Autor Wątek: Sandman  (Przeczytany 62277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Sandman
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 10:55:45 »
Akurat zamiana Johna na Johannę była spowodowana kwestiami praw autorskich, prawa do Johna ma Abrams na potrzeby serialu Justice League Dark. Dla mnie to zresztą bardzo dobra decyzja, bo dużo przyjemniej popatrzeć na Jennę Coleman niż na jakiegoś bieda-Stinga.

I dlatego nowym Johnem będzie czarnoskóry aktor. Widzisz, jak pięknie WB działa dla fanów?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sandman
« Odpowiedź #256 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 10:57:53 »
I dlatego nowym Johnem będzie czarnoskóry aktor. Widzisz, jak pięknie WB działa dla fanów?

No, ale to już zupełnie inna kwestia niż Johanny, różne decyzje mają różne powody.

Offline Castiglione

Odp: Sandman
« Odpowiedź #257 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 11:10:01 »
Akurat zamiana Johna na Johannę była spowodowana kwestiami praw autorskich, prawa do Johna ma Abrams na potrzeby serialu Justice League Dark. Dla mnie to zresztą bardzo dobra decyzja, bo dużo przyjemniej popatrzeć na Jennę Coleman niż na jakiegoś bieda-Stinga.
Jestem po 3 odcinku i jak z początku byłem negatywnie nastawiony do tej zmiany, tak zdaje się, że występ aktorki mnie przekonał.

Online michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #258 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 11:43:37 »
Co do cięć WB to spokojnie. Sandman jest produkcji N. M.in. dlatego jest Johanna, a nie John C.
Sandman nie jest produkcjąNetflixa. Producentem serialu jest Warner Bros. Television. Nestflix jest tylko platformą zamawiającą. Jest po prostu dystrybutorem i może uznać, że nie zamawia kolejnego sezonu jeśli oglądalność będzie niska.

« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Sierpień 2022, 13:17:49 wysłana przez michał81 »

Offline laf

Odp: Sandman
« Odpowiedź #259 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 11:53:53 »
Jestem po 3 odcinku i jak z początku byłem negatywnie nastawiony do tej zmiany, tak zdaje się, że występ aktorki mnie przekonał.
Zgadzam się. Choć jestem dopiero w połowie, to uważam, że kreacja Coleman jest naprawdę ciekawa i w mojej skromnej ocenie przewyższa nawet klimatycznego Sturridge'a i zaskakująco świetnego Kruka Matthew  ;)

Offline Takesh

Odp: Sandman
« Odpowiedź #260 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 13:08:05 »
Sandman nie jest produkcji Netflixa. Producentem serialu jest Warner Bros. Television. Nestflix jest tylko platformą zamawiającą. Jest po prostu dystrybutorem i może uznać, że nie zamawia kolejnego sezonu jeśli oglądalność będzie niska.

No w sumie to nie jestem pewien. Według THR Netflix kupił prawa do Sandmana i jest to jedna z najdroższych franczyz. Czyli tak jak kiedyś Fox kupił prawa Marvela na mutantów, a Sony do świata Pająka. WB macza tam palce z uwagi na licencję, ale to N jest właścicielem praw do adaptacji. Przynajmniej na czas, jaki widnieje w umowie licencyjnej. Czy źle to zrozumiałem?

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/sandman-tv-series-neil-gaiman-david-goyer-a-go-at-netflix-1220761/

Offline miragepl89

Odp: Sandman
« Odpowiedź #261 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 13:24:53 »
Sandmana produkuje WB Television. Nieprzypadkowo przed każdym odcinkiem są wielkie plansze reklamujące WB. Netflix ten serial kupił i dał kasę na jego realizację.

WB w pierwszej kolejności poszło do HBO Originals i HBO Max z pomysłem realizacji serialu, ale tamtejsze władze HBO projekt odrzuciły z tego względu, że był za drogi. Dlatego też WB skierowało projekt do innych potencjalnych podmiotów, które chciałyby go zakupić.

Czyli:
- WB ma pomysł
- HBO go odrzuca
- WB idzie do innych platform
- Netflix pomysł kupuje i daje hajsy na produkcję 1. sezonu

A później:
- Netflix promuje serial tak sobie (owszem, są obecni na conventach, ale to za mało)
- Wyniki są poniżej oczekiwań

Co może zrobić Netflix?
- Zamówić 2. sezon, inwestować jeszcze więcej w serial licząc, że zbuduje sobie w ciągu najbliższych lat widownię
- anulować produkcję i nie zamówić 2. sezonu

Co wtedy może zrobić WB?
- Może szukać innej platformy, która ten serial przejmie

IMHO Netflix nie anuluje Sandmana, bo to zbyt duża franczyza z perspektywą robienia spin-offów. Nie jest to też serial łatwy w odbiorze i dla każdego. Trudno oczekiwać wyników w stylu Stranger Things, czy Wiedźmina.  Poza tym Netflix wizerunkowo ostatnio wypada bardzo słabo na tle konkurencji, więc taki "cancel" wysoko-ocenianego przez dziennikarzy serialu byłby dla nich kolejnym kopem w jaja.

Offline perek82

Odp: Sandman
« Odpowiedź #262 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 13:38:16 »
Serial Sandman zaistniał w rozmowach u mnie w pokoju w fabryce. A średnia wieku oscyluje na granicy boomer / geriatria i komiks jest raczej nieznanym medium.
Ja sam nawet dla tego serialu zainstalowałem aplikacje na telefonie i ściągnąłem sezon żeby go na urlopie zobaczyć (a unikam seriali jak ognia i to będzie pierwszy z Netflixa).
Wcześniej słyszałem w pracy rozmowy o dom z papieru.
Zainteresowania chyba odmówić na razie nie można.
Jestem ciekawy jak to wyszło. Trochę mnie martwią zmiany w przedstawieniu postaci i odejściu od materiału źródłowego (Lucyfer, Constantine i inne). Zmiany w fabule mniej mnie ruszają, szczególnie jak są (jakoś) uzasadnione albo stanowią ciekawą wariację. Nawet w Watchmen Snydera była zmiana w końcówce filmu i uważam, że świetnie pasowała, a nawet (wiem, herezja) jest lepsza niż w komiksie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline wojtpil

Odp: Sandman
« Odpowiedź #263 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 13:48:27 »
Budżet był naprawdę duży. Około 15 mln za odcinek co daje łączną kwotę 165 mln za sezon.
Dlatego oczekiwania były ogromne.
Netflix dał ciała z marketingiem bo już widać, żaden hit z tego nie będzie (frekwencyjny). A szkoda.

https://winteriscoming.net/2022/04/22/netflixs-the-sandman-series-very-expensive-neil-gaiman/

Online michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #264 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:06:13 »
Trochę mnie martwią zmiany w przedstawieniu postaci i odejściu od materiału źródłowego (Lucyfer, Constantine i inne). Zmiany w fabule mniej mnie ruszają, szczególnie jak są (jakoś) uzasadnione albo stanowią ciekawą wariację.
Bez obawy. Wszystkie zmiany mają sens. Pokazuje to też, że Sandman mógł spokojnie być jako komiks oddzielnym dziełem i nie wymagał umiejscowienia w świecie DC. Jedynym zastrzeżeniem może być wygląd Lucyfera i nie chodzi mi tu o zmianę płci. Po prostu wygląd Władcy Piekieł jako cherubin z loczkami jest trochę kuriozalny.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:48:01 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: Sandman
« Odpowiedź #265 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:20:40 »
Ale czyż Lucyfer nie jest "Pierwszym", Gwiazdą Zaranną, zbuntowanym aniołem, który poprowadził anioły przeciw sobie i Bogu?

Offline laf

Odp: Sandman
« Odpowiedź #266 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:38:47 »
Ale czyż Lucyfer nie jest "Pierwszym", Gwiazdą Zaranną, zbuntowanym aniołem, który poprowadził anioły przeciw sobie i Bogu?
No właśnie, zacznijmy od tego, że Lucyfer jest aniołem. Więc jego przedstawienie w ten sposób, jak w serialu (cherubin z loczkami) jest z jednej strony ukłonem w stronę jego originu, a z drugiej - przewrotnym ukazaniem tej postaci. Mnie to pasuje i nawet zmiana płci tej postaci jakoś nie drażni  :)

Offline perek82

Odp: Sandman
« Odpowiedź #267 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:39:48 »
Bez obawy. Wszystkie zmiany mają sens. Jedynym zastrzeżeniem może być wygląd Lucyfera i nie chodzi mi tu o zmianę płci. Po prostu wygląd Władcy Piekieł jako cherubin z loczkami jest trochę kuriozalny.
Właśnie takie zmiany mnie martwią, bo to że historia trochę odejdzie od komiksu to ok, byle ogólnie duch został zachowany
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Gazza

Odp: Sandman
« Odpowiedź #268 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:45:35 »
Perek - lecisz z serialem i będzie ok. Twoje obawy, choć zasadne, nie mają potwierdzenia w praktyce. A wierz mi - jestem pod tym względem dość upierdliwy. Bardzo dobry serial! Polecam.

Online michał81

Odp: Sandman
« Odpowiedź #269 dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 14:49:05 »
Właśnie takie zmiany mnie martwią, bo to że historia trochę odejdzie od komiksu to ok, byle ogólnie duch został zachowany
Jest zachowany i to bardzo. Nawet powiedziałbym, że kilka zmian jest bardzo na plus w stosunku do komiksu.