawdziłaby się w świecie Gaimana, bo moim zdaniem jej styl bardzo do niego pasuje.