Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 62267 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #300 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 11:39:31 »
To inaczej Gaiman potwierdzał że będzie ekranizacja "Snu o tysiącu kotów", teraz nie znajdę tego artykułu, ale sugerowano, że to będzie w kolejnych sezonach. A teraz wychodzi ten konkretny odcinek, więc odniosłem wrażenie, że może te odcinki były już przygotowywane do kolejnego sezonu, ale finalnie przez dobrą oglądalność dali jej jako bonusowe.

Było coś takiego w przypadku Lucyfera po 3 sezonie. Były dwa dodatkowe odcinki, które miały być częścią kolejnego sezonu, tylko że serial skasowano. Jeszcze przed przejęciem serialu przez Netflix, te odcinki zostały wyemitowane jako bonusowe jakiś czas po finale 3 sezonu, jako właśnie bonus dla fanów.

Nie przypominam sobie wywiadów, w których Gaiman tak twierdząco odnosiłby się do wątku z kotami na przyszłe sezony. Poprosze link do artykułu :)

Cytuj
Spoiler: PokażUkryj

Przy okazji co do zawartości 2 sezonu, jeszcze nie potwierdzonego. Uwaga spoilery!!!! Scenariusze są pisane, na początek pojedynek S z L starcie nr 2, plus będzie dwóch kolejnych Nieskończonych.


Finałowa scena z pierwszego sezonu potwierdza nam ten wątek. Nie mogę się go doczekać. Czwarty tom Sandmana jest zarazem moim ulubionym. Z wielkim rozmachem muszą go ugryźć, nie będzie łatwo.

Jeśli N nie dałby zielonego światła to produkcja przejdzie na HBO Max. Pamiętajmy kto jest producentem. Możliwe, że gdyby wcześniej rozchulałoby się HBO Max to licencja nie trafiłaby głupio do Netflixa.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #301 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 11:59:57 »
Bonusowy odcinek raczej potwierdza, że luźniejsze i krótsze historie z komiksu będą przenoszone do krótkometrażowych odcinków, a na sezony przełożą bardziej rozbudowane wątki, co ma ręce i nogi.
Krótkometrażowych? To najdłuższy odcinek w serii. Jedyny, który trwa ponad godzinę. :) Choć rozumiem, że chodziło Ci o to, że pewnie jest tak jakby podzielony na 2 części. Odgłos jej skrzydeł i Wybrańców losu akurat połączyli. Ciekaw jestem jak zrobili teraz. Zobaczę wieczorem.
To naprawdę znakomity serial. Oczywiście przesadzają z tym zamienianiem połowy ważnych postaci na kobiety lub czarnoskórych i mocno eksponują lgbt, znacznie poniżej klasy z jaką Gaiman poruszał tego typu wątki w oryginale, ale serial jest zajebisty. Jestem w szoku jak dobra jest ta ekranizacja. Niczego lepszego w tych chorych czasach elfów murzynów w zimowym lesie w Wiedźminie, hobbitów Azjatów w Śródziemiu i wrzucania na siłę lgbt się zrobić nie dało. Wiadomo, że marzyłem o artystycznej ekranizacji w stylu Wojciecha Hasa, ale zejdźmy na Ziemię - to najlepszy serial jaki mógł obecnie powstać.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #302 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:03:56 »
Wiadomo, że marzyłem o artystycznej ekranizacji w stylu Wojciecha Hasa, ale zejdźmy na Ziemię - to najlepszy serial jaki mógł obecnie powstać.

Dobry trop, ja sobie to wyobrażałem jak coś w stylu trzeciego sezonu Twin Peaks pod względem artystycznej bezkompromisowości. Ale, tak jak mówisz, to było i jest nierealne.

Offline Kvothe

Odp: Sandman
« Odpowiedź #303 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:06:38 »
Serial, którego nikt nie oglada, został najbardziej oglądanym serialem streamingowym na świecie...

Za każdym razem będziesz tak zaczynał swój post? Już któryś raz to piszesz, jakbyś chciał coś udowodnić.
A tutaj większość napisała, że serial warto obejrzeć i polecają (mniej lub bardziej bo każdemu jakiś element odpowiadał albo nie i widział by go inaczej). Ja też z chęcią obejrzę 2 sezon jeśli wyjdzie.

Online radef

Odp: Sandman
« Odpowiedź #304 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:16:25 »
Co do 11. odcinka "Sandmana". To ostatni raz sprawdzając zupełnie coś innego znalazłem stare teksty, że 1. sezon "Sandmana" ma mieć 11 odcinków. Później zmieniło się to w informacjach prasowych. Więc pewnie od początku mieli takie plany, żeby tak to wypuścić.
Co do 2. sezonu - Warner może już coś tam powoli się przygotowywać (tym bardziej, że samo pisanie scenariuszy to niewielki ułamek kosztów produkcji), ale ostateczna decyzja zależy od Netflixa.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #305 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:28:54 »
Krótkometrażowych? To najdłuższy odcinek w serii. Jedyny, który trwa ponad godzinę. :) Choć rozumiem, że chodziło Ci o to, że pewnie jest tak jakby podzielony na 2 części. Odgłos jej skrzydeł i Wybrańców losu akurat połączyli. Ciekaw jestem jak zrobili teraz. Zobaczę wieczorem.
To naprawdę znakomity serial. Oczywiście przesadzają z tym zamienianiem połowy ważnych postaci na kobiety lub czarnoskórych i mocno eksponują lgbt, znacznie poniżej klasy z jaką Gaiman poruszał tego typu wątki w oryginale, ale serial jest zajebisty. Jestem w szoku jak dobra jest ta ekranizacja. Niczego lepszego w tych chorych czasach elfów murzynów w zimowym lesie w Wiedźminie, hobbitów Azjatów w Śródziemiu i wrzucania na siłę lgbt się zrobić nie dało. Wiadomo, że marzyłem o artystycznej ekranizacji w stylu Wojciecha Hasa, ale zejdźmy na Ziemię - to najlepszy serial jaki mógł obecnie powstać.

Tak, dokładnie o to mi chodziło :) Bonus jest połączonym dwuczęściowym odcinkiem. Gdyby podzielić go, co nie byłoby błędnym rozwiązaniem, mielibyśmy około 30min odcinki. W 6 odcinki Sandmana było podobnie, ale inaczej się to odczuwało bo jedno z drugiego ładnie wynikało, wręcz można powiedzieć, że druga połowa uzupełniała przesłanie z poprzedniego

Offline andy13

Odp: Sandman
« Odpowiedź #306 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 12:56:47 »
Serial, którego nikt nie oglada, został najbardziej oglądanym serialem streamingowym na świecie...

Ja trzymam kciuki. Bo jeśli N nie da zielonego światła, to ciekawe czy jakakolwiek telewizja/serwis byłyby zainteresowane???
N mógłby nie dać zielonego światła „najbardziej oglądanemu serialowi streamingowemu na świecie”? I inne telewizje/serwisy też nie byłyby zainteresowane takim hitem?

Offline donT

Odp: Sandman
« Odpowiedź #307 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 13:40:06 »
To naprawdę znakomity serial. Oczywiście przesadzają z tym zamienianiem połowy ważnych postaci na kobiety lub czarnoskórych i mocno eksponują lgbt, znacznie poniżej klasy z jaką Gaiman poruszał tego typu wątki w oryginale, ale serial jest zajebisty.

Zgadzam sie z kazdym slowem tej wypowiedzi. Serial zajebisty, ale... no wlasnie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline sad_drone

Odp: Sandman
« Odpowiedź #308 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 14:36:24 »
@Kvothe Chyba cię ominął jeden pan tutaj który twierdził że przez lewactwo i lgbt sandman ma bardzo niską oglądalność i na dowód podał jakieś clickbaitowe newsy z paru polskich stronek :P. Bardzo dobrze że takesh każdy post tak zaczyna, może się tutaj niektórym oczka otworzą że "get woke go broke" to istnieje tylko w ich wyobraźni i wątki progresywne mają marginalny wpływ na oglądalność serialu, w odróżnieniu od jego jakości, marketingu i wielu innych czynników.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #309 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 15:02:36 »
Nie da się ukryć, że internet ostro ciśnie bekę z tego typu dodatków, bo to już naprawdę żenada. Sandman jeszcze, ale ten nowy serial inspirowany Tolkienem już naprawdę popieprzony pod tym względem. W Grze o tron to wszystko miało sens. Na Północy ludzie byli biali, na południu tacy bardziej Hiszpanie, w ultra ciepłych krajach gdzie przygody miała Daenerys trochę jakby Arabów i dużo Murzynów.
A my za chwilę dojdziemy do tego, że będą kręcić filmy historyczne o krucjatach gdzie połowa francuskich rycerzy będzie czarna. No błagam, zachowajmy jakiś umiar.
Muszę jeszcze raz powtórzyć szósty odcinek Sandmana, ale z tego co kojarzę Morfeusz rozmawia z Hobem o niewolnictwie, 100 lat później Hob przyznaje rację, że źle czynił robiąc kasę na handlu Murzynami wywożonymi do Ameryk, a obok w Londynie sprzed kilkuset lat dostawaliśmy czarnoskórych mieszkańców. Gdzie tu logika, gdzie tu sens? :)

Offline Kvothe

Odp: Sandman
« Odpowiedź #310 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 15:22:32 »
@sad_drone Nic mnie nie ominęło, po prostu jest to tak samo słabe jak ten jegomość co w każdym poście pisze, że "Egmont to zło" itd.

@Death
A widziałeś już nowy trailer Wywiadu z Wampirem od AMC, tu zrobili przeskok czasowy w stosunku do filmu, bo też by to nie miało sensu jak sytuacja z Hobem co opisałeś


Offline Death

Odp: Sandman
« Odpowiedź #311 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 15:29:29 »
Wywiad z wampirem to był świetny film. I pamiętam, że właśnie dział się w miejscu i okresie plantacji bawełny na bagnistych terenach Ameryki. Uwielbiam takie twainowe klimaty. Nie widziałem trailera, ale jak myślę chcieli zrobić czarnoskórych głównymi bohaterami, a o to byłoby ciężko w klimatach filmu kinowego z 1994 roku. :D

Offline Deepdelver

Odp: Sandman
« Odpowiedź #312 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 15:44:14 »
A my za chwilę dojdziemy do tego, że będą kręcić filmy historyczne o krucjatach gdzie połowa francuskich
To przejaw dziejowej sprawiedliwości za to, że gdy Olbrychski grał Tuhaj-beja, Raduszewski czarnoskórego lokatora Alternatywy 4, a Imiela Araba-kidnapera to nikomu to nie przeszkadzało. ;)

Offline isteklistek

Odp: Sandman
« Odpowiedź #313 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 16:48:18 »
O wielkości serialu świadczą też nagrody. Nie mam pojęcia jakie zdobędzie, ale za pierwszoplanową postać na pewno nie. Ze wszystkich postaci może Tulis za Johna Dee, ale to trochę słabe by było dla gościa, który w sumie dostał 3 odcinki. Boyd Holbrook jako Koryntczyk to raczej snucie się po ekranie przez cały sezon, niby jest, niby nie ma, ale nic spektakularnego nie pokazał. Żadnego porywającego monologu, a wszystkie sceny dość, krótkie by się mógł wykazać. To, chyba tyle z obsady.


Online Kyms

Odp: Sandman
« Odpowiedź #314 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 13:18:18 »
Odnośnie bonusowego odcinka: Obie historie były krótkie, ale treściwe. Każda z nich niosła mocny przekaz. Pierwsza podkreśliła brutalne traktowanie zwierząt i uczucia, marzenia, jakie mogą iścić się w tych malutkich zwierzątkach. Druga położyła nacisk na konsekwencje szalonych ambicji budowania kariery i symbolicznego tragizmu, wygasłego uczucia, głównego bohatera i Kaliope. Dobrze wykorzystane 30min+ na każdą z historii.

Odcinek z kotami mocno kontrastuje do całego sezonu. Został wykonany w formie animacji. Nie uważam tego za zły zabieg. Wręcz odpowiednio do surrealistycznego ujęcia tematu. Pójście w CGI mogłoby ociekać kiczem i taniością. Zamiast tego dostaliśmy piękną animację, z której bije wyniosłością od kociego Sandmana.